parmud/sääsed

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

diffusil- mõjub ca 1.5 tundi, rullikuga OFF ka ca 1.5 t. Oma kogemus. Haisevad mõlemad nagu odekolonnid.
Jahti kaine peaga!
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Vaja oleks saada kusagilt venelaste toodetud (loe: nende sääse-parmu kogemuse põhjal toodetud) tõrjet. Mäletan, et kunagi olin onuga jahil (veel nõukogude ajal) ja tema kasutas sellist nagu "Taiga". See oli super! Oli veel ming"Diftalar", aga see polnud nii hea. Ja veel, et mõnel vanal jahimehel on ehk oma retsept vaka all. Üks tuttav jahimees kunagi andis retsepti, kuhu käis nelk ja alkohol ja veel muud komponendid, aga mis, ei mäleta ja retsept kadunud... :cry:
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Varitsusjahil unustage need OFF-id ja muud taolised ära,ei tule ühtegi looma ligi.Lõhnad seal nagu lilleke.Võrk pähe ja kindad kätte ja riietus võiks olla kahe kihiline(õhemad riided , soovitavalt mitte otse pesumasinast ja ilma loputusvahendita pestult) ,siis ei saa sääsk oma lonti läbi kiudude ajada :D.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

trucker kirjutas:Varitsusjahil unustage need OFF-id ja muud taolised ära,ei tule ühtegi looma ligi.Lõhnad seal nagu lilleke.Võrk pähe ja kindad kätte ja riietus võiks olla kahe kihiline(õhemad riided , soovitavalt mitte otse pesumasinast ja ilma loputusvahendita pestult) ,siis ei saa sääsk oma lonti läbi kiudude ajada :D.

Pidasime kord suurte linnasakstega karujahti ,üks sell lõhnas nagu lõhnaõli tehas :D Pidasime vaikselt naeru ,et ei see vend küll karu ei näe ja arvake ära kes karu lasi :M Nii,et juhtub ka nii! Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Võrk on hea asi, aga päeval. Õhtuhämaras ei näe siis üldse midagi, kui selle taga passid. Vahepeal vaja aga ju binokli- või optikasilmaga pilk peale visata ümbrusele. Ja olukorrad võivad nii kiiresti tekkida, et ei jõua seda võrku äragi võtta kui vaja. Alles nädalavahetusel käisin põllu ääres siga passimas ja peaaegu silm ei seletanud enam, kui äkki üle põllu diagonaalis tulidki notsud paraja sörgiga. Oleks siis võrk ees olnud, oleks siga nägemata ja pauk tegemata jäänud. 8)
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

njah sääsed ja parmud on suht inglid põdrakärbeste kõrval. parme paksus metsas pole ja sääskede vastu aitab tõrjevahend aga mida põrgut nende kärbestega pääle hakata... eks ta lühike aeg ole see kärbeste aeg, peakski varsti läbi saama aga huuh rõvedad elukad suht...
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Tea midagi... mis need põdrakärbsed muud teevad, kui ronivad-poevad särgi alla. Pole mul veel juhtunud, et hammustaks, või midagi sellist. Aga meenus praegu üks taigarahvaste tarkus - rasvaga võidmine, peaks sedagi ehk proovima :!: :?: :lol:
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

eks need põdrakärbsed ikka hammustavad ka... no, aga vähemasti pole valus, hiljem on nagu puugigagi, vaja pea kätte saada... ja võib põletik tekkida jms. ja üldse segavad nad palju vähem kui sääsed (kui paigal olla). kui ringi sumada, siis on küll see lugu, et kogu aeg korja neid ja pillu minema... aga ma eelistan neid igatahes sääskedele.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Olen ka ise varsti murega seotud, sest minu hea USA merejalaväelaste käest saadud tõrjevahend on otsakorral. See on küll nii kurrama tõhus asi, et mitu aastat pole pidanud satikate pärast pead vaevama.
Tuubil nagu nime polegi. Tuub 2,5ml. roheline, pehmest plastikust. "Kirjadega 3M Consumer specialites division. Contents: 2 fluid ounces. Replies mosquitoes, biting flies, chiggers, deer flies,fleas and stable flies. Also repels terrestrial leeches in troopical areas where pest occurs. Provides 95% or greater protection against mosquitoes for 12 or more hours. Koos usakatega metsas olles vaatasid nad kuidas sitikatega võitlust pidasin. Siis läks ühel vennal süda härdaks ja andis mulle oma teise topsi. Hiljem sain staabist veel ühe topsku. Kuid kahjuks on nad mul täiesti otsakorral.
Kui tekib võimalus USA sõjaväelastega taas kohtuda tean mida küsida.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

pistrik kirjutas:Olen ka ise varsti murega seotud, sest minu hea USA merejalaväelaste käest saadud tõrjevahend on otsakorral.


On sellel ka mingit lõhna ??
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Vot, sellest samast asjast ma rääkisingi. Asi väga effektiivne, praktiliselt lõhnatu. Tõsiselt hea. Hind "ka", 13.50 USD-d :? . Aga tuub kestab üsna kaua, ja pidada olema üks parimaid (nu, mulle igatahes pole midagi paremat ette juhtunud). Kust saab... hmmm... Mikimausländist :M Peaks tegelikult asja uurima... ma ise eelistaks osta jahi jaoks ühe tuubi seda kui 5 tuubi OFF-i.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

lõhn on tal väääga õrn(ei anna offiga võrreldagi). Peale ei pea seda kah palju määrima, piisab väga õhukesest kihist(kui palju satikaid) paremal päeval piisas kui panid näo piirkonda mõned täpid. 1 tuubist mul aastaks piisas, kusjuures ei ütleks et ma oleks seda harva kasutanud. Offi oleks kulunud mitmete purkide kaupa ja satikad oleks ikka pooleldi kallal. See hoiab ka parmud ilusti eemal.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

kas äkki miski selline asi ve ???
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Just... see sama ongi. Aga see tuub mida mina nägin, oli kenasti juurdehindlust saanud.

Ps. tundub, et kui asi seal jaemüüki jõuab, siis on veel 4.60 hinnalisa juures, USD-des... ma ise lasen ühel tuttaval USA-st endale paar tuubi tuua, jõuludeks tuleb Eestisse korra.
Viimati muutis Feen, K Sept 08, 2004 3:40 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Hmm... asjalik tuubike paistab olevat, aga kuda seda sealt kätte saada? Tundub et ainult USA ja CAN kodanikud sellest lõbust osa saavad...
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Suletud