Kas Norra Hall Põdrakoer või Ida-Siberi Laika?

2005. aasta teemad
ogalikuoll
Postitusi: 6
Liitunud: T Nov 04, 2003 10:14 am

Kas Norra Hall Põdrakoer või Ida-Siberi Laika?

Postitus Postitas ogalikuoll »

Tahaks sea ja põdra jahiks head abilist saada. Kumba nendest koertest spetsialistid ja teised kes asja uurinud on soovitaksid?
Peaasi, et esmaspäevaks ikka koju jõuaks!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Laika on universaalsem, norraks veidi visam (teinekord) ja ei aja looma nii minema. Parim oleks otse siberist tuua, poolmetsik ehtne elukas ilma mingite paberiteta. need meie omad on ikka ära aretatud, pole nii loomulikud kui põhjarahvaste käest toodud, aga seadus nõuab pabereid :(
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kuidas leida mingi pesakond otse Siberist. Kas on mingi Siberi Kennel laikadele (khm-khm)?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Käid Siberis, tood ära!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Anonymous kirjutas:Kuidas leida mingi pesakond otse Siberist. Kas on mingi Siberi Kennel laikadele (khm-khm)?

Kui sellist kennelit veel olemas ei ole siis 1500.- ja teemeära :lol:
Aga kasvatada võib seal ka puudleid. Kui siberisse jõuad ja vähe ringi liigud...võtab see 2aastat aega ja kutsikas jääb ikka toomata. Siber on samasuur kui Atlandi ookean! "Selveris" on atlandiheeringas müügis. Meie ülearetatud laikad tulevad sellest, et jahikoertekohtunikud kasvatavad ise koeri ja ka hindavad neid. Näituselt-näitusele, aastast-aastasse. "Maelikud" laikad (läänesiberlased) ma tunnen juba ära.
Laikat peab ÕPETAMA ja täpselt niimoodi kuidas soovid jahti pidada. Saab kähku pihta, et seajahti peab 3 jahimeest ja yle kütiliini ei tüki. Toob parti nagu spanjel ja ajab urus mäkra nagu taks. Kui panna ta lihtsalt ketti, käid 10x aastas metsas ja loota et vaikselt muudkui areneb...
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

"Maelikud" laikad (läänesiberlased) ma tunnen juba ära.
need pidid jah hästi ajama ja murdma.Ainuke asi et karva ja naabri kasse.
kui hakata otsima kuskilt siberist kennelit ja selle leiad siis ega nad meie omadest eriti enam erinegi.Peab ikka kuskilt metsavahelt võtma,ise asi kuidas sellega üle piiri saab
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

meil üks töi karjalast olid ikka parajad metsalised küll panid sea seljas ratsa ei saanudki lasta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Anonymous kirjutas:meil üks töi karjalast olid ikka parajad metsalised küll panid sea seljas ratsa ei saanudki lasta

Vat se on õige koer, aga meil tahavad näitustel laikale kätt suhu toppida, et hambaid kaeda. Ega üks õige laika ikka seda luba küll, aga hinnet kah ei saa ja jahiks on just parim :?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Re: Kas Norra Hall Põdrakoer või Ida-Siberi Laika?

Postitus Postitas mairon17 »

OgalikuOll kirjutas:Tahaks sea ja põdra jahiks head abilist saada. Kumba nendest koertest spetsialistid ja teised kes asja uurinud on soovitaksid?

minu soovitus oleks laika
mitte ét ma teeks norrakat maha aga too lihtsalt isepäie õpeta palju tahad
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
Harts
Postitusi: 9
Liitunud: P Mär 06, 2005 9:33 am

Postitus Postitas Harts »

Aga miks mitte jämpland. Kasvult sama suur kui lääne-siberi laika, aga palju rahulikum. Põdrajahiks kõige parem koer.
kristjan
Postitusi: 4
Liitunud: T Mär 15, 2005 2:09 pm

Postitus Postitas kristjan »

läänee-siberi on parem kui norrakas,meil on olnud osadel ajavad kolm päeva ja kippuvad ära kaduma mul on olnud neli laikat kõik on ajanud vägevalt ega kao ka ära see mis meil praegu on,võttab seal ninast kinni ja hoiab kinni (ajab krt vägevalt ,isa jääger saab palju metsas ka käia) ei krt laika on õigem koer
laika ruls
Taffman
Postitusi: 6
Liitunud: T Apr 05, 2005 5:01 pm

Postitus Postitas Taffman »

rudselt vota norrakas kui sa just siberist otse ei saa laikat sell juhul on laika parem!!!
janno99
Postitusi: 20
Liitunud: T Dets 28, 2004 9:34 pm

Postitus Postitas janno99 »

Ära sa norrakat küll võta sell ju sellised väiksed vead: ei tule iial tagasi, nimi on ainult peremehe jaoks lisaks veel hirmus aeglane ja seajaht lõppeb üsna tihti loomaarsti juures. Lisaks veel on ju radar standardvarustuses ilma selleta läheb kütusekulu mis kulub koera otsimisele üle mõistuse suureks. Niiet minu soovitus kui tahad sellist koera kelle peale kindel olla võta laika.
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Postitus Postitas tuska »

Ma kardan et skandinaavlased on koeraradari kasutusele võtmisega püstkõrvaliste aretustööga meie mõistes nihu läinud. Neil on jahimaadel hoopis teised mastaabid, mis neile sobib ei pruugi meile kõlvata. Koera töö hakkab ikkagi kutsikast peale. Mul endal 10 aastat vana lääne-siberlane aga amplua pardist põdrapullini ( hirved sead vahepeal). Kui tal jõud seast üle ei käi siis lahingusse ei tiku. Teadis täpselt, et kütiliinist üle pole mõtet minna, nüüd kus noor laika kõrval on, panevad öö läbi aga hommikuks on kodus (15-20 km). Vahel tuleb hirm peale, tundub, et loeb mu mõtteid. Kui valik oleks minu, siis Lääne-Siberi laika on kõige universaalsem jahikoer.

Kõige ilusam jaht on hagijatega jänese või rebase jaht.
vahel tuleb ka mööda lasta
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Taffman kirjutas:rudselt vota norrakas kui sa just siberist otse ei saa laikat sell juhul on laika parem!!!


Kas oled ikka nii kindel et siberist parema saad. Tartu näitusel sai Kallavusega räägitud , oli teine uhke et tal paar koera siberisse viidud. Probleem pidi olema selles et laikasid kasutatakse ka kelgukoertena ning veri olla segamini ning ostes kutsika ei tea sa kunagi mis geenid rohkem välja löövad kas kelgukoer või jahkoer.

Juhul kui seal tõesti mingit teadlikku tõuaretust ei toimi ning koerad on vabapidamisel külavahel siis ei riskiks sealt tuua kalliraha eest koera kellest ei tea mis saab. Kui asi on metsikuses siis saab iga koera tigedaks ja metsikuks ajada ( kas just puudli aga mine sa tea...) läheb igale loomale kallale, kui vaja siis kasvõi karule hammastega kõrri.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Suletud