parmud/sääsed

2005. aasta teemad
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

parmud/sääsed

Postitus Postitas krupp »

Kas kellelgi on ka kogemusi kuidas selliste tüütustega kergemini hakkama saada? :?:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ise kasutan OFF`i rol-on`ga, aga tean, et paljud eelistavad Autan`it. Viimane on oluliselt kallim, aga selle eest tõhusam ja vist pidi lõhnatu ka olema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

OFF'ga see paha lugu, et lõhn on nii tugev, et endal võtab silmad vesiseks :? (pisikese kirjandusliku liialdusega), aga loomad hoiavad küll eemale. Hetkel katsetan PLIX'ga aga kasu tolkugi. Ei haise eriti, aga ei aita ka (võimalik, et natukene küll... aga varitsusjahis rahulikku istumist ei taga). Ja kõige lõpuks olen kautanud ühte USA kreemi 3M (nime ei mäleta). Maksab hirmsat raha (kreemituub 13.50 USD-d)... aga ei haise ja 1.5 tundi on 100% sääserahu (emmal tiirlevad küll), ja siis on mingi paar tundi veel üsna rahulik (=Plix-i kihiga kaetuna olemisega). Jama selles, et see Meerikmaalt toodud ja siit seda ei leia.
Eestlastel pidi ka mingi uus ja lõhnatu asi olema... on keegi proovinud?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

autan on saksa sääskede ja off soome sääskede jaoks, neid sääsed söövad. plix ajab väga edukalt sääsed minema (planeerivad tiba eemal aga järama ei tule), kuid ei mõika absoluutselt parmude puhul. aga plix haiseb niet kole, hingest võtab kinni. kui lõhnatut tõrjevahendit ei leia siis ple üldse mõtet looma varitsema minna mingi plix-i lõhnaga.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Noh ise kommiks seda nii, et kui tuul on õigelt poolt siis pole vahet kuidas haised. Kogesin eile seda koprajahis kitsega, kes tuule poolt peale tuli ca 5 m peale, aga kui hakkas mööduma ja lõhna ära tundis oli minek. Nõgesed olid meie vahel.
PS. Mis vahe on neil saksa ja soome sääskedel?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Mina kannan peas sääsevõrguga mütsi. Aerosoole ja muid vahendeid ei ole siiani kasutanud just selle lõhna pärast.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Kasutan neid igasuguseid jurasi ainult töö tõttu hetkel. Parmude vastu ei aita küll mitte midagi. Proovinud mitmeid erinevaid asju. Sääski peletavad küll eemale, aga kõige parem nende tiivuliste jaoks on ikka natuke kõvem tuul. Iseasi palju seda tuult metsa alla ka jõuab aga siiski on parim rohi tuul.
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Off on min jaoks nats liiga vänge ja selle tõttu kasutan Autan'it, ning sellega rahul, pole vänget haisu ja nahka ka ei ärrita. (y)
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

kakuke kirjutas:PS. Mis vahe on neil saksa ja soome sääskedel?



krt seda teab aga autanit sai ikka pool potti pääle määritud kuid seda maiamalt need sääsed tulid oma veretööd tegema.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

vkx kirjutas:Mina kannan peas sääsevõrguga mütsi. Aerosoole ja muid vahendeid ei ole siiani kasutanud just selle lõhna pärast.

Aga käed? Kannad kindaid praegu?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

PLIX-i mitmeks otstarbeks .Võtsin ka algul vale asja ,hiljem kasutusjuhendeid lugedes selgus,et kreem näiteks hoopis sääse hammustuste leevendamiseks,võtsin siis tõrje preparaati ,minu arust tõhusam kui OFF! Kivi kotti!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

kakuke kirjutas:
vkx kirjutas:Mina kannan peas sääsevõrguga mütsi. Aerosoole ja muid vahendeid ei ole siiani kasutanud just selle lõhna pärast.

Aga käed? Kannad kindaid praegu?


:D Ei kanna kindaid, siiani olen lihtsalt kannatanud. Aga lugedes siin teiste kogemusi, siis proovin vist varsti selle Autan'i ära.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

vkx kirjutas:
kakuke kirjutas:
vkx kirjutas:Mina kannan peas sääsevõrguga mütsi. Aerosoole ja muid vahendeid ei ole siiani kasutanud just selle lõhna pärast.

Aga käed? Kannad kindaid praegu?


:D Ei kanna kindaid, siiani olen lihtsalt kannatanud. Aga lugedes siin teiste kogemusi, siis proovin vist varsti selle Autan'i ära.

oleneb kinnastest igas kindas pole palav ega külm nad on lihtsalt halvad soojus juhid.ise kasutan mingeid kitsenahast seest karvaseid kindaid talvel soe suvel jahe karvad ei lase nahal vastu kätt liibuda.
võib ka käed varrukasse tõmmata ja pähe võrguga müts
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

proovige DIFFUSIL , aitab sääskede, puukide ja parmude vastu. Metsanduses proovitud
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Anonymous kirjutas:proovige DIFFUSIL , aitab sääskede, puukide ja parmude vastu. Metsanduses proovitud


Huvitav :M Olen seda kasutanud aga parmude vastu küll aidanud ei ole. Sääski hoiab küll eemal. Need produktid tehtud euro-parmude jaoks. Eesti omasi need vist ei peleta :)
Mine metsa!! ;)
Suletud