hunt

2006. aasta teemad
Suletud
Kaja

Postitus Postitas Kaja »

Rajaleidjaga samal arvamusel ja samu küsimusi esitav. Asi on ju kestnud pikalt, ikka vaid virisetakse, midagi ei tehta. Või - tehaksegi - õlleklaasi taga jorisedes? Tooksin veel mõne tähelepaneku. Hunte on meie metsades u.150, koeri üle Eesti võib olla isegi 100 000 ringi. Teades suurepäraselt, kui niru on meie koerapidamise kultuur ja inimeste arusaamine sellest loomast (koduhunt ikkagi!), tundub, et meie hundijutud on rohkem odav kõmu. Koerahammustuste statistika paneb vaid õlgu kehitama - niivõrd tavaline on see, loomaarstid lapivad pidevalt teiste koerte poolt lõhki rebitud koeri. Endal oli 10 aastat tagasi jube kogemus, kui mu kodupargis ründas mu tolle hetke nooremat koera, 2 aastat emast colliet, noor emane kesk-aasia lambakoer, väga kuulus koer, dresseeritud ja loomaarst Karpenko omanduses. Suur valge koer tuli soojal augusti hilisõhtul vaikselt ilma hoiatamata, nagu Baskerville'ide koer, maa müdinal, selga. Kujuures minu koer oli just rihma võetud ja nuuskis rahulikult, ei märganudki peletist. Karpenko ei suvatsenud isegi koera kutsuda, pani pargi teisest otsast minema (lootis minust klienti?). Minu koer pääses kergelt - üle 10 nahahaavaga, pages koduväravasse mööda kraavi, madalal. Ime, et vana koera ei märgatud (13 aastane) ja minule kallale ei tulnud. Hiljem sain teada, et asiaatidele on selline vaikne rünnak üsna omane, loom isegi ei lõrise ega hoiata. Kuidas hakata vastu vähemalt 50 kilosele murdjale, paljakäsi ja kergetes suveriietes? Olgu see Laekvere murdja kes tahes, kipun arvama, et tegu talus üleskasvanud loomaga, miks muidu jätab ta vasikad puutumata ja ründab vaid koeri! Kui omad jahimehed seal jobud, siis - minu teada meil tublisid jahimehi-häid loodusetundjaid küll, äkki peaksidki siis "külalised" hoopis minema. Võimalik, et ka teatakse, kellel metsavahel sellised suured penid päeval kinni, lihtsalt oma inimeste kallale ei julgeta minna... Küll on meil selliseid koeri, kes päeval ketis ja ööseks siis jooksma lastakse... Ei tea, tõepoolest, kuid vastik on see pidev kuulujuttude levitamine ja müütide loomine!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

huvitav tõesti, et miks seda naist lapsega ei rünnatud kui ta jooksu pistis ja tervelt mitusada meetrit sibas. jooksis kiiremini kui libahundid??
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No vaat mis press veel nüüd pajatab---keegi paljundavat eestis hunte ,et neid norra smuugeldada :roll: :?:
Oli seda naist siis hirmutamas kes tahes ,kindel et midagi pidi ikka olema :!: Kui külas on selliseid murdjaid siis peaks keegi ikka teadma ka! Jääb arusaamatuks missugune loom on võimeline keti lõhkuma,nagu siin kirjutatakse :?: Ja kuidas keegi midagi kuulnud ,ega näinud pole :? Järsku on mõni hundi fänn toiminud samuti ,nagu karusid siin "kasulastena"loodusele tagasi püütakse anda ja need "kasulapsed" nüüd omapäi toimetavadgi :?: Kivi kotti!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

kohalikel jahimeestel on hundi(koera)laskmis luba olemas aga keegi miski pärast ei liiguta ennast.vist oodatakse esimesi inimohvreid,ehk siis hakatakse kiiremini tegutsema.krt on ju ka palju muid võimalusi elukat tabada kui oodata lume tulekut.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

olen ise vestelnud ühe kohaliku talumehega kellel 2 aastat tagasi taks viidi talvel ära.mees lasi taksi öösel kolme ajal pissile suur koer jäi tuppa.
oli möödunud vast 5 min. kui suur koer oli järsku kiunatanud,mees arvas et taks tuli tagasi. tegi siis ukse lahti aga pold seal taksi lõhnagi.kutsus kutsus ei midagi ja läind taks oligi.hommikuks oli värske lumi peal ei leidnud enam ühtegi jälge.mõnipäev hiljem leiti ainult taksi pea paari saja meetri kauguselt võsast.ei mõista kohe mitte mida inimesed on mõelnud mitu aastat ja lasknud asjadel nii kaugele areneda
Kaja

Postitus Postitas Kaja »

kult - terve artikkel räägib siiski sellest, et asi norraka enda väljamõeldis olevat! Võrreldi teist Jutta Rabega... Norra on siiani meile karantiinimaa, mingeid lemmikloomigi sinna viia ei ole võimalik, kui lähebki, siis jääb kuudeks karantiini hoiule. Hundikutsikas pole mingi pisihamster, et panen taskusse. Reis ei ole ka selline naabrimehe juurde minek, kutsikad teevad häält ja vajavad söötmist-kasimist. Olen reisinud kutsikaga-koertega naaberiikidesse-riikidest ja isegi öine bussisõit Vilniusest kahekuusega on paras katsumus. See loomade hulk, millest artiklis kirjutatakse on uskumatu ja viib ikka mõtte mingile kiiksuga vandenõuteoreetikule... Lisaks kirjutatakse, et Norra terve Euroopa kõige hundivaenulikum riik. Mis aga tõepoolest ei välista, et mõni meie vana metsatalus emata jäänud hundikutsika üles kasvatas ja nendega ka "aretust" omapäi teeb. See on küll seadusega keelatud, kuid - kunas see eestlane enne seaduskuulekusega silma on paistnud!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

KAJA:MA ei ole ise jah seda norra artiklit lugenud ,pelgalt lehe tutvustust kuulnud ja ei vaidle....!
Tuli selline aastatetagune juhtum meelde,kus üks järvamaa jahimees käis seal kuskil jõgevamaal hundijahil.Asi oli tore kuni huntidele lipud ümber veeti(suur töö tehti ära)ja kuna kõik tahtsid lasta ei leidunud meest ,kes oleks ajama läinud. :D ja keritigi lipud ilma jahti pidamatta kokku :shock: Vaat see on alles ,ma ei teagi kohe miss :?: Laekveres ka mehed võibolla kõmmivad teisi salaja maha(kuna luba pole)ja meie siin mõistatame mis mehed seal on :D Kivi kotti!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

"10 000 krooni hundikaupmeeste jälje eest"
Peeter Ernitsa artikkel Maalehes: http://www.maaleht.ee/?page=&grupp=arti ... tikkel=946
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Männil-il karude kodustamine käpas,asi siis tal seda huntidegagi teha.Ehk nagu öelda -kits kärneriks :o Ja kes ütleb ,et valitsus teadlasi kinni ei maksa?Huvitav kes nende leivaisa on :?: Olgu kuidas on tõde oleks paljudel huvitav teada saada :M Olen Männili ülesastumist siin ammu oodanud,huvitav kas võtab külalisena sõna,või ta ei loegi nii vähetähtsaid foorumeid :?: Kivi kotti!
Kaja

Postitus Postitas Kaja »

Täna õhtul oli Rõõmussaare saates "Miisu, Pontu.." Kanal2-s esimene lõik just Laekveres tehtud. Ja - üha arusaamatumaks asi läheb... Näinud on seda elukat väidetavalt üks tädi teise korruse aknast, kui oras põllul umbes 10 sentimeetrine, et muidu nagu hunt, aga ei liikunud hundi moodi, vaid kuidagi venides... Sõna said ka kaks kohalikku jahimeest. Ning - võetakse ainult koeri! Puutumata on nii kanad kui ka vasikad, lehmad saavad rahulikult öösiti väljas olla! Küsimus - miks kohalikud jahimehed ainult jutustavad? Ja et taluloomi-linde ei puututa, viitab ikkagi oletusele, et tegu talus üles kasvanud loomaga või taluloomaga, kes aeg-ajalt hulkumas... Ja kuidas küll on võimalik kümneid koeri murda nii, et keegi midagi ei kuule?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Trehvasin ka seda lõigu lõpuosa nägema.Mina sain selle jahimehe jutust aru,et tegu on nelja loomaga :?: Tädi juttu ei kuulnud ,aga kui pädevad need tädid hundi liikumise suhtes on :?: Meehed ilmselt mõnedest seikadest lihtsalt vaikivad :D Kivi kotti!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

hea viis lahti saada-tükk koeraliha ja sinna sisse juustu kuul milles tsüaniid,kloroform või elavhõbedat.
ja nüüd hakkavad "targad mehed"rääkima kui ohtlik ja ei tea mis minuga teha tuleks ja palju sarve pilte tekstides jne.
a mind ei huvita väga,kui ei lase elada tuleb ära hävitada, ei hakka mina mingi susi ees kummardama ja kui asja oskad ei juhtu midagi halba, hundile ehk välja arvatud
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Anonymous kirjutas:hea viis lahti saada-tükk koeraliha ja sinna sisse juustu kuul milles tsüaniid,kloroform või elavhõbedat.
ja nüüd hakkavad "targad mehed"rääkima kui ohtlik ja ei tea mis minuga teha tuleks ja palju sarve pilte tekstides jne.
a mind ei huvita väga,kui ei lase elada tuleb ära hävitada, ei hakka mina mingi susi ees kummardama ja kui asja oskad ei juhtu midagi halba, hundile ehk välja arvatud

suht õieti pakud, mis inimesed sellisest postitusest arvavad. ma ei hakka siin sarvi näitama, aga ühtteist tahaks küsida küll.
1. kust sa võtad tüki koeraliha? Kas lööd enda või naabrimehe oma maha?
2. Kuhu sa selle lihakäntsu viid? Linnaäärde? Mis siis, kui seda liha satub sööma süütu koerake, kass või kes iganes veel. Nüüd sa ütled, et viid lihatüki metsa. Aga kui metsas sööb seda mõni asjasse mitte puutuv hunt või rebane või kogunisti karu?
Enne kui hakkad teiste peal tsüaniidi katsetama, proovi ise järgi. äkki paned veel kogusega mööda ja hundike ei suregi ära
Lühidalt kokku võttes: suht loll idee.
jõudu tööle mõttetöös
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

no ei tea siia maani on kül toiminud. kust liha saab,aga siin just keegi kirjutas et palju koeri et vist mingi 10000 asi siis üks kusagilt ära korjata,soovimatuid kutsikaid kül ja kül,mis neist uputada siis. ega võõras kohas ei saagi sellist asja teha,paned sinna kus ei ole ühelegi korale asja ja kui käib siis ega see õige asi pole ise siin kirusite hulkuvaid koeri,koeraga jahi ajal muidugi ei saa nii,iseenest mõistetav
äkki ei sure ära-aga ega mind see ei huvitagi peaasi et lahti saaks ja siiani olen ka saanud
kas ma pean koeri huntidele kasvatama?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Anonymous kirjutas:paned sinna kus ei ole ühelegi korale asja ja kui käib siis ega see õige asi pole. ise siin kirusite hulkuvaid koeri,koeraga jahi ajal muidugi ei saa nii,iseenest mõistetav

Kus **** sina tead, kuhu koeral on asja ja kuhu ei ole. mis siis kui mõni läheb oma koeraga metsa jalutama ja koer leiab lihatüki. kui enda koeraga metsas käin, siis igale kondile või lihatükile mis ta leiab, lööb ka hambad sisse. no mina küll ei taha, et mu koer sinu tsüaniidi pärast otsad annab.

Anonymous kirjutas:äkki ei sure ära-aga ega mind see ei huvitagi, peaasi et lahti saaks ja siiani olen ka saanud
kas ma pean koeri huntidele kasvatama?

sa ikka eriline pohhuist. sureb või ei sure, vahet pole. las sitt piinleb jah.
kle palju sa seda tsüaniidi juba kasutanud oled.
Siiani olen ka lahti saanud - keda ja kui palju sa siis juba hävitanud oled
Suletud