LOS

2005. aasta teemad
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei kahtle su jutus põrmugi ,räägin vaid ühest konkreetsest relvast,muidugist oli põhiliselt algul moonaks vene moon ja seda puhastamist kirjeldasin ka nii ülejala.Tean ,et oma relvi hästi hoiad ,aga mina ei viitsi nendega küll nii palju mässata ,et pärast puhastamist/jahilkäimist neid veel paar päeva puhastada viitsin.Nagu nii pole üks asi igavene ja kui ongi siis lõpen ennem ise ära :D Seda kroomi lahtitulekut olen muidugi ka mujalt kuulnud.
Ma mõtlen sellele ,et ei tea miks venelane neid raudu nii usinasti kroomib ?Kas raua kehva materjali kompenseerimiseks või,lääne poolt asjad ju minuteada kroomimatta puha.Ehk oskab mõni vastata?Selle vene asjaga on ju ka nii nagu trehvab,võid saada üli hea ja samas ka praaki.Mul endal oli TOZ-34 ,sellel oli uuest peast raua otstest kroom umbes 5mm pikkuselt välja lihvitud jo siis mees jäi pingi taha tukkuma :wink: Kahjuks avastasin selle alles siis kui diil juba tehtud,aga sealt edasi ta nagu koorima ka ei hakanud.
Kivi kotti!
Kaido
Postitusi: 19
Liitunud: E Juun 13, 2005 9:23 am

Postitus Postitas Kaido »

Kõik eelnev õige, kuid püssi rauad väljaspoolt pole mitte kaetud musta kroomiga nagu enamus püssid, vaid hoopis värvitud ning mõne aasta pärast on raud väljanägemiselt kriibitud ja kirju . Muidu püss väga hea ja oma laskeomadustelt teistele alla ei jää, võrrelnud Tikkaga vahet pole.
Kui kirpu ei nä pane konn otsa!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kaido kirjutas:Kõik eelnev õige, kuid püssi rauad väljaspoolt pole mitte kaetud musta kroomiga nagu enamus püssid, vaid hoopis värvitud ning mõne aasta pärast on raud väljanägemiselt kriibitud ja kirju . Muidu püss väga hea ja oma laskeomadustelt teistele alla ei jää, võrrelnud Tikkaga vahet pole.

Väljast ikka rauad oksuteeritud ,mitte musta kroomiga kaetud(tavaliselt).Värvitud rauda võibolla jälle kergem ilusaks saada.Nühid vana värvi maha ja poes nüüd igasugu kangeid värve saada,pihustad üle ja jälle nagu uus.Oksiidi taastamine palju keerukam.
kivi kotti!
Kaido
Postitusi: 19
Liitunud: E Juun 13, 2005 9:23 am

Re: no

Postitus Postitas Kaido »

serx kirjutas:nyyd ta siis olemas ja järgi proovitud ....peale selle ,et lukk nats kangelt käib ei oska midagi kurta ...100 meetrilt kuul-kuulis jookseb....ja see päästiku tugevuse regulerimine kruviga see on mu arust eriti hea...


selle hinnaga mis neid müüakse on seal relva rohkem kui külll......muidugi egas neid enam vist nii väga müüda kah....enamus juba ära ostetud....


Mis padruneid kasutad, et nii täpselt laseb, või oskab keegi oma kogemustest öelda mis padrunid Los-ist kõige paremini jooksevad.
Kui kirpu ei nä pane konn otsa!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

..

Postitus Postitas serx »

Norma Vulkan 11.7 g :!:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

los

Postitus Postitas jorr »

Serx, täpselt nii!
noorus on ilus aeg
Kaido
Postitusi: 19
Liitunud: E Juun 13, 2005 9:23 am

Postitus Postitas Kaido »

Palju see Norma Vulkan ka maksab ja kus seda müüakse?
Kui kirpu ei nä pane konn otsa!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

..

Postitus Postitas serx »

Trapper Jahipaun ja maksab mingi 17 või 18 krooksu......
saku
Postitusi: 2
Liitunud: T Aug 30, 2005 7:40 am

Postitus Postitas saku »

No nii- sõber ostis ka selle Los-i, käisime laskmas ja 150m peaaegu kuulid kõrvuti. Oma Tikkaga nii täpselt ei lähe- mõtle või vahetusele, ometi sihin ühtemoodi nii tema Los-i kui oma Tikka-ga ja minu arust on see isend ka hästi tasakaalus(ei kaku lasu ajal toru üles) ning põsepadjaga istub laad väga hästi õlga. Küsimus ka teadlikutele meestele selline, et Venemaa pidi lõpetama relvade müügi Euroopa Liitu kas see tähendaks, et head odavad vene relvad kaovad ja teised kallimad firmad saavad veel oma hinda tõsta?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ei ole küll teadjamees, aga loogikavastane tundub selline variant Vene poolt. Nad niigi realiseerimise ja turu ahenemisega hädas.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

ei ole ta midagi nii loogikavastane. Venelased hakkasid ameeriklastega äri tegema, remingtoniga kuulu järgi. Amid tahavad kõik enda turule saada, seega laku p... EL. Aint õhupüsse pidi veel tulema. Nii vähemalt naised saunas rääkisid.

Kui vene relvad turult kaovad, võib see ilmselt midagi hindade suhtes ka mängidagi. Samas ma usun, et kasvõi nt Türgi jms suudavad selle augu täita. Kas ka kvaliteedi osas, ei tea...

H@kuulsinagaisepolenäinud
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

No kui, siis ehk mingi allhange ehk on võimalik. Ami on niigi relvadest küllastunud ja küllalt kapriisne. Mulle tundub ,et see IZ-18MN ka mingi allhanke riismed on. Ei oleks nad enda tarbeks sellist sibulavinti tootma hakanud. Aga noh, kõik siin imelikus ilmas on võimalik.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

Türgi täidab jah selle augu ära Blaser`i püssidega head "odavad" riistad hi-hi!
naised saunas rääkisid
Kaido
Postitusi: 19
Liitunud: E Juun 13, 2005 9:23 am

Postitus Postitas Kaido »

puukoi kirjutas:No kui, siis ehk mingi allhange ehk on võimalik. Ami on niigi relvadest küllastunud ja küllalt kapriisne. Mulle tundub ,et see IZ-18MN ka mingi allhanke riismed on. Ei oleks nad enda tarbeks sellist sibulavinti tootma hakanud. Aga noh, kõik siin imelikus ilmas on võimalik.


Vastupidi rääkisin just Tikka maaletoojatega ja nad ütlesid, et ami tellib nii palju püsse, et mujale neid lihtsalt ei jätku ja sellepärast liigub neid Eestis viimasel ajal nii vähe. Samuti olid ka nemad teadlikud, et ami on pilgud juba ammu Venemaa peale keeranud ja esimesed lepingud juba toimivad.
Kui kirpu ei nä pane konn otsa!
Suletud