Hane sügisjaht

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas karupoeg »

Jahe on ülihea laskja. Tema püssi eest ei põgene seal rabajärve ääres ükski lind :D.

Pilt
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas jahe »

jorr kirjutas:Mina ei nori mingi sõnakõlgsu kallal,kuid esimesel pildil tundub Sammalhabe ka olevat,kes toruotsa taeva poole sirutab.
Muide hr.Jahe,mis hakad sa peale 15hanega?Tunnen sulle lausa kaasa,kui neid hanesid kodus noppima pead.Endal nii,et kui 3,no maksimum neli hane oled puhtaks teinud,siis juba selline maitse suus,et kõrt,oli mul vaja... .Pealegi,see sügisene hani on idast tulnud,kondine ja täie täis,vat kevadine hani- see juba midagi muud.

Kaks hane võtsin omale,ülejäänud sai laiali jagatud vastu võeti rõõmuga :) kusjuures mina ei nüli vaid kitkun suled,ühe hane puhastamiseks kulub umbes 25-30min.siis on nii valmis,et võib ahju panna,nojah toas seda tööd esiteks ei saa teha teiseks ei lasta teha :wink:, lahjad pole ühti vaid just parajad,eks tegelikult on hea oskus jaht katki jätta kui paras ports käes,mul see oskus kahjuks puudub :)
243win
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas vollifedja »

Selgitage rumalale, miks te nahaga suled võtate(nülite)(??)lindu? Kõige parem ongi ju nahk...Ikka kitkutakse, 6 kitkusin ise,(esimest korda oma pikas elus, kuna pole ema, kes teeks) ülejäänud jagasin kah täies ilus laiali, las sõbrantsid harjutavad...ja järgmine kord teeme "subbotniku" puhastamiseks,seltsis lõbusam. Ega mul kah üle3 tunni läinud, ainult käe lihased tiba valusad..Las nüüd "kõmmelduvad", enne kui mardiks ahju panna.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas jahe »

Oot karupoeg millest niisugused järeldused,oleme me koos jahis olnud?Pealegi minu laskeoskused ülihead pole kindlasti,isegi head mitte ja üldse mis sellest kommentaarida :M
243win
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas Feen »

Kui linnunahka tahta, siis Selverist saab väga head broilerit koos nahaga. Piisavalt maitsev. Nülgimine on palju lihtsam, kiirem, rasv ja nahk on kolesterooliallikas :D ning pole tervislik. Lisaks pole ma ärganud, et see nahk midagi nii oluliselt juurde annaks. Kui hane tervelt küpsetada, siis ilu mõttes ju võib. Ma ise teen ka ikka vahepeal hane koos nahaga, aga midagi nii kõige paremat osa seal küll ei oleks, et 1 broilerikoib ja võidetud 2 tundi seda üles ei kaaluks.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas kakuke »

Samad sõnad, ise ka veelinnunahast suurt lugu ei pea. Võrreldes broileriga, eks ta üks kumm ole. Ja võidetud ajast ei hakka rääkimagi. Muidugi, kui ahjus tervet hane teha, siis on kitkumisel mõte sees.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas volli30 »

http://www.youtube.com/results?search_t ... cker&uni=1

Ei ole küll proovinud aga näe kus suled lendavad :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas kakuke »

Juhtusin täna ringi kolistama jahimaal ja oh toho tilladi. Hane nagu raba. Ja huvitav see, et hani istub noores talirapsis. Esimese haneni mõõtsin kaugusemõõtjaga 250m ja kotti selle ka pistsin. Järgmises kohas oli neljane punt, kust kaks tk ca 50m kauguselt kõrrepõllult ka kaasa võtsin. Vindiga lasin. Paistab, et põhipunt on kohal. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas karupoeg »

jahe kirjutas:Oot karupoeg millest niisugused järeldused,oleme me koos jahis olnud?Pealegi minu laskeoskused ülihead pole kindlasti,isegi head mitte ja üldse mis sellest kommentaarida :M


Oleme küll, kui ma nüüd mehega ei eksi - Järvamaal kollakas-beež UAZ IT Special Trackidega. Laskeoskust on mul põhjust kiita, kuna see lihtsalt oli kiitmist väärt. Ma arvan, et keegi Sinu tutvusringkonnas ei julgeks vastupidist väita.
ennt
Postitusi: 28
Liitunud: P Juul 27, 2008 8:58 am

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas ennt »

Olen ka piisavalt palju hanesid lasknud ja enda jaoks olen leidnud hane puhastamiseks järgmise mooduse.Kõigepealt võtan ovaalse ämbri kuhu hani ilusasti ära mahub siis valan ta üle ca 3l keeva veega.Hoian ja liigutan hane vees puukulbiga seni kuni rinnasuled tulevad kergelt lahti.Kogu see protseduur võtab aega kuni üks minut.Kõige tähtsam asi selle juures on,et hane üle ei kuumuta.Seda moodi toimetades on hane puhastamine väga kerge.
Ja teen seda sellepärast.et mulle maitseb nahaga hani paremini.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas vallo »

Vaata karupoeg, kui jahe kaks korda hanele pihta sai, ei tähenda , et ta lasta oskab , õnn on pime. Talvel põmmis mul pool kasti padruneid ära ja sai ühe rebase maha :mrgreen: .


P.S See villis 469 on oluliselt rohkem kui sinu poolt kirjeldatud mudarehv. (y)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas baddmann »

vallo kirjutas:...kui jahe kaks korda hanele pihta sai....


kas jahe sai ÜHELE hanele 2 korda pihta ? ;)
BM
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas gunnar »

baddmann kirjutas:
vallo kirjutas:...kui jahe kaks korda hanele pihta sai....


kas jahe sai ÜHELE hanele 2 korda pihta ? ;)
BM


Enamgi veel, ma nägin kuidas ta ühest hanest kaks korda mööda lasi ! Teil on mida õppida talt poisid :D
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas jahe »

vallo kirjutas:Vaata karupoeg, kui jahe kaks korda hanele pihta sai, ei tähenda , et ta lasta oskab , õnn on pime. Talvel põmmis mul pool kasti padruneid ära ja sai ühe rebase maha :mrgreen: .


P.S See villis 469 on oluliselt rohkem kui sinu poolt kirjeldatud mudarehv. (y)

Näed nüüd Karupoeg, mis proffid räägivad :wink: ,nojah siukse vindiga mille keskkonna omad on korra vastu maad virutanud paremat tulemust ei saagi :mrgreen:
243win
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Hane sügisjaht

Postitus Postitas vollifedja »

Hane puhastamisest, siis mu ema triikrauaga aurutas, sai vist kah suht kiiremini...Igas tahes vaatepilt oli lastele mõjus!Kuuma veega kardangi linnu ära rikkuda-keeta ette juba ära.Ja nahaga on lind ikka linnu moodi, esteetilisem.ja kolesteroolitase ongi kõrge, ei tohi langeda lasta!(nagu mu kadund vanaema ütles-mis siin ilmas ikka head on, kui ma ei saa süüa ka seda, mida ise tahan!)Nii et ikka nahaga, nagu õiget lindu.Nii et jääb kitkumine, kui päeva on rippunud, tulevad suled suht hästi maha, üle 6 hane ei viitsi korraga kitkuda...
Vasta