Väike artikkel

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Väike artikkel

Postitus Postitas andrus »

jahismurf
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas gunnar »

andrus kirjutas:http://www.maaleht.ee/2008/08/21/uudised/1624-rebaste-kuldne-poli-voib-sygisel-loppeda


Päris huvitav on mõte artikli lõpus, et väga ollakse huvitatud kopranahkadest. Kui nüüd mingid hinnad ka sinna juurde saaks...
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas Olgerd »

Kui asja ka tööle saaks, siis oleks ju väga hea motivatsioon.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas jorr »

See ahvatlev lugu jah,kuid asjal on ka teine pool,meil pole enam külma talve ja mida külmem oli,seda ilusamad olid rebasenahad.Viimastel aastatel pole enam korralikku "ristirebastki" näinud,kuigi rebast on praegu tõesti paljuvõitu.Muidugi,kui kroomiks parkida või pügada,siis ei oma ohaka ilu tähtsust.Või polegi praegu enam karvaohaka ilul tähtsust?Kopranahk on muidugi ka ilma külma talveta ilus,ta ikka veeloom nagu saarmaski(pole praegu jahiuluk).Usun,et kopranahaga saaks maailmaturule küll minna.Eriti veel sellised kohad kus kobrast hõredalt,seal pole nad omavahel lahinguid löönud ja nahad terved.Nüüd jahimeeste ühingul uued mehed eesotsas,äkki teevadki midagi ära?
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas kakuke »

Kapaga optimismi oli selles loos küll. Elame näeme.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
KUTT65
Postitusi: 26
Liitunud: K Jaan 04, 2006 10:53 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas KUTT65 »

gunnar kirjutas:
andrus kirjutas:http://www.maaleht.ee/2008/08/21/uudised/1624-rebaste-kuldne-poli-voib-sygisel-loppeda


Päris huvitav on mõte artikli lõpus, et väga ollakse huvitatud kopranahkadest. Kui nüüd mingid hinnad ka sinna juurde saaks...

Naha hind pidi kuskil 100-200eek. olema
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas andrus »

KUTT65 kirjutas:
gunnar kirjutas:
andrus kirjutas:http://www.maaleht.ee/2008/08/21/uudised/1624-rebaste-kuldne-poli-voib-sygisel-loppeda


Päris huvitav on mõte artikli lõpus, et väga ollakse huvitatud kopranahkadest. Kui nüüd mingid hinnad ka sinna juurde saaks...

Naha hind pidi kuskil 100-200eek. olema



Ja osa pärast riigikassasse??
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas sooviku »

Miks mulle tundub,et ma olen sarnast reklaamjuttu :? juba kunagi varemalt kuulnud.Kuidagi ei taha uskuda,et nad on seal firmas sellised patrioodid,kes ostavad kokku meie auklikuks lastud rebase ennem,kui Hiina terve nahaga odavat farmilooma nahka.Samuti räägitakse,et karusnahk ei pidavat jätkuvalt moes olema.Ja seda tänu loomakaitsjatele-õiguslastele.Ja kust kohast tuli nüüd järsku jutt,et kopranahk on väga hinnas,kui siiani pole seda keegi tahtnud. :shock:
Kogu aeg räägitakse,et jaht on rikaste lõbu aga ükski rikas ei hakka oma roosasid käekesi rebase või kähriku nülgimisega määrima.
Mina olen antud artikli suhtes väga pessimist,kui aga asi tõesti käima läheb,siis ainult JÕUDU.Kindlasti annan selle äri rikastumisse :wink: ka oma panuse.Muuseas minul jäi eelmine hooaeg kätte ainult üks kährik aga on mehi kellel kodus kakskümmend nahka ootavad koid.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas kakuke »

Ise usun, et asja paneb paika kogused ja hind. Minu jaoks on kõige keerulisem nahkade kuivatamine. Usun, et enamuse jahimeeste jaoks tegelikult, kui need elavad linnas. 1-2 rebasenahka olen suutnud läbi häda ära kuivatada, aga suuremat kogust elamises kuivatades tuleks vist küll peredraama. :D See hais on ikka võigas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas sooviku »

Mul ka naine alguses virises aga siis lubasin ta noorema vastu välja vahetada,et jahti ma nii kui nii ei jäta. :D Nüüd on harjunud ja vakka selle koha pealt.
Minu esimene mälestus jahispidamisega või jahimeestega seostub just nahalõhnaga(mitte haisuga).Vanaisa oli mul kõva jahimees ja temal kuivasid köögis kogu aeg mõned nahad.Samuti parkis ta neid salaja.Ja elas ta Tallinnas kortermajas.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas kakuke »

Karmid mehed. :D
No ma ei tea, raske on rebasekusehaisu mis nahalt eritub nimetada lõhnaks. Jooksukal see just nii on. Järsku oleks abiks just kokkuostud, mis võtavad vastu terveid lastud loomi ja hind oleks loomulikult väiksem?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas sooviku »

Noh,seda on nüüd küll palju tahta.Hea ikka,kui nahkugi ostma hakkavad.Haisuga-lõhnaga on nii,et kuidas asja serveerid:kui ütled,et on kusehais siis ongi kusehais aga kui ütled,et spetsiifiline lõhn siis ongi spetsiifiline lõhn :) .
Naine võib olla,koer peab olema!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas andrus »

Serveeri kuidas tahad aga tuppa ma seda HAISU ei too. :mrgreen:
jahismurf
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas kormoran »

Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Väike artikkel

Postitus Postitas Andrus M »

Käisin mõni nädal tagasi seal " Eesti Parkal"- is. Uksevahelt ei tahetud eriti sisse lasta, põhjenduseks tehnoloogiat võõrastele ei näidata. Kuna olin kopranahkade parkidalaskmisest huvitatud ja tahtsin nende kvaliteeti näha, siis lasti ikka natuke üle ukseläve. Suurte kopranahkade kvaliteet oli alla igasugust arvestust - okka sibulad läbi lõigatud , laiguti okkad välja kukkunud. Nahk oli küll pehme ja õhuke ,kuid suuremate nahkade puhul pehmuse saavutamiseks okkaga ohverdada ei ole minu arvates õige. Noorte kopra nahkade kvaliteet oli enam-vähem korralik. Noorel kopral ju õhem nahk.
Tundub ,et nende tehnoloogia sobib rebase nahkade töötlemiseks, kopranahale aga mitte.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
Vasta