Zeiss ja Swarovski

2005. aasta teemad
sokupoiss
Postitusi: 26
Liitunud: T Mai 11, 2004 6:51 pm

Zeiss ja Swarovski

Postitus Postitas sokupoiss »

Optikatega on mul igasugu jama koguaeg olnud ja ma olen hakanud mõtlema zeiss`i või swarovski optika peale. Kas keegi osakb öelda nende palju kiidetud kvaliteet kohta, vastab see juttudele või on neil ka mõningaid puudusi.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kvaliteet on ikka super.Endal veendumiseks kõige lihtsam viis on minna poodi ja läbi toru vaadata ja kõrvale võtta mõni teine odavamast hinnaklassist toru.Õige pea märkad ise erinevusi.
Riihimäkil messil sai kõik mudelid läbi vaadatud ja mida kvaliteetsem toodang,seda kvaliteetsem ka pilt läbi toru vaadatuna,pole vaja silma pingutada,kõik istub hästi.Ilus, selge, briljantne moonutamata pilt.Ühest binoklist sai ka pilt tehtud,et oleks sisemusest ettekujutus,et pole lihtsalt kaks läätse ja prisma :D Puuduseks on ainult hind :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

zeiss.....

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Poes võib küll jah visuaalselt pildi selguses veenduda,aga eks nendel odavamatel ole ka klaasid algul selged ja ega enamasti läbi poe akna mitteasjatundja neil suurt vahet tee!Hoopis teine laul algab ,kui asi relval ja läheb reguleerimiseks. Saad teise lõpuks paika ,aga mõne ajapärast avastad,et püss jookseb jälle ei tea kuhu,reguleerid siis näit.vertikaali üllatuseks muutub ka horisontaal ja kui püss lõpuks paigas, on hulk moona läinud.Kindlust see igaljuhul eitekita.Olen kah neid odavamaid igat marki proovinud ja kõigil lõpuks sama jama,uuemast peast veel töötavad aga mida vanem seda jama suurem.Vaatasin siin ka kevadel sama pilguga ja ikka kahtlesin kas need kallid nii head on nagu räägitakse,aga olen nüüd ise veendunud.Oli siin ühe Tartu firma poolt KAHLES optika üsna soodus pakkumine ja sai asi ära ostetud(3-12x56 punatäpp,teraskorpusega h.17700),samaväärne zeiss maksab vist 24000t.Mina olen küll rahul -teed paugu märklehte,mõõda mitu senti kuhugi vaja keerata ,tee parandused ära ja järgmine pauk on juba tsentris.Olen tarvitanud erinevat moona ja reguleeringut muutnud ,asi toimib nagu peab -ikka sinna kuhu keerad sinna jookseb ka ja punatäpi eelistest ei hakka rääkimagi.Minu soovitus-kui võimu on osta kvaliteet optika ära ,kahetsema ei pea!Ps .ja kui ostad siis võta saadaolevaist maksimum parameetritega(.....-x56)muidu jääb ikka hing kripeldama ,et oleks võinud ikka võimsam olla.Ega inime nooremaks lähe ja mida jämedama otsaga seda parem valgusjõud ja nähtavus :!: Kivi kotti!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Küsimus suurele ringile, kumb on mõtekam kas osta kasutatud Zeiss või Swarovski või uus mitte niikuulus optika juhul kui hind on samas suurusjärgus.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

zeiss...

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Pikk kirjutas:Küsimus suurele ringile, kumb on mõtekam kas osta kasutatud Zeiss või Swarovski või uus mitte niikuulus optika juhul kui hind on samas suurusjärgus.


Mõlemil firmal peaks olema miinimum 25-e aastane garantii :!: :D Eks võrdle selle vähemtuntud ja nende firmade garantii kestvust ja otsusta.Kasutatud asjadel on sageli üsna kõva ale ja kui see on juba ikka pool v alla selle (uuest hinnast) siis jääb ikka selle vähemtuntu hinna klass ja kvaliteet kindlasti nende firmade kaubale kõvasti alla.Jutt sai pisut segane,piltlikult---kas ostad uue ziguli v võtad mõne aasta sõitnud audi :M
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: zeiss...

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:Jutt sai pisut segane,piltlikult---kas ostad uue ziguli v võtad mõne aasta sõitnud audi :M

Maitse asi, kellele meeldib kasutatud asjadega riskida, uue puhul on sul garantiipaberid, vana puhul on eelmisel omanikul ikka midagi kadunud... Kui võrrelda neid autodega siis paar aastat sõitnud auto müüakse kas mingi varjatud vea pärast või suure läbisõidu tõttu (noh need meie kolmeaastased autod nn läbisõiduga 100 tuhhi on tegelt ju vähemalt poole millise läbisõiduga), sama ka optikaga, head ei müü keegi, ennem jätad mõne teise püssi peale või varuks kui midagi juhtub, et poolmuidu ära anda, aga kui on probleeme olnud, nt rist ei püsi paigas üle mõnekümne paugu, vot siis küll müüki ja kiidulaul juurde kui hea firma jne
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: zeiss...

Postitus Postitas Ahto Kattai »

nt rist ei püsi paigas üle mõnekümne paugu, vot siis küll müüki ja kiidulaul juurde kui hea firma jne[/quote] Ei ole isiklikult ühtegi zeissi,ega swarovskit omanud,aga kuna firma annab oma toodetele sellise garantii siis sellist jama ma küll ei usu ja mina võtaks igaljuhul näit 10 tonnise mõni aasta vana zeissi kui uue sama hinnalise Bushnelli.See kui mõni "sepp"on riista kangide ja labidatega koos vedanud ja tarvitanud peaks kaugelt näha olema ja see omaette teema.See muidugi minu isiklik arvamus ja nagu õieti ütled -maitse asi!Kivi kotti!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

garantii

Postitus Postitas honkomees »

Kas kellelgi on kogemust optikate garantiiga?
Mul hakati poes uue püssi ostmisel alles meeldetuletuse peale mõtlema, mida tuleks garantiiks täita ja mul jäi küll imelik tunne, et need paberid on nii püssi kui optika puhul täitsa mõttetud. Meie edasimüüjad ei taha seda garantii jama nähagi. Igasugu muude asjade puhul, autost tööriistadeni, ütleb minu kogemus, et kui järgmisel päeva(de)l pärast ostu poodi tagasi ei marsi, siis leitakse ikka, et kõik vead on tingitud valest kasutamisest, kasvõi nui neljaks :cry:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Secondhand optikad ja binoklid on siin, aga kas neid sealt ka Eestisse saab, ei tea. Kui keegi proovib andku teada. :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kordaks küsimust, kas keegi on optikat garantiikorras tagasi viinud või remonti? Mis suhtumine asjasse on, kas see garantii ka reaalselt toimib, mis reklaamides lubatakse :?:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Mina viisin tagasi Waltheri optika, mida müüakse Sikupilli keskuses olevas relvapoes. Umbes kuu/kaks pärast soetamist ja kasutamist hakkas optikal üks klaas loksuma. Vahetati välja ilma mingi probleemita.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

RWS optika kaks korda lasknud juppideks, esimene kord vahetati välja
nüüd on läinud venitamiseks.**** usk on kadunud rws-optikasse.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

ATN (American Technologies Network ) optikad? :roll: Tunduvad üle keskmise head :lol: olema...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kasutan RWS juba mitu aastat. Siiani ei saa ühtki paha sõna öelda. Rist on väga hea ja ka suurenduse reguleerimine normaalne. On saanud ka kergelt põrutada, kuid paigast pole ära läinud. Optika on ca 5 aastat vana ja pidevas kasutuses.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mattis
Postitusi: 39
Liitunud: R Okt 08, 2004 2:00 pm

Postitus Postitas Mattis »

Hiljuti soetasin Kahles Helia C 3-12x56. ca 14 k oli. tundub tore asjake olevat!
kvaliteedilt ja omadustelt on samaväärne Zeiss´i ja svarovskiga.
Kahles peaks olema maailma vanim optikate tootja! 1898.a.!
Viimati muutis Mattis, L Juun 04, 2005 10:27 pm, muudetud 5 korda kokku.
Suletud