VSS laskmiseks relv

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas Eerik »

Olen ka seda kaliibrit üle 10 aasta pidanud . Eelkõnelejaga nõus , et rasked kuulid ei sobi selle püssiga kokku . 100 ja 80 grainiste vahel valides , eelistasin toona kergemaid kuule . Jahis oli nende efektiivsus parem . Loomad jäid kiiremini maha . valdavalt kohe . Tiiru püssina kindlasti hea täpne relv , eriti pikematel distantsidel . Lastes VSS-i ajab kindlasti asja ära , aga paarkümmend pauku jutti kütavad selle relva raua kaunis kuumaks . Ja kui veel rohkem vaja lasta on asi veelgi karmim . Laskurile ei ole raske kaliiber ( sõltub muidugi kehakaalust ) . Kaldub oma olemuselt selliste "Light-Magnumite" kilda . Ja kõige olulisem tiiru seisukohalt - kuulide saadavus ja valik kesine . Olgugi , et VSS saab lasta ka peenema kaliibriga , soovitaksin siiski alates 6,5 mm midagi leida . Tegelikult 100-le meetrile saab lasta iga normaalse firma relvaga ja iga kaliibriga . Kui peaksin ise valima , valiksin moona kättesaadavuse ja hinna järgi . Ka komponentide saadavuse järgi . 222 ja 223 minu valikusse ei mahuks , nende suhteliselt suure külgtuule mõjutatavuse tõttu . Tiiru relvana tasuks kaaluda isegi 7,62 x 39 poltlukuga isendeid . 100 meetrile tulistades pole rohkem vaja ja kui odavat moona sellele veel saada on , suisa kuuli hinna eest saab terve padruni .....
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas draiwer »

Tänud kirjutamise eest.Mul 222 olemas aga mitte varmint.243 tahan kuna pean paremaks kitsele,ja kõlbab ka pukist kesikule.Suurele loomale mul 9,3.Jamamist ka ju kui müü 222 maha ja osta asemele 222varmit.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas draiwer »

Lugesin vanadest teemadest,et 243 ei hiilga just eriti oma täpsusega.Ehk on nüüdseks kogemused suuremad ja saaks selle kohta asjalikke komentaare.
heinakas
Postitusi: 7
Liitunud: L Juun 27, 2009 11:33 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas heinakas »

draiwer kirjutas:Lugesin vanadest teemadest,et 243 ei hiilga just eriti oma täpsusega.Ehk on nüüdseks kogemused suuremad ja saaks selle kohta asjalikke komentaare.

Mul vennal on Remington 700sps varmint, 243win. Tal ei ole selle täpsusega mingeid probleeme, lasi rebase sierra mach kingiga (kaalu ei mäleta) 412 SAMMU, meetreid võibolla rohkem kuna endal tal pikkust 192cm. Ja ronga lasi, BARNES TSX BT 85gr 218 SAMMU, viimane mainitud kuul jookseb tema püssist väga hästi.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas aivar00 »

Rahulikult käies on keskmine mehe sammu pikkus 75cm. Seda, et keegi 100cm või veel pikemaid samme venitab- võib-olla ainult Gulliver muinasjutust.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:Rahulikult käies on keskmine mehe sammu pikkus 75cm. Seda, et keegi 100cm või veel pikemaid samme venitab- võib-olla ainult Gulliver muinasjutust.

milline on käies sammu pikkus ei tea, arvan et kah pikem, aga kui sammuga midagi mõõdan, siis on ikka samm üle meetri pikk, lasketiirus korduvalt kontrollitud 50 m tulejooneni tuleb mul 38 sammu (+- 1 samm). Tegelikult arvan et igaüks alateadlikult venitab sammuga mõõtmisel sammupikkuse pikemaks ja seda peab lihtsalt teadma/ära mõõtma, milline on SINU sammupikkus sammuga mõõtmisel
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
ürgmees
Postitusi: 69
Liitunud: R Juul 24, 2009 7:26 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas ürgmees »

75cm on sammu pikkus tasasel maal. maastikul võib 180-190cm mehe sammu pikkus olla lausa 60 cm. keskmiseks tasuks siiski võtta 70cm.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas Joosep Käba »

Pikkust 174cm. Olen korduvalt sammudega maastikul vahemaad mõõtes saavutanud 97-99m. Seda siis teadlikult sammu venitades just mõõtmise tarbeks. Käies nii muidugi ei astu.
Pärast sirkliga kontrollitud vahemaa.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas Sarvik »

draiwer kirjutas:Lugesin vanadest teemadest,et 243 ei hiilga just eriti oma täpsusega.Ehk on nüüdseks kogemused suuremad ja saaks selle kohta asjalikke komentaare.


kinnitan olen ühe ja sama relva blaser r94..... 243 rauast saanud paremad tihedused kui 3006 rauast :)....üldistustega 243 kaliibri relvade kui selliste täpsuse .....ja selle hiilguse kohta erti :D ..... ma küll ei ole pädev arvamust avaldama... :D
kärbes kirbule!
wildcatter
Postitusi: 9
Liitunud: P Apr 08, 2007 12:28 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas wildcatter »

Olen siis see, kellest eelnevalt juttu oli (rebane 412 sammu) ja pean venna juttu natuke parandama... Kasutatud kuul oli küll sierra, aga game king fmjbt 90gr...

Uurisin enne netist, et 80 kuni 90 graani on parim vahemik minu Remingtonist laskmiseks.
Ja Barnes TSX 85gr on VAIELDAMATULT PARIM kuul, mida üldse kunagi kasutanud olen...
Kui veel önnestuks kuskilt prooviks möni Barnes SOLID tekitada... Äkki oleks uus armastus minule ja vältimatu surm rebastele :M
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas baddmann »

wildcatter kirjutas:...
Kui veel önnestuks kuskilt prooviks möni Barnes SOLID tekitada... Äkki oleks uus armastus minule ja vältimatu surm rebastele :M


Vältimatu surm on pigem ikka mõni selline kuul, mis rebase sisse jõudes veidi avaneb kah. SOLIDi kasutusotstarve on veidi teine - 6 mm kaliibri puhul teha üks pisike auk ühele ja teine teisele poole, et looma nahka võimalikult vähe kahjustada. Rikošeti ette ei tahaks ise jääda ega ka kedagi teist jätta, meie kodumaa talvistelt jäätunud põldudelt seetõttu SOLIDiga vähemalt mina küll rebast lasta ei julgeks.

BM
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas draiwer »

Tundub,et keegi ei kipu väitma,et 243win oleks halb täpsuse poolest või ei leidu siin omanikke kes kasutavad seda cal täpsus laskmiseks.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas Arles »

Lihtsalt repliigid - huvitav, millal siis jutt rebasest ja sammudest VSS-ni jõuab?


Arles

P.S. 412 sammu või meetrit - kuhu sihiti?
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas Andrus Michelis »

[quote=P.S. 412 sammu või meetrit - kuhu sihiti?[/quote]

Kahe päka jagu üles. (y)
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas draiwer »

Arles kas VVS-is leidub 243win-ga laskureid.
Vasta