Varitsus pukk või maja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Jahimees »

Ja uksest on ikka käimine pukki tunduvalt mõnusam kui kuskilt põranda alt sisse ronida.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Metslane »

Mul siis säherdune putka sigade sõõdaplatsilt vaadates:

Pilt

Lähemal vaatlusel näeb see siis sellist pilti:
Pilt

Jalgadeks siis tünni alus ja kõrgus natuke üle 2,5 m.
Aim small, miss small!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas kakuke »

Metslane kirjutas:Mul siis säherdune putka sigade sõõdaplatsilt vaadates:

Mis suunas aknad avanevad?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Metslane »

Esimene suur (laskmiseks kasutatav) sisse ja ülesse ning mõlemal küljel olevad alla ja sisse. Laskmis aken selleks ülesse, et ei peaks hakkama asendit korrigeerima - siis ei tõmba akent sülle.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas sammal.habe »

kui kaugele kodanikud oma pukke on ehitanud?
olen istunud kinnistes pukkides, mille kaugus söödast on 30-40 meetrit, samas teises äärmuses 160 meetrist vahemaad tean... ja isegi 220-st meetrist olen kuulnud äärmuslikumal juhul.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Metslane »

Too isend on umbes 50 m, nagu juuresolevalt pildilt näha!
Aim small, miss small!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas aivar00 »

Kõige lähem kus olen istunud on 20 m ja lahtine pukk (puu otsas iste maapinnast 5 m kõrgusel). Kui ainult siledate aeg oli, siis tavaline kaugus 30-40 m ja kõrgust olen alati min. 4 m maapinnast teinud.
ikka lõbusalt
Hekler
Postitusi: 60
Liitunud: T Mär 27, 2007 8:11 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Hekler »

Mul on pukk kõigest 3-4 meetri kaugusel, aga see eest on ta, oi kui kõrge.
Lähme metsa...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas jorr »

Kõrge võib küll pukk olla,kuid loom tunneb ju sinu tulekujäljed ära ja pealegi on ligidalt(ülalt alla) kehva lasta.Arvan ka,et puki kaugus oleneb just sellest,mis püssiga looma lasta kavatsed ning mis looma jaoks pukk püsti?Sokkule piisab täiesti kolmest meetrist kõrgusest aga siga on ettevaatlikum ja temale siis peale nelja m kõrge ja´kaugus nii 50m ringis.Omal oli kunagi pukk seale nii kolm-nelikümment m(siledale) kaugusel söödast ja käisid just siis söömas,kui ennast kohal polnud.Nihutasin söödakoha 50-60m kaugusele (vindile)ning sai juba sigu vaadelda.Puki kõrgus oli peale nelja m nati.Ka siis(söödakoht 50m) oli juhus,kui emis jättis põrsakarja ilusti rivis kaugemale ja tuli koon püsti nuhutades puki juurte nii kahe-kolmekümne m peale,tundis lõhna ära,ots ümber ja koos põssadega minema.On küll olnud ka sellist juhust,kui kult üksi on puki alt läbi läinud ja pole lasta saanud.
noorus on ilus aeg
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas peepk »

Hea jahikaaslane Saaremaalt jutustas loo kuidas ta õhtul enne suurt pimet suure kuuse najale pandud pukki siga läks passima.Üles jõudes ja ennast valmis sättides nägi ta et tema jälgi pidi tuli jooksuga suur siga ja otse puki alla ja pukki lammutama.Kuna oli juba hämar siis tulega lasta ei saand kuna ühe käega pidi kuusest kinni hoidma et mitte koos pukiga alla sadada,ka oksad puki redeli pulkade vahel segasid.Nii ta ehku peale selle paugu kuhugi sinna alla lasi ühe käega püssist teisega kuusest kinni hoides,mille peale siga jehat tõmbas,aga sõbra kohutas ära küll.See sõber jura ei ajand sest tunnen teda liig kaua,seega valiks maja olgugi et arvan see Eestis võib olla ainuke selline teada juhus.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Metslane »

Pilt sisemusest on siis selline:

Pilt

Akende avamist illustreerib see foto:

Pilt

OSB plaadi lasin akna raamist üle, nii et tuul ei saaks akna ja karkassi vahelt sisse puhuda. Probleemi külgvihma puhul, kui see mõõda akent hakkas karkassile jooksma ja paisudes ei tahtnud aknad enam normaalselt avaneda, siis tekitasin lihtsa veenina.

Pilt
Aim small, miss small!
Gustaf
Postitusi: 52
Liitunud: K Veebr 22, 2006 8:06 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Gustaf »

Hei Metslane!
Räägi nüüd ausalt ära, kui paksu OSB plaadi panid?
OSB on sul hea mõte,
varsti näeti pilte minu kantslist ka :mrgreen:
mola
Postitusi: 63
Liitunud: R Sept 16, 2005 3:11 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas mola »

Mul on pukk kõigest 3-4 meetri kaugusel, aga see eest on ta, oi kui kõrge.

Meil Läänemaal oli üks kõrgiste nii kõrgele tehtud, et siledaga ei ulatanud alla lasta..
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Metslane »

Täpselt 10 mm! Täiesti piisav!
Aim small, miss small!
Hekler
Postitusi: 60
Liitunud: T Mär 27, 2007 8:11 pm

Re: Varitsus pukk või maja

Postitus Postitas Hekler »

Ei tunne ta (siga) mingit lõhna, kui piisavalt vara pukki ära minna. Mul tulevad isegi sealt peale, kust ma ise kõndisin. Lasta on jah kõrgest pukist kehvavõitu. Kuid mul on lahtine pukk, nii et annab üle ääre ära küll "koputada".
Lähme metsa...
Vasta