jaht vene moodi täna

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: jaht vene moodi täna

Postitus Postitas jorr »

Mina tegin nii,et söödan aint kindlal päeval nii suvel kui talvel ja käib ka kindlal päeva(ööl) kohal.Sööta palju ei pane korraga,nii pang kaks-kolm laiali laotades(väikesed hunnikud).Söödad segatud(mais,toidujäätmed, sealhulgas ka kartulikoored ja heeringa jäägid,tõrud,nisu,sõklad, oder,hernes,põlduba ja salvepühkmed) ja igat aint natuke(pihutäis-paar).Ka trühvlipastat panen ja sool on kohal.Käib siis neil kindlatel söödapäevadel(öödel) siga kohal,küsimus aint kellaajas ja seda ma alati ei taba ära.Ka mõnel teisel ööl nädalas teeb metssiga söödakohale tiiru peale,kuigi on seal tina saanud ja saab veel.Samas ligidal ka talumehe nisupõld oli mida siga samuti külastas suvel-sügisel(ka põllul pukk ja tinauba), küsimus aint selles,et kumb enne, kas põld või söödakoht,kas näeb pukis olles veel lasta?Varem kasutasin rohkem automaadiga söötmist ja sööta kulus samuti rohkem,ka polnud sugugi kindel,et mis päeval(ööl) loom liikus.Suvel oli kohe pikki vaheaegu kui sai õhtuid tühjalt passitud,ei ilmunudki siga söödale.
Nii-et, katsetage mehed(kes pukijahti teevad)seda kindlat söödapäeva.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: jaht vene moodi täna

Postitus Postitas Feen »

Kusjuures, Venemaa ei olegi nii kaugel, Jorri maad jäävad natuke kaugemale kui meie omad. Eesti sees on ka maast laeni söötmist (paljudes kohades käib võidusöötmine. Siga liiga palju, aga kui ei sööda, siis pole sellel jahimaal üldse siga. Kui mõned suured sekka maha lasta, siis kohe pahandatakse, et nää, lasti liiga palju. Isegi klubliselt tehti märkusi, et meil lasti palju... aga üldpilti kirjeldab pigem metsakaameralt nähtu. Ja pole ei meil, ega naabritel nii suured sead kui väikesed otsa saanud). Vat, nii palju siis jahist venemaal, tänapäeval.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: jaht vene moodi täna

Postitus Postitas honkomees »

Feen kirjutas:Kusjuures, Venemaa ei olegi nii kaugel, ....

kusjuures meite ja Üllari maad on ainlt mõni verst piirist
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: jaht vene moodi täna

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ma ei viitsi uuesti seda linki lugema hakata,aga huvitav palju sigu nad oma 82000ha -ilt ültse kütivad! See et vene mees nüüd võimalusel jätaks ajujahis sea laskmata ,ma eriti ei usu! Jo neid on lihtsalt nii vähe ,et ei trehva!
Vasta