Kõrvaklapid

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Kõrvaklapid

Postitus Postitas kakuke »

Kas keegi teist laskmise ajal kõrvaklappe ka kasutab? Kui kasutab siis milliseid? Mida arvata Peltor`ist? Laske tulla head ja vead. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Sa mõtled tiirus või ka jahil? Tiirus(Männikul) kasutan tiiru klappe aga viimati proovisin maal metsas märki lastes kõrvatroppe ja loomulikult on need klappidest mugavamad kasutada. Need tropid ostsin ühest relvakauplusest prooviks aga sõber soovitas ehitustarvikute kauplustest neid troppe otsida edaspidi, pidi väidetavalt täitsa nalja hinna eest neid lausa kaalu kaubana saama sealt. Aga eks ta vist soovitav oleks võimalusel ka jahis troppe/klappe kasutada. Kui pensioni eas enam naise kirumist ei kuule rikutud kuulmise tõttu, siis on juba hilja kahetseda :D Muidugi mõni võib pidada seda ehk isegi õnnistuseks, oleneb naisest :wink:

edit: käisin just K-Raua poes ja nägin ka kõrvatroppe müügil 3.-/tk. Nägid välja täpselt samad, mis relvapoest ostetud. Viimased maksid mäletamist mööda ikka kordades rohkem.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

vkx kirjutas: Aga eks ta vist soovitav oleks võimalusel ka jahis troppe/klappe kasutada.


Tiirus kasutan ka ise kõrvatroppe aga jahil :? , no ma ei tea, tahaks ikka igat krõpsu ja sahinat kuulda.
Sama hästi võiks siis ka juba klappidega raadiot kuulata ja loodust nautida, kui suur see paugutamine seal suurulukijahil siis ikka on. Erandiks võiks ehk äkki olla linnujaht, seal nagu rohkem silmadel tööd ja paugutamist ka rohkem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Olen ise ka just suurest linnast tagasi asja uurimast. Klappe on ikka ennekõike tiiru tarvis, kus paugutamist palju. Jaht ikka teine asi. Mõnele oleks neid ka ehk naist kuulates tarvis. :D
Olin minemas mõttega, et soetan omale suhteliselt odavad klapid mis ainult pauku summutavad. Siiamaani teadsin, et Peltoril on ka klapid, millel elektrooniline vidin sees, et sisselülitades kuuleb vaikset häält ja paugu ajal selle ka summutab, nimeks neil klappidel Sound Trap ja maksavad natuke üle 2,6 kilo. Uurides müüjalt, aga odavaid klappe, rääkis ta, et on müügil klapid mis poole odavamad. Ka Peltori toode ja nimeks neil Pro Tac (samasuguse elektroonilise vidinaga). Mul oli muidugi rõõm suur, et ostaks ära, aga meenutades Sound Trape, meenus, et viimased olid pea poole õhemad. Müüja andis proovida ühe püssiga (Toz-34) neid ja oh häda. Kolks ja kolks käisid klapid vastu laadi, kui püssi palgesse tõstsin. :M Kolksu kuulis ka müüja. Jätsin need ostmata. Nüüd tahakski kuulda teadjatelt meestelt, et kui palju see elektrooniline vidin tiirus juurde annab ja kas ka seda häda on kohanud, et klapid kolksuga vastu laadi käivad? Mida arvata klappidest Bull´s Eye 6 - shotgunner ?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kui troppe ja muid asju ostate siis soovitaks vaadata ka töökaitsevahendite poodi, sealt oleks valik märksa suurem ja hindki võib olla soodsam ja mis kõige olulisem , sealt saad täpse seletuse mis klapp ja mis tropp mida miski maha võtab ja mida ei võta ja kuidas kasutada.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Olin laskmise EM-l kohtunikuks ja laenasin sõbralt need "sound trap" klapid.Teevad vaikse hääle kuni 5 x tugvamaks ja tugevad helid "lõikab ära" Väga mõnusad asjad,kõrvalolijate vaikse jutu kuuleb ära 10 m pealt,samal ajal paugud on parajad.Kujutan ette kui hästi võiks kuulda seakarja pealetulemist :D Ainus viga oli,et klapide põhi on liiga lähedal ja pressib vaikselt kõrvalesta peale.Lühiaegselt ei häiri kuid päeva lõpuks tegi juba valu.Või on minu kõrvad liiga suured :lol:
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Teema juba vana, kuid lisan siiski oma kogemuse, äkki tuleb kellelegi kasuks. Hakkasin ka oma kuulmise pärast muretsema, sest iga vindipauk või püstolilask viib osa kuulmisest jäädavalt minema. Ega ma enne ei märganud, kui ühtakki taipasin, et ei kuule enam vaikseid hääli ja teatud sagedusi. Lugesin natuke netist ja taipasin, et olen olnud kõrgema klassi loll, hoidnud kokku kuulmise arvelt, mida ühegi raha eest enam tagasi ei saa. Õnneks pole veel päris kurt, kuid kahjustus on selge ja pöördumatu. Soovides olemasolevat säiltada, vaatasin kolme-neli aastat tagasi kõik kataloogid ja netisaidid läbi, ja otsustades tehniliste andmete järgi, võtsin Pro Ears Stalkerid, tänane hind on http://www.brownells.com kuskil $220-260. Ehkki oli paras sebimine, et neid lombi tagant kätte saada, olen äärmiselt rahul ja ei taha ilma küll pauku enam teha. Uuemal Stalkeri mudelil on püssilae vastu käiv äär pehmendatud. Külmema ilmaga hoiab kõrvad soojas, ja tõepoolest, iga sahin ja krõps on kuulda. Paugust kuuled aga kaja, ei enamat, sest elektroonika toimimisaeg on suht hea, kuskil 0,05 sek, ja pauk sumbub täielikult. On olemas ka seline asi nagu Walker's Game Ear, aga see on rokem võimendi kui paugusummuti. Soovitan igal oma tervisest hoolival püssimehel endal mingi selline värk muretseda ENNE pöördumatute kahjustuste teket - eriti kui sportlaskimsega tegeldakse. Mudeleid on mitmeid, see mida mina kasutan on tumeroheline ja väga õhuke klapp, sobiv igasse aastaaega. Kõrvaarstid ütlevad, et iga üle 110 detsibelli olev matakas viib osa kuulmisest kaasa. Uurige ise järgi, see pole nali. Statistiliselt on suurim kõrvade tapja väike spordikas - sest seda ei tea keegi karta, suurt pauku nagu pole, kuid detsibellide arv ületab hävitava künnise siiski peaaegu iga kord, eriti aga püstolist lastes. Uuematel mudelitel saab raadiosaatja väljundi otse klappidesse ühendada, osadel on tämbrite reguleeimine ja stereomikrofonid jpm.... asi areneb.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

mango kirjutas:iga vindipauk või püstolilask viib osa kuulmisest jäädavalt minema. Ega ma enne ei märganud, kui ühtakki taipasin, et ei kuule enam vaikseid hääli ja teatud sagedusi. Lugesin natuke netist ja taipasin, et olen olnud kõrgema klassi loll, hoidnud kokku kuulmise arvelt, mida ühegi raha eest enam tagasi ei saa.


Seda lugedes kuidagi külm hakkas.Julgen arvata,et neid ... on vast rohkemgi,ise kaasa arvatud.Peab kiirelt klapid muretsema.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

mango kirjutas:Statistiliselt on suurim kõrvade tapja väike spordikas - sest seda ei tea keegi karta, suurt pauku nagu pole, kuid detsibellide arv ületab hävitava künnise siiski peaaegu iga kord, eriti aga püstolist lastes.

See tuli minu jaoks tõelise üllatusena, et spordikas võib kõrvale nii valus olla.
Ise soetasin omale mõni aeg tagasi klapid Peltor Shotgunner H64FB, poest Parem Käsi. Mõned korrad kui olen nendega laskmas käinud, olen rahule jäänud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Klapid-tropid

Postitus Postitas Arles »

Head uut!

Minul isiklik halb kogemus ka sellega, et ükski proovitud klappide komplekt eip ole õlga võtmise kolksust päästnud. Need mikrofoni, võimenduse ja filtriga asjad muidu mugavad küll.
Laskmise ajaks tuleb siiski nendelgi mikker välja lülitada - et taustal olevate ekspertide sõbralikud kommentaarid mõtteid ei häiriks.
Ise siiski troppide sõber - lihtne, odav ja mõjus.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Head uut minu poolt ka!
Mul on ka selle kuulmisega halb kogemus. Enne ei saanud aru, et ei kuule, aga soetasime endale digitaalse kraadiklaasi ja selle piuksu minu kõrvad kinni ei püüa ja pealt seda sain aru, et kuulmisega pole kõik päris korras.
Kas tuleb jaht???
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Klapid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Valdu Reinaas müüb Raplas poes päris asjalikke elektoonilisi kõrvaklappe ~2800 EEK, proovisime, õhukesed, tundlikud, täiuslikumad kui Peltorid. Kallis, ****!
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

kuulmine vist siiski kallim...? Inimesed on ka erinevad, mõni talub mõnda asja rohkem kui teine, mõni vähem. Olin ise üsna pahv, kui erialakirjandusega tutvusin. Tänaseks annab isegi USA armee sõduritele erisuguseid kõrvatroppe välja, nemadki on asja tõsidust taibanud. Aga eks see ole ka advokaatide paradiis, suur osa motiveeringust tuleneb kindlasti sellest.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

jahimees kirjutas:Head uut minu poolt ka!
Mul on ka selle kuulmisega halb kogemus. Enne ei saanud aru, et ei kuule, aga soetasime endale digitaalse kraadiklaasi ja selle piuksu minu kõrvad kinni ei püüa ja pealt seda sain aru, et kuulmisega pole kõik päris korras.

Mul digitaalne kraadiklaas ei piuksu aga elektroonilisi äratuskellasid ei kuule, kui pea padjal vasaku kõrvaga - parem ei kuule kõrgeid toone, nii tegid tohtrid kindlaks. Aga see värk algas veel enne kui suurem paugutamine ja teise kõrvaga kõik OK - mida siit järeldada? Ei saa ju pauk aniult ühele kõrvale mõjuda! Ju on ikka muud tegurid kõrvu mõjutanud, nt mingi haiguse tüsistus vms
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Selle kuulmisega on üldse nagu on. Tean mõnda, kes poisikesest peale pöialpoisi ja tihaste piiksu ei kuule, ehkki metsise peale hakkavad juba poole kilomeetri tagant kõrvu liigutama. Pole lihtsalt looduse poolt kõrgete toonide vääriliseks peetud.
Vasta