Õhkrelva välismaalt tellimine

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
PrinceAndrew
Postitusi: 11
Liitunud: N Mär 04, 2010 3:58 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas PrinceAndrew »

Aga UKst on keegi proovinud tellida?Kogemused....
Sakala
Postitusi: 9
Liitunud: T Juul 21, 2009 5:17 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas Sakala »

PrinceAndrew kirjutas:Aga UKst on keegi proovinud tellida?Kogemused....


Tellisin saksast ja mingeid probleeme ei esinenud. Aega läks nädal või tsipa üle.
Vanajuhan
Postitusi: 4
Liitunud: T Veebr 09, 2010 4:17 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas Vanajuhan »

Niipalju kui mina tean, siis UK seaduste järgi tohib seal õhkrelvi müüa ainult ostjat nö näost-näkku nähes. Samuti on neil vabakasutuses olevate õhkrelvade suudmeenergia piiratud ca 16J.
PrinceAndrew
Postitusi: 11
Liitunud: N Mär 04, 2010 3:58 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas PrinceAndrew »

Nojah aga mu saksakeel olematu...kuid uut püssi tahaks.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas Delta »

PrinceAndrew kirjutas:Nojah aga mu saksakeel olematu...kuid uut püssi tahaks.

Field Targetist ei leidnud midagi? Brittidel on vist kõige tuntum veebipood Blackpool Air Rifles. Samas IMO eriist hinnavõitu sa sealt ei saa...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
van Daal
Postitusi: 5
Liitunud: P Aug 23, 2009 12:44 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas van Daal »

Kaupmehe käest inglismaalt osta ei saa, lubatud on ainult näost-näkku relvade müük, see ei kehti aga eraisikult ostes. Samuti ei ole lubatud kaupmehel müüa välismaale üle 4x suurendusega optikat relvadele, eraisikult osta palju jaksad.

Ise relva sealt ostnud ei ole, küll aga second hand optikat (suurendus kõvasti üle 4x :) ) ja muid pisitarvikuid. Siiani on kenasti kohale tulnud.

Nagu ma aru olen saanud siis tohib inglismaal relvi saata ainult Royal Mail teenust kasutades, teised logistikafirmad seda ei luba. Eesti posti kodulehte vaadataes on meilgi keelatud saata relvi ning nende osi. Soovitan vast helistada ja järgi uurida kuidas välimsaaga lood.

Veel väike hoiatus paypali kasutades - ei toihi mainida, et ostetav ese on seotud relvadega (õhkrelv on samuti "Firearm"), võib lausa oma accountist ilma jääda ...

Üldiselt relva soovitan mina ka ikka eestist soetada, garantii lähemal ning kindel, et kätte saad. Väga hea valik õhkrelvi on Eestis müügis

Päikest!
PrinceAndrew
Postitusi: 11
Liitunud: N Mär 04, 2010 3:58 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas PrinceAndrew »

Nõus et väga hea valik õhkrelvi eestis müügil aga (oletatav) hinnavõit mind sinnapoole vahtima paneb.Transport pole odav ja kui keegi veel õhupüssi firearmiks tunnistab on tobedat kiunu palju.Ja siis veel 16J,aga lätlased on tellinud ja tunduvad rahul.Sakala äkki kirjutab mõne saksa lehe kus veel asja uurida?Oot-oot aga second hand müüjad siis viitsivad postiga jaurata?
Kasutaja avatar
blas
Postitusi: 40
Liitunud: N Aug 07, 2008 9:14 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas blas »

Õhkrelvade, nende osade ega ka optikaga ei ole siiani Eesti Postil probleeme olnud.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas Delta »

PrinceAndrew kirjutas:...mõne saksa lehe kus veel asja uurida?

Aga palun, uuri terviseks... http://www.co2air.de/wbb2/links.php

Kui sobivat keelt valikus pole, siis google translator aitab.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Sakala
Postitusi: 9
Liitunud: T Juul 21, 2009 5:17 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas Sakala »

ise tellisin sellelt lehelt WH 97 k ja teenindus võrreldes Eesti müüjatega on klass kõrgem.
van Daal
Postitusi: 5
Liitunud: P Aug 23, 2009 12:44 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas van Daal »

Ma ei ole väga kindel kas tuleb ikka nii palju odavam, et tasub vaeva. Juurde tulevad veel posti ning raha ülekandmise kulud.

Ei ole päris hästi kursis aga kas eraisikuna saksmamaalt ostes ainult F markeeringuga (max 7.5J) õhkrelvi ei saa? Kui seda nüüd mõistliku võimsuse peale ringi hakkad ehitama ... heaküll vedrukal piisab enamasti teisest vedrust aga PCP'ga ei pruugi asi nii lihtsalt minna (Anti-Tamperist rääkimata).

Inglismaalt second-hand relva ei ole osta üritanud. optika puhul oligi esimene küsimus tavaliselt kas müüja on nõus üle-mere postitama. Ei pidanud kaua otsima.

Saksamaalt olen second-hand relvi vaadanud eGun saidist. Seal küll hinnad liiga odavad ei tundunud :?
Andr
Postitusi: 22
Liitunud: L Mär 13, 2010 12:53 am

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas Andr »

Tervist. Olen uus foorumi liige ja antud teemaga natuke kokku puutunud. Ostsin Saksamaalt kaks püssi, HW77k ja HW100. Poeks oli: http://www.sportwaffen-schneider.de/
Uurisin enne internetti päris põhjalikult ja see on kindlalt saksa kõige suurema valikuga õhkrelvi müüv pood. Ostmine pole mingi probleem, tuleb kodulehel valida mida tahad, teha rahvusvaheline pangaülekanne (tüüp euroliidu sisene, Hansa- ja Ühispangal on vastav valik kohe olemas), ülekandetasu on 50EEK piires. Saatekulu on suhteliselt normaalne, 40EUR kandis, kohale tuleb umbes nädalaga. Koduleht on saksakeelne, aga saab valida lingi, mis selle inglise keelde tõlgib. Tõlge on lünklik ja ei hõlma kogu teksti, aga hakkama saab.
Sellega ka hea osa lõpeb. SAKSLASED MÜÜVAD SUVALISI ÕHKRELVI AINULT KUNI VÕIMSUSEGA 7,5J. Samas nad müüvad sinna rõõmsalt juurde normaalvedru. Kui osta komplektina (small kit) on normaalvedru suisa tasuta kaasas. Aga endal tuleb leida võimalus lõigatud vedru normaalse vastu vahetada. Minu HW77k-l oli poevedru täpselt 7,5J, võrdluseks hiina QB88 (suhteliselt nõrk küljelt laetav saksa sportõhupüsside kauge koopia) originaalverdu on tsipa vähem kui 8J. Sams komplektis olnud normaalvedru oli 17,5J (kõik numbrid kehtivad Gamo Match kuulile). HW100-ga oli asi veel nutusem 30J asemel jälle täpselt 7,5J ja püssi konstruktsiooni tõttu tõstetav ainult kuni 17J-ni.
Asi sellega ei piirdunud, avastsin HW77k-l toru mittelineaarsuse (barrel droop). Pood oli lahkelt nõus remontima, ainult see võttis ligi kolm kuud aega (+ sinna saatmise kulud) ja tagasi lubati saata uuesti 7,5J vedruga, normaalvedru lahkelt kaasa panduna.
Saksast ostsin ainult meie poodide röövellike hindade tõttu. Vedrupüssi puhul oli selge efekt olemas, PCP-ga selgelt mitte, eriti kui arvestada, et Eestis on ka pood, mis müüb suhteliselt normaalsete hindadega - Field Target. Sealt oleks olnud kõige mõistlikum osta, kahjuks on ainult tagantjärele tarkus täppisteadus.
Nii et Saksamaalt ostmine on reaalne, aga mitte kõige parem võimalus. Muu Euroopa on kahtlasem. Inglismaalt kindlasti ei saa osta, poed ei tohi posti teel õhkrelvi kuhugi saata, või kui, siis litsentseeritud relvakaupmehele. Hispaaniast peaks saama osta täisvõimsusega relvi, olen kohanud ka ühte Slovakkia poodi. Küprosel on samuti suur internetipood, aga selle hinnad ei ole konkurentsivõimelised. Üks võimalus on osta Ameerikast, Pyramid Air ja paar teist saadavad välismaale. Püssid on odavad, näiteks Gamo CFX on alla 200USD, aga saatekulu on umbes 250USD pluss Eestis toll ja käibemaks, nii et jälle kaob majanduslik mõttekus ära.
Aidakas
Postitusi: 9
Liitunud: R Jaan 22, 2010 10:23 pm

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas Aidakas »

Milline olukord aga on juppide tellimisega, pakub huvi nimelt HW100 raud oma soonte olemuse pärast. Sportwaffen pakub taolist, tea kas aga ikka originaal tootjalt.

Samas... ehk on ka meil siin kellelgi 4,5mm täispikk raud üle?
Andr
Postitusi: 22
Liitunud: L Mär 13, 2010 12:53 am

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas Andr »

Tere

Sportwaffen-Schneider'il tundub olevat Weihcrauch'iga tihe side. Minu arvates on seal originaalosad, vähemalt need, millele on juurde kirjutatud tehase katalooginumber. HW100 jaoks ostsin ka ise juppe, mitteoriginaalidel oli lihtsalt nimetus, ilma tehasenumbrita.
Vaatasin samuti raudasid, ei leidnud neil nomenklatuuris pikka rauda, müüvad ainult lühikesi. Pikk raud on FAC püssidel ja tehas kontrollib nende levikut väga kiivalt.

Andr
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Õhkrelva välismaalt tellimine

Postitus Postitas sada »

Andr kirjutas:Tere

Sportwaffen-Schneider'il tundub olevat Weihcrauch'iga tihe side. Minu arvates on seal originaalosad, vähemalt need, millele on juurde kirjutatud tehase katalooginumber. HW100 jaoks ostsin ka ise juppe, mitteoriginaalidel oli lihtsalt nimetus, ilma tehasenumbrita.
Vaatasin samuti raudasid, ei leidnud neil nomenklatuuris pikka rauda, müüvad ainult lühikesi. Pikk raud on FAC püssidel ja tehas kontrollib nende levikut väga kiivalt.

Andr

Miks sa just pikka rauda tahad,mis lühiksel viga?Tahad pikemat ballooni panna? Kui lihtsalt kiiruse suurendamiseks vaja, siis on ka muid mooduseid.
Siin on üks võrdlus 41cm toru on vahetatud lihtsalt pikema vastu, midagi muud muudetud pole.See on küll 5,5mm, aga suhe jääb ilmselt samaks ka 4,5 puhul 2-3 lisa jouli ja paar lisalasku, kas on mõtet jamada :M Pilt
Vasta