Tikka T3 Hunter

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
ottokas
Postitusi: 3
Liitunud: K Juul 09, 2008 1:37 pm

Tikka T3 Hunter

Postitus Postitas ottokas »

Tere seltsimehed,

Olen "roheline" jahimees, kes hakkab ostma oma esimest püssi. Küsimus selline siis: Kas lahtise sihikuga Tikka T3 Hunter on vanem mudel kui ilma lahtise sihikuta Tikka T3 Hunter?! On neil veel mingi vahe?! Kumba eelistada?! Tänud ette kui keegi vastaks!
Viimati muutis ottokas, K Juul 09, 2008 2:16 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Tikka T3 Hunter

Postitus Postitas Ats »

Loe nüüd oma küsimus uuesti läbi!
Pole looma, pole probleemi!
ottokas
Postitusi: 3
Liitunud: K Juul 09, 2008 1:37 pm

Re: Tikka T3 Hunter

Postitus Postitas ottokas »

No asi selles, et ühes poes Eestis on T3 Hunter deluxe lahtise sihikuga, aga Tikka kodulehel ei ole!?!?!?!?
ottokas
Postitusi: 3
Liitunud: K Juul 09, 2008 1:37 pm

Re: Tikka T3 Hunter

Postitus Postitas ottokas »

VABANDUSED! Jah, küsimus oli valesti esitatud!!! S.t. Kas lahtise sihikuga on vanem kui ilma lahtise sihikuta?!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Tikka T3 Hunter

Postitus Postitas hendrik »

ottokas kirjutas:VABANDUSED! Jah, küsimus oli valesti esitatud!!! S.t. Kas lahtise sihikuga on vanem kui ilma lahtise sihikuta?!


Ma arvan, et selle järgi sa mudeli ega relva vanust määrata ei saa. Osa toodetakse lahtise sihikuga ja osa ilma. Kui sul on lahtiste sihikutega, siis saad need soovi korral ka ära keerata, poldiaugud jäävad järgi lihtsal. Mõnikord võib juhtuda, et suurema objektiivi ning pikema optilise sihikuga jääb tagumine avasihik ette ja see tuleb korrektse paigaldamise huvides püssi küljest demonteerida. Ilma avasihikuteta relva ise avasihikuid paigaldada on keerulisem teema, miskit võimatut ei ole siin ilmas. Õige optika valikul ei ole avasihikuid vaja. Muidugi võib juhtuda kurva stsenaariumi korral, et nt kukud optiku puruks või paigast ära. Siis saavad osavamad mehed jahipäeva jätkata avasihikuga. Lühidistantside puhul võib samuti olla avasihikuga mugavam kui optikaga... Aga küsimuse juurde tagasi tulles - ka käesoleval ajal toodetakse mõlemat moodi. Üldjuhul ei ole avasihikuid, see on Optional nagu kodulehel öeldakse. Loe siit: http://www.tikka.fi/pdf/specs/Hunter.pdf
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Tikka T3 Hunter

Postitus Postitas plaaster »

Suure tõenäosusega paned sa Tikkale Optilock jalad ja puudub igasugune vajadus kirbu ja sälgu järgi. Kui oleks kiirjalad siis oleks lahtisel sihikul point aga kas mõni tootja Tikkale kiirjalgu pakub ei oska ma hetkel öelda.

Ei saanud küll päris hästi aru, mis sa selle relva vanuse all mõtled aga kui kardad, et üks relv on valmistatud 2007 ja teine 2008 siis ei ole sellel mingit vahet sest relv on midagi muud kui auto, mille hind aasta arvuga väheneb.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Tikka T3 Hunter

Postitus Postitas hendrik »

plaaster kirjutas:Suure tõenäosusega paned sa Tikkale Optilock jalad ja puudub igasugune vajadus kirbu ja sälgu järgi. Kui oleks kiirjalad siis oleks lahtisel sihikul point aga kas mõni tootja Tikkale kiirjalgu pakub ei oska ma hetkel öelda.



Seesama Optilock pakub ka kiirjalga...
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Tikka T3 Hunter

Postitus Postitas plaaster »

hendrik kirjutas:
plaaster kirjutas:Suure tõenäosusega paned sa Tikkale Optilock jalad ja puudub igasugune vajadus kirbu ja sälgu järgi. Kui oleks kiirjalad siis oleks lahtisel sihikul point aga kas mõni tootja Tikkale kiirjalgu pakub ei oska ma hetkel öelda.



Seesama Optilock pakub ka kiirjalga...


Tean aga isiklikult ei pea Optilocki "kiirjalgu" kiirjalgadeks :lol:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Tikka T3 Hunter

Postitus Postitas hendrik »

plaaster kirjutas:
hendrik kirjutas:
plaaster kirjutas:Suure tõenäosusega paned sa Tikkale Optilock jalad ja puudub igasugune vajadus kirbu ja sälgu järgi. Kui oleks kiirjalad siis oleks lahtisel sihikul point aga kas mõni tootja Tikkale kiirjalgu pakub ei oska ma hetkel öelda.



Seesama Optilock pakub ka kiirjalga...


Tean aga isiklikult ei pea Optilocki "kiirjalgu" kiirjalgadeks :lol:


Ok, ju sul oma visioon asjadest aga ma ise pean selliseid asju ikka täitsa kiirjalgadeks -

http://www.sako.fi/optilockproducts.php?quickmount
Vasta