Gamo CFX ülevaade

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Nonii, tänasega saab ülevaatele joon alla tõmmatud.

***

Kuigi hommik oli vaikne, siis õhtu kiskus tuuliseks. Olin tänast päeva juba maha kandmas, kui ühtäkki märkasin, et puudel lehed ei liigu, mis minu pikaajalisele ilmavaatleja kogemusele toetudes :mrgreen: sai tähendada ainult üht - tuul oli vaibunud. Haarasin siis oma "kaamerad ja mikrofonid" ning suundusin rajale.

Iirlane Murphy olevat kunagi öelnud midagi stiilis, et kui miski on liiga ilus, et olla tõsi, siis tavaliselt ta seda pole. Mul avanes võimalus veenduda selle mehe tarkuses, sest niipea kui sättisin esimest lasku tegema oli tuul rõõmsate puhangutena tagasi. Nii ei jäänudki muud üle, kui lihtsalt passida vaiksemaid momente ja üritada testiga ühele poole saada.

Gamo ProMagnumite suurimaks plussiks on kahtlemata nende soodne hind. Kuulid ise ei jätnud just head muljet: mitmetel oli näha valujääke, samuti olid nad küllaltki mustad, mistõttu pärast mõningast laskmist olid näpud laadimisest üsna määrdunud. Võib arvata, et Gamo ProMagnumeid pidevalt kasutades tuleb ka toru sagedamalt puhastada.

Lasin ainult kaks märklehte, kuid sellest piisas. Esimene märkleht ei avaldanud muljet, lasin 4x5 lasku, mille tulemusena nägi leht välja nagu oleks seda tabanud lask haavlipüssist. Ainult seetõttu, et lasin need ise suutsin aimata mingeid gruppe. Teise lehega läks paremini. Muutsin taas laskeasendit ja sain järgmise tulemuse:
GamProMag 5x20.jpg

Seekord proovisin midagi, mida tavaliselt vedrupüsside puhul ei soovitata - asetasin püssi otse toele. Nagu näha, siis praegu see töötas. Märkleht ise oli vist natuke niiskust saanud, sest puhta augu asemel rebis kolmas kuul lahti terve lataka, pildil olen selle taas üles voltinud. Ülejäänud grupid sellel lehel olid ca 2x suuremad.

Mis GRT-III päästikusse puutub, siis võib seda soovitada küll. Kergus ja konkreetsem vallandumispunkt on põhjused, miks ma originaali tagasi ei taha ega pane. Usun, et oma osa Gamo ProMag kiires ja korralikus tulemuses on just paremal päästikul. Samas ei arva ma, et tegemist oleks igale Gamole nö "kohustusliku" lisavidinaga nagu emotsionaalsemad kasutajad erinevates foorumites reklaamivad. Tore kui on olemas, aga kui püssist viimast taga ei aja, saab ka ilma hakkama.

***

Loodetavasti on kirjapandu huvilistele abiks. Kui kellelgi on veel küsimusi, siis vastan hea meelega (kui vähegi oskan). Nagu eelpool öeldud, siis täiendused ja panus teistelt kasutajatelt just nende kogemuse kohta on igati oodatud (y)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Täna lasin üle hulga aja ühe seeria ning seekord JSB-sid. Lausa lust oli vaadata, kuidas head grupid tulid lausa iseenesest. Aga mitte sellest ma ei tahtnud seekord rääkida...

Nimelt avastasin laskmise käigus, et ka tagumine fiiberoptiline sihik on andnud otsad ja läinud sõna otsese mõttes pooleks. Niiet, kes kavatseb kasutada ainult lahtiseid sihikuid varugu endale aegsasti Loctite liimi ja valagu seda ohtralt mõlemale fiibrile. (b)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
tonn
Postitusi: 33
Liitunud: E Mai 05, 2008 6:03 pm

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas tonn »

:D Hea püss on ikka!
Kas saan õieti aru, et päästiku kruvi väljapoole keerates,peaks päästik kergemaks minema?
Ei julge palju keerata, natuke ühtpidi ja teist..ei saa aru nagu. Kui pikk keere on,äkki tuleb julgemalt keerata? :roll:
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas sada »

tonn kirjutas::D Hea püss on ikka!
Kas saan õieti aru, et päästiku kruvi väljapoole keerates,peaks päästik kergemaks minema?
Ei julge palju keerata, natuke ühtpidi ja teist..ei saa aru nagu. Kui pikk keere on,äkki tuleb julgemalt keerata? :roll:

Kui jutt käib Gamo originaal päästikust, siis kruvi sissepoole keeramine vähendab teise astme pikkust. Esimene aste on nn. vabakäik ja teine aste siis see raskem ala ehk lõpuosa.Jutt sai vähe naljakas ,aga loodan et said aru.Soovitavad panna veel pikema kruvi selle originaali asemele.Kergemaks läheb ainult siis kui mõne vedru sealt välja viskad :D või pehmemaga asendad.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Täna sai siis ette võetud selline asi nagu optilise sihiku loodimine. Loodimiseks ostin endale ehituspoest väikese 60 krooni (ok, tgelikult 59 krooni) maksva kolmeosalise loodi ja lammutasin selle laiali.

Kuna mul udupeent püssialust ei ole, siis fikseerisin püssi käepärast vahenditega nagu tööriistakast, märklehe pakk raua ja kruvikeerajad serva alla peenhäälestuseks :mrgreen:

Peale väikest pusimist oli asi tehtud ja tööasendis nägi kogu kupatus välja nõnda:
CFX_lood.jpg
Pilt sai natuke tume, aga põhimõte on näha. Loomulikult pole tegu täppistehnoloogiaga, kuid arvan, et kodukasutuseks kõlbab selline lahendus küll (y)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Mothammad
Postitusi: 11
Liitunud: N Juul 24, 2008 11:51 am

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas Mothammad »

Vaatan, et alustasid seda ülevaadet u aasta tagasi, kuidas Su CFX püsib siis kah? :)
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Mothammad kirjutas:Vaatan, et alustasid seda ülevaadet u aasta tagasi, kuidas Su CFX püsib siis kah? :)

Eelmine aasta ostsin püssi, ülevaate ja testid tegin ikka sellel aastal. Nii et suht päevakajaline tekst endiselt. 8)

Muu osas uudiseid ei ole, kui välja arvata see, et kruvisin lahtised sihikud üldse maha. Aeg-ajalt lasen mõne seeria, aga plaani CFX-i edasi "tuunida" küll praegu ei ole. Pigem mõtlen vaikselt HW 97K/ AA TX200 peale... CFX võib ju olla väljapaistev Gamode seas, kuid kangesti tahaks ka need tipud kunagi ära proovida.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Paul Capello on PyramidAirile teinud ka ülevaate CFX-st. Link videole on siin: http://www.pyramydair.com/video/?video= ... sode-7.flv

Huvitav on see, et erinevalt minu CFX-st on sealsel mudelil kirp varustatud kaitsega (PA vanemates testides kaitset pole, seega ilmselt tegu mudeliuuendusega). Teine asi, mis silma jäi oli see, et minu eksemplaril puudub rauale trükitud kiiruste reklaam.

Mis üllatas oli raskete kuulide kasutamine. Siiani on mulle jäänud mulje, et CFX armastab pigem kergemaid kuule, Capello aga valis 20 m testiks 10+ grainised. Tema parimaks jäi nii CPH-dega kui ka Beeman Kodiak'idega (meil H & N Baracuda) 0,375" CTC ehk siis ~9,5 mm. Tundub, et mul on kokkuvõttes paremini läinud, aga teisalt pole ka imestada - tema testis ühe päeva, mul on aega rohkem olnud :wink:
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Täna sai pärast CZ Slavia 631 testimist tehtud mõned lasud ka CFX-iga. Kuigi parimad tulemused on olnud suht head, ei ole need siiani olnud eriti stabiilsed. Nagu teada, on vedrupüssid väga tundlikud laskeasendi suhtes ning seetõttu kahtlustasingi tulemuste ebaühtluses just laskeasendit. Ning sellepärast olengi viimasel ajal proovinud eelkõige erinevaid laskeasendeid, leidmaks seda "õiget". Täna tundub, et lõpuks see ka õnnestus...
JSB_3x5x20m.jpg
Pildil ringiga tähistatud viiesed grupid on lastud järjest 20-lt meetrilt, parima tiheduseks sain ~6 mm ning teised kaks ei jää just palju maha. Kuulideks siis JSB Exact. Viimased 10 kuuli karbist lasin märklehe keskele, seda küll juba suht vaba käega... :D

Eks järgmised korrad näita, kas tegu oli ühekordse õnnestumisega või leitud laskeasend jääbki toimima.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas sada »

Delta kirjutas:Täna sai pärast CZ Slavia 631 testimist tehtud mõned lasud ka CFX-iga. Kuigi parimad tulemused on olnud suht head, ei ole need siiani olnud eriti stabiilsed. Nagu teada, on vedrupüssid väga tundlikud laskeasendi suhtes ning seetõttu kahtlustasingi tulemuste ebaühtluses just laskeasendit. Ning sellepärast olengi viimasel ajal proovinud eelkõige erinevaid laskeasendeid, leidmaks seda "õiget". Täna tundub, et lõpuks see ka õnnestus...
JSB_3x5x20m.jpg
Pildil ringiga tähistatud viiesed grupid on lastud järjest 20-lt meetrilt, parima tiheduseks sain ~6 mm ning teised kaks ei jää just palju maha. Kuulideks siis JSB Exact. Viimased 10 kuuli karbist lasin märklehe keskele, seda küll juba suht vaba käega... :D

Eks järgmised korrad näita, kas tegu oli ühekordse õnnestumisega või leitud laskeasend jääbki toimima.

Mulle jäi vähe lahtiseks, kumma püssiga siis lasid, Gamo või Slaviaga :M Tulemus on igal juhul väga hea, just sellest vaatevinklist, et kõik "krupid " on ühel lehel mis välistab sellise juhuse värgi :D Venelaste parim 5 lasku ühte lehte ei anna minuarust sellist head ülevaadet :( .Oleks ise oma kogu "õhukate ajaloo" vältel (ca 25000-35000 lasku) põrutanud ainult toelt 50m 5 lasuseid seeriaid, oleks mul ilmselt välja panna üks hea "juhuse hõnguline"seeria (suhe 1:5000 lehest ikka joppab) :D Nii 5-10mm välisservast välisserva nagu seal maal tavaks on oma püssi täpsuse näitajana välja panna:D
Muidu, mis mm ctc süsteemis nagu Sommid seal 25m tabelis võistlevad võiks sinu viimasest lehest välja mõõta, kolme keskmine ,kui see viimane 10 lasuline krupp välja arvata?http://forum.eralle.net/viewtopic.php?t=37497&sid=95a0ff30e64fc60813751ab7e273181b
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas sada »

pean vähe vabandama oma võhiklesuse suhtes, sest ei viitsind kogu tänast "paketti läbi lugeda" :oops: ja sealt need tobedad küsimused tulevadki" et,kumma püssiga lasid" :oops:
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas Delta »

sada kirjutas:Venelaste parim 5 lasku ühte lehte ei anna minuarust sellist head ülevaadet :(
Ma olen seda vist kusagil kommenteerinud juba, aga minu meelest 5 lasu mõõtmine välisservast ei ole hea lahendus, kuna:
    - ei saa võrrelda erinevaid kaliibreid (nt 4,5 vs 5,5);
    - mõõtmise probleem, kuna eri tüüpi kuulid jätavad erineva suurusega augu märklehte (nt lapiku otsaga "wadcutterid" kena ümmarguse, "domed" aga oluliselt väiksema.

Selles suhtes olen mina 100% c-t-c skeemi pooldaja - oluliselt lihtsam ja universaalsem. See, kas seeriad on ühes lehes või mitmes, mind nii väga ei loksutagi (keda sa ikka petad peale iseenda).

sada kirjutas: Muidu, mis mm ctc süsteemis nagu Sommid seal 25m tabelis võistlevad võiks sinu viimasest lehest välja mõõta, kolme keskmine ,kui see viimane 10 lasuline krupp välja arvata?

Eks kõik oleneb sellest, kui optimistlikult meelestatud mõõtja parasjagu on ning millega mõõdetakse :wink: Aga kui võtta kolme keskmine, siis mina sain selleks 6,5 mm. Samas kui vaadata PyramidAiri lehte, siis nemad reklaamivad püssi kui "0.20" groups at 30 yards" ehk siis 5 mm krupid 27,4 meetri pealt. Ma ei tea, kellelt see number pärineb (suht uskumatu esialgu), kuid kui see paika peab, siis selles võtmes on arenguruumi veel küll. :shock: :mrgreen:
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas sada »

Delta kirjutas: Aga kui võtta kolme keskmine, siis mina sain selleks 6,5 mm. Samas kui vaadata PyramidAiri lehte, siis nemad reklaamivad püssi kui "0.20" groups at 30 yards" ehk siis 5 mm krupid 27,4 meetri pealt. Ma ei tea, kellelt see number pärineb (suht uskumatu esialgu), kuid kui see paika peab, siis selles võtmes on arenguruumi veel küll. :shock: :mrgreen:

Kui selle kohapealt silm kinni pigistada, et sina lasid 20m ja sommid 25m :wink: siis võib õelda, et oled põhjanaabrite parimad vedruka tulemused (Diana 54= 7mm ja Weihrauch 97K= 7,3mm) ületanud :D Kuigi ma täpselt ei tea mis püss see FWB P70 FT seal tabelis on, äkki ka vedruga :M
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Kas need soomlaste tulemused olid kokku kogutud või mingi ürituse raames lastud? Muidu kui vadata, siis seal mingi 4-5 pässi põhiliselt figureerivad erinevate relvadega, seega ei tea kui esinduslik see tabel üldse on. Ega vedrukaid päris nõnda konveiermeetodil testida saa :roll:
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Gamo CFX ülevaade

Postitus Postitas sada »

Delta kirjutas:Kas need soomlaste tulemused olid kokku kogutud või mingi ürituse raames lastud? Muidu kui vadata, siis seal mingi 4-5 pässi põhiliselt figureerivad erinevate relvadega, seega ei tea kui esinduslik see tabel üldse on. Ega vedrukaid päris nõnda konveiermeetodil testida saa :roll:

See selline vabas vormis, kellel õnnestub mingi parem tulemus saada paneb pildi üles koos mõõtutega mm parim ja kolme keskmine.Seal foorumis vist pildid kaua ei seisa :(
JuhaH tegi ju isegi siia foorumisse teema http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum/viewtopic.php?f=47&t=4547 ja kutsus eestlasi ka sinna osalema :D Saada oma märklehest pilt talle ja saad ka tabelisse :D Ega seda tabelit päris "puhta kullana" võtta ei saa, aga mingi pildi saab ikka erinevate püsside ja kuulide täpsusest.Ideaalse pildi saaks muidugi ainult siis kui mõni hea laskur võtaks poest hunniku uusi erinevaid püsse ette laseks pingist nad kõik väga paljude erinevate kuulidega läbi näiteks 5x5 lasku igasse lehte ja paneks tulemused välja, saaks hea ülevaate (y) Kui juhtud midagi taolist kuskil nägema, pane link välja :)
Venelaste parimaid tulemusi võid siit http://talks.guns.ru/forummessage/104/154188.html vaadata, aga neil on ainult viis lasku lehes ja mõõdetud välisservast välisserva.Venelased panevad PCP puhul ka väga suurt rõhku nn "õige kiiruse" otsimisele.Teatavasti peale kuuli ja raua sobivusele on ka erinevatel kiirustel väga suur mõju tihedusele.5-10m/s siia sinna võib tihedust oluliselt mõjutada.Tavaliselt on kirjutatud kiirustest 270-310m/s kuidas kellelgi.Eriti pidi vähenema just selliste juhuslike mõõdalendude arv.Kuskil oli ka mingi tabel kus sõltuvalt twistist (mitme cm tagant teeb kuul täispõõrde) olid sobivad kiirused enamvähem välja toodud, aga 100% seost ikka ei olnud mõnel tegelasel olid tulemused erinevad.Vedrukate kohta pole kuulnud, aga spordika (vist) kohta olen ise ka selliseid pilte kuskilt näinud, kus erinevate kiirustega olid tulemused vägagi erinevad sama kuuliga.Pole küll spetsiaalselt testinud, aga olen küll kasutanud erinevaid kiirusi, aga olulist vahet pole ise märganud.
Vasta