hunt

2006. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Tohohh,ma sain sellest jutust aru,et koertele see vaktsiin ka hästi ei mõju!Sealtnurga mehed ei või siis koeraga jahile minnagi.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

No nüüd läks asi põõsasse! üles seades olid need teised uudised 11 okt omad. Asi ilmselt sellest et leht ilmub üle 2 päeva.

tahtsin seda, näpukas!

http://www-wxyz.jt.ee/101005/esileht/20002031.php
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kiirelt lugedes nägin bighorneti poolt mõeldud artiklit ja ei saand mitte aru mis mõjust koertele jahuma hakati :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

bighornet kirjutas:No nüüd läks asi põõsasse! üles seades olid need teised uudised 11 okt omad. Asi ilmselt sellest et leht ilmub üle 2 päeva.

tahtsin seda, näpukas!

http://www-wxyz.jt.ee/101005/esileht/20002031.php

Ei saanud eelmisele postitusele jah pihta,et millele komentaare ootad!
Se lamba murdmise lugu toimus mul praktiliselt ukse all ,c 1 km kodust .Ei ole muidugi selgelt nägija ,käisin ka seal kui Männil ja Pehk asja uurisid .Mida öelda ,üks tahaks kangesti ,et oleks hundid ,teine jälle ,et koerad.Lõpuks lepiti kokku tõenäosus 50/50. Minu arvates on tegu 80-90 % tõenäosusega koerad.Tegu on ikka küllalt asustatud alaga ja läheduses suuri metsamasiive pole.See on meie jahimaa ja hundil oleks siin toitu laialt ,mingid tegutsemisjäljed ikka kuskil ilmneks,aga keegi pole midagi märganud.Koeral kel murdmis maitse suus pole lamba murdmine mingi probleem.Endal oli kodus Vene-eurooplane ,kes muti kõige suurema lamba nagu muuseas maha murdis.Samuti meenutasime sõbraga ,kuidas ma talle mõned aastad tagasi laika-hagija segaverelise koera andsin ,kes naabrite 8 lammast maha murdis :wink:
Kui midagi veel selgub annan teada!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Üldjuhul pidavat koer purema tagant, kintsudest ja hunt kohe kõrri hüppama. Samas mu laika hüppas põdraajus mingile koertekakutud kitsele kohe kõrri ... Võta sa kinni, kes kuidas.
Samas on ikkagi koerte poolt lammaste murdmine üsna tõenäoline, pole neid hunte nii palju ringi liikumas aga koerajälgi on kõik metsad täis ja käivad 2-3 kaupa.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Meite maadel niimõnigi selline peni oma otsa leidnud. Tegelt küll koera omanik peaks koosa saama. Huvitav see, et kõik omad jahimehed ja nigu peaks suu rohkem söömise tarvis hoidma a mõni mees ikka kodus õllese piaga lärmab ja nii tuli külapeal välja, et jahimehed koeri lasevad. Sellega seoses on ilmnenud üks positiivne nähtus, ei juleta oma peni lahti lasta, kuna teatakse, et kohalikud jahimehed risti ette ei löö. :evil:

Ei kutsu jummala eest kedagi seadust rikkuma. Lihtsalt nii asjad on. Kui tuttava konstaabliga asja arutasin ütles mees- krt sa sinna mets ronid kui nüüd koerarisu ka maha ei saa küll ma paprid ajan kui tarvis.
Ja asi toimib.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

No kiirküsitlus huntide seas:

Kas tänavu "Hundijalavett" pooleliitrises taaras sooviksite, mis te ikka seda mürgitatud metskitse sööte?

«Eestlased ei taha juba traditsiooniliselt vilja põletada, sest vili on raske töö ja vaevaga tulnud. Eesti põllumehele on vastuvõetavam see, kui vili piirituseks teha.»
Hr Lõivekese tsitaadi lõpp.

http://www.postimees.ee/141005/esileht/ ... 180038.php
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

ei ole enam öö ega päeva vahet hundiuudistel...

http://www.postimees.ee/151005/online_u ... 180190.php
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: hunt

Postitus Postitas bighornet »

madis kirjutas:kas keegi on viimasel ajal hundiga kokku puutunud ja kuidas see on lõppenud, ise pole kohanud, aga olen kuulnud , et minu kandis pidi suur kari ringi liikuma, kas sööda peal loomi pole käinud kellegil tapmas?

..ja
bighornet kirjutas:ei ole enam öö ega päeva vahet hundiuudistel...

http://www.postimees.ee/151005/online_u ... 180190.php


...ja Kult:
Huvitav mida need suured hundi armastajad ka selliste asjade kohta räägivad.
Nii küsis Kult eelneval aastal, usun et ka sellel, kuid nädal möödas, ja ei midä.... :o
Kuid jahimehe igipõline vaenlane-vastane sunnib mind peale mitut nädalat jälgedelugemist(no praegu on hommikusse kütiliinile minekul värske künd nagu piiriribal kõndimine; kellajaliselt võib öelda, mis kell või mis päeval keegi kuhu liikus!) kukalt kratsima. Ja eriti veel peale eileõhtust uneeelset ajakirja "Eesti Jahimehe" reklaamkuulutusi lapates, millede vahelt tulid Sven Zaceki ilusad susipildid.

Hunti sel sügisel on, ja nad käivad hoolega kesikutel ja vasikatel kannul!
Teaks, kudas selle limiidiga ka tänavu jääb siis lõpuks?!

Ajakirja nr 1/2, leheküljelt 48 loen, et limiidi suurust i võeta laest.
Tsiteerin: Peep Männil -"Mõned "kõvemad" jahimehed on häälekalt väljendanud oma suhtumist hunti, lubades teda lasta olenemata ajast, loa olemasolust jne, kui aga ette jääb. Salaja kütitud huntide osa väljendub kas samal või mõnel järgneval aastal vähenenud küttimislimiidis, kuna limiidi suurust ei võeta mitte laest, vaid määratakse huntide arvukusest lähtuvalt. Kuna huntide arvukuse hindamine põhineb peamiselt jahimeeste endi poolt tehtud vaatlustel (vastavalt keskkonnaministri....kinnnitatud...metoodikale) , siis nende kvaliteedist oleneb palju".

Võsa palju, põtru-kitsi palju.Tea kas huntidega sel aastal samad lood. Söödapõld ju rikkalikum!
Mind kohe huvitab, et kuidas peale põdraloenduse ja ilveseloenduse metoodikate arutelu asjalood hundiga jäävad, sest põdrale ja ilvesele said esimesed jälgimiskaelused vaevaga külge. Ja üllatusi kohe palju

:!: Käivad ja kõnnivad ja tegutsevad nood loomad hoopis teistmoodi, kui seni teati ja arvati! Sateliidi abil kilomeetraaž punktuaalselt paigas.
Pole kuulnud, et mõnele hundikutsikale oleks selline hinnaline lips kingitud! Ehk saaks tõepärasema pildi.
Nii et mehed, ka enne lume tulekut hoidke silmad maas!

Aga oli veel teinegi ajakirjanumber , nr 5. Kindlasti loetud, kuid siiski.
Selles esitatud "Hundijahi võlud ja valud ...." , kirjutajaks Leie Jahimeeste Seltsi jahimees Rain Sarv möödunudaastasest hundijahist.
Tsiteerin: "Jahil osalesid ümbruskonna jahiseltside liikmed ning Viljandimaa Jahimeeste Liidu töötajad-põhimõtteliselt kõik ümbruskonna jahimehed, kel oli võimalik kaasa lüüa
Jaht oli tulemuslik, tabati kolm hunti. Jahimehed olid rahul.
:lol: , et lõpuks kõik õnnestus, ent rõõmu kordaläinud jahist ei jätkunud kauaks.Suures jahikires ei võetud arvesse ühte asjaolu - load olid väljastatud kolmele jahiseltsile. Jahiseltsid on piirinaabrid ja huntide tabamise koht oli põhimõtteliselt piiride kokkupuutepunkti läheduses, ligikaudu kilomeeter igasse suunda."
Korraldati põhjalik juurdlus!
Ja edasi, et järelevalveorganid...jälgisid seadust täpselt ....ja jahijuhataja ja lubade omanikud said karistada seaduses ettenähtud korras. Lubade väljastamisel tehtud näpukas andis selleks võimaluse! :!: :?: :?:

Minu talupoeglik mõistus küsib, et kas ...ajakirjas väljendatu -
Mõned "kõvemad" jahimehed on häälekalt väljendanud oma suhtumist hunti, lubades teda lasta olenemata ajast, loa olemasolust jne, kui aga ette jääb - polegi sellise situatsiooni sihiteadlik suunamine!?
Kas ka sellel aastal pean ma loa olemasolul veelkord kaardi pealt täpselt uurima, kuskohas ja mitu meetrit on minu või hundi koivad kütitava VAELASE optikasse ilmumisel sellises situatsioonis!

See probleem ei ole mitte teps ainult KKI meeste ja loa väljaandjate vaheline eraasi, mida jahiajakirjas pole poole aasta jooksul asjast kõige rohkem vajavale kontingendile - jahimeestele enestele - vajalikult selgitatud?
Või milles on asi?

Loodan ,et lugejaskonna hulgas on jahimehi või teisi asjasthuvitatuid, kes sõnumi sihtmärki aitaks edastada.
Jään huviga kommentaari ootama, kasvõi privas:
Teie homne hobikaaslane -BH.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Hommikune uudis Delfis http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=11574950
aga lube jagatakse nii vähe-nii vähe !! :?
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Hundid

Postitus Postitas ozz »

Kuradi euroopa! Kuna olen ise samakandi jahimees, siis antud massiivides elab ilveseid ja kohe kindlasti emakaru koos kolme pojaga! Suvel oli neid nähtud. Praegu on sead ja põdrad minema löödud ja karu jäljed kenasti seasöötade peal.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

huntidest ka vahepeal, täna hommikul kella 8-9 vahel,ületasid kümme hunti tallinn-tartu mnt,umbes 102km-il,kahjuks jäi ka üks vägagi suur isahunt auto alla.
243win
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Järvamaa hundilimiit on tänavuseks hooajaks 2,5 (loe: kaks koma viis) hunti.
Ma jahimees juba 1976 ndast aastast, aga sellist limiidinumbrit nagu 2,5 kohtan küll esimest korda.
Tea kas nüüd see 0,5 saatuse poolt realiseeritud või mis ?
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Võibolla tiine emahunt oleks 1,5? Kas tõesti siiamaani usutakse, et hunt jäetakse laskmata, kui maakonna limiit on täis lastud? Karta on, et neid rataste alla jäänuid hakkatakse ka limiidist maha tõmbama. Aga kas see midagi hundi arvukuse kohta ei ütle teadjamatele meestele midagi, kui selline arg ja ettevaatlik loom lausa auto ette jääb? Või olen mina rumal et siin mingit loogikat otsin? :?:
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

2.5.....huvitav arv tõesti,tõenäoliselt võib kaks võsavillemit maha lasta ja ühte vigastada :D
243win
Suletud