Kust otsida soku sarvi?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas Beretta »

Jorriga sama meelt. Need, mida täna nägin soku peas olid küll karvased.
Grumpy old man
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Põdra sarvega oli aasta algul selline tore lugu, et 2 aruline oli jätnund ühe poole visiitkaardina soolakule. Kohe posti kõrvale.
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas Kellapoiss »

Minu lugupidamine.
Sarve otsimine on terve teadus.Käin igal aastal neid otsimas.Leian neid parasjagu.Ilma sarveta ma tavaliselt metsast välja ei tule.See kevad on nüüd kehvem sarveotsija sseisukohalt(otsin kevadeti).Lumi ei ole kulu alla surunud.Sokusarvi otsin tavaliselt koos koljuga.Üksikuid ei leia.ma oma kehva nägemise pärast.2007 nov. seajahil jooksin (või oli see dets.)seale ette koerajahis ,varvas jäi maakera taha,vaevu jäin jalule,tegin sammu,et edasi veereda ja siis käis midagi peast läbi.Stopp!Noppisin üksiku sokusarve üles.Kui sa oled palju aastaid neid otsinud,libistad pilgu üle maa,teed sammu või rohkemgi,et edasi minna,siis käib peast mingi nõksakas läbi.Võtad binokli,vaatad -ongi sarv.Enamustel kordadel on sarve otsad peale kukkumist ülespoole,nende otsadel on kohe teine läige.Ülaste õitsemise alguseks soovitan sarvede otsimine lõpetada.Kõige sarnasem värvitoonilt ongi ülase õis,lumi ja kase tohu valge.Lund ja jääd ei tohiks olla.Olen kindel ,et olen enamustest sarvedest mõõda kõndinud.Üks raune reegel on:sarvedega loom nõuab ruumi.Suured sarved ei asu patsikus.Patsikust võid leida koljuga sarved.Teine reegel-loomadel on rajad.Kopeeri neid.Kolmas-raiesmike servad-kõigepealt tee raiesmikule ring peale.Neljas-kui leiad kondi,hakka tiirutama.See on nüüd raskem,kuna rohusööja ise tassib teise konte pikalt-pikalt edasi.Aga -õnne peab kah olema. Paljud arvavad,enamuses närivad hiired sarved ära.Väga palju närivad hirved-põdrad ise.Mul on palju fakte,kus rohusööjad ise on neid närinud.Kõige rohkem kahjustavad neid sead.Täitsa vabalt võid meetri kauguselt sarvest mõõda kõndida.Lõpuks tekib selline munade tunnetus.Sa pead mõtlema nagu loom.See on nüüd teema,mida ma jahuks ei tea kui kaua.Tulebki meestel seda lugedes tukk peale.Vist.On ka nippe mida püüan omateada hoida.Vanasti oli üks kõvemaid otsijaid mu koolivend Luua päevilt-Heldur Roos.Mul ila jooksis kui mees pajatas,milliseid äkkeid ta metsast välja käristas.Mul on vedanud,et minu kandis on endised kõvemad otsijad laisaks läinud.Ei pea arvet,aga10 värsket hirve-põdra sarve leidsin küll 2007a+koljuga hirvesarved.Aga unistuste äkkeid leiavad ikkagi juhuslikud seenelised-marjulised ,ilusti sarv korralikult sarve peal. Lugupidamisega Kalle Hiiumaalt
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas jahipuss »

vali endale suvel sokk valmis kelle sarvi tahad ja siis jällita teda kuni sügiseni mil ta sarved maha ajb küll siis saadgi endale sarved aga muidu neid raske leida sest nad väiksed ja kaovad rohu või padriku sisse ära (y)
mõtle mitu korda sihi üks kord
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas jorr »

Jah,see sarvede otsimine ja leidmine on omaette teadus kindlasti.Nii nagu iga muugi tegevuse juures,on siingi kogemusi vaja ja need(kogemused) tulevad ikka tegutsedes.
Endale jäi selgusetuks,et leiad tihti sarvi koos koljuga,kas jahimeeste praak siis metsas maas?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas honkomees »

jorr kirjutas:...
Endale jäi selgusetuks,et leiad tihti sarvi koos koljuga,kas jahimeeste praak siis metsas maas?

vaevalt ainult jahimeeste praak, kui lugeda tarkade meeste seletusi, siis ju ainult napp viiendik hukkasaanud kitsedest on jahisaak või jahipraak, enamus saavat hukka looduslike vaenlaste ja tõbede läbi - eks sealt kah koljuga sarved tule
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas Kellapoiss »

Tere jälle.
Käisin kolmeks tunniks otsinguil.Kolme haruline sarv käes.Aga nüüd silmad lahti.Soku koljuga sarvi olen otsinud nii,et otsin mõne suure põllumassiivi ümber oleva metsa (100-200m) põllu servast läbi.Tavaliselt olen leidnud.Mida suurem põld,seda põnevam.Idee selles,et kui loom asub näiteks keset põldu(umbes 200-300m),hiilid mis sa hiilid,sobivale kaugusele on raske saada.Ja kärsitum mees hakkab nõ. õngitsema .Ehk ...Ja loom venitab ennast metsani välja ja natuke veel.Võib juhtuda ,et ei märgata sedagi kohta ,kus kohast ta metsa läks.Ja alati verd ei ole.Ja mees arvabki ,läks mõõda.Kindlasti on meist paljudel nii juhtunud.Siis kui taevas oli sinisem,süda lõi võimsamalt ja naised nutsid meie pärast lahinal patju märjaks.
Olen leidnud suuremaid trofeesid ka.Hoian otsijale põialt.
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Kust otsida soku sarvi?

Postitus Postitas Kellapoiss »

Veel midagi meenus.Meil käivad siin ka külalisesinejad.Selline mulje on jäänud,et laskjad on oma töö teinud,aga brigaad,kes saagi üles peaks noppima,ei ole veel välja sõitnud.
Vasta