Jahirelv

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

Tere!
Otsin jahipidamiseks 4,5mm.sobilikku õhupüssi. Kinnisideeks on saanud 400+ m/s.Ehk saaks teadjate käest mõne hea soovituse.Eks täpsus natuke kannatab,aga jõud siiski oluline.
Olen tarvitanud sellist püssi-xisico xs-b3-1 ja suvaliselt ostetud odavamaid kuule. Keegi soovitas-evanix hunting master ar-6. Hind ei tohiks ka olla üle 10000eek.-võibolla siis 1-2000eek.Mul on paar küsimust.Kas keegi teab veel sarnasei mudelei soovitada? Kas selliseid on kerge hankida ja kuskohast?

Tänan juba ette ära!
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas M695 »

Jahiseadus § 39. Jahipidamisvahendid

(1) Lubatud jahipidamisvahendid on:
1) sile- või vintraudne või kombineeritud tulirelv, välja arvatud täisautomaattulirelv;
2) poolautomaattulirelv, mille salve mahub kuni kaks padrunit;
3) püünis, välja arvatud taldrikraud;
4) peibutusvahend;
5) jahikoer;
6) piirdelipud.

(2) Tulirelv peab olema tunnistatud jahirelvaks relvaseaduses (RT I 2001, 65, 377; 88, 531; 102, 673; 2002, 29, 175) sätestatud korras.

(3) Peibutusvahendid ei tohi olla elusad loomad.
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

esimene kiri ja kohe väljendasin ennast valesti... :D
Ok,otsin võimsat õhupüssi märgi laskmiseks.. Jahipidamise all mõtlesin PLEKIST rotte jne...
Ehk on mu mõte selgem ja vabandan et ebatäpne olin..
kronja
Postitusi: 62
Liitunud: E Okt 15, 2007 11:34 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas kronja »

jukujuku kirjutas:esimene kiri ja kohe väljendasin ennast valesti... :D
Ok,otsin võimsat õhupüssi märgi laskmiseks.. Jahipidamise all mõtlesin PLEKIST rotte jne...
Ehk on mu mõte selgem ja vabandan et ebatäpne olin..


otsusta ära, kas sa tahad võimsust või jahipidamist (olgugi et plekirottidele)? kas ikka võimsust, või kiirust? 400m/s võib suvaline magnum klassi õhukas lasta piisavalt kerge kuuliga, aga milleks? ja milleks võimsat püssi plekist roti laskmiseks?

mingis mõttes saan sinust isegi aru - eks isegi kunagi seda "lõppkiirust" taga ajanud. aga nüüd kui natuke targemaks kasvanud, julgen soovitada - 300m/s on täiesti piisav igasugusele harrastusele (alates märgi laskmisest ja lõpetades plekirotijahtimisega)
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

ma juba vana mees,aga see kiiruse ja jõu asi segane,ilmselt sellepärast et pole asjaga tegelenud ega ise katsetanud. :oops:
Märki vaja lasta,suures ja pikas aidas rotte,suvel põõsaste ümmer tiivulised marja vargad! Võibolla neid ei tohi lasta aga lasen siiski,need 4jalgsed sigivad kiiresti ja vilja sõõvad ära..
Asi selles et kaugelt saab lasta ja mõtlesin et kuulil peab mingi jõud olema et rott maha võtta.
Märki laseks u.80-110m.kauguselt,oleks huvitav kui ka pudel puruks läheb nii kaugelt..
Aga üldiselt mind suure jõuga õhukad huvitavad :lol:
Ja mis tehakse nendega 400m/s ja kõvasti üle??
kronja
Postitusi: 62
Liitunud: E Okt 15, 2007 11:34 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas kronja »

jukujuku kirjutas:ma juba vana mees,aga see kiiruse ja jõu asi segane,ilmselt sellepärast et pole asjaga tegelenud ega ise katsetanud. :oops:
Märki vaja lasta,suures ja pikas aidas rotte,suvel põõsaste ümmer tiivulised marja vargad! Võibolla neid ei tohi lasta aga lasen siiski,need 4jalgsed sigivad kiiresti ja vilja sõõvad ära..
Asi selles et kaugelt saab lasta ja mõtlesin et kuulil peab mingi jõud olema et rott maha võtta.
Märki laseks u.80-110m.kauguselt,oleks huvitav kui ka pudel puruks läheb nii kaugelt..
Aga üldiselt mind suure jõuga õhukad huvitavad :lol:
Ja mis tehakse nendega 400m/s ja kõvasti üle??


noh, ütleme nii et 80-110m 4.5 õhukaga lasta on selline üsna ebakindel asi (pehmelt öeldes)... 5.5 on natuke parem, aga ka sellega oleks üsna kaares traektoor, ja natukenegi tuult nullivad kõik su pingutused ära...

sinu eesmärke vaadates tundub, et tavalisest pcp'st peaks sulle piisama - kuni 75m on üsna kindel tabamine (ka õllepudeli lööb puruks õige kuuliga), kuul lendab välja 300m/s, hind... no põmst mahud oma eelarvesse... fx typhooni saaksid field-target'ist ja natuke jääb raha üle ka - balloon ja sumbuti on veel vajalikud...

suure jõuga õhukad.. no jänkistanis on 12mm kaliibriga õhukad ka olemas, sellega jahitakse piisonit ja metssiga ja ma ei tea mis looma veel... :) meil oleks selline asi siiski ebaseaduslik, nagu juba rahvas märkis

aga 100m pealt rotte nottida... no ma ei tea :) see peab ikka eriti kaval või ära hirmutatud rott olema, kui sa pead teda nii kaugelt laskma :) osta parem paar kassi, pane ketti aias ja süüa ära liiga tihti anna, küll saad nii rottidest ja tiivulistest lahti (minu kass ajas omal ajal isegi varesed pesast minema, nii vihane loom oli :D )
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

(y) Kassi varjant on see kõikse õigem,ketti ja dieedile!! No ma mõtlesin 400m/s ja üle ikka 4,5mm.. :wink: Ega siin vist pole mõtet ise midagi leiutada,igal pool juttu kiirusest u.300m/s
ju siis kõikse parem ja mõistlikum. :) Nägin sellist õhukat nagu esimeses postituses mainisin,seal kirjad juures et 400m/s jne..,mõtlesin et korralik raske kuul ka veel ja tuld :M
Aga selge siis!!
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Jahirelv

Postitus Postitas sada »

400m/s on mõeldud ilmselt 0.5grammise kuuliga , mõtekam oleks rääkida joulidest ehk 400x400x0,5g/200=40jouli.Õhuka viimane piir on kiiruse osas 300 m/s seda ületada pole mõtet, sest kuulid lendavad siis täiesti laiali.Seega 4,5mm on kerge 0,5g kuuliga viimane piir 22jouli, raske kuuliga 0,68g 30j ja 1,1g üliraskega 50j.Üldiselt võiks 4,5mm puhul piirduda 30j ja 5,5mm korral 40-45jouliga selle võimsuse juures on nad kõige stabiilsema kiirusega ja õkonoomsemad.
Laskude arv ühe laadimisega on ka väga tähtis minuarust.Ise ostsin omale just Fx Gladiaatori sel põhjusel, et 5,5mm FX Typhooni laskude arv 30x40j või 8x53jouli(olenes kuidas vedru pinget keerasid) 10m/s kõikumise juures ei olnud piisav.Siis ei osanud ka täpselt seda häälestamise värki, kuidas saada õhu kulu väikseks, et samas jääks kiirus stabiilseks.Seal on palju rohkem tegureid millega mängida tuleb,kui ainult kruvi keeramine.Viimati õnnestus sättida nii, et 36j saab 53 lasku.Minuarust erilist vahet pole kas laseb pudeli puruks 150m või 250m pihta saamine on juba suurem probleem :D 300m/s nagunii üle 35m sirgelt ei lase ja pead kaarega arvestama, siis vahet enam pole, kui suure kaarega :)
Muidu ega neid 4,5mm ja 40jouliseid mudeleid (400m/s) sul eriti palju valida pole AirForce Condor on umbes sama jutt nagu selle Evianix AR-6 kiirus väga kõikuv ja max kiirusega ainult 20 lasku (n) Paljudes foorumites sama jutt, algul oh sa raisk 380m/s ja ja hiljem halamine kuidas ma saan kiiruse stabiilseks ja kes teeks reduktori.Kuigi mõlemad mudelid on hiljem jämedama cal. toru paigaldamise mõttes hea ehitusega, midagi ei tule ümber vahetada peale toru.
100m jääb üldjuhul 4,5mm püüdmatuks 80m on enamvähem piir, 100-120 on rohkem 5,5mm ala ja siis ka peab tuulevaikus olema.Olen ainult 2x proovinud ise 8kuuli mahtus 7cm sisse ja 5 tk majapidamisseepi, siis kukkus seep ümber :) panen pärast pildid ka.
See kiiruse regulaator on minuarust ainult eriti võimsatel püssidel vajalik, kui tahad kerget kuuli alla helikiirust jätta või kodus lasta palju.
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

Selge,a kuidas vastupidavus on nendel nõ.400m/s.relvadel??
Kas olen õieti aru saanud et 5,5mm.relval on luba vaja,või hakkab see neil kusagilt teatud võimsusest pihta?
kronja
Postitusi: 62
Liitunud: E Okt 15, 2007 11:34 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas kronja »

jukujuku kirjutas:Selge,a kuidas vastupidavus on nendel nõ.400m/s.relvadel??
Kas olen õieti aru saanud et 5,5mm.relval on luba vaja,või hakkab see neil kusagilt teatud võimsusest pihta?


pcp püssidel on suht savi, vahetad tihendeid aeg ajalt ja kogu lugu
luba kaliibrist, mitte võimsus
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Jahirelv

Postitus Postitas sada »

jukujuku kirjutas:Selge,a kuidas vastupidavus on nendel nõ.400m/s.relvadel??

Vastupidavuse kohta siit foorumist keegi ilmselt midagi kosta ei oska, sest meid pole kellelgi eriti.Maped ka alles hiljuti ostis omale ja vastupidavusest veel vara rääkida.Pead netist ise vaatama, muidu kui vene keelt oskad siis neil päris palju asjalikke foorumeid (y) Tavaliselt käib neil asi nii, et peale ostmist ei hakata laskma, vaid viiakse püss enne tuunimisele :mrgreen: http://talks.guns.ru/forumtopics/30.html
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

Pilt jälle selgem :) ! On vist mõistlikum valida ikka selline relv,mida on katsetatud ja töökindlus teada. 300m/s,27J on sellised keskmised nr.mis on erinevatel lehtedel silma hakanud,kui saaks veel hea ja vastupidava margi-mudeli soovituse.. :D Mingi mõte on,et see peaks olema üksiklasuline(ei mingit trummlit,harkjalga...) optika võib olla... :roll:
kronja
Postitusi: 62
Liitunud: E Okt 15, 2007 11:34 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas kronja »

jukujuku kirjutas:Pilt jälle selgem :) ! On vist mõistlikum valida ikka selline relv,mida on katsetatud ja töökindlus teada. 300m/s,27J on sellised keskmised nr.mis on erinevatel lehtedel silma hakanud,kui saaks veel hea ja vastupidava margi-mudeli soovituse.. :D Mingi mõte on,et see peaks olema üksiklasuline(ei mingit trummlit,harkjalga...) optika võib olla... :roll:


vaata field-target.ee pakkumiste alla
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Jahirelv

Postitus Postitas sada »

Typhoon on nagu venelaste Kalasnikov, lihtsamat ja töökindlamat asja annab välja mõelda :D Kui selle 7700eek sooduspakkumisega koos optikaga kätte saad, siis Eestist sa sellele konkurenti ei leia.Aga kui tavahinnaga 8830, siis oleks ka Walther 1250 Dominator Jahipaunast 8900eek. konkurent just suurema laskude arvuga ühe laadimisega, balloon 267cm3 reduktoriga ja 8 lasulise trumliga.Iseasi kust seda 300bar võtta :D kaal ka raske 3,6kg Typhoon ainult 2,2kg ja on ilmselt ka kvaliteetsem ja täpsem.Ainke miinus väike balloon 185cm ja stabiilsete laskude arv karbist võttes väike ca, 30-35tk.Seda on küll võimalik tõsta 50-60 aga see pole enamusele jõukohane.Sellel teemal räägime ilmselt tulevikus :D
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

Mõtlemisainet küll ja küll! Mõnes poes-ki tuur tehtud... Kaupmehed on ikka kaupmehed,mõned ka latatarad..,räägivad vedrupüssid ka vahvaks :D jää või uskuma!
Kogemus puudub,aga eks nende hulgas ole ka häid ja toredaid :roll: (hunter 1250 jne..)
Aga aeg tuleb maha võtta,valik on tõesti suur ja ega mõneks päevaks ei osta :M Eks vedrukatel omad miinused-380m/s.vist eriti täpne pole,optikaid lõhuvad jne..
Vasta