EJSL aktiiv

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

EJSL aktiiv

Postitus Postitas Arles »

Laskmine - EJSL on saanud veidi tesitmoodi hingamise ja vere - enamuses noored ja tegusad mehed nii kuuli- kui haavli"komisjonis"

Kuulilaskmisega tegelevad Priit Roostfeldt ning teda abistamas Kaupo Kindsigo, Heino Sadam, Aarne ja Arles Taal.

Haavlipoolt veab Hannes Kuusmik.

See siin algatus ja õrritus, las Priit, Hannes ja Kaupo kirjutavad ka plaanidest ning need, kel laskmisega rohkem kui jaht+laskekatse tegemist annavad teada soovidest/ootustest.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

1. Soov oleks pääseda Männiku KL tiiru ka nädalavahetusel :D
2. Soov oleks et neid päevi kui jooksvat siga saab harjutada võiks olla rohkem kui kolmapäev ja neljapäev.
Jutulind
Postitusi: 11
Liitunud: K Nov 21, 2007 9:19 pm

Postitus Postitas Jutulind »

sniper kirjutas:1. Soov oleks pääseda Männiku KL tiiru ka nädalavahetusel :D
2. Soov oleks et neid päevi kui jooksvat siga saab harjutada võiks olla rohkem kui kolmapäev ja neljapäev.


Värske relvaomanikuna kahe käega mõlema punkti poolt.
Minu jaoks nädala sees 9-18 lahti olev tiir täiesti mõttetu, kuna töö iseloom selline et ei ole vähimatki lootust selle aja sees Männikule jõuda.
Kui nädalavahetustel kasvõi paar tundi mõlemal päeval oleks mil harjutada saaks ilma mingite eelnevate kokkuleppimiste, helistamiste jms. siis oleks õnnelik.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Võiks olla koduleht internetis kuulilaskjatele.See võiks sisaldada natuke infot erinevatest kuuli harjutustes.Võistluskalendrit, eesti olulisemate võistluste tulemusi.Miks mitte veidi laadimis trikke.Samas info tiirud kohta, millal näiteks kuskil mõne sportlaskuriga harjutada ja näpunäiteid küsida saab.
Samas võiks olla ka kütiliini kajastamine.Ühesõnaga kõik ühes kohas.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Veidi täpsustusi

Postitus Postitas Arles »

EJSL on Eesti Jahispordiliit. See koondab jahispordiga tegelevaid organisatsioone. Liidu materiaalne vara on mõned arvutid, üks elektrooniline laskerada jms. Siiski ei kuulu liidu varade hulka päris lasketiire. Ei ole vast ka mõistlik (nagu ka ei peaks laskurliidule endale kuuluma tiir kui selline).
Männiku tiiru juriidiline omanik on kaitseliit. Tiiru kasutamisajad on Kaitseliit kokku leppinud kohaliku omavalitsusega, tiiru kasutamisreeglid kehtestanud ise. EJSL mõned inimesed saavad mõnede tiiru haldavate inimestega mõistlikult läbi ning lisaks on vindirajad rajatud EJSL aktiivi poolt välja aetud rahadega. Täpsemalt ühe mehe korraldatud rahadega. Seega paras segapundar. Tõenäoliselt ei hakka kuulikomisjon ja haavlikomisjon tegelema ühe lasketiiruga vaid harrastuse kui sellisega. Aga eks aidatakse tiiru kasutamise leiendamisele maksimaalselt kaasa.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii, mul tekkis kohe huvi, et millega tegeleb EJSL? Saan aru, et vist nagu laskmise edendamisega, aga see on nii laiali valguv mõiste, et ei loe miskit nagu välja sellest. Järsku saaks konkreetsemalt, et milleks selline organisatsioon loodud on, kas kuskil on koduleht olemas ja sellele riputatud põhikiri jne. Võib ju teha igasuguseid ettepanekuid, aga kui ei saa aru ikkagi täpselt, et millega see organisatsioon reaalselt ikkagi tegeleb siis on nagu raske midagi soovitada, loota või oodata. Järsku keegi tutvustaks või viitaks millegile seesugusele, mis selgust selles osas toob. Ma natuke olen jahilaskmist nuusutanud, aga EJSL olemusest loean vaid kuskilt kaugelt. Reaalselt nagu ei tunneta. Või peaks tunnetama läbi selle, et on kokku pandud laskmiskalendel? Juttu on, et see koondab jahispordiga tegelevaid organisatsioone, aga kes need organisatsioonid täna reaalselt on? Kuskil on nimekiri olemas? Kõige mõistlikum oleks vist, kui Priit tutvutaks paari reaga seda organisatsiooni, et kuhu ta oma sõrme andnud, et kohe varsti ka terve Käsi tagant järgi anda. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Postitus Postitas Farmer »

Alustuseks võiks juhendid ja määrused elektroonilisel kujul kuhugi rippuma saada. Laskespordiga alustamine on ilma nendeta punkte väärt katsumus omaette.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kakuke, kogu praegune Eesti jahilaskmine (välja arvatud Skeet, Trap ja D-Trap) on EJSL poolt korraldatud ja ellu kutsutud. Alates 1990-ndatest aastatest hakati käima ka sportingu EM, MM ja VSS-KOMB EM võistlustel. Siis oli võimsaim klubi Tajask, Rocca-Al-Mare lasketiiruga mere ääres. Praegu on seal, Hesburgerist mere poole kenad hallid korterelamud...
Euroopast toodi teadmised kuidas hakata viljelema Compak`i, Sportingut ja VSS-i, KOMB-it. Sellega me olime Lätist ja Leedust kohe ees, valgusaastatega....Meil on mõned medalid toodud KOMB harjutuses EM-lt ja hetkel väga tugev vindi-team (viimasel EM VSS meekondlik 4.koht sama tulemusega 3.-nda kohaga!) meeletult tihe võistluskalender ja palju häid mõtteid ala arendamiseks uute haavli.-ja vindikomisjoniga! :roll: :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Kakuke, kogu praegune Eesti jahilaskmine (välja arvatud Skeet, Trap ja D-Trap) on EJSL poolt korraldatud ja ellu kutsutud. ....

Ma omast arust nagu uurisingi, et mis moodi see praegune töö selles EJSL´lis käib? Huvitab just see köögipool, et milline on nende organisaatorite igapäevatöö selle kõige elus hoidmisel ja edendamisel. Mis asi see oli, mis Arlese vabast ajast nii suure tüki ära sõi, et ei suutnud edasi vedada?
Lihtsalt huvist.
Praegu ma mittemidagi teades oletan, et tulevad kord aastas kokku inimesed, panevad kokku kalenderplaani, et näe sina Valga korraldad VSS´i laskmise + sportingu ja peale üritust tekitad siis tulemused exeli tabelis ja sina Võru teed ühe JM ning VJM ürituse ja sama moodi tekitad tulemi tabeli exelis jne. Pärast keegi aasta lõpus võtab kõik kokku ja paneb ühte suurde tabelisse ja kogu moos. Korraldab EJSL isa ka mingeid üritusi ise otsast lõpuni? Näiteks Eesti mestrikaid, bronnib parimatele poegadele Euroopa meistrikate jaoks hotelle, lennukipileteid või mida?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

No ei ole elu lihtne

Postitus Postitas Arles »

Mis sõi Arlese aja ja mida EJSL teeb.

Puuuhh. Et siin taga juba päris pikk jutt. Organisatsioonist, tema tervisest, töökorraldusest ja korraldamisest. Kohe ei taha seda foorumilehel kirjutada.

Alustan hoopis oma üleskutse täpsustusest.
1. Unustage korraks, mis seni tehtud ja kuidas tehtud
2. Mõelge, millisena näete organisatsiooni, mis toetaks just teie laskespordialast tegevust kui keskorganisatsioon.
3. Miks peaksite tahtma sinna kuuluda ja kuidas võiksid asjad toimida.

Püüame siit omalpoolt vastu väidelda (ja ei ole välistatud, et meie väitedki ekslikeks osutuvad), kui miski tundub ebarealistlik olevat. Arvestame oma kogemust muudeski ühiskondlikes organisatsioonides.

A. Alusdokumendid ja elektroonsel kujul. Raske ja kerge küsimus - organisatsiooni tegevjuhi tegevus. Püüame tekitada sellest juhatuse kohustuse.
B. Eeskirjad ja määrused elektroonsel kujul. Tunnistan ausalt, et on kaos. Samas on needsamad määrused kuulikomisjoni järgmise koosoleku päevakorras.
C. Liikmete nimekiri..punkt A
D. koduleht .. punkt A

Siin oli veelgi vihjeid - püüame arvesse võtta :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Elu on muidugi keeruline.

Postitus Postitas kakuke »

Mul paar küsimust veel.
Kas Kütiliini korraldab EJSL või EJS?
Laskeinstruktorite koolitus. Ma ei tea, kes seda korraldab, aga minu nägemuse järgi võiks see üks põhilisemaid alustalasid olla, mida saab EJSL laskmise edendamisel ära teha. Iga rakuke endast eri Eesti piirkonda laiali. Neist tegelastest võiks olla siis loomulikult ka mingi ülevaade, et kui kellegitel mure laskmise teemal siis on kelle poole pöörduda. Sealt tulevad edasi juba Eesti meistrikad ja Euroopa meistrikad jne. Kõigepealt tuleks vist ära teha põhjalik inventuur, et mis on olemas ja alles siis mis edasi. Info on vaja saada liikuma.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Postitus Postitas Winnetou »

Mäletamist mööda oli eelmine aasta märtsi alguses Valgas hooaja avavõistlus, kas oleks palju tahta et nii umbes kuu aega ennem oleks kuskil ka võistluskalender avalikustatud. Kui mujale pole panna, saatke Mardile. Paneb foorumi esilehele. Tänud.
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Postitus Postitas Toivo »

Olen ammu tahtnud avaldada arvamust, et see laskmise värk on meil kole kaldu ja viltu - viltu võistluste poole muu laskmise arvelt. Nagu sõltuks Eesti jahimeeste (me oleme praegu jahifoorumis) laskeoskus kõigist neist poolesajast kui mitte rohkemast laskevõistlustest, mis aasta jooksul maha peetakse. Võib-olla ei ole ma piisavalt informeeritud? Võib-olla. Aga ma näen kogu aeg, et võistluskalendreid ning -tulemusi on foorum, jahilist ja Eesti Jahimees täis. Kas kusagil on keegi korragi pakkunud, et tule, õpetame sind paremini vinti laskma (haavlipüssi Anti Järvelaiu juures ehk saab). Pole mulle küll silma hakanud. Kutseid tulla võistlustele laskeoskust näitama - rohkem, kui keegi jõuab käia. Kutset tulle laskeoskust OMANDAMA või lihvima - null. Muidugi on võistlustel oma koht ja eesmärk ja sellest tõuseb üldist kasu. Ja eeskuju ja kuulsus ja üldse mõistlik asi.

Aga kui tahta, et eesti rahvas autoga paremini sõidaks, ei tuleks esimese asjana pähe hakata korraldama sadu autovõidusõite aastas. Pigem mõtleks üldkättesaadavate autojuhtimise kursuste peale. Ujumisoskust, viiulimängu või rahvatantsu üldist taset ei tõsta võistlused-võistlused-võistlused vaid ikka kursused ja ringid. Õppepäevad. Laskelaagrid. Jne.

Kütiliin on tõesti andnud tulu seal, kus seda kõige rohkem vaja on. Tuhanded mehed käivad elu aeg püssiga ainult jahil ja nüüd vähemalt tehakse lihtne ja sõbralik viibe - mehed, tulge, tulge kõik. Aga siingi - tulge VÕISTLEMA. Äärmisel juhul käib koos võistluskutsega ettepanek tulla enne PROOVIMA.

Isegi meie oma foorumlaste mõnus kärbselaskmine (olin sellel esimesel, teisele ei jõudnud, seepärast ei tea) oli ikkagi oma vormilt üks võistlus - 95% ajast läks sihtimise - laskmise - punktide kokkulugemise peale. 5% - mõni kasulik näpunäide ja märkus.

Nii et kui keegi teab, kus täiskasvanud inimene, olümpialootuseta, saab vindiga laskmise oskust parandada, soovitavalt mingisuguse programmi järgi ja teatud aste-astelt metoodikaga, andke teada. Ja need, kellest see asi sõltub, arendage asja seda poolt, millest ülalpool juttu, mitte ainult ärge tihendage võistluskalendrit.

Kindlasti ei ole ma ainus kes on olnud jahis, kus kütiliinil algab nagu Stalingradi pealetung ning pärast pole isegi põhjust loomale järgi minna - verd pole ning laskjad ise kah arvavad, et aga ma vist, jah, külge ei saanud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Toivo mõttel on jumet, aga ...
Kõik hakkab pihta inimese tahtest. Kui seda pole, pole ka midagi teha. Ma ise olen siiani kutsunud inimesi siit ja sealt laskma (kutse kehtib siiani), paljud on siiani noogutanud, et oi kui tore, saab lasta 300m soovi korral, jehuu, kindlasti kunagi astun läbi ja tulevad siiani. Laskmine pole mingi raketiteadus. Teooria osa selles (vindilaskmine rahvaspordi tasemel kas või) on suht väike ja ülejäänud on puhas higi ja vaev. Leia ülesse esimene lasketiir ja külasta seda visa järjepidevusega, siis tulevad ka tulemused. Muideks, Heino ühe teise teema all hõikas välja, et on nõus kevadel Männikul laskmist vedama ja kunagi toimus ka Teesool laskmispäev, kus laskmisega tegeleti ühiselt vaid selliselt, et punkte ei loetud. Kõige lollikindlam variant saada selline laskmisüritus nagu endale meeldib on see ise ära korraldada. Leida tiir, lektorid jne. Lihtne.
Võistlustest rääkides, siis pole lihtsalt sõnakõlks see, et üks võistlus on võrdväärne viie treeninguga. Seal on oma ala armastavad inimesed koos ja küllaga mida kõrva taha panna. Üleeelmine aasta käisingi võistlustel mõttega, et teen seal ennekõike head trenni, kui ajan mingeid punkte taga, ka nii võib mõelda. Ära lase ennast ära kohutada sellest, et trennipunktid Sinu eest keegi kokku loeb. ;) Ise kahjuks jõudsin eelmine aasta liiga harva sinna. :(
Üks asi tuli veel meelde, vähemalt ajakirjast EJ olen ma lugenud Valga meeste üleskutset trenni tegema nende tiiru ja minu mäletamist mööda on sama avaldusega ka Levandi kuskil esinenud Männiku vinditiiru osas. Kes otsib see leiab.
Ps. Tegelikult ootan ma ise ka kärsitult, et mis mõtted on Priidul ja tema kaasvõitlejatel EJSL tuleviku osas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Tervist härrased,

Selles, et Sa Toivo pole saanud kellegi targema käest laskmisalast õpetust, tuleb ikka ise ennast süüdistada. Kindlasti on sinu elu/asukoha lähedal olemas lasketiir ja keegi, kes seda haldab ja ühes sellega ka keegi kes sind õpetad võiks. Tuleb ikka ise minna ja küsida.
Võistlused mõeldud selleks, et saaks mõõtu võtta need, kellel harjutamine rohkem edenenud. Samuti selleks, et selekteerida välja parimad kodumaa pojad, kes meid rahvusvahelistel võistlustel esindada võiks. Võistluskalendreid tihendatakse kindlasti veelgi ja seda selleks, et tekiks võistluskogemus, nö.võistlusnärv saaks tugevaks, tekiks stabiilsus võistlustel jne.
Mis puutub Kütiliini, olen ka varem öelnud, et see on tänuväärt ettevõtmine, mis mehed tiiru toob.
Kui nüüd Sind tsiteerida " Nii et kui keegi teab, kus täiskasvanud inimene, olümpialootuseta, saab vindiga laskmise oskust parandada, soovitavalt mingisuguse programmi järgi ja teatud aste-astelt metoodikaga, andke teada" , siis ütle kus kandis elad ja võin sulle anda vastavad kontaktid, kelle poole pöörduda. Praktiliselt igas Eestimaa paigas toimuvad treeningud.
Ja nüüd natuke tulevikust EJSL kohapealt
Tänaseks on loodud vastavad komisjonid (vintrelva ja haavlikomisjon). Ehk, et kokku on saanud kaks punti aktiivsed mehi laskeradadelt, kelle tulevikumõtted on lühidalt kokkuvõttes sellised;
1. Arendada jahilaskmist kui sporti Eestis
2. Lüüa hoog sisse meie juba olemasolevates laskebaasides
3. Koolitada välja treenerid ja kohtunikud.
4. Tuua/meelitada mehed, kes muidu ainult metsas käivad tiiru.
5. Korraldada treeening ja õppepäevi
6 Jne.jne.jne
Tööd peaks tükiks ajaks jaguma.
Samuti on loomisel koduleht, kuhu on plaan üles panna info lasketiirudest, kontaktisikutest tiirudes, treeneritest, võistlustest, info nö. avalikest treeningpäevadest (nagu seda on olnud laadimispäevad), samuti seadusandlikku poolt ja palju muudki olulist infot. Ehk et igaüks, kellel tuleb tahtmine laskmist õppida leiaks sealt kõik vajaliku info.

Lugupidamisega
Priit Roostfeldt
Vasta