Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Eerik »

Absoluutselt nõus eelkõnelejaga . Litsenseerimine ei tohi olla /saada takistuseks laskespordi arengule . Järelkasv tuleb ju reeglina noorte jahimeeste hulgast ja pole ka erandlik kui mõni inimene oma kustsumuse laskmisega tegelemiseks leiab peale neljakümmnendat eluaastat . Mis parata on meie hulgas ka neid kelle isad ja vanaisad pole olnud jahimehed või laskurid . Nende tee selle harrastuse juurde ei ole alati sirgjooneline ja iseeneset mõistetav . Minu isiklik arusaam sellest haakub paraku meie kesiste laskekatsete korraldamise kasinate tulemustega . See on esimene samm laskmise kultuuri propageerimikseks , mille tulemus kajastub nii jahil kui tiirus . Jahimehele ongi laskekatse atesteerimise teel esimene samm . Laskekatsed tuleks viia vastavusse nende korraldamiselt oodatava tegeliku eesmärgi ja vajadusega . Aga eks laskekatsed ja sellega seonduv on siin ennegi arutusel olnud ja sinnapaika on see alati jäänud .
NB! Jahiõnnetused on minu arvates just sellega seotud - huvitav kes meist on järgmine kannatanu . Näieteks autojuhi eksamit ei saa ühel päeval kaks korda teha . Liiga kergelt saab need katsed tiirus tehtud . Enne peaks ikka harjutama , kui tead , et ainult ühe korra saada sooritada ja järgmine võimalus selleks avaneb alles kuue kuu pärast .
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Arles »

Kordan veelkord üle - üks mõte on selles, et noored saaksid selle litsentsi odavamalt või tasuta ning noori me oma organisatsiooniga ka toetaksime. Veteranidele teeks ainult soodsamaid tingimusi.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Tiit Karp »

Meenutame kuidas asi toimis 25 aastat tagasi.
Vabariiklikele võistlustele pääsemiseks oli kolm nõuet:
1. Esimese järgu olemasolu jahilaskmises. Klassifikatsiooni arvestus raamat, mida anti välja rajooni spordikomitee poolt (Jõud, Kalev), kuhu kanti ka võistlustest osavõttu andmed ja oli ka koht arstliku kontrolli läbimise kohta. Kui sportlasele oli omistatud spordijärk siis see oligi spordikomitee poolt TUNNUSTUS.
2. Nimekiri allkirjadega ohutusnõuete tundmise ja täitmise kohustuse kohta.
3. Võistkonna ülesandmise leht arsti viisadega. Tol ajal relva soetamisel polnud arstliku kontrolli nõuet.

Kätte sattus väljalõige iseseisvunud Eesti trükkisest millel puudub dateering- Laskuritele klassitunnistuste vormistamisest. Algab sõnadega: Eesti Laskespordi Liit on koos Eesti Jahimeeste Seltsiga laskuritele välja töötanud laialdase jahipraktiliste harjutuste skaala ning kõikehaarava klassifikatsiooni. ...... Laskurid ja jahiorganisatsiooni juhid, ärge jätke oma tublisid laskureid ilma väljateenitud tunnustusest-klassitunnistusest ja -märkidest.
Kas ainult mina näen vastuolu viimase aja poleemikas litsentsist?
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Arles »

Ma ei saa siiani aru, miks tekitab litsentsi nõue nii palju paksu verd?
Miks peab otsima põhjendusi selle mittevajalikkuse kohta?
Laskurliidu võistlustele saab litsentsi omanik, välisvõistlustele litsentsi omanik, rallile litsentsi omanik jne.

Lähiajal vormistatakse ka eelmise nädala otsus neile meestele, kel hädapärane vajadus omada litsentsi aga vabariiklikele võistlustele ei soovi minna (Levandi ettepanek) - soodsama hinnaga litsents väljastatakse neile, kes ei soovi suurematel võistlustel käija. Küsimus on siiski koordineerimises ja korrektses ülevaates - politsei saab ligipääsu andmebaasidele ning meie asjad püsivad korras. Kohaliku litsentsi korral jääb vastutus ja kinnitus lokaalsek. Lihtsalt kanded ja vormistus lähevad kesksesse andmebaasi.

Litsentsitasudest kaetakse kulusid, mis kaasnevad litsentside jälgimise koordineerimisega, tiitlivõistluste auhinnafondi, välisorganisatsioonide liikmetasusid ning noorvõistlejate toetamist. Arvame, et hundid söönud ja lambad terved.

Arles

P.S. Ühe ettepaneku autori tõin välja seepärast, et näidata - otsused käivad mõistlikkuse, mitte ettepanku tegija järgi :)
raimss
Postitusi: 44
Liitunud: P Okt 02, 2005 10:20 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas raimss »

Hr.Karp,milles seisneb Su probleem?
Püüa see lihtlausetega sõnastada.Ja ei ole vaja nostalgiast nõrguvaid mälestusi
õndsast ajast.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas kakuke »

Arles kirjutas:Lähiajal vormistatakse ka eelmise nädala otsus neile meestele, kel hädapärane vajadus omada litsentsi aga vabariiklikele võistlustele ei soovi minna (Levandi ettepanek) - soodsama hinnaga litsents väljastatakse neile, kes ei soovi suurematel võistlustel käija.

Kes see sihtgrupp selliseid on, kes võistlemas nagu ei käi, aga vajavad litsentsi, milleks? Summuti ostmiseks või suurema hulga moona kodus hoidmiseks? Või niisama toredad inimesed kes lihtsalt soovivad sponsoreerida EJSL´i? :D
Tundub, et Tiidule vastukarva, et nüüd ei saa iga suvaline mees, igal suvalisel ajal osaleda igal suvalisel laskevõistlusel. Nagu mingi tõkkepuu ees. Mina saan ka aru, et selle sammuga soovitakse suunata kõik litsentsi soetamise juurde.
Ühel teemal ei saa mitte vaiki olla, aga jutt litsentsiga kaasnevast ohutusest on jura. Miks? Sest vanad kalad ei pea koolitust läbima. Üks neist vanadest kaladest on mind möödunud suvel püssist teadmatult sihtinud. Aeti juttu, kodanikul oli lukk kinni ja toru kenasti minu poole. Juhtub. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Winnetou »

Ilusalt ja otse öelduna olen mina korraliku ja toimiva litsentsisüsteemi poolt. Organisatsioon(liit) saab toimetamis raha ja litsentsi ostja ka midagi. Selline asi aga ei saagi olla väga odav. Mina olen igasuguste mõtetute paberite vastu. On juba varem öeldud,et me ei ole nii rikkad ,et osta odavaid asju. Lugesin ka Laskurliidu litsentsi värki ja see tundus suisa naljakas(nõuk. aegne igand). Vabandan, et võib olla ei saanud õieti aru aga: laskesportlase litsentsi taotleja peab olema lasknud vähemalt II järgu tulemuse. Siis saab läbida mitmed kursused ja osta kõige lõpuks endale "tiitel", laskesportlase litsents. Siin foorumis on aru saadud, et litsents ei tähenda paremat laskurit või rohkem alaga tegelemist.
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Farmer »

kakuke kirjutas:
Arles kirjutas:Lähiajal vormistatakse ka eelmise nädala otsus neile meestele, kel hädapärane vajadus omada litsentsi aga vabariiklikele võistlustele ei soovi minna (Levandi ettepanek) - soodsama hinnaga litsents väljastatakse neile, kes ei soovi suurematel võistlustel käija.

Kes see sihtgrupp selliseid on, kes võistlemas nagu ei käi, aga vajavad litsentsi, milleks? Summuti ostmiseks või suurema hulga moona kodus hoidmiseks? Või niisama toredad inimesed kes lihtsalt soovivad sponsoreerida EJSL´i? :D

Mina näiteks võtsin (lihtsalt küsisin ja anti) litsentsi sest tahtsin summutit. Ei ole kindel et kunagi võistlema hakkan aga lasen tiirus palju ja täna on litsentsi omamine ainuke legaalne võimalus summutit kasutada. Seega sunnib relvaseadus mind tulevikus EJSL- i sponsoreerima ja andmebaasides olen ma tänu sellele relvaseaduse nõudele kirjas kui sportlane.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Andrus Michelis »

[quote="Arles"]
Ma ei saa siiani aru, miks tekitab litsentsi nõue nii palju paksu verd?


Selle pärast et rahakoti vahele ähvardab tekkida lisaks veel üks mõtetu lisapaber.

Peaks olema küllalt lihtsa lausega vastatud.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Arles »

ahah.
Mul on litsents olnud aastaid, nüüd saab teise kuju. Kellel pole seni litsentsi vaja olnud ei pea seda soetama, sest soetaja jaoks on see mõttetu. Et milles probleem?
Tahad võistelda, soodustusi saada (reklaam lähiajal) võistlemisega seoses, summutit kasutada - paberil mõte olemas.
Kui senine kaoseteooria, kus käidi politseis ka suvaliste protokollidega end "sportlaseks" möllimas ära kaob, siis on probleem vaid viimastel?
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Olavi Kool »

aga on olemas ka nn. "tervisesportlased" kelle eesmärk ei ole võistelda vaid lihtsalt tiirus laskmmisega oma aega kaunistada. Tean mitut sellist ja ka ise lasen tiirus päris palju kuid võistlused piirduvad kütiliini ja jahimeeste kokkutulekuga. Milleks sellistele meestele litsentsi vaja? saab 100 pauku otsa, lähen ja laen kodus uued, ei ole vaja hoida mega kogusei moona kodus. Aga miks ei või siis mina märkida tiirupüssi kasutusalaks sport ja kasutada tiirus summutit omamata laskesportlase litsentsi?
Iga rahvasportlane võib omale spordivarustuse hankida ja ei ole temal kodumetsas jooksmiseks mingit litsentsi tarvis.
naised saunas rääkisid
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Tiit Karp »

raimss kirjutas:Hr.Karp,milles seisneb Su probleem?
Püüa see lihtlausetega sõnastada.Ja ei ole vaja nostalgiast nõrguvaid mälestusi
õndsast ajast.


Probleem on mõistes.
Olen olnud eluaeg arusaamisel, et pulmas ei kõlba laulda matuse- ja matusel pulma laule. Ja minu mõistus ei suuda aru saada sellest, et kui teenekad laskurid alates Sinust, Inešinist ja lõpetades manala meestega, ei osta litsentsi siis neid ei tunnustata. Tunnustada tuleb saavutuste eest, aga mitte nii, et osta litsents siis sind tunnustab EJL. Igal organisatsioonil on kohustus tunnustada ja austada oma sangareid. Raha hankimine on hopis teine teema ja teised kanalid. Ja ma veel kord toonitan, et mul pole midagi selle vastu kui oleks liikme maks. Lihtsalt mõisted on niivõrd erinevad. Ma võin olla liiga emotsionaalne, kuid mitte ebaõiglane.
raimss
Postitusi: 44
Liitunud: P Okt 02, 2005 10:20 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas raimss »

Ära muretse Andrus,ei teki su rahakoti vahele ühtki mõttetut lisapaberit,
sest seda litsentsi füüsilisel kujul ei väljastatagi.See asi töötab
lihtsalt andmebaasina.
Kas mitte ei ole probleem ikka selles,et rahakoti vahelt kaob ära
mingi paber?
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ei raimss , hea asja nimel ei ole paarist paberist kahju, olgu see siis pääsukese või mõne muu pildiga.. Praegusel kujul on ebaselge, mis selle litsentsi ja andmebaasi tegelik mõte on. Tundub, et luuakse mingit süsteemi, mille järgi mingit otsest vajadust ei ole ja mille tulevased eesmärgid on selle loojatele omalegi ähmased.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
raimss
Postitusi: 44
Liitunud: P Okt 02, 2005 10:20 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas raimss »

Kui Andruse mõtet edasi arendada, siis võib ka küsida kas jahispordiliitu
meil üldse vaja on.
Vasta