pardijaht

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

kipuvad end uputama jah. ise olen ka mitu korda sama kogenud. eriti vastik on see mereääres paraja lainega õhtuse lennu ajal, mil nähtavus häiritud nii üha vähenevast valgusest kui ka lainest. jube kurb on siis ringi tatsata ja nõutul ilmel lindu otsida. justkui piinlik hakkab, et näe - alla lasin küll, aga part võtab kamikadzena ise endalt elu. justkui ilmaasjata surm :(
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Küsimus vanematele/kogenumatele jahimeestele, kas part käib ka viljapõllus söömas, eile jalutasin hämaras üle koristatud viljapõllu ja siis pani mitu parve lendu, alguses mõtlesin et püü aga hiljem hakkasin kahtlema, lendu ei läinud parinal ja kui hoo sisse sai siis lendas vilinal, kahjuks ei saanud kedagi alla lasta, sest kui esimene parv lendu tõusis siis panid linnud mujalt ka lendu. Oleks pidanud kohe tina andma aga nagu öeldakse et oleks tädil rattad..... :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Vene jahikirjanduse järgi küll. Ühes sealses jahilistis oli kunagi pikk lugu kuidas ja millal kõrrepõllus pardijahti pidada. Endal kahjuks vastav kogemus puudub
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

aga mis part see olla küll võiks, millegi pärast ei taha uskuda et see sinikael on. :?:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Jo see piilu oli.
Need armastavad põllus olla,eriti kui vihmast mõni lomp ka tekkinud.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Venelaste jahiraamatute järgi peaks olema võimalik sinikael ja piilu.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

see on ikka sinikael kes sügisel kõrrepõldu sööma tuleb, isegi neid põllust lasknud , väga hasartne ja tore jaht ,võimalik et ka piilu käib.
243win
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Sai kõrrepõllust laskmas käia.Esmest korda aga hakkas tohutult meeldima.Pole võimalust,et ta kuhugi ära peaks kaduma.Alguses passisin lombi kõrval ja hiljem avastasin,et nad maanduvad ka lihtsalt kõrtele.Lend oli väga aktiivne vahetult enne pimenemist,umbes 15 min.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Jah lasta oleks neid põllus küll väga mugav, jaluta kuhu vaja, kui pihta saad siis ei kao lind kuhugi, ei uputa ennast, **** ma ei saa aru miks ma siiani järvel olen passinud :roll: :roll:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

ju sinikael käib. viimati lastud sinikael oli end vilja täis pugind. lendas aeglaselt ja madalalt, see talle saatuslikuks saigi :)
Suletud