Browning BOSS

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
KogerQ
Postitusi: 5
Liitunud: R Juun 23, 2006 4:59 pm

Browning BOSS

Postitus Postitas KogerQ »

http://www.youtube.com/watch?v=mHRqe9L56t4

Ehk keegi seletaks mis se nüüd tüpsemalt ka teeb?
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas Pauli »

:?: oled kindel, et panid ikka õige lingi?
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas kraavik »

KogerQ
Postitusi: 5
Liitunud: R Juun 23, 2006 4:59 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas KogerQ »

klge sry jah, panin vale lingi, saatsin siin sõbrale ka vahepeal linke ning eks läks valesti aga all juba õige olemas
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas kraavik »

Selle video vaatamise järel saan mina aru nii, et tolle raua otsa kruvitava jullaga nihutatakse raua pikkust ja tasakaalu siia-sinna, millega vähendatakse kuuli liikumisega tekkivat raua vibratsiooni ja millest tulenevalt paraneb täpsus. Et kui seni sai raua vibreerimist vähendada peaasjalikult ise laadides (leides rohukoguse, mille puhul raud kõige vähem vibreerib), siis see BOSS tehnoloogia võimaldab panna ka poemoona täpselt jooksma.

Videost tuli välja, et too lahendus on võitnud mingi auhinna juba 1995.a.-l, aga pole nagu märganud, et ta oleks massidesse jõudnud. On´s ta ainult browningu enda relvadel kasutusel ja kas ka Eestis pakutakse?
KogerQ
Postitusi: 5
Liitunud: R Juun 23, 2006 4:59 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas KogerQ »

vot vot, mul sama küsimus, kuna püüan nüüd endal juuni kuus relvaloa ära teha ja siis oleks nagu kohe relva vaja, Olen siin uurinud kolme relva vahel, kas Browning, Sako või Tikka. Ei teagi kumba võtta.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas Joosep Käba »

Suudmekompensaator. Mis lisaks tagasilöögi vähendamisele ka raua vibrat vähendab. Kas ta nüüd siuke imeasi on eks seda varsti Kaupo vast räägib siin. Ise pole lasnud.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Oman sellist juba päris mitu aastat! Vähendab tagasilööki minu hinnangul ehk kuskil 30% ja ,täpsus on väga hea ! Reguleerida vaja siis ,kui kasutad erineva raskusega kuule,seda muidugi juhul ,kui ajad erilist täpsust taga .Kui tahad proovida ,võta ühendust!
Ps. Tiirus, teisega kõrvuti lastes,võib teisele ebameldivusi valmistada.Muist gaase paiskub tagasi.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas tony »

Olin ise ka kunagi Browning Boss 30-06 omanik.Millegipärast lagedal lastes lõi vasaku (kui õieti mäletan) kõrva pidevalt lukku.Huvitav,kas teistel sama relva omanikel sama juhtub?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen mitmest Browning Bar II B.O.S.S. 30-06 Spr relvast tulistanud. Enne laskmist tuleb kuuli kaalu järgi BOSS välja timmida ja fikseerida. Ei tea ühtegi võrdlust tuua, tagasilöök on relval pea olematu! Samas lööb (eriti kõva ja külmunud maa peal lastes) kõrvad lukku. Pehmes samblametsas pole asi hull. Täpsus: iga normaalse moonaga 100 m peal 3 cm ring garanteeritud.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas Heino »

Kahel sõbral on selline 3006, neist ühest olen kaks korda lasknud, esimene kord lageda põllu peal rebast ja teinekord varitsusest sokku, esimene kord vilistas vasak kõrv 4 tundi ja kuulmishäire oli u 2 päeva ja põõsast lastes vilistas kõrv terve päeva ning kuulmine oli häiritud peaaegu nädal... Väga täpne ja tagasilöök tõesti väiksem kui minu 308-l kuid laskmiseks peab minu arust tropp vasakus kõrvas olema.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui ta nii hull oleks,siis ma peaks ammu kurt olema :) ,minul küll 308 w,aga olen ka 30-06 -ga lasknud! Tiirus muidugi kõmiseb rohkem ,aga olen sealgi ilma klappideta lasknud!
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas Heino »

Head kõrvad järelikult :-) See oli puhtalt minu kogemus aga eks see võib ju ka timmimisest või millestki sõltuda, relva omanik on samuti aastaid sellega last ja ei kurda eriti.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas Kellamees »

Ei saa mitte jätta Kuldile märkimata, et head kõrvad on asjad, mis kipuvad ükskord üles ütlema ja siis on juba hilja.
Vabandust, et märkus teemast välja läks.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Browning BOSS

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kellamees kirjutas:Ei saa mitte jätta Kuldile märkimata, et head kõrvad on asjad, mis kipuvad ükskord üles ütlema ja siis on juba hilja.
Vabandust, et märkus teemast välja läks.

Ja-jah! Seda muidugi! Tahtsin lihtsalt oma jutuga öelda,et paugu pärast ei tasu küll relva ostmta jätta,kui muidu asi sobilik! Eks neid tukke ole rohkemgi ,mis palju hullemini võivad kõrvad kohama panna :D. Tuttaval oli ikka komme naisi näppida,kuniks üks tibi vastu kõrvu andis.Ise komenteeris mitme tunni pärast :" Ku..at mu kõ..vad veel p..aegu kohisevad!" :D
Vasta