Varitsus pukk või maja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Blaser
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 25, 2008 2:01 pm

Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Blaser »

Tahaks ehitada varitsus jahiks mingit olemist, ega ole mingeid mõtteid :M . Äkki kellelgi on mingeid jooniseid, ideid või neti aadressi kust võiks leida midagi abistavat
jahimees
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas aivar00 »

Mõtteid on ikka- kellele varitsusjahti teha tahad- sead, põdrad, koprad või hoopis naised :lol:
Ikka vastavalt vajadustele- ja kõikse universaalsem on iseliikuv haagissuvila, millisel ka aknad lahti käivad-saad naist koinida 8) ja kui loom tuleb :evil: ka akna avamise järel tolle koju kutsuda :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas castor »

Varitsusmaja on muidugi huvitav mõte.

Tee foorumist vastav otsing, siin on sellest varem juttu olnud küll. Pilte võid vaadata nt:
http://www.naumann-jagd.de/
http://www.jan-kretschmer.de/photo/hochsitzallee.htm
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
Blaser
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 25, 2008 2:01 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Blaser »

aivar00 kirjutas:Mõtteid on ikka- kellele varitsusjahti teha tahad- sead, põdrad, koprad või hoopis naised :lol:
Ikka vastavalt vajadustele- ja kõikse universaalsem on iseliikuv haagissuvila, millisel ka aknad lahti käivad-saad naist koinida 8) ja kui loom tuleb :evil: ka akna avamise järel tolle koju kutsuda :lol: :lol: :lol:



ikka sigadele
jahimees
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Sarvik »

varitsus maja on ikka äge....tegime kahasse ühe nn. europuki....alus torumetall kõrgusega ca 3,5m, metallsuuskadel...traktoriga teisaldatav, putka 2x2x2 m puitsõrestik, plekkkatus, plastaknad, 10 cm plasti seintes lagedes ja põrandas ,tammeparkett, elekriküte, ase 1,5-le, laud, paar taburetti, baarikapp ja televiisor....kui kõik materjal poest osta ja ise teha....siis ca 40-50 tuh eeku ja neli nädalavahetust tööd.....ja kui pukist hommikul tuled ...siis kuuled naise käest kes oled....:)
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Sarvik »

....ja kui keegi tahab ikka tõsist pukki ehitada siis ideed võiks saada siit....http://halbot.haluze.sk/?id=4073 :)
kärbes kirbule!
tarmo
Postitusi: 143
Liitunud: N Dets 27, 2007 10:16 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas tarmo »

ja kui maja siis:http://www.fortackle.com/biggame/campnew.htm
tarmo
Postitusi: 143
Liitunud: N Dets 27, 2007 10:16 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas tarmo »

aga Blaser Sa pead ikka vaatama [vöi mötlema nagu Annaliisa ütleb] kas postimees toob Sulle sinna üles äripäeva või maalehe ,aga kui Sul seal ülal nettt siis pole vahet.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas jorr »

Mis sa selle pukiga jandad,kui teed siis ikka maja kohe.Siin foorumiski pildid üleval ja sisustus ka ilusti ära näidatud,ning ära sa siis soojavee toobrit unusta.Õlu paistab seal pildil küll kehva mark olevat aga et sa ise teed maja muidugi, siis ikka paremat sorti õlut ka osta.
Maja tehes on vast kõige suurem jama selle sooja veega,ajab optika uduseks ja siis ei aita ka mingi hästi kallis toru midagi,pauk tükib mööda minema.
Lasta saad sealt aga kõiki loomi,vene ajal ikka üteldi,et kassist- karuni,kuigi nüüd jah,ega kassi vist enam lasta tohigi.Ta tegelikult(kass) väike loom ka ja ega keegi eriti usu,et kui ütled,et kallale tuli ja siis enesekaitseks kolme sammu pealt lasid,nagu karuga saad ütelda.
Et siis maja ikka tee,üks tegemine ja vaeva nägemine ja sügiseks on valmis,jõudu siis.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas kakuke »

Mul kantsli/puki teema päevakorral ja peavalu valmistab akende teema. Kuidas te selle olete lahendanud? Ruum ise ca 2x2m ja nägema peaks kolme külge. Kui suured on aknad, kui millises kõrguses ja kuidas avanema peaksid? Selle kõrval, kuidas pukk püsti saada, tundub see peavalu nr 2 olema. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Jack »

Kuskilt on meelde jäänud, et aken peaks olema vähemalt nii suur, et oma pea sealt välja mahub. Ise oleme kasutanud ka elumaja aknavahetusest üle jäänud tuulutusaknaid, kuid tegelikult need on liiga suured. Kui tuul kehvast suunast, siis kipub liiga palju inimese lõhna aknast välja viima, kuid seeeest vaade on suurepärane. Väikest akent ka parem kinni hoida ja seda siis vajadusel vaikselt avada. Meil kõik aknad avatavad alt ülesse, kuid olen näinud ka ülevalt alla avatavaid. Selline variant isegi mõnes mõttes parem-ei ole karta, et kõige ärevamal hetkel alla prantsatab. Akna kõrgus vast sõltub ikka sööda kaugusest, istme kõrgusest, isikust jne. Ise oleme kõrguse teinud katseeksituse meetodil kohapeal.
...kohe metsa...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas kakuke »

See ülevalt alla ja alt ülesse käiv aken on siis ingede peal ja avaneb siis sisse poole või välja? Ma ise ka vaatasin esimese hooga börsist kasutatud aknaid, aga jäin toppama just suuruse valiku juures. Suvel võiksid aknad jälle võimalikult suured olla, et ei tekiks tunnet, et oled kuskil konkus sees ja ei jaga ei ööd ega mütsi, mis väljas toimub. Krt, ma tahan vist võimatut, et pukis saaks istuda mõnusalt nii talvel, kui ka suvel. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Metslane »

Ma oman usku, et mu kantsel on päris esinduslik. Põranda pind on tal 1,4 x 2,1 m. Aknad on mul kolmes küljes. Külgedele pandud aknad tegin 70x50 cm ja otsa akna 85x50 cm (akna kõrgus põrandast tuli 85 cm). Mul avanevad aknad sisse poole, kuid akendega ilmnes üks probleem. Kuna aken jäi mul välisseina katva OSB plaadi taha, siis külgvihm aknale lasi vihma vee kantsli karkassile. Minu soovitus, et aken jäägu ülevalt tasa seinaga ja alt veidi välja viidud.

Sisse poole avanevate akendel on see hea, et saad akna millegi külge fikseerida. Alla poole ja küljele avanevate akende puhul on hea see, et avades jääb ta ise püsima. Ülespoole avanedes tuleb juurutada mingi haak, pulk või pael, et ta seisma jääks.
Aim small, miss small!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas kakuke »

Kuidas OSB välitingimustes vastu muidu peab? Millegiga (värviga) katnud ka oled?
Foorumlased võiksid julgemalt oma kantslitest/pukkidest pilte teha ja siia lehele riputada, mõttega ennekõike jagada teistele häid ideid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas aivar00 »

Kakuke- pukk tee maas valmis nii, et ühe külje jalad on vastu maad. Siis paned pika köie pukile ülevalt külge ja aeglustiga autoga või traktoriga tirid vaikselt püsti. Et pukk nn. raskuskeskme kõrgele tõustes tõmbavale masinale kaela ei kukuks seod vastaskülge ka köie (-d) ja paned paar minu kaalu :oops: (150 kg) meest hoidma. Põhiline, et puki jalad alguses libisema ei hakka-muidu tirid õigest kohast ära. Pärast ainult redel paika ja asi (y) Akendeks olen kasutanud tavalisest 5*5 prussist tehtud raami, millele nn. klaasisooned sisse saaginud ja nurkadesse nn. metallist nurgikud pannud (nõuka aja ülejäägid). Hingedeks kasutasin nn. transportööri linti. Sobib ka nn. paksust presendist rihm. See ei kolise ja krigise. Klaas kinni silikooniga. Avanemine sissepoole ja soovitavalt ülesse. Allapoole avanevaga see jama, et laskeasendi sättimisel kipud vastu akent minema ja siis kolistad.
Muidugi kui tahad täiesti õhukindlaks teha, siis otsi mõni vana plastikaken- kuigi ei näe ise sellel mõtet. 5-6 meetri kõrgusel ja tuule suundade suhtes õieti paigaldatud pukk ei "haise" niigi. Üksikud päevad kui tuul keerutab.
ikka lõbusalt
Vasta