Q: IZH- 512M

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
uninaks
Postitusi: 4
Liitunud: K Aug 13, 2008 8:15 am

Q: IZH- 512M

Postitus Postitas uninaks »

Pole eriline püssimees, kuid vahel tahaks törtsu teha. Kas sellist asja tasub osta:
IZH- 512M http://www.jahipaun.ee/index.php?lang=est&main_id=2&cat_id=19&product_id=35
Mida targemad sellest arvavad? Kumb parem ka puit v plastik kaba? kui sinna miski optika kunagi peale siis milline?

ootan abi.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas Delta »

Meil on foorumis oma ekspert selle püssi alal - kasutaja baikal (y)

Kuniks ta ise vastab, otsi tema postitusi siit foorumist. Optikast suurt valikut ei ole. Nikko Stirling Gold Crown seeria peaks olema hetkel Eestis parima hinna-kvaliteedi suhtega...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas baikal »

uninaks kirjutas:Pole eriline püssimees, kuid vahel tahaks törtsu teha. Kas sellist asja tasub osta:
IZH- 512M http://www.jahipaun.ee/index.php?lang=est&main_id=2&cat_id=19&product_id=35
Mida targemad sellest arvavad? Kumb parem ka puit v plastik kaba? kui sinna miski optika kunagi peale siis milline?

ootan abi.


Kui oled just kindlapeale otsustanud "venelase" kasuks, siis julgen soovitada küll. Mu enda käest on "läbi käinud" mitmeid IŽ-e 512; 512M; 61. Lisaks ka proovinud Gamo Shadow 640-t ja IŽ-513-t . Kuna olen parandamatu vene relvade austaja (sry - siinkohal jätkem eesti-vene poliitilised suhted välja! :)), siis just 512M peale olengi pidama jäänud. Aga allpool lühidalt relva plussid-miinused.

+ suhteliselt hea koostekvaliteet ja viimistlus. Odavate hiinakatega võrreldes ei anna võrreldagi :mrgreen:
+ äärmiselt töökindel ja lihtne ehitus
+ ostukompletis kaasas lisaks püssile puhastusvarras ja originaaltagavaravedru
+ nn. vahetusvedruna sobib otse sisse ka Gamo Hunter 440 vedru (mille minu püss muidugi joonelt pooleks lõi..... siinsed spetsid arvavad, et arvatavasti sattus mulle defektiga vedru....võib-olla)
+ väikeste ümbertöötlusvõtetega võimalik originaal kolvimemansett asendada Cometa 300 mansetiga (tihedam)
+ suht normaalse balanseerinuga
+ lastud ca' 10-12 000 lasku (vahetatud kolvimansett Cometa vastu, vedru ikka veel "rodnoij")
+ hinna-kvaliteedi suhe tundub paigas olema
+ kergesti "tuunitav" (kas ka mõtet on, sellest hiljem).

- päästik pole reguleeritav
- krt, ostes ei või ette teada, millise eksemplari otsa satud! :mrgreen: (kuidas valikut teha, sellest hiljem)
- juhul, kui ostad 512M, siis on baikal-il siia maailma konkurent tekkinud..... :mrgreen:

tervitades baikal.
uninaks
Postitusi: 4
Liitunud: K Aug 13, 2008 8:15 am

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas uninaks »

Suured tänud!

leidsin ka sellise asja Hayex K-101
viimased 3päeva olin kindel et võtan venelase, nyyd ei tea ise kah!
hinna vahet pole, ei oska millegi järgi valida! :(
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas sada »

uninaks kirjutas:Suured tänud!

leidsin ka sellise asja Hayex K-101
viimased 3päeva olin kindel et võtan venelase, nyyd ei tea ise kah!
hinna vahet pole, ei oska millegi järgi valida! :(

Noh Hayex K101 annab kohe sellise võimsuse välja mis 512m peale "tuuningut" :D Usun et neil ka mingit erilist täpsusevahet pole.Ja kui hinnavahet pole,ei leia mina küll mingit põhjust miks lahjem osta :M Hiljem hakkavad nagunii näpud sügelema, et kuidas oleks võimsamaga lasta :mrgreen:
Loe sealt ülevaadete alt testitud kiirusi ka erinevate kuulidega http://www.field-target.ee/?section=et/355&class=shop_order_center&action=show_items&id=199
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas Delta »

Vaatasin, et venelastelt olemas ka nn "300 m/s reitinguga" püss IŽ-513M. Huvitav, miks seda meil müügil ei ole :M
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas sada »

Delta kirjutas:Vaatasin, et venelastelt olemas ka nn "300 m/s reitinguga" püss IŽ-513M. Huvitav, miks seda meil müügil ei ole :M

Kunagi oli küll jahipaunas, vist 2700 oli hind.See on venelastel suht ebaõnnestunud püss, täpsust suurt pole väga võimsa vedru ja suure komressori tõttu. Ta eriti nende 300m/s püssidega ei konkureeri, pigem 350-380m/s püssidega :D Hatsan 125 ja 135 on talle parajad vastased.Kui osta ainult võimsust, siis oleks ilmselt väga soodne ost :D
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas baikal »

Delta kirjutas:Vaatasin, et venelastelt olemas ka nn "300 m/s reitinguga" püss IŽ-513M. Huvitav, miks seda meil müügil ei ole :M


Jahipaun oma Iževski tehase eksemplarid saksast toob. Venelased otse ei pidavat enam tarnima. Saksas aga 170 m/s piir ees (sama nt. brittidel ja kanadal). Samas ei pidavat jõulisemate "venelaste" re-eksport sakslastele ära tasuma - eesti liiga väike turg.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas Delta »

No selge...

Muidu jah, sakslastel on see "vaba" piir 7,5 J, mis praktikas tähendab ~175 m/s. Brittidel on see siiski vähe kõrgemal - 12 fpe ehk meie ühikutes 16 J on see piir, millest alates on tegu nn "FAC" relvaga. Kanadat ma ei tea...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas ciller »

minul on IZH-513M ja olen igati rahul sellega,ise ostes ka arvasin et jõulise vedru tõttu pole täpsust,kuid minul vedas selle relvaga ja täpsus on ideaalne.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas baikal »

ciller kirjutas:minul on IZH-513M ja olen igati rahul sellega,ise ostes ka arvasin et jõulise vedru tõttu pole täpsust,kuid minul vedas selle relvaga ja täpsus on ideaalne.


Õige. Venelased OSKAVAD relvi teha. Teevad küll tiba robustselt, visuaalne koostekvaliteet jätab sageli soovida aga vintrauad on see-eest kuldaväärt. Ja ühes asjas olen veel veendumusele jõudnud - kui mitmed lääne ja kaug-ida vedrukate tootjad annavad kuuli algkiiruseks miskise arvu m/s, siis on see liiga vägagi kaheldava väärtusega. Ma igaks-juhuks tootjate brändi ei nimeta. Poleks viisakas. See-eest Baikali tehase püssid pigem ületavad dokumentatsioonis toodud väärtusi.
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas ciller »

Jutt jumala õige (y)
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Q: IZH- 512M

Postitus Postitas baikal »

ciller kirjutas:Jutt jumala õige (y)



Veel üks pisike "nipp", kuidas IZH vedruõhukate kolvimansette pisut tihkemaks muuta. Momendil mul 2 "venelast" - MP-512M ja viielasuline plinker IZH-61. Mõned kuud tagasi panin 512M-le uue vedru ja manseti. Kokkumonteerides tundus, et kolb liigub natuke liiga kergelt, isegi uue tehasemanseti puhul - tunnetuse värk, noh, saate isegi aru! :D . Venelaste kolvid on nn. seenekujulised, millele mansett lükatakse "seenekübarale" peale. Mansett on ise MITTELÄBIVA auguga. Seda tõsiasja ära kasutades tekkis idee, et manseti välisläbimõõtu on lihtne suurendada kolvi seenejalale midagi peale kerides. Selgus, et selleks "midagi"-ks sobis väga hästi tavaline toruteip. Lisasingi manseti alla 10 keerdu teipi. Resultaadiks sain hoopis tihedamini liikuva kolvi ja vaiksema "plärakaga" lasu. (y)
Vasta