Erepunased silmad tuledevihus

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Ette trehvas nähtus, mida ise seletada ei oska :M Nimelt sattus hilissügisel tuledevihku loom, kelle silmad särasid vastu erepunaselt :roll:Nüüd sattus sama nähtus sõbra autotulede valgusse. Siiamaani nähtud loomadel kõigil silmad ikka kollast värvi vastu helgivad tuledevihus. Päris värvipime ei ole, punasel ja kollasel teen ikka vahet :lol:
Minu nähtud loom oli umbes hundikoera suurune, heledamat värvi kasukaga. Silmade vahe päris lai, seega peaks ka looma pea päris suur olema. Kuna vahemaa võis olla 250-300 meetrit, ei näinud täpsemalt. Kui üritasin lähemale sõita, läks loom liikuma. Selle liikumise kohta oleks kõige täpsem kirjeldus, et loom libises üle põllu :M Nii ühtlast liikumist pole koerlaste puhul küll varem näinud :?:
Oskab ehk keegi seletada, kellega võib tegu olla?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas tony »

Äkki tegu ilvesega?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas sooviku »

Chupacabra kohe kindlasti!Kliima soojeneb ja need elukad kolivad ka põhja poole.Õigesti tegid,et autost välja ei tulnud.See elukas ei halasta.
Naine võib olla,koer peab olema!
jahilane
Postitusi: 10
Liitunud: E Sept 27, 2004 8:14 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas jahilane »

Küll mina olen mõelnud, et miks maasturite rehvijäljed põldudel ja karjamaadel on. Ja ongi nii, et loodusvaatlejad üritavad maasturitega ligemalt vaada seda cupacabrat! Möödunud talvel üks loodushuviline sõitis kahel korral öösel karjamaal kohta kus mõnda aega hoidis valgusvihku metsaservas olevale söödaplatsile ja mina istusin kõrgistmel.... Seega siis meite kandis kah need chupacabrad liikvel on. Teatavasti see nimetatud uluk on äärmiselt ohtlik ja temale väga meeldib öösel liikuda sõidukitulede valgusvihus. Nüüd siis teada, et kui järgmisel korral ma kõrgistmel olen ja autotuledega tullakse sealkandis hulkuvat chupacabrat vaatlema, siis tulistan selle looma peletamiseks õhku ühe paugu ja peale seda katsun elu ja tervisega pääseda koju selle eluka eest. Tühja mul siis enam sellest viljast ja metssigadest. Aga kurvaks teeb küll kui jaht lörris nende chupacabrade pärast.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas Joosep Käba »

Punaseid silmasid olen tähele pannud kährikutel. Pukas istudes teinekord taskulambiga vaadand kes seal pimedas toimetab.
Aga et ta nüüd nii suur küll ei ole kui eelpool kirjeldet. :D
Värvipimedusega see lugu, et mine tea kui kõik silmad kollased tunduvad. Mulle rohkem rohelised ikka tunduvad. :wink:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas rajaleidja »

Kits vahib tavaliselt roheliste silmadega mulle vastu ja rebane punaste silmadega. Seda siis tulede valges. Kollast ei ole tähele pannud.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas Feen »

Eks ta ole. Mingis situatsioonis võivad rebase silmad kollakat läiget anda, teistel loomadel samuti. Aga enamasti jänes ja kits rohekas valkja helgiga, rebane punane.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
salasilm
Postitusi: 7
Liitunud: E Nov 21, 2005 9:16 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas salasilm »

tegu arvatavasti ikkagi ilvesaga.
tuleb jaht või ei tule
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas jorr »

Arvata võib,et ilves oli,kiskjal on silmad jah tulevalgel punaka tooniga ja liikumine ka selline sujuv,kass ikkagi.Aga kas oskab keegi ütelda,et mis värvi on kaljukassi silmad tulevalgel.Ahm on ju ka selline tugeva koera suurune elukas.Üllar,kas jälgi ei olnud näha?Kaljukassi jälg meenutab väiksemat karujälge,küünised pikalt näha.
noorus on ilus aeg
suurekas
Postitusi: 18
Liitunud: N Nov 24, 2005 9:26 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas suurekas »

Õunaaias käisid kährikkoerad õunu nosimas,nendel olid sellise punaka alatooniga värvilised silmad.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas Feen »

Kassil pigem rohekas-kollakas läige silmis. Erepunasest on asi väga kaugel. Kährikul ka pigem selline kollaka läikega (kuigi, ma neid suht vähe näinud auto tuledesse vahtimas). Arvestades, et ilves on kaslane, arvan ma, et ilves see ei olnud. Muidugi, kui keegi on öösel tuledevalgel ilvesele näkku vaadanud ja ikka erkpunane on, siis küll... omal pole õnneks läinud, aga hetkel tundub salasilma arvamus selline chupacabra moodi olevat (lihtsalt, arvamusele, et ju see ilves on, tahaks kuulda, kas see on lihtsalt oletus, või on ikka mingi kindel kogemus olemas).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas Üllar Tamm »

[quote="jahilane"]Küll mina olen mõelnud, et miks maasturite rehvijäljed põldudel ja karjamaadel on. Ja ongi nii, et loodusvaatlejad üritavad maasturitega ligemalt vaada seda cupacabrat!

Mul kahjuks maasturi ette seda cupacabrat pole trehvanud :twisted: Jälgisin looma, kui põldu kündsin, kell oli umbes 2.30 öösel. Loom toimetas teise põllu peal. Kahjuks polnud sel korral püssi kaasas, et läbi sihiku kaeda :( Huvitav veel, et sel ööl polnud sellel põllumassiivil ühtegi teist looma liikumas. Muidu ikka nägin kitsi põlluservas liikumas, rebaseid jooksis tavaliselt 2-3 tükki künnivaos närilisi otsides. Selleks ka tavaliselt püss kaasas, et töö ja lõbu ikka üheskoos :lol:
Kaljukass ju tumeda kasukaga, aga see loom oli heledat värvi, eristus selgelt küntud põllu taustal tuledevihus.
Sõber nägi nüüd seda cupacabrat teed ületamas.
Kahjuks läks järgmine päev kiireks, nii-et jälgi uurima ei jõudnud :(
salasilm
Postitusi: 7
Liitunud: E Nov 21, 2005 9:16 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas salasilm »

on olnud võimalus näha ilvest tulede valgel, silmad on punased.
tuleb jaht või ei tule
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas Feen »

No vot, tarkust tuleb. Ma olen ikka mõeldnu, et peaks kuidagi kirja panema ja jäädvustama (ei teagi, pildistama või filmima) silmi tuledevalgel, päris hea siis mittejahimehest autojuhtidele teinekord mainida, et näe, rebane 100 m tee ääres, või kitsed teeperves.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Erepunased silmad tuledevihus

Postitus Postitas Jahimees »

Nägin ise sellel talvel kahel korral ilvest tulede valges teepeal ja silmad on punased nagu auto tagatuled.
Kas tuleb jaht???
Vasta