EJSL aktiiv

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas kakuke »

Juba kaks kuud möödas sellest ajast, kui toimus koosolek, kus verd värskendati. Aeg uurida, et kaugel siis see koduleht on ja laskekalendrit ei suuda ikkagi leida kuskilt. See eelmine ajakiri Eesti Jahimees, kus võistluskalender sees oli on ka mitme tuule suunas läinud. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

EJSL aktiiv

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kakuke, kaks kuud ka sinu elust on mööda läinud...
Meie kuulilaskuritel on tõsine probleem Euroopa Meistrivõistlusega, mille programm ei ole hetkel kättesaadav.
Mõned FITASC-i mailid on tulnud ja sisu on üldiselt selline, et meie VSS laskurid võivad torud korstnasse torgata...ainult KOMB harjutus koos ülikiire seaga (1,8 sek tabamisalas???) ja 3X5 lasku mingite tundmatute siluettidega on kavas. Teeme oma parima, et asi välja selgitada! :VS
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Kakuke, kaks kuud ka sinu elust on mööda läinud...

Mis Sa sellega öelda tahad? :roll:
Mina pole kellegile lubadusi jaganud, mida kanda ei jõua. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

tere
Kalender on Mardile saadetud ja usun, et tal pole lihtsalt aega olnud seda ülesse riputada. Mis puutub kodulehte, siis seda panevad kokku oma ala spetsid ja korraliku asja saamine võtab lihtsalt aega. Kui mingit konkreetset infot tarvis võid ju alati küsida. Usun, et oskame ka hetkel ka ilma koduleheta sulle vastata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas kakuke »

Mind ennekõike see info huvitaski, et asjad liiguvad, mitte pole varjusurmas, nagu enamus häid üritusi tikub olema. Järsku oskab keegi kosta midagi asjaliku sellel teemal, et kuna on oodata treenerite koolitust Lõuna - Eesti kandis?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Tere,
Treenerite koolitamine on meil täitsa päevakorras ja selleks ei ole muud vaja kui:
a) lektoreid b) raha lektorite tasustamiseks c) kohta ja aeg
Kui need kolm pisikest asja on paigas, ei näe koolitusteks mingit probleemi. Sama lugu on ka kohtunike koolitusega.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Tõnu »

Kakuke, natuke palju on tahta, et vahepeal aastaid uimane olnud organisatsioon kahe kuuga õide puhkeks. Komisjonid teevad oma tööd ja valmistavad uut materjali ette, mille EJSL'i juhatus peab läbi arutama ja vastu võtma. Senisest koomast üles ärkamine ei ole väga lihtne ja nõuab päris palju energiat ning aega.

Olgugi osa komisjonide liikmeid optimistlikud ja soovivad kiireid tulemusi, siis mina ennustaks pigem, et 2008. aasta läheb käivitamiseks ja suuremate muutuste ettevalmistamiseks. Projekte on palju - treenerite ja kohtunike koolitamine, juuniorite arendamine, laskurlitsentside väljastamise korra kaasajastamine, info levitamine jpm.

Muuseas, ma oponeerin mõnede eelkõnelejatega ning tuletaksin meelde, et EJSL on siiski Eesti Jahispordi Liit, ehk siis sõna SPORT on tähtsal kohal, mis tähendab muuhulgas ka võistluseid. Loomulikult on osa EJSL'i tegevusest seotud laskurkonna laiendamisega, kuid ei ole kindlasti EJS'i funktsioonis. Jahimeeste kokkutulekud, nende laskevõistlused, Kütiliin jms. ei ole EJSL'i tegevusvaldkond. Juba kasvõi seetõttu, et tegu on jahiseltside, mitte laskurklubide vaheliste mõõduvõtmistega.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Mart »

Sain ka mahti arvuti taga muude asjade kõrval 2008 kalendri ülesse panna, mille Priit mulle e-maili pani.
Panin sinna, kus teiste aastate kalendridki
Leht ise aga suht valge :cry:
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas sniper »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Kakuke, kaks kuud ka sinu elust on mööda läinud...
Meie kuulilaskuritel on tõsine probleem Euroopa Meistrivõistlusega, mille programm ei ole hetkel kättesaadav.
Mõned FITASC-i mailid on tulnud ja sisu on üldiselt selline, et meie VSS laskurid võivad torud korstnasse torgata...ainult KOMB harjutus koos ülikiire seaga (1,8 sek tabamisalas???) ja 3X5 lasku mingite tundmatute siluettidega on kavas. Teeme oma parima, et asi välja selgitada! :VS


Kas seda ülikiire sea laskmist saab kuskil harjutada ka???(mis reeglid on)
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Winnetou »

Tere. Ilusat kevadet. Võistluskalender on nüüd üleval ja Mardil täielik õigus, leht on mannetult valge. Siin foorumis nuteti talvel pikalt laskekatse karmistamise üle, pärast. Ei saa aru, miks ja mille nimel peaks pingutama kui kuuli võistlusi pea pole ja esimene pool aastat lastakse vaid VSS-i. Kuulikomisjonil on mida teha. Järgmine aasta tahaks kalendris näha vahemalt 40-50 võistlust ja VSS-i osa võib piirduda selle olemasoleva 10e võistlusega. Samal päeval ja samas tiirus ei tohiks olla haavli ja kuuli võistlusi, va ehk paar kolm kompleksvõislust aastas. Kõik saaksid jääda omade liistude juurde ja üldine tase kindlasti vaid kasvaks.
Ps. loen jahipraktilise võistlus määrusi nii ja teistpidi. Miks on liikumas kõlakas et laskuri tagi kasutamine ei ole lubatud. Üksi määrus seda ju ei keela.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas kakuke »

Winnetou kirjutas: Järgmine aasta tahaks kalendris näha vahemalt 40-50 võistlust ja VSS-i osa võib piirduda selle olemasoleva 10e võistlusega. Samal päeval ja samas tiirus ei tohiks olla haavli ja kuuli võistlusi, va ehk paar kolm kompleksvõislust aastas.

Ohoh, see rida võttis mind küll kõhima. Kui mitu nädalavahetust on soojal ajal? :M
Jahilaskmine meil täna on ikkagi ennekõike rahvasport, mitte elukutseliste ala. Eeldan, et Winnetou käib 100% kõigil võistlustel ja tunneb, et aega jääb kõvasti üle, et laseks kordades enam võistlustel? Ma ise usun küll, et kui ajada kvantiteet hullult ülesse, tekib pigem vaakum laskjatest, sest kõik ei ela mitte ainult laskmise nimel ja muud asjad vajavad ka ajamist. Kui uurid natuke põhjalikumalt protokolle, siis jõuad õige pea järeldusele, et paljud laskjad on nn kõigesööjad ja lasevad nii haavlit, kui ka kuuli. Siit argument, miks ei peaks need kaks asja eri aegadel toimuma.
Mina lugesin kalendrist, et vintrelvast jooksvat siga on võimalus lasta 6x + kütilinni finaal, mida polegi nii vähe.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Arles »

Aeg-ajalt läheb segi, kes millise varjunime all esineb ja seetõttu küsimus kõigepealt winnetoule - mitmel võistlusel aastas leiab protokollist sinu nime (2007, 2006)?
Kalender on meil muidugi tükeldamata - Rahvusvahelised suurvõistlused (Euroopa ja Maailam MV, KV jne), Eesti põhivõistlused (Eesti MV ja KV), suured tiitlivõistlused (ntx Laekvere karikas, Metspahr) ning kohalikud avatud ja suletud võistlused (Valgama MV) ning eraldi asjana Kütiliin. Viimane nimelt lihtsalt jahindust ja jahilaskmist ühendav sari, mida saab võistluseks defineerida vaid finaali osas. OK õnneks ka ühendus kohati kohalike tiitlivõistlustega.
Põhimõte võistluste korraldamisel on lihtne - keskuses koostatakse ja koordineeritakse rahvusvaheliste võistluste kalenderplaan ning pakutakse välja võimalused Eesti põhivõistluste ja suuremate tiitlivõistluste toimumiseks. Need võistlused ja toimumiskohad valitakse tiirude ja korraldamissoovi alusel. Kõik ülejäänud korraldatakse samuti kohalike korraldamissoovile vastavalt. Ehk siis EJSL ei korralda ühtegi võistlust (v.a. Eestis toimuvad rahvusvahelised suurvõistlused).
Mis siis kuulilaskmisest puudu EJSL pakutava hulgas - liikuva märgi karikavõistlused või lausa karikasari ning põhjuseks osalejate vähesus. Anti algatatud väärt mõte meistrivõistlused eelvõistlustega saigi just liiga väheste osalejate pärast ajutiselt maha maetud.
Ajakavadest ka ja sellest tulenevalt võistluste kattumise murest - idee, et eri võistlused (kuul-haavel) peaks toimuma eri aegadel ning samas toimuks lahterdumine ala põhiselt...
Aastas on 52 nädalat ehk nädalavahetust. Kindalt soojal/valgel ajal ehk välistele võistlustele kohasel ajal on neist 23. Sinna siis mahutame soovitud 40-50 võistlust?
Seega, keegi ei pane kätt ette ja ei keela korraldamast praegustele lisaks võistlusi, vastupidi!

Ahjaa, VSS on ka "kuuli" võistlus ning vintrelvavõistlustest ainuke, millel on rahvusvaheline väljund. Tulenevalt ala rahvusvahelisusest, meie laskjate vähesusest ja killustatusest olin mina üks nendest, kes surus muud vindivõistlused peale EM-i. Sorry, keegi ei keela vahepeal kohalikke korraldamast.
Igaks juhuks, kui keegi ei tea, siis suuremaid kuulivõistlusi korraldavad tänase seisuga järgmised klubid/seltsid:
Laekvere-Virumaa, Võru, Viljandi/Teesoo, Harju koostöös Anti Levandiga, Männiku, Valga, Silma-Läänemaa. Iga lisanduva üle saab ainult hea meel olla!
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Winnetou »

Tere. To Kakuke ja Arles. kui 40 võistlust aastas on palju siis rääkige seda haavlimeestele, kalendris on 70 võistlust? See ongi eesmärk et kogu aasta plaani ei pea ehitama ümber selle ainukese sobiva võistlusnädalavahetuse. Kvaliteedi seisukohalt on ühele alale keskendumine kindlasti parem kui kõikke natuke. Eelmine aasta oli mul 7-8võistlust ja esimene aasta tõsisemalt tegemist. mina julgen käia ka sportlaste võistlustel, midagi õppida ja enam ei ole ka päris peksupoiss. Ps ühtegi kuuli võistlust ei ole Laekveres tehtud juba aastaid, virumaal on see koht Avinurme, tänavu küll alustavad ka VSSiga, kuum sõna.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Arles »

See on nüüd sulaselge Laekveer meeste solvamine. Mina olen Laekvere karikast igal aastal osa võtnud ...
80 võistlust ei ole ka palju - palun tee ja korralda, ma ei saa probleemist aru. Anna ainult teada ja läheb ka kalendrisse.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas kakuke »

Ma ei saa ikkagi Winnetou probleemist aru. Trenni saab ju kodus igal ajal teha, ega selleks pea siis võistlustel kohe ilmtingimata käima. :D Kui teha võistlusi väljas pool nädalavahetust, siis pakun, et üsna pea on seal kohal vaid Winnetou ja korraldajad. :D
Ps. Laekveres lasin isegi üleelmine aasta VSS´i. Vist oli suisa esimene võistlus VSS´is, millel osalesin.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta