Kasutatud sileraudne

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas einstein »

Kus kaubeldakse kasutatud korralike sileraudsetega - mõtlen selliseid margirelvi nagu beretta jne... sportlane just pole, aga ka jahil tahaks käia hea riistaga. 35 kilo pole nagu välja käia aga venelasi kah ei otsi.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas kraavik »

Jagdhofis on müügis üks Beretta 686 hinnaga 22900.-. No Küti Ärist võid kindlasti uurida, aga ega berettat alla 20 k väga ei leia. Uue Rizzini saad jagdhofist kah 20 000 eest või siis küsi Raplast Waldust Marocchi kohta.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kõige kindlam on Waldust küsida. Temal seal neid hulgi on olnud. Olen korduvalt uurinud ka politseist. Sinna neid ju kuhjadena tassitud. Ei nad tea seal midagi, mingi riigivara võõrandamise seaduse taga asi jne............
Krt. Panin vähe teemast mööda. :oops:
Viimati muutis Joosep Käba, T Mär 18, 2008 7:58 am, muudetud 1 kord kokku.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas lendorav »

Võid ka Anti käest männiku jahilasketiirust uurida, seal ka vahel kasutatud siledad müügis. Võib olla oskab ta öelda kes oma kasutatud 686 tahab müüa.Mõni aeg tagasi oli tal igaljuhul paar 682 müügis, aga nende hinnad olid natuke üle kolmekümne.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas sooviku »

Mind on alati teinud ettevaatlikuks,kui müüakse vähekasutatud relva.Miks müüakse ära korras, kvaliteetne relv?Järelikult on tal midagi viga ja müüja seda minule ei ütle.Mul on ka plaanis soetada uus sileraudne aga kasutatud püssi ei julge osta ja uut ei oska valida.Pagan,selline peavalu :D .
Naine võib olla,koer peab olema!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas rajaleidja »

Miks müüakse kasutatud autosid? Lihtsalt tahetakse midagi uut ja "paremat". Tuleb uus mudel peale, tahad seda või on lihtsalt kombeks iga 2-3 aasta tagant masinaparki vahetada.
Kasutatud asjadel ei pea kohe midagi viga olema. Ma usun, et püsside puhul tehakse suht palju emotsionaalseid oste. Vaatad, meeldib, ostad ära. Kasutad aastakese ja tunned, et ei ole ikka päris see, mida hing ihkab. Kas ei istu nii hästi palge, ei meeldi enam välimus või mida iganes. Või tahetakse lihtsalt midagi uuemat. Ei pea kohe midagi viga olema. Ise kasutan kõige aktiivsemalt nii ~20 aastat kasutuses olnud relva ja ei saa küll ütelda, et tal midagi viga oleks.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas honkomees »

rajaleidja kirjutas:...
Kasutatud asjadel ei pea kohe midagi viga olema. Ma usun, et püsside puhul tehakse suht palju emotsionaalseid oste....Ei pea kohe midagi viga olema. Ise kasutan kõige aktiivsemalt nii ~20 aastat kasutuses olnud relva ja ei saa küll ütelda, et tal midagi viga oleks.

Jah ,kui relv on vana ja nt peremees ära surnd või tervise tõttu jahi loobund - siis saan ka mina aru, et see kõvasti pruugitud relv võib korras olla. Aga need 50-100 pauku teinud püssid??? No ei saa aru, niipalju lased ju esimesel kuul uut relva proovides, optikat sisse lastes ja endale "käepäraseks lastes" ära ... kui nüüd sellise püssi müüki mõelda, siis ma ei saa mitte aru. Emotsionaalne ost - Ise küll ei raatsi ühtegi kapist ära müüa, seda enam, et õiget hinda niikuinii ei saa.Aga kui tal midagist viga, siis küll müüks. Ja kui emotsionaalne meie maal ikka see ost olla saab, ikka mõtled ja uurid pikalt, mida osta. Vaevalt et jahimeeste seas neid padurikkaid, kes rahanumbrit ei tunne, nii palju on. Emotsionaalne ost võib olla supermarketis mõnesajakroonise asja puhul, et vaatad peale ja meeldis ning hind kah ei tapa, ostame ära.

P.S. Oli kunagi müügis üks kombi, helistasin ja tuli välja et tuttav mees, no ütles ära, et müüb kuna ei saanud raudu kokku jooksma
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas Pauli »

honkomees kirjutas:Aga need 50-100 pauku teinud püssid??? No ei saa aru, niipalju lased ju esimesel kuul uut relva proovides, optikat sisse lastes ja endale "käepäraseks lastes" ära ...

Aga kui lased sisse, proovid ja ei saagi "käepäraseks"? Siis püssi viga seisnebki ju selles, et ta ei sobi omanikuga.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas rajaleidja »

honkomees kirjutas: Aga need 50-100 pauku teinud püssid??? No ei saa aru, niipalju lased ju esimesel kuul uut relva proovides, optikat sisse lastes ja endale "käepäraseks lastes" ära ... kui nüüd sellise püssi müüki mõelda, siis ma ei saa mitte aru. .

Oma püssi sisse laskmiseks kulus ~10 pauku. Nüüd paari aasta jooksul on selle püssiga tehtud tõenäoliselt vähem kui 100 pauku. Lasen sellega kitse, rebast ja pukist siga. Märklehte laskmiseks on teised relvad.

honkomees kirjutas:Emotsionaalne ost - Ise küll ei raatsi ühtegi kapist ära müüa, seda enam, et õiget hinda niikuinii ei saaAga kui tal midagist viga, siis küll müüks. Ja kui emotsionaalne meie maal ikka see ost olla saab, ikka mõtled ja uurid pikalt, mida osta. Vaevalt et jahimeeste seas neid padurikkaid, kes rahanumbrit ei tunne, nii palju on.

On inimesed, kes ostavad omale auto eluks ajaks ja on inimesi kes ostavad püssi eluks ajaks. Aga on ka inimesi, kes ostavad omale auto aastaks-kaheks ja vahetavad ta siis välja mõne teise margi või uuema mudeli vastu, kuigi vanal pole häda miskit. Sama moodi püssiga.
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas M695 »

Ma juhuslikult müüna ka oma kasutatud püssi, ma ei leia küll et tal midagi viga oleks. Seda vana u aasta kasutatud püssi müün seepärast et jõudis müüki see relv mida aasta eest osta tahtsin aga vastati et ei tea kas seda üldse tootma hakataksegi, aga nüüd on ta kohal. No ja kasutatud asja saab ju alati ka proovida ja ka hind on tingitav kasutatud asjadel. Vähemalt mina arvan nii :)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas honkomees »

rajaleidja kirjutas:...Oma püssi sisse laskmiseks kulus ~10 pauku. Nüüd paari aasta jooksul on selle püssiga tehtud tõenäoliselt vähem kui 100 pauku. Lasen sellega kitse, rebast ja pukist siga...

Sisselaskmiseks jah kulub 5-10 pauku, aga selleks, et püss "omaks" saaks, et temaga nagu kokku kasvaks tuleb eriti algul ikka paarsada pauku ära teha. Iga püss on isemoodi ja tahab harjumist saada. Nagu autogi, isegi ühte marki autol on ikka igaühel oma iseloom. Mul ligi 5 aastat see vint ja arvan et mingi 700 pauku ikka on ära tehtud. Tiiruskäija just pole, aga kui metsas möödalask juhtub siis ikka lähed tiiru optikat kontrollima ja ühtlasi lased mõnikümmend pauku ka, ja nii korra aastas ikka juhtub, lisaks ju neid rebase ja koprapauke isegi aastas tuleb mitukümmend + ajujaht jne.

rajaleidja kirjutas:...On inimesed, kes ostavad omale auto eluks ajaks ja on inimesi kes ostavad püssi eluks ajaks. Aga on ka inimesi, kes ostavad omale auto aastaks-kaheks ja vahetavad ta siis välja mõne teise margi või uuema mudeli vastu, kuigi vanal pole häda miskit. Sama moodi püssiga.

No paari aastaga sõidab auto läbi ligi 100 tuhhi ja hakkab tõesti juba aeg-ajalt remonti nõudma, püssi võivad läbi lasta vaid sportlased ja sedagi väga hää tahtmise korral...
Ja eks ma kuulun ka nende hulka, kes autot ei vaheta, enne kui tõsiselt peavalu hakkab tegema (oma 4 aastane ja juba hakkavad pihta ...)
See emotsionaalsus - oma auto ja püssiga ikka kokku kasvanud, palju mälestusi ja tundeid ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas tony »

Honkomees kirjutas:
Sisselaskmiseks jah kulub 5-10 pauku, aga selleks, et püss "omaks" saaks, et temaga nagu kokku kasvaks tuleb eriti algul ikka paarsada pauku ära teha. Iga püss on isemoodi ja tahab harjumist saada...

Vot ja teedki need paarsada pauku ära(pigem 50-100) ja siis selgub kurb tõsiasi,et püss lihtsalt ei istu,kuigi poes proovides tundus kõik ok.Paned siis selle püssi müüki ja usu ,pole sellel püssil häda midagi.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas honkomees »

tony kirjutas:...siis selgub kurb tõsiasi,et püss lihtsalt ei istu,kuigi poes proovides tundus kõik ok.Paned siis selle püssi müüki ja usu ,pole sellel püssil häda midagi.

jah,võib-olla on neid mehi ka, ise ikka selline kooner et mõtlen: kasutatud püssist saan heal juhul kolmveerand uue hinnast, uue ostmiseks tuleb ju juurde maksta ja kas seegi hea saab ... ühesõnaga võtan kätte ja hakkan aretama, pärapikendused ja lühemaks saagimised, kõrgendused või siis juba meistrilt (meenutades Puukoid) mõõtude-proovide järgi uus kaba ja vana jääb kah alles, kasvatame endaga kokku.
Aga'nd kui ikka raua-luku varjatud vead ilmnevad, millest relvameister jagu ei saa, siis paneks küll müüki. Tegelt üks selline püss ongi olemas, teind tõesti vaid mõnikümmend pauku, aga kuna isale juubeliks kingitud ligi 40 aastat tagasi, siis ei raatsi ikka loobuda, ehkki lasevad rauad kõvasti risti.
seega ise UUT KASUTATUD püssi küll ei julge osta, ehk ainult väärikat veterani, sellel saavad olla vaid kulumisest tingitud vead ja need peaks ikka näha olema
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas krupp »

Huvitav,et püssi vahetus nii kerge on nagu auto ost/vahetus :shock:
Minu arusaamise järgi ikka tükk tegemist:avaldused,load,registreerimised jne.
Kas osad jahimehed elavad politseis ja jahikaupluses,et sellel marsuudil elu kulgeb?
Või olen mina midagi valesti aru saanud?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kasutatud sileraudne

Postitus Postitas rajaleidja »

krupp kirjutas:Huvitav,et püssi vahetus nii kerge on nagu auto ost/vahetus :shock:
Minu arusaamise järgi ikka tükk tegemist:avaldused,load,registreerimised jne.
Kas osad jahimehed elavad politseis ja jahikaupluses,et sellel marsuudil elu kulgeb?
Või olen mina midagi valesti aru saanud?

Millest sa seda järeldasid, et nüüd seda marsruuti see elu kulgeb?
Vasta