Jahirelv

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

Huvitab selline asi veel,et kui kaua võib olla vedrupüss laetud,enne kui kuidagi kahjustab vedru või kurnab?? Rotijahil pole ju mõeldav et laen nõks enne lasku.....
Kusagilt olen kuulnud et väsitab vedru kiiresti,olen ka seda kuulnud et võib olla laetud 8 tundi,võibolla siis miskit :x
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Delta »

jukujuku kirjutas:Huvitab selline asi veel,et kui kaua võib olla vedrupüss laetud,enne kui kuidagi kahjustab vedru või kurnab?? Rotijahil pole ju mõeldav et laen nõks enne lasku.....
Kusagilt olen kuulnud et väsitab vedru kiiresti,olen ka seda kuulnud et võib olla laetud 8 tundi,võibolla siis miskit :x

No vaevalt, et sa tunde passid laskugi tegemata. Kui aga tahad 24h valmisolekut, siis PCP ainuke variant. CO2 oleks ka, aga need üldjuhul vähe lahjemad riistad.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

No eks mõtlen normaalset aega u.15min+,aga selge..
Algul oli plaan muretseda CO2 või PCP,uurides muid relvi selgus et vedrukad ka võimsad ja mõnesmõttes tõõkindlamad ja nõks odavamad ka... :roll:
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Jahirelv

Postitus Postitas sada »

jukujuku kirjutas:Huvitab selline asi veel,et kui kaua võib olla vedrupüss laetud,enne kui kuidagi kahjustab vedru või kurnab?? Rotijahil pole ju mõeldav et laen nõks enne lasku.....
Kusagilt olen kuulnud et väsitab vedru kiiresti,olen ka seda kuulnud et võib olla laetud 8 tundi,võibolla siis miskit :x

Odav vedru väsib jah kohe ära aga kvaliteetne võib pinges olla piiramatu aja.Vedrut väsitab ainult tsüklite arv.Kas auto vedrud väsivad ära kui koorma peale jätad :D Ma ei tea kust see müüt tulnud on, peaks vist Discoveri Müüdimurdjatele kirjutama :mrgreen:
Kes mind ei usu lugegu läbi õhukate raamat "Airgun From Trigger To Target" ja saate teada. Seal tehti selle alaseid katseid.Huvitav raamat, seal nii vedrukatest kui suruõhuga püssidest palju juttu ja erinevaid katseid (y) Mul on selle venekeelne tõlge olemas keda huvitab võin saata või kuhugi üles panna(aga kuhu? 3,5mb PDF)Seda on ka kindlasti ingliskeelsena netist saada.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Jahirelv

Postitus Postitas sada »

jukujuku kirjutas:No eks mõtlen normaalset aega u.15min+,aga selge..
Algul oli plaan muretseda CO2 või PCP,uurides muid relvi selgus et vedrukad ka võimsad ja mõnesmõttes tõõkindlamad ja nõks odavamad ka... :roll:

Nagu aru saan on kaalukauss vedru poole kaldunud :D :) Soovitaks siis osta hästi võimas ja odav, siis pole kulutatud rahast kahju :D Ära unusta ka seda, et vedruga püssi ei saa kuskile kõvale pinnale toetada, et paremini sihtida, kuul lendab kohe mujale ja mida võimsam püss, seda tundlikum on ta erineva haarde puhul.Nendega võib saavutada mingeid tulemusi kui lasta näiteks laua tagant kotilt asendit ja haaret muutmata ühte punkti.Optika valik nendele võimsatele on ka väga väike peab kasutama väikest objektiivi ja see kipub pidevalt paigast ära minema :( Jäta ikka vedrukas piknikul tühjaksjoodud õllepurkidele.
Sul oli ju põhieesmärk aias kahjuri tõrje ja siin pole 35meetri püssiga midagi teha, vaja vähemalt 60-70meetri püssi.Teatavasti jooksevad targad plekist rotid kiiresti minema, kui pikka asja inimese käes näevad :D
Nagu ma aru saan siis tegelikult ei ole jutt siin üldse täpsusest, vaid selles millisel püssil on suurem kiiruse number :mrgreen:
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Delta »

Hästi ei tahaks nagu uskuda, et jätad vedruka laetuna seisma ja aastate pärast laseb nagu uus. Gaasivedruga võib küll nii olla. Aga see selleks. Vedrukat päevi laetuna hoida ma ikkagi ei soovitaks. Oh seda üllatust, kui vedru ikkagi ei ole piisavalt "kvaliteetne". Parem karta kui kahetseda. :wink:

Teema algatajale - IMO oleks mõistlikuim valik nö "300m/s" vedrukas koos enam-vähem optikaga. Maksaks selline kooslus vähemalt 2-3x vähem kui PCP komplekt. Ning "roti" omahind ei tule ka nii krõbe. Samas, kas nö traditsioonilised meetodid on ennast siis juba ammendanud, et tina lennutamine appi tuleb võtta?

Selles mõttes on sadal muidugi õigus, et vedrukaga on raskem täpselt lasta kui PCP-ga. Vedruka puhul oleks IMO mõistlik töökaugus kusagil kuni 20-30 m. PCP puhul ehk tiba rohkem. 50+m kaugused võid üldjuhul ära unustada... Vähemalt 4,5 kaliibri puhul. Eks ole ju tore ülevaadetest lugeda, et see või teine püss laseb 50m 2 cm gruppe. Aga arvestama peab, et praktikas pannakse välja ikkagi parim tulemus, samuti lastakse seal üldjuhul pingist, heades tingimustes jne. Päriselu nii roosiline ei pruugi aga olla.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Jahirelv

Postitus Postitas sada »

Selles mõttes on sadal muidugi õigus, et vedrukaga on raskem täpselt lasta kui PCP-ga. Vedruka puhul oleks IMO mõistlik töökaugus kusagil kuni 20-30 m. PCP puhul ehk tiba rohkem. 50+m kaugused võid üldjuhul ära unustada... Vähemalt 4,5 kaliibri puhul. Eks ole ju tore ülevaadetest lugeda, et see või teine püss laseb 50m 2 cm gruppe. Aga arvestama peab, et praktikas pannakse välja ikkagi parim tulemus, samuti lastakse seal üldjuhul pingist, heades tingimustes jne. Päriselu nii roosiline ei pruugi aga olla.[/quote]
No tiirus 4,5mm on kuni 70m täpsem kui 5,5mm.JSB kuulide tehase katsetorus oli vist 50meetri keskmised tulemused vastavalt12 ja16mm. Tood ikka piiri liiga madalale, ilmselt mõtled et kavatsetakse hiiri lasta :D Ja siin odavad ja suured reaalsed numbrid alguses :mrgreen: [url]section=1016&alias=forum_v2&action=change&id=1017&group=contents&topic=1623[/url]
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Delta »

No seda juttu ma küll ei osta, et 4,5 kuidagi moodi täpsem oleks kui 5,5 :roll: Minu meelest on just see selline müüdihõnguline väide. Vb konkreetsete kuulide osas peab see paika, kuid kaliiber ise-enesest ei tohiks anda mingit eelist. Kiirused tänapäeval suht samad mõlema kaliibri korral, pigem on kerge kuul välitingimustes just lihtsam kõrvale kalduma.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Carve »

5,5mm vajub kiiremini ära...aga kuskilt vaatasin mingit videot kus lasti 4,5mm cometaga 20-30m kauguselt markeri pooleks :roll:
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

Ot,aga kus poes oleks suurem valik vedrukaid koguaeg olemas?? Juhuslikult astusin jahitarvete poest läbi ja seinal olid mõned mudelid:Küsisin et kas sellist (hunter 1250)-t saab tellida,õeldi et vist ei saa,kusagil laos pole ja võibolla ei toodagi enam,liiga võimas...
Seadused lubavad ju 4,5-st,olgu nii võimas kui tahes. :VS
:P nimetage mõni pood,kuhu võib minna konkreetse sooviga ja see tuuakse ära!!! 8)
Hea kui on Tallinna kant..
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

Ongi otsustatud,ostan vedruka Diana.. 460 Magnum.
Kiirust kuulil 350 m/s.. Ei mingit torust väänamist,selleks hoob olemas. Optika ka peale ja tuld..
Väljanägemine ka norm ja ilmselt vastupidav ka. Mul naabril 9a.vana hiinakas,laseb siiani,nõrk on aga.... :D
kronja
Postitusi: 62
Liitunud: E Okt 15, 2007 11:34 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas kronja »

jukujuku kirjutas:Ongi otsustatud,ostan vedruka Diana.. 460 Magnum.
Kiirust kuulil 350 m/s.. Ei mingit torust väänamist,selleks hoob olemas. Optika ka peale ja tuld..
Väljanägemine ka norm ja ilmselt vastupidav ka. Mul naabril 9a.vana hiinakas,laseb siiani,nõrk on aga.... :D



oeh seda noorust :) palju sa selle komplekti eest välja köhid, kui saladus pole? alla/üle 10k?


vedrukast (eriti nii võimsast) ei saa _mitte_kunagi_ nii täpset relva, kui seda on pcp, arvesta sellega... ma olen neid aasta-vanuseid dianasid näinud küll (magnum, 350m/s ja mida kõike veel) - kui a seda relva ikka pruugid aktiivselt siis väsib ta ikka üsna kiiresti ära... mitte et ma sulle pcp'd peale suruksin, aga m/s taga ajada on suhteliselt mõttetu asi - mis tolku võimsast lasust, kui sa pihta ei saa, kuhu sihid?
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Delta »

Diana Magnum 460 peaks armastama Beeman Kodiak/ H&N Baracuda kuule. 20m peal peaks pooletollise grupi saavutamine olema nendega täiesti reaalne.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

:D mnjah...Kallis on küll,nõks üle kümne.. :( Hakkan katsetama ja proovima,muidu segane lugu.
Alustuseks võtaks Gamo (nr.ei mäleta)305m/s.Hind 2900eek.Alustuseks võimsust ja hind ka sellega võrreldes norm. :idea:
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Delta »

jukujuku kirjutas::D mnjah...Kallis on küll,nõks üle kümne.. :( Hakkan katsetama ja proovima,muidu segane lugu.
Alustuseks võtaks Gamo (nr.ei mäleta)305m/s.Hind 2900eek.Alustuseks võimsust ja hind ka sellega võrreldes norm. :idea:

Et siis kõvatasid niisama, et Diana ostad 8) 2,9k Gamo on ilmselt Shadow... Mõnes mõttes õigem valik, kuna juhul kui ei meeldi ei hävi ka rahaliselt nii palju.

Lihtsalt pläkutamise mõttes tiba OT ka. Kui vedrukatest rääkida 10k hinnaklassis, siis ise valiks pigem AirArms TX200, mis peaks olema üks täpsemaid vedrukaid üldse. Samas 10k on juba selline raha, et tasub ka odavama otsa PCP-sid kaaluda.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Vasta