Kust otsida soku sarvi?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
pintos
Postitusi: 1
Liitunud: R Veebr 29, 2008 6:01 pm

Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas pintos »

Ei ole üldse kohe jahipidaja, aga mõne sarve tahaks metsast ikkagi leida (seda enam, et omas metsas neid kitselisi nii palju on). Kas on äkki mõni nipp kust tasuks otsida sarvi? Koeraga saab ikka metsas jalutatud aga sarvede otsa pole veel õnnestunud komistada. Igasugused näpunäited, millise põõsa alla vaadata on oodatud :)
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas Veix »

Niipalju kui olen mina metsas käinud, pole veel soku sarvede otsa komistanud, kuid põdrasarvi olen küll leidnud. Soku sarved nii väikesed, et neid leida suht raske.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas Olgerd »

Ise olen leidnud põllu pealt heina seest, aga otseselt ei oska ju öelda, kus see sokk need sarved maha ajab ega ta selleks kohta ei vali vist.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas jorr »

Kõige paremini võib sokusari leida sokupeast aga jaht algab sokule alles(vana jahiseadus) juunist,nii-et kui huvi ikka kestab siis juunikuus saad.
Leidsarvi,soku omsid, sa palju ka oma metsast ei leia,sest hiired pidid neist talvel hästi lugu pidama ja sokk ajab sarve maha juba sept-okt-ja mõni ka novembris.Sügisel on rohkem lootust neid leida kui nüüd vastu kevadet.Olen ka seda kuulnud(ise pole näinud) ,et sokk kaotab sarved läbi padristiku trügides ja sellises kohas inimene eriti ei liigu,kuigi ise olen paar sarve ka lagedamalt kohalt leidnud.Nii-et,ära lootust kaota,otsi.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas AndresR »

Tundub et metsast sarvede leidmine on ikka päris õnne asi.Olen ikka juba väikesest peale käinud isaga metsas seenel (ta pole jahimees) ja ka nüüd ise jahil käies pole mina veel kunagi ühtegi sarvepaari leidnud!Ei usu ka et mingi kindel koht on kus nad oma sarved maha jätavad.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas Veix »

AndresR kirjutas:Tundub et metsast sarvede leidmine on ikka päris õnne asi.Olen ikka juba väikesest peale käinud isaga metsas seenel (ta pole jahimees) ja ka nüüd ise jahil käies pole mina veel kunagi ühtegi sarvepaari leidnud!Ei usu ka et mingi kindel koht on kus nad oma sarved maha jätavad.


Sarvepaari leidmine on veel suurem juhus, sest tavaliselt siiski sarved ühekaupa maas, kuid kui väga visa olla, siis ühe leidmisel otsid ümbruskonna kotkapilguga läbi, siis isegi võib trehvata, et leiad ka teise.
Mina leidsin oma põdrasarve (5-haru) metsast aju ajades, kuid teine pool sarvest oli veel põdra peas, kui see kütiliinist läbi tuiskas.
Edu!
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas Oxoma »

Pole samuti sokusarvedele trehvanud aga kunagi leidsin kahearulised põdrasarved. Olid tihedas noores kuusikus. Algul leidsin ühe ja suht lähedalt ka teise, otsadki olid veel verised.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas tony »

Leidsin kahesed põdrasarved keset teed,olid teised ilusasti paaris ja aurasid veel.Soolaku pealt ka kolmeste paar leitud.Hiiumaal sel aastal leitud 9+9 kühvel (ei leidnud ise aga kodus nad mul on).Onu oli mul kõva sarveotsija,igal kevadel käis raba servas tuulamas ja praktiliselt kunagi ei tulnud ilma saagita tagasi.Sokusarvesi omal pole õnnestunud leida.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas smtasku »

Eile õhtul sai pukis siga passitud, vahepeal käis sokk ennast näitamas. Sarved olid täitsa peas alles. Eksida ei saanud, oli nii 10 m kaugusel.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas jorr »

Eks need põdrasarvedki ole ju põhiliselt sügisel peale sarvede maha ajamist leitud.Põdraajus käies neid ikka välja tuleb(põdrasarvi just) aga üldiselt kattuvad heitsarved kiiresti mingi hallikasrohelise ollusega ja neid(heitsarvi) on metsa all lebavast risust kaunis raske eristada.Meil keegi oli ajamas põdraajus (sügisel) ja ütles,et vaatab,mingi risu maas,kuid peale astudes viskas sarvekännasse üles,oli hoopis viieline põdrasarv.Kevadeks muutub vastu maad olev heitsarve osa selliseks valkjaks nagu lesta kõht.
Endal on leitud üksik sokusarv nii,et lasin siledaga sügisel sokku,(vist augusti lõpp oli) tahtsin puhtalt lasta ja sihtisin pähe.Peale lasku loom kohe kukkus(seisis võsastunud metsa ääres) aga paari minuti pärast(enne kui juurte jõudsin),hüppas püsti ja kadus metsa.Oli juba hämarik ja kuna otsimine tulemust ei andnud,siis tulin järgmine hommik valgevarul tagasi,et vaatan laskekoha üle ja leidsin laskekohalt kännasega sokusarve,kuulijälg ilusti peal.
Keegi leidis sügisel,kui see jõhvikaralli Peipsi ääre soodes veel väga popp oli,kaks kuuelist põdrasarve lausa lageda jõhvikaraba pealt ja ligistikku.Pani korralikult alusele ja müüs maha.
Nii-et,otsi rohkem sügise poole,ehk trehvad,kes otsib see ..... .
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas tony »

Mina paneksin rõhu kevadele.Siis rohi kenasti lamandunud ja sarved kaugemalt näha.Samuti talvega ei juhtu sarvedega veel midagi.
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas skog »

Selle teema peale tuli mul meelde et vene aja lõpus käis mu onu karjalas põdrasarvi otsimas. Tema eemärk oli seal küll teine(oli kaugsõidu autojuht), kuid kuidagi ta trehvas kokku meestega, kes sügiseti käisid karjalas spetsiaalselt põdrasarvi otsimas ja teenisid sellega elatist. Ka temal õnnestus leida miski 4+4, või midagi sellist. Need peaks mul praegugi veel keldris ilma aluseta kuskil olema. Aga leiud olid täitsa olemas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas kakuke »

smtasku kirjutas:Eile õhtul sai pukis siga passitud, vahepeal käis sokk ennast näitamas. Sarved olid täitsa peas alles. Eksida ei saanud, oli nii 10 m kaugusel.

Eelmise aasta sarv või? :shock:
Muidu karvased uued juba mõnda aega peas sokkudel.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas smtasku »

kakuke kirjutas:Eelmise aasta sarv või? :shock:
Muidu karvased uued juba mõnda aega peas sokkudel.

Seda nüüd enam hästi aru ei saanud, kiskus juba pimedaks. Aga esmane mulje küll oli, et vanad sarved. Eksimine on inimlik :D .
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas jorr »

On see tänavune talv mis ta on,aga vanu sarvi sokupeas kindlasti enam pole,karvased olid,arvan.Minu arust on põdral sarv kauem peas kui sokul ja neid pulgajukusid(põtra) on päris hilja nähtud sarvedega.Põdrapulm ju hilisem ka.
noorus on ilus aeg
Vasta