hunt

2006. aasta teemad
Suletud
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

ma kirjutasin et koera jahi ajal ei tegele ja mida sa teed väljapool jahiaega omaniku loata erametsas.
kanavargast sain lahti(mitte koeralihaga)
ja kaks aastat tagasi olid ka hundud minu kanti pesitsema sättinud-ei tea kas ja kuidas mõjus aga ära kadusid.
no **** ma ei ei pea ehitama koerale aeda sest et teie ei viitsi ei saa ei taha neid raisku nottida.
pole mul vaja et nad mu maja ümber hulguvad ja loomi poolest suvest sees hakkata hoidma,kui teie mulle kõik need kulud korvate siis davai teeme rahu aga seni ei hakka mina ühegi looma ees kummardama-ürgaeg on läbi kulla inimesed
Kaja

Postitus Postitas Kaja »

Huvitav oleks teada, kuidas tagab too külaline, et tema suur mürgitamisekampaania ei võta ta enda koeri-kasse ja muid pudulojuseid? Selline mõttetu lausvihkamine pole kunagi midagi head toonud. Ise ta propageerib, et - tema enda koerad kinni ei hakka olema! Just ta enda koerad teevad metsas kurja.... Kui aga too ise ka jahimees juhtub olema (hoidku selle eest!), siis - kas ta ei karda, et ta ise võib mürgitamisega rikkuda ka oma saakloomade liha? Osa mürke nimelt kumuleeruvad... Vaat selle vastu poleks mul midagi, kui ta ise endale oma lollusega liiga teeb!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

koeraga võin ka väljaspool jahiaega metsas kolada. koer tahab liikuda ikka. vaata mu koer ei istu kodus ketis ja ei saa metsa ainult jahihooajal nädalavahetustel. kui metsatukk märkidega tähistatud ei ole, võin seal tuiata palju tahan.
ja usu mind. koerale meeldiks igal juhul aias rohkem kui keti otsas.
kui hundid muret teevad, siis räägi kohalike jahimeestega. kui looma maha murravad, siis küsi kahjutasu. asju saab ajada ka muudmoodi kui mürgitades. see eriti värdjalik tegevus
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Arvan ,et iga plära ei maksa vist tõsiselt võtta,koera liha -see selleks ,aga toda tsüaniidi pole tollel KÜLALISEL kuskilt võtta :!:
Olen lugenud üht vana raamatut ,kus juttu mürgi peiputus sööda valmistamisest ja minuarust oli see terve teadus,nii see ikka ei käi ,et võtad lihatüki veeretad mürgiga kokku ja asi valmis .Nii loll üks metsloom küll ei ole.Lihtne näide --proovige koerale ussirohtu vorstitükiga sisse sööta,ega see nii lihtne polegi :D
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Anonymous kirjutas:ma kirjutasin et koera jahi ajal ei tegele ja mida sa teed väljapool jahiaega omaniku loata erametsas.
kanavargast sain lahti(mitte koeralihaga)
ja kaks aastat tagasi olid ka hundud minu kanti pesitsema sättinud-ei tea kas ja kuidas mõjus aga ära kadusid.
no **** ma ei ei pea ehitama koerale aeda sest et teie ei viitsi ei saa ei taha neid raisku nottida.
pole mul vaja et nad mu maja ümber hulguvad ja loomi poolest suvest sees hakkata hoidma,kui teie mulle kõik need kulud korvate siis davai teeme rahu aga seni ei hakka mina ühegi looma ees kummardama-ürgaeg on läbi kulla inimesed


Näri vahelduseks ise oma mürke!! :evil:
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:Arvan ,et iga plära ei maksa vist tõsiselt võtta,koera liha -see selleks ,aga toda tsüaniidi pole tollel KÜLALISEL kuskilt võtta :!:
Olen lugenud üht vana raamatut ,kus juttu mürgi peiputus sööda valmistamisest ja minuarust oli see terve teadus,nii see ikka ei käi ,et võtad lihatüki veeretad mürgiga kokku ja asi valmis .Nii loll üks metsloom küll ei ole.Lihtne näide --proovige koerale ussirohtu vorstitükiga sisse sööta,ega see nii lihtne polegi :D

No mõnes raamatus on ikka lihtsat asja ka keeruliselt osatud seletada. Ise pole küll selle asjaga tegelnd, aga isa peale sõda ikka võitles nendega küll. Neid mürke oli tol aal vist sadat sorti, kõikse parem olevat olnud punane. Mõni mürk oli just selline, et ei võtnud maha, teine jälle just oli selline, mille hunt välja oksendas ja mingit mürki lihtsalt ei söönud. Mingit neist on aidas kapis veel praegugi alles, ei tea mitte, kas toimib ka või mitte? Aga protseduuris endas polnud vanamehe jutu järgi küll midagi keerulist, lihtsalt käte lõhna ja mürgi lõhna ei tohtinud juurde jätta, ikka veres leotatud kätega ja mürk kaplis, siis mingi asja (nt juust, või vms sisse sulatatult) sees lihasse toppida, parem kui hundi murtud looma sisse jne. Tegelt sama põhimõte nagu raudadega jahil
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

lõpuks on härrad hundi uurijad hakanud asjasse selgust tooma.
http://www.virumaateataja.ee/110904/esi ... 9671_1.php
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

või õigemini üritavad
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

artikkel kirjutas:Laekvere kandis toimuv on viinud siinsed naised selleni, et kardetakse juba pimedas liikuda, metsaminekust rääkimata. Kardetakse muidugi ka laste pärast. Ka seetõttu on Laekvere jahimeeste püha kohus need hundid võimalikult ruttu maha lasta.


Lõpuks ometi ka üks selge ja julge ütlemine!! :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

No Ilmar Rootsi on ka eluaeg hunte uurinud, eriti arhiivis, et palju nad kurja tegid ja inimesi ää sõid omal aal :cry: Samas ta ise ka jahimees, minu teada vähemalt, nii et ka praktiline külg pole võõras. Loomulikult tuleb sedasorti hundid rajalt maha võtta viimseni.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

murravad ikka muud ka kui koeri, aga need teisekandi hundid
http://news.hot.ee/vaata_uudis.php?id=144508
Kas tuleb jaht???
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Uued teated huntidest :Tänane "järva teataja"-Hundid murdsid keset päeva kaks lammast elumajast paarikümne sammu kaugusel :shock: Peep Männili (hundi spets ja armastaja) soovitus-Hoida oma loomi paremini--mitmekordne elektri tara,koeri mitte valvama jätta,sest need võivad ise otsa leida ja üldse oleks parem kui oma loomi laudas hoitaks :M Palju hunte küttida tohib polevat veel teada,aga et jaht algab augusti asemel jaanuaris ja kestab märtsini on kindel :wink: (küllap kauge euro-onu pole veel limiiti andnud)
Küsiks siinkohal:kui jahiajaks on lumi läinud,kas järgmisel sügisel soovitatakse ka inimestel toast mitte välja minna,sest hundid ju tahavad poegi murdma õpetada :evil: Üks on igaljuhul kindel ,kui tuleb ebasoodus jahihooaeg on huntide arvvukus kontrolli alt väljas :!: See kindlasti nii mõnelegi meeldiks ,sest eks see susi üks vahva loom ole :!:
Minuarust tuleks ikka jahti pidada siis kui ilm seda võimaldab ja kui vaja jaht suva kalendripäeval lõpetada :!: Kivi kotti!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

ja siit algavadki probleemid jahimeeste ja maaomanike vahel.näe minu maadel jahti peate aga mis mina saan ...murtud loomade raipeid kokku korjata.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

kult kirjutas: Küsiks siinkohal:kui jahiajaks on lumi läinud,kas järgmisel sügisel soovitatakse ka inimestel toast mitte välja minna,sest hundid ju tahavad poegi murdma õpetada :evil: Üks on igaljuhul kindel ,kui tuleb ebasoodus jahihooaeg on huntide arvvukus kontrolli alt väljas :!: See kindlasti nii mõnelegi meeldiks ,sest eks see susi üks vahva loom ole :!:

Kult, räägi miks sa niimoodi vingud? On ka asi nii hull, et järgmisel aastal metsad kubisevad metsakutsudest? Keegi soovitas toas istuda kui susid poegi õpetavad?
Ää karda midagi, ei lähe see arvukus kuhugi kontrolli alt välja. Näe, siingi üks nimetu hull kirjutab, et mürgitab mis jaksab.
Aga hunt mulle meeldib küll, nii nagu teisedki metsaloomad.
seal on teine rebane!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ma ei vingu Ei ole kuskil väitnud ,et viimanegi hunt tuleks mahalüüa,aga ei näe ka põhjust miks teda nagu pühalooma peaks säästma ja paljunemiseks erilisi tingimusi looma.Pole palju aega möödas kui talve jooksul peale hundijahi ei saanudki muud jahti suurt pidada ,sest muud looma oli minimaalselt.Minu arvates on ebanormaalne kui igast külatukkast võid hundi leida ja susid päisepäeva ajal külavahel koeri ja muid koduloomi murravad Kui sa mu eelmist postitust lugesid ,siis pakkusin seal konkreetselt välja et hundijahi aeg võiks olla sõltuv võimalustest(ilmastikust), mitte kalendrist sõltuv.Hundijahti peetakse ikkagi lumega ja kui siis ei trehvagi lund olema ongi kööga ,veel üks selline lumeta jahi aeg otsa ja ütle palju siis juba neid on Hunt pole kits,ega siga ,et istud aga pukis ja muudkui kõmmi! Jaht hakkaku ikkagi sügisel pihta ja kui limiit täis on jaht läbi ja kui tarvis tuleb limiiti korrigeerida nii paiguti kui koguseliselt.
Arvan vingujad on hoopis need kes nii hullusti seda hundi hävingut kardavad.Mehed ,Peipsi ja Narva jõe taga on neid paremale söögimaale tulemas küllaga.Kes seal käinud ,küsige neilt palju seal sõralise jälgi on.See minu arvamus asjast,kui keegi teisiti arvav ei hakka kedagi sellepärast vingujaks sõimama! Kivi kotti!
Suletud