eesti hagijas suuruluki jahil

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kraavik kirjutas:Nüüd pole muud, kui ministeeriumihärrad seajahti kutsuda ja näidata, et laikad ajavad sõralisi samamoodi nagu hagijad.

Tegelt ehk piisaks ministeerumi mõjutamiseks ka EHT ja EJS-i järjekindlast ühislobbyst, aga ettepanek selleks EJS-le peaks vist tulema EHT-st? Või vastupidi?


Oh, ära unistagi parem. EJS on samamoodi kivistunud arusaamadega, vähemalt seal ülevalpool. Nemad lobistavad ainult seda, mis neile endale suurt kasu toob. EHT kahjuks ise ei ole vist (vabandan ette) väga lobby-suutlik organisatsioon.

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ministeerjumi peaks siis torkima jah,kuid kes seda teeks?EJS-i ladvik tundub varjusurmas olevat(ehk väljamaal jahis,või peavad jõulupidu,kuskil oli ju uus aasta alles alanud,hiinas või kuskil paganamaal) ja kes siis tegutseb kõigi nimel ja koerta hüvenguks?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

kakuke kirjutas:
tony kirjutas:Loe mu eelmisi postitusi.Äkki jõuab kohale? :wink:

Ega ei jõuagi kohale, sest ;)
tony kirjutas:Tänapäeval kipuvad laikad jah pigem tagaajaja kui pidaja rollis olema (pean silmas üksiktööd).Aga kuna mingit aretust laikadel täna Eestis ei toimu ( toimub lihtsalt paaritus) ,siis polegi siin midagi rääkida.

Lõpuks teevad inimesed metsas selle töö ära, mis võiks hagijas teha, käivad samu tükke mitmeid kordi ajuga läbi. Mis vahet seal enam on. Kui mõni arvab, et inimene ei suuda looma metsast välja ajada siis on isegi selliseid ajusid olnud, kus ka kährikud lendavad metsast välja. :D
Ja mingid norrakad on ju erilised lennukid metsas.



Tõesti annab võrrelda hagijat ja norrakat ! Mis norrakas siis niiväga lennuk on, koguaeg käib see 30 km ajamise ja ma ei tea mis jutt inimestel aga enamus jutustajatest pole kunagi isegi norrakaga jahil käinud....
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Eraser kirjutas:koguaeg käib see 30 km ajamise ja ma ei tea mis jutt inimestel aga enamus jutustajatest pole kunagi isegi norrakaga jahil käinud....

Eks ta nii kipubki olema. Jutud rohkem teemadel "ma kuulsin, et ühe mehe sõbra naise isa kooliaegse armukese poja norrakas ajab põtra bla bla bla...."

Aga ise käisin suvel norrakaga jahil ja see ei läinud küll kaugele. kui autost välja lasin, siis 5min pärast oli tal siga viljapõllust maha lastud ja oligi kõik. ei pidanud ma teda kuskilt kaugelt taga ajama :lol:
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

rajaleidja kirjutas:
Eraser kirjutas:koguaeg käib see 30 km ajamise ja ma ei tea mis jutt inimestel aga enamus jutustajatest pole kunagi isegi norrakaga jahil käinud....

Eks ta nii kipubki olema. Jutud rohkem teemadel "ma kuulsin, et ühe mehe sõbra naise isa kooliaegse armukese poja norrakas ajab põtra bla bla bla...."

Aga ise käisin suvel norrakaga jahil ja see ei läinud küll kaugele. kui autost välja lasin, siis 5min pärast oli tal siga viljapõllust maha lastud ja oligi kõik. ei pidanud ma teda kuskilt kaugelt taga ajama :lol:



Muidugi võib minna aga seda võib ka laika teha kui inimesed ette ei jõua ja vaikselt liikuva loomaga ta pidevalt kontaktis on. Muidu ei kipu siiski kaugele minema, kaugemale kui laika, aga hagijaga pole võrreldavgi!
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

just ja sama jutt käib ka hagijate kohta et ajab pimedani,paljudel siiski valed arusaamad...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Eraser kirjutas:
Muidugi võib minna aga seda võib ka laika teha kui inimesed ette ei jõua ja vaikselt liikuva loomaga ta pidevalt kontaktis on

Kontaktis olemine tähendad ju otsest puudet (ehk siis koer peaks looma hammustama vmt. tegema).Sel juhul loom ju püsib paigal ja kaitseb ennast ning inimestel lihtne ligi minna ja see loom ära lasta.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

rajaleidja kirjutas: Jutud rohkem teemadel "ma kuulsin, et ühe mehe sõbra naise isa kooliaegse armukese poja norrakas ajab põtra bla bla bla...."

Jep, nii ta tikubki olema, aga millegipärast kaasjahimees kirub kogu aeg, et kaasjahtkonnas jahil käies lõpeb norraka peremehe jaoks jaht peale esimest aju ja ülejäänud aeg kulub selle eluka taga otsimisega. Eks ma nüüd tea, et see jutt jama, nagu ka jutt teiselt norraka omanikult, et see oma koera pidevalt peab Lätimaalt taga otsima. ;)
Ps. Ma ise ei oma ühtegi koera.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

kakuke kirjutas:
rajaleidja kirjutas: Jutud rohkem teemadel "ma kuulsin, et ühe mehe sõbra naise isa kooliaegse armukese poja norrakas ajab põtra bla bla bla...."

Jep, nii ta tikubki olema, aga millegipärast kaasjahimees kirub kogu aeg, et kaasjahtkonnas jahil käies lõpeb norraka peremehe jaoks jaht peale esimest aju ja ülejäänud aeg kulub selle eluka taga otsimisega. Eks ma nüüd tea, et see jutt jama, nagu ka jutt teiselt norraka omanikult, et see oma koera pidevalt peab Lätimaalt taga otsima. ;)
Ps. Ma ise ei oma ühtegi koera.


No siis on küll üsna jube kui iga kord neil jaht niimoodi lõppeb. 2 a jooksul tean mina oma kutsikate vanematel 1 korda kui nad on läinud 11 km haavatud hirvega, loeb ka natuke selle juures koera kasvatusjms... Aga tõesti, ei ole jama, aga sama palju läheb ka laikasid jms, mine korra ise antud koeraga koos jahti, vaata, minul ntks. pole kordagi kuhugi eriti kaugele minema pannud, kuigi, on veel suhteliselt noor kah.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Tean isegi ühte norra halli, kes leides uluki enne järgi ei jäta kui uluk lastud või ta ise surmväsinud on.Tavaliselt see väsimus tuleb teisel päeval.Leian,et tänu väikestele jahipiirkondadele ta meile ei sobi.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Teades rajaleidja huumorit, siis kas seal üldse koera oli. :wink:
Äkki tegu norrakast sõbraga hoopis. Palju neid koeri ikka on kes ise püssi ka lasevad. :D
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Räägin küll ainult oma jahtkonna koertest, aga ka meil ajavad laikad siga täpselt niikaua kuniks kütiliin sea maha võtab või koertel jaks lõpeb. Põrsa või kesiku ehk peataksid kah, aga see talv on koertele vaid suured kuldid ette jäänud ja neid ei peata nad mingi väega. Kui loom kütiliinist läbi murrab, siis võivad nad sea sabas kümneid kilomeetreid ajada ja vabalt kogu ülejäänud päev kuluda koerte otsimisele. Mina sellejuures koeri ei süüdista.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah mehed,siin tundub,et segi on aetud tõu ja üksikute koerte eripära.Eks iga mees(koeraomanik) kaitseb ja kiidab enda koera,kuigi kõrvalvaatajale paistab asi teistmoodi olevat.
Eks hagijaga ole sama lugu,et on hagijaid kelle peremees koeraga jahti tehes sõpra niipalju näeb,kui hommikul rihmast päästab ja kui maamees,siis õhtuks vahel ikka hagijas koju jõuab.Jaht seisneb peamiselt selles,et peremees treenib metsas enda kuulmist,kustpoolt nüüd koerahääl kostab?Ette nagunii ei jõudnud minna,sest ajumaa oli ikka kilomeetreid pikk,ka käidi siis jahil jalgsi,mitte autoga.
Varemalt (kirutud vene ajal) oli koer odav ja kui kutsikast ikka töölooma polnud siis ta kadus ja võeti uus.Siis hinnati koera ikka töö järgi,mitte saba hoiaku või värvilaigu suuruse järgi.Ka polnud siis tähtsust,et palju koeral neid näitusemedaleid kodus on,vaid,et koer metsas töötaks ja väga pikalt ühte looma ei ajaks(ka mitte aint enda juurest kaugemale).Oli siis häid koeri ja on ka praegu aga mitte kõik ühte tõugu koerad pole ühtemoodi,siin on ikka tarvis vaadata jahikoera tööomadusi,kui koer jahi pidamiseks võetud,mitte aint välist ilu, mis praegu väga tähtis tundub.
Arvan,et nende(jahikoerte) jahil kasutamise kohta poleks vaja kasutada seaduses aint kindlat tõunimetust,et kas laikaga või hagijaga,vaid kas(ajava-pidava) koeraga või mitte.
noorus on ilus aeg
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Seadused ja direktiivid on toredad asjad aga telekast näinud jahti kas saksas või prantsusmaal ei mäleta , seal lasti lahti umbes 20 koera mingit hagija töugu ja need hoidsid küll siga kinni.... aga seal ei olnud lihtsalt ruumi koerte vahelt välja pugeda. Meil siin juhtidest ei viitsi keegi areneda , lihtsalt istuvad ja täidavad oma kohta...!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Eesti hagijas suuruluki jahil...

Postitus Postitas Siili »

Teadmiseks siin mõtete mõlgutajatele, et kunagi ammu ei olnud jaht suurulukile hagijaga keelatud .Kui sead pugesid põõsasse, lõppes ka hagija hääl ja polnud aimugi mis ja kus metsas juhtus.Ainult sea rünnaku puhul oli ajutiselt koera häält kuulta,Pärastpoole loobusid sead põõsa pugemisest ja andsid vaid jalgadele valu.Hagijas oli ikka sadu meetreid ulukist taga ja hagijaga ajamine muutus kasutuks,sest kui ette jõudsid oli uluk juba ammu läbi-eesti hagijas on aeglane suuruluki jaoks ja varsti loobuvad suurulukid tiirude tegemisest.Sobiks võib olla väikeste metsatukkade ajamiseks,aga selle jaoks on juba saksa jahiterjer olemas,kes haugub nii seisvat kui ka jooksvat looma. Saigi loobutud hagijast laika kasuks ja mõttetu oleks sama tupik rada korrata .Kordan,et see on läbikäidud rada ,mitte mingi ARVAMINE.Kasu oleks eesti hagijast vaid hirvejahis.See sunnik tiirleb ja passib põõsas ja suurest metsamassiivist väljub harva kindla suunaga. Ennemini lahkub ajamise vastupidises suunas.Sealjuures oleks vaja agressiivset hagijat,kes haugub ka seisvat looma.Selle lubamises oleks mõtet.
Vasta