Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Farmer »

Arles kirjutas:Litsents ei ole selleks, et keegi jahimees saaks lihtsalt rohkem padruneid ja soodustuse relvaostul.

Küll aga on litsents täna selleks, et keegi jahimees saaks tiirus kasutada summutit.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Arles »

Jah, kui ta täna ka tiirus käib selleks, et sporti teha. Seadusandja mõistes tundub ju vähe imelik, et mees, kes tiirus mõni kord aastas käib, vajab seal ka summutit.
Muidugi kuulun ka sinna gruppi, kes tahab, et summutit saaks ka metsas kasutada.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas lendorav »

Panen üles natu infot kus selgub, et eekide eest ikka igaühele litsentsi pihku ei anta, mis on ju igati mõistlik.

NB! Laskurid, kes on alustanud jahilaskmisspordiga hiljem kui 2006 ja kes ei oma senist vana litsentsi või kelle avaldust EJSL erandjuhul ei aktsepteeri peavad eelnevalt läbima lühikoolituse (loe koolituse sisust EJSL-i litsenstikorra punktist 2.8 Peale koolituse läbimist (mis lõppeb kirjaliku testi tegemisega)väljastatakse vastav tõend, mis annab aluse litsentsi taotluseks. Koolitust on võimalik tänase seisuga läbida Männiku jahilasketiirus Anti Järvelaidi juhendamisel.
Lähem info http://www.sporting.ee

Veel haavlilaskjatele ja teistele kes veel ei tea, siis 30-31.05.09 toimub Männikul FITASC-i Grand Prix of Estonia kus kohal kindlasti kõik suured "ässad" üle ilma kellega koos kõrvuti lasta ja tarkuseterasid kõrva taha panna.
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas priitorm »

Männiku jahilasketiir teatas:
"Täpsustuseks, et Anti Järvelaid viib läbi haavlilaskmise harjutustega seonduvat koolitust. Kuna VSS kuulub vintrelva alakomisjoni alla, siis soovitame pöörduda EJSL-i poole edasise info saamiseks."
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas kakuke »

Ja see koolitus võiks ikka välja näha selles stiilis asi, et enne annab materjali netist näiteks alla laadida mitte pole nii, et lähed kohale saad materjalid, piiluda võid ka ja kõik teevad ära niikuinii. :D Enamasti elu jahimeestele mõeldud täiendkoolituste leeris nii toimibki.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Eerik »

Usun , et ka mingi lahendus on selles kui viite oma jahiseltsi põhikirja sisse muudatuse stiilis , et tegutseb ka jahispordiga ja korraldab sarnaseid võistlusi . Kõik korraldatavad võistlused ei pea olema kureeritavad päälinnast võib ka vabalt rahvasporti harrastada ja selleks ei ole vaja spetsiaalse tunnistuse saamiseks kuskil atesteerimisel käia "spikerdamas" . Selleks , et lasta paari sõbraga lihstalt oma lõbuks märki seltsi laskepaigas või muus kohas kus laskmine lubatud pole küll minu arvates litsentsi vaja .
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Arles »

Nõustun, et segadust ja segast infot liigselt. Konkreetsed kokkulepped ja koolitusprogrammid (samuti siis ka testid) on minu andmetel alles lõplikul väljatöötamisel. Võib küll juhtuda, et olen ajast maha jäänud.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Winnetou »

Tsiviliseeritud maailmas ilma litsentsita vöistlema ei pääse. Isegi öhuka vöistlustel mitte. Litsents tähendab,et vöistleja on kindlustatud. Kindlustatud köikvöimalike önnetuste vastu mis seoses vöistlustega vöib juhtuda. Olen aru saanud,et see ongi pea pöhjus miks litsentse nöutakse. Meil ei räägita selles suhtes asjast mitte midagi.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Tiit Karp »

Winnetou kirjutas:Tsiviliseeritud maailmas ilma litsentsita vöistlema ei pääse. Isegi öhuka vöistlustel mitte. Litsents tähendab,et vöistleja on kindlustatud. Kindlustatud köikvöimalike önnetuste vastu mis seoses vöistlustega vöib juhtuda. Olen aru saanud,et see ongi pea pöhjus miks litsentse nöutakse. Meil ei räägita selles suhtes asjast mitte midagi.



Minule tundub see asi segasena. Kui litsents peaks tähendama kindlustust - siis selleks on kindlustuspoliis ehk nimetame seda litsentsiks. Kui see peaks tähendama ohutus alast koolitust - siis see peaks olema vajalik laskuritele kes pole läbinud mingit koolitust, kes pole jahimees ja kellel pole relvaluba. Ja kui eesmärk on koguda raha (näiteks treeneritele maksmiseks või muuks otstarbeks) -siis tuleks moodustada mingi ühing ja koguda liikmemaksu. Igale laskurile kuluvad treeneri sõnad marjaks ära.( muidugi eeldan, et treeneril on mida öölda). Hetkel info ja argumendid ei ole veenvad. Kas tõesti eluaeg laskmisega tegelenud mehed vajavad koolitust?
Kui on mingi uuendus siis seda tehakse enne võistlust selgeks allkirja vastu ja kogu lugu.
Kui see litsents tähendab tunnustust, nagu eespool mainitud, siis minu jaoks on see küll uudis. Olen olnud arvamusel, et raha eest tunnustust osta ei saa.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Arles »

Veelkord ja kolmandat moodi selgitus:

EJSL-i liikmed pääsevad võistlema rahvusvahelistele võistlustele juhul kui:
a) EJSL on organisatsiooni liige (k.a. makstakse liikmemaksu)
b) võistleja omab EJSL laskuri litsentsi.

EJSL kogub oma eelarvesse vahendeid erineval viisil. Kui keegi siinsetest lugupeetavatest arvab, et litsents on rahamasin, siis on ta asjast valesti aru saanud. Tänase seisuga on väljastatud sisuliselt kaootiliselt ja tasuta 5000 litsentsi. Reaalselt käib võistlemas kuni 1000 inimest. Tiitlivõistlustele ehk jahilaskespordiga tegelemas võib nimetada vast mõnisada meest. Arvestades organisatsiooni ülalpidamiskulusid, on tegemist piskuga.

Kõik saavad ehk aru, et meisterlaskur Karpi ei hakata eksamineerima ning teatud vanusepiiride juures on ka tasu küsimine .. heal juhul sümboolne. Aga suur litsentsiomanikke/kandidaate tuleks üle vaadata. Mitte pahatahtlikult või nagu juhilubade eksamil. Ikka rohkem sinna poole, et nii tunnustajal kui ka litsenseeritaval oleks pärast ka tunne, et teavad asjadest. Ses mõttes loodan väga, et Kakukese hirm eelnevate eksamisküsimuste saamise osas on asjatu.

See, mida eelpool mainitud Järvelaid teeb või plaanib - minu andmetel on mees teinud hingega tööd ja proovinud välja mõelda seda osa, mida koolitada ja mida seejärel küsida. Seega, kui asi koolituseni jõuab, peaks sealt ka asine panus osalejatele tulema.


Nüüd vastulaused:
EJSL on mittetulundusühing. Kogub liikmemaksu ja sponsortoetusi. Seni on tegelenud ka äritegevusega, mis millegipärast ei ole kajastunud majandustegevuse tulupoolel. Kulud on näha. Litsents on üks kulude ja tulude allikas.

Eluaeg tegelenud mehed vajavad teatud juhtudel koolitust, mitte kõik ja mitte alati. Seega vaatame ikka asju mõistusega.

Paljudel teistel spordialadel pääsevad samuti võistlema vaid litsentside omanikud. Kõikides organisatsioonides tähendab litsents organisatsiooni poolset tunnustust, et tegemist on võistlejaga, kes tunneb reegleid, ohutust ja käitumisnorme.

Loodan, et eelolevaga kellelegi haiget ei teinud :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

To Arles

Pean siinkohal Tiiduga nõustuma. Asi on tagasihoidlikult argumenteeritud ja te vaatate asju ühe mätte otsast, samas kui laskurid vaatavad teisest. Ennem oleks viisakas rääkida sellest ka organisatsiooni liikmetega neile asja selgitada ja alles siis asi käiku panna. Sellisel juhul oleks siin foorumis ka vähem mürgeldamist. Inimesed on kahtlustavad eriti need kes teavad, mis selle organisatsiooniga varem toimus.

Samas ärge pekske Arlest tema on sõnumitooja.

From: Mart
raimss
Postitusi: 44
Liitunud: P Okt 02, 2005 10:20 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas raimss »

püüame lihtsatest asjadest lihtsalt rääkida.
ejsl vajab teatavat nn.seemneraha. see läheb näiteks fitasck-i igaaastaseks liikmemaksuks,
eesti tiitlivõistluste korraldamiseks,kodulehe ülalpidamiseks,kontorikuludeks ja muuks selliseks.
seda raha ei saa me mujalt kui meie endi käest st.laskuritelt.
need kes tahavad rahvusvahelistest võistlustest osa võtta peaksid aru saama fitasck-i
liikmeksoleku vajadusest(sealhulgas ka hr.Karp).Kui rahusvahelised võistlused ei koti siis
ka ejsl-i korraldatavad eesti tiitlivõistlused nõuavad teatud kulutusi. Kui ka see jätab
külmaks, siis keegi ei käsi litsentsi osta ja ela oma elu rahus edasi. Väiksematel maakondlikel
võstlustel ei kavatse ejsl sekkuda,kas nõuda litsentsi või mitte jääb korraldaja otsustada.
Kui aga ejsl-i liikmepiletit(litsentsi) on vaja vaid selleks,et relvaostul riigilõivust pääseda
siis no andke andeks -maksa ja ära oiga.
Ja neile kes kardavad, et ei tea kuhu või kellele see raha läheb - mida imet see potensiaalselt
koguneda võiv 40000-50000eeku siis on;lähebki sinna millest juttu alustasin.
Ja tegelikult on see 250.- litsentsimaksu ikka väga inimsöbralik hind,tuleb lihtsalt üks
Jägermeister aastas ostmata jätta!
Siin kõlas arvamus,et kõigiga ei ole asi läbi räägitud. Ma ei kujuta ette milline aeg kuluks
selleks,et kõigiga rohujuure tasandil końsensus saavutada;noh nii aastal 2012 võib-olla,
aga siis poleks enam kellegil meeles millest jutt käis!
Loomulikult olen ma nõus,et asju saaks paremini ja ladusamalt teha aga mehed te peate aru saama ,et organisatsiooni töölepanek ei olegi nii lihtne kui näib.
Nii et ärgake talveunest,võtke püss näppu ja minge trenni,sest kevad on varsti käes ja
hooaeg algamas! paugutage vähem,mõelge rohkem iga lasu üle ja tehke kuiva,nii saab ka sital
ajal oma lasketaset tõsta!
Edu!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Tiit Karp »

raimss kirjutas:püüame lihtsatest asjadest lihtsalt rääkida.
ejsl vajab teatavat nn.seemneraha. see läheb näiteks fitasck-i igaaastaseks liikmemaksuks,
eesti tiitlivõistluste korraldamiseks,kodulehe ülalpidamiseks,kontorikuludeks ja muuks selliseks.
seda raha ei saa me mujalt kui meie endi käest st.laskuritelt.
need kes tahavad rahvusvahelistest võistlustest osa võtta peaksid aru saama fitasck-i
liikmeksoleku vajadusest(sealhulgas ka hr.Karp).Kui rahusvahelised võistlused ei koti siis
ka ejsl-i korraldatavad eesti tiitlivõistlused nõuavad teatud kulutusi. Kui ka see jätab
külmaks, siis keegi ei käsi litsentsi osta ja ela oma elu rahus edasi. Väiksematel maakondlikel
võstlustel ei kavatse ejsl sekkuda,kas nõuda litsentsi või mitte jääb korraldaja otsustada.
Kui aga ejsl-i liikmepiletit(litsentsi) on vaja vaid selleks,et relvaostul riigilõivust pääseda
siis no andke andeks -maksa ja ära oiga.
Ja neile kes kardavad, et ei tea kuhu või kellele see raha läheb - mida imet see potensiaalselt
koguneda võiv 40000-50000eeku siis on;lähebki sinna millest juttu alustasin.
Ja tegelikult on see 250.- litsentsimaksu ikka väga inimsöbralik hind,tuleb lihtsalt üks
Jägermeister aastas ostmata jätta!
Siin kõlas arvamus,et kõigiga ei ole asi läbi räägitud. Ma ei kujuta ette milline aeg kuluks
selleks,et kõigiga rohujuure tasandil końsensus saavutada;noh nii aastal 2012 võib-olla,
aga siis poleks enam kellegil meeles millest jutt käis!
Loomulikult olen ma nõus,et asju saaks paremini ja ladusamalt teha aga mehed te peate aru saama ,et organisatsiooni töölepanek ei olegi nii lihtne kui näib.
Nii et ärgake talveunest,võtke püss näppu ja minge trenni,sest kevad on varsti käes ja
hooaeg algamas! paugutage vähem,mõelge rohkem iga lasu üle ja tehke kuiva,nii saab ka sital
ajal oma lasketaset tõsta!
Edu!



Ilmselt ma ei suutnud end arusaadavaks teha. Püüan siis veidi põhjalikumalt.
Esiteks. Ma ju aktsepteerisin, et raha organisatsiooni tegutsemiseks on vaja. Küsimus vaid kokkuajamismeetodis.
Teiseks. Kokkusaadav summa ei ole otseses sõltuvuses maksu suurusest.
Ma olen maksnud riigilõivu 500 krooni ostes korraga kaks sportrelva. Lihtne matemaatika ütleb,et see võrdub pakutava laskuri litsentsi aastamaksuga. Kas jahimeest, või laskmist plaanivat meest, see argumenteerib? Arvan, et ta ennem maksab üks kord riigilõivu, kui iga aasta ostab litsentsi. Vähemalt sinnamaani kuni temast laskurit pole saanud.
Kolmandaks. Nagu jutt käib litsentsi vajadusest vabariiklikel- ja rahvusvahelistel võistlustel. Pakun välja, et see seltskond piirdub kuulilaskmises 40-50 ja sportingus 100 laskuriga (põhitegijaga) juhulaskurid tõenäoliselt loobuvad.
Kui suudaksime saada toetama, näiteks 50 krooniga, neid Arlese väidetavat 5000 sportrelvana soetanud meest, oleks summa kordades suurem. Ja kui suudaksime ka jahimehi toetama saada, läheb pilt veelgi paremaks.
Mida selleks tegema peaks? Vot siin olekski, minu arvates, kõikide arvamust vaja. Teema võiks ülesvõtta laskurklubides, ja peale võistlusi osalejatega. Tõde koorub pisiasjadest. Kui aga hr. Raimss oled suuteline üksi seda ära tegema, siis au ja kiitus sulle. Oluline on tulemus.
Kange kiusatus lisada paar elust saadud tarkust ja loodan et mõistad neid õigesti. Ükski sõna siin pole mõeldud kellegi solvamiseks. Kui annab nii välja lugeda , siis vabandan. Lihtsalt mul pole olnud õnne viibida üheski Eestikeele tunnis.
Olen olnud tunnistaja kui mees ütles: "Täna vorsti asemel ostan purgi sokolid, pere peab praekartulist ka söönuks saama. Tahan laupäeval laskma minna." Ilmselt jäägermeister ei ole kõige õnnestum mõõdupuu. Ja teiseks- sundabielud ei kesta kaua. Oluline on luua õhkkond kus iga arglikult tiiru tulnud mees või naine tunneks, et on siin oodatud ja ta saab ka näpunäiteid. Usun, et meil kõigil on see väike aeg olemas. EEsmärk peaks olema- suur toetaskond. Muidugi pole paha rikkas toetajaskond kui seda leitakse, aga peame elama reaalajas ja reaalsete võimaluste juures. Veelkord-ma ei taha kedagi solvata.
raimss
Postitusi: 44
Liitunud: P Okt 02, 2005 10:20 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas raimss »

Sa Tiit võtsid ikka mu juttu liiga isiklikult.Sinu nime ma kasutasin ainult fitascki tiitlivõistluste
kontekstis.Ja ma väga loodan,et Sa tahad ju MM-il ja EM-il teiste sama fanaatiliste hulludega
(heas mõttes) vöidu lasta.
Ma ei taha kedagi solvata ega ole ka ise solvunud.
Litsentsimaksu suurusest.Isegi kui oleks maks näit. 10.- oleks alati terve kari neid,kes
viriseksid. Alati! Eelkõige peavad mehed ise tahtma.Ja aru saama,et tasuta lõunaid ei ole olemas.
Ja see näide.et mees ei osta vorsti sest peab püssi laskma ei ole küll eeskujuks võtmiseks.
Mees kes kõmmib tiirus samal ajal kui pere on kodus näljas ei ole mitte laskefanatt, vaid
ülim egoist.Prioriteedid peaks ikka paigas olema!
Jõudu kõigile!
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Eerik »

Priit Roostfeldt kirjutas:Ülejäänud spordivõistlustel tee mis tahad. Siin on jutt jahilaskmisest. Relvaeksam on sul relvasoetamise aluseks mitte laskevõistlustest osavõtuks. See ei ole sulle kohustuslik. Kodus heinamaa peal lase märki nii palju kui tahad seal litsentsi ei nõuta.


Laskevõistlusel osalengi oma relvaga , millise omamiseks on mul relvaluba . Mujal ilmas nimetatakse seda litsentsiks (y) Spordiorganisatsiooni siseselt leppige omavahel kokku mida iganes . See kokkulepe ei saa olla kohustuseks neile , kes sellesse organisatsiooni ei kuulu või kuuluvad mõnesse teise ja seda isegi siis kui harrastatkse sarnaseid laskeharjutusi .

Sooviks kindlasti ka heinamaal paugutades omada tulirelvaloale kasutusotstarve sport . Summuti kasutamine ju lubatud siis kui see kategooria kantud relvaloale . Kõrvakuulmist säästa on ka mitteproffile vajalik . Siinkohal peaks vist teemad eraldama ja selle litsentsi asja panema eraldi teemana arutuelule , kuidagi segaseks läheb kogu see lugu .
Vasta