põdra peibutamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas tuska »

Pole mul mingit vilet, teen ise häält, noore pulli eest peab kõrvale astuma, jookseb üle.
vahel tuleb ka mööda lasta
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas tony »

Prohvet Maltsvet kirjutas:Kas kellelgi on kogemusi jahimees.ee-st müüdava põdravilega, kas asi toimib?

http://jahimees.ee/product_info.php?pro ... 5e9e29f1d8


No selle vile võib kohe ära visata.Sai kunagi selline ostetud ja metsas lolli mängitud aga mida ei tulnud (ega tulegi) oli põder.Tänaseks omal nina ja sõrmedega asi selge ja põdrad jooksevad (kui ikka on jooksukas) tormi.Vanat kolli siiski naljalt veel ei lollita.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas jorr »

Jah,need poeviled,eks nad ole nagu on,mõni ikka toimib.Arvan,et kõige tähtsam uluki (põder, sokk, rebane ja ilves)peibutamisel pole mitte täpne hääl,vaid õige koht ja õige aeg.Tean kohta,kus kolm erinevat meest on (erineva) häälega juba neli põtra lasknud.Isegi vana koll(oli esimene) langes ohvriks.Paremaks peibutusajaks põdrale, arvan varahommiku,kui on alles videvik aga ka õhtul, päikese loojangu ajal.
noorus on ilus aeg
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas madiskl »

tere kas see vile mis siin baltic hunteris müügil on kas see toimib ,ostsin ise selle ,eelmine aasta proovisin aga tulemus 0.kuidas oleks kõige õigem seda häält teha ,kas suuga ja kui suuga siis kuidas
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas tuska »

http://www.junglewalk.com/popup.asp?typ ... ioID=13967 otsisin netis ja leidsin midagi aga see on ameerika põdra hääl, septembris minge ja kuulake, vaiksed hommikud on see aeg kus on kuulda kuidas põdrad häälitsevad. 2008 septembris olin taanlasele saatjaks, üle sihi 80-90 meetri kauguselt läks 3+3 pull ise häälitses kogu aeg, minek oli kiire, paraja traaviga, minu hääle peale ta peatus ja vastas, teistkordse minu häälitsemise korral tuli traaviga otse peale, taanlane seisis kui soolasammas, astusin natuke kõrvale ja laadisin püssi, luku lõgina peale peatus pull meist umbes 15 meetri kaugusel ja pööras otsa ümber. Võttis endalgi kõhedaks, sest taanlasest sellel momendil laskjat küll ei olnud.
vahel tuleb ka mööda lasta
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Trapper müüb:
Peibutusvile Buttolo art.292 põder 125.00EEK

Kas keegi on kasutanud ja osakab kommentaarida
Ole kui leebe tuul...
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas vanakärss »

Mina tegin põdra-pasuna,patt tunnistada,-kalmuvaasist.Plastik,ots kenasti lehtris.Saagisin tagumise otsa maha,et huuled kenasti sisse mahuvad ja ulatan üle ka veel nina kinni vajutama.Toimis küll.Pull vastas ja tuli peale,ainult lagedale välja ei tulnud.
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas madiskl »

kas keegi see aasta on juba käinud proovimas põtra peibutamas ,kuidas tulemused on ,kas äkki vara veel minna proovima
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Olgerd »

Kas pole natuke vara veel? Esimesed öökülmad tuleks ära oodata, siis hakkab trall pihta!
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas tuska »

põtra pole kuulnud aga hirvepull teeb juba hääleharjutusi
vahel tuleb ka mööda lasta
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas hagijas »

väike küsimus, ehk oskab keegi nõu anda millest oleks kaval teha "ruupori" moodi asjandus mis häält võimanedaks natuke, käe ja suuga lihtsalt tehes jääb ehk liiga vaikseks, aga ehk on kellegil mõni hea idee, millega saaks pulle vähe kaugemalt kutsuda ning põõsaid veidi sahistada.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas mustlesk »

Kui sa viitsiksid pisut ülesse poole kerida, siis kasutaja vanakärss kirjeldas ühte varianti :)
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas hagijas »

andeks, vana puusilm nagu ma olen,,,, aga ehk on kellegil veel mõni variant?
looma tuleb otsida jälgede lõpust
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas draiwer »

Nägin mingis Rootsi loodusfilmis asjandust mis meenutas mulle tööstuslikku tootmise koonusekujulist niidirulli toru,nii suurt, et kitsamasse otsa suu sisse mahtus.Filmjs see toimis hästi.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Niukseid torusid, kuhu oma molu sisse mahub on müüa meil ka. Mu arust Jagdhofis nägin sellist, mida Harri Põldsam oma filmis kasutas.
Vasta