jahijuhataja kursused

2004. aasta teemad
god17
Postitusi: 33
Liitunud: K Mär 31, 2004 8:22 am

jahijuhataja kursused

Postitus Postitas god17 »

selline teema et meie kandis ei anta osadele meestele suuruluki luba tuues ettekäändeks jahijuhataja paberite puuduse. mina pole veel suutnud leida seadusest sellist kohata mis keelaks üksi jahipidamise suurulukile kui on läbimata kursus. mullegi hakati algul sellist juttu ajama
ytlesin et näidaku sellist seadust siis öeldi et peab uurima ja järgmine kord oli luba juba kaasas
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ma ei viitsi seadust otsima hakata, aga tean, et suuruluki jahti ei tohi pidada ilma jahijuhatajata. see tähendab ka minuteada siis seda, et suuruluki loale kirjutatakse peale inimese nimi, kellel on läbitud jahijuhataja kursus ja on saanud vastava tunnistuse. ühel loal võib olla kolme inimese nimi. Jahiloa saab maha kanda ainult inimene, kelle nimi on kantud jahiloale. Ühisjahi puhul tehakse nimekiri, jahijuhataja kinnitab selle allkirjaga. kui loom tabatakse, kannab loa maha jahijuhataja, kelle nimi on loal.
kui sina käisid suuruluki jahil üksinda ja jahijuhataja sa ei ole, siis kelle loaga sa jahti pidasid? Luba ei tohi ka kolmandatele inimestele üle anda. Kui inspektor tuleb kontrollima ja sa oled metsas loaga, millel ei ole sinu nime ja puudub jahti pidavate inimeste nimekiri, oled justkui salakütt.
Pole ammu seadusi lehitsenud, loodetavasti ei pannud ma puusse oma targutamisega
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Suurulukile võib ju jahti pidada ka üksinda, milleks või kellele seda jahijuhataja tunnistust siis vaja on?! Kui minnakse aga kahekesi või enamakesi jahile, siis peab grupis olema üks paberitega jahijuhataja ja seda nii suur- kui ka väikeulukijahil.

edit: ehk siis lihtsamalt öeldes on jahijuhataja olemasolu nõutav ainult ühisjahiks.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Minu ausaamist möödaei ole suuruluki loa väljakirjutamine seoses jahijuhataja tunnistusega, kuna üksikjaht on täiesti lubatud jahiviis.
Suuruluki jahti saab pidada ka siis, kui jahijuhataja nime ei ole loale märgitud, kuid jahis osaleb isik kelle nimi on loale märgitud. Siis avab loa jahijuhata ja ja selle tõestuseks et temal on õigus jahiluba avada ongi jahinimekiri.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Jahijuhataja peab olema minu teada alles siis kui oled kolmekesi jahis.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

jahimees kirjutas:Jahijuhataja peab olema minu teada alles siis kui oled kolmekesi jahis.


Ka kahekesi jahis olles peab üks, vahemalt, olema jahijuhataja ;) nujah, ja kuna kollektiivjaht, siis punane vest selga :D Aga minu mäletamist mööda ei pea suurulukiloa saamiseks jahijuhataja olema. Kui minnakse juba kaksi, siis ok kui teine jahijuhataja. Endal õnneks sel teemal probleemi ei ole. See koolitus ja eksam olid väga lihtsad ja suht formaalsed. Ainult ajakulu (+25 eq).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

õigus, kolmekesi olles pidi olema nimekiri.
Kas tuleb jaht???
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Nimekiri peab olema juba siis kui minnakse kahekesi jahile.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

aga kus on see seaduses kirjas? ei leidnud.
Kas tuleb jaht???
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Seaduses ei olegi seda arvu kirjas on vaid kirjas, et kollektiivjaht. Kaks on juba mitu seega nimekiri. Kuidas muidu kahekesi jahti pidada ühe loaga? Kahte nime ju loa avaja kohale ei kirjuta.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Nivaomanik kirjutas:Kuidas muidu kahekesi jahti pidada ühe loaga? Kahte nime ju loa avaja kohale ei kirjuta.



§ 34. Jahiluba
(10) Suurulukiküttimise loale tohib loa andmisel kanda kuni kolm loa kasutajat.
Kas tuleb jaht???
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Toome siis sellise näite:
Loale on märgitud 3 nime, jahil on 2 neist, eri kohtades. Tuleb keskkonnainspektor kontrollima, 1 mees näitab ette jahiloa kus on peal tema nimi ja tema on ka jahiloa avaja (nimi tagaküljel koos kuupäeva ja allkirjaga). Sõidab inspektor edasi, leiab teise mehe, mida teine mees näitab??? Või ütleb et mina olen sama loaga jahil millega sõber Jüri 5 kilomeetrit eemal? Sellepeale olen 99% kindel kirjutab keskkonnainspektor oma käega välja sellise jahiloa mille hind on määratud trahviühikutes.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Olen nõus, aga selline on meie poolik jahiseadus.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Hunter
Postitusi: 21
Liitunud: T Dets 09, 2003 12:24 pm

Postitus Postitas Hunter »

kolm kasutajat loa peal on küll, aga üks mees kirjutab loa lahti mitte kõik kolm korraga,seega on vaja nimekiri kui olete kahe,kolme,nelja ,,,.kesi
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Nivaomanik kirjutas:Toome siis sellise näite:
Loale on märgitud 3 nime, jahil on 2 neist, eri kohtades. Tuleb keskkonnainspektor kontrollima, 1 mees näitab ette jahiloa kus on peal tema nimi ja tema on ka jahiloa avaja (nimi tagaküljel koos kuupäeva ja allkirjaga). Sõidab inspektor edasi, leiab teise mehe, mida teine mees näitab??? Või ütleb et mina olen sama loaga jahil millega sõber Jüri 5 kilomeetrit eemal? Sellepeale olen 99% kindel kirjutab keskkonnainspektor oma käega välja sellise jahiloa mille hind on määratud trahviühikutes.


No sellisel juhul kutsub ju jahijuhataja mehed kokku, nagu ka põdrajahi ajal ja tehakse loendus. Põdrajahil ju ka osa mehi võibolla 5 km kaugusel.
Suletud