Kas metssead jahivad kitsi?

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas Ats »

http://www.epl.ee/artikkel/441767
Loodusvaht meenutas, et viimati toodi samal eesmärgil saarele metskitsi 2000. aastate alguses, paari korraga kokku neliteist looma. Samal ajal pole kitsede saarele asustamine tema sõnul andnud loodetud tulemust, sest nn uusasunike järglasi pole veel nähtud. “Ilmselt võib selle põhjus olla see, et saarel on väga palju rebaseid ja metssigu. Sead pidid teadupärast tahtmise korral head kitsejahtijad olema,” tähendas ta.

No teadjamad kuida kommenteerite seda kitsejahti sigade poolt?
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas Feen »

Ma ise kuulnud lugu, kus kult oli jalustanud mööda võsaserva, korraga võssa hüpanud ja soku ära torganud. Edasi läks juba toitumiseks. Ja kuna siga suht segatoiduline, siis üldse ei imesta kui mõni pisem loom minema ei saa või mõni magamise pealt ette jääb.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas jorr »

Metsloom on metsloom ja kellest jõud üle käib, see söögiks läheb,mõmmikesi ja jänkukesi metsas ei ela.On metssiga palju,siis pole ju ime,et kitsetalled nahka pannakse.Siga sööb ka oma viletsad põrsad ja liigikaaslased ära,siin nukudega ei mängita.Ega rebanegi vastsündinud tallele halasta aga suuremat kitse rebusk kätte ei saa.
noorus on ilus aeg
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas Ats »

ma just mõtlen seda, kas siga suurt kitse jahib, tall muidugi pole mingi probleem
Pole looma, pole probleemi!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas plaaster »

Sattusin just mõni nädal tagasi youtubis prantslaste video peale kus metssiga püüdis jänese põllus kinni ja pani pintslisse. Kui uuesti selle video leian, siis panen ka siia üles
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas Olgerd »

Ma olen näinud mingi eesti dokumentaalfilmi metssigade teemal, see mingi vanakooli oma, aga seal samatmoodi siga ajas jänest ning sai kätte ja pani pintsli, siis miks mitte ka kitsetalle.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas robi1 »

No mina seda juttu küll ei usu,arvan et kui siga üldse kitse sööb siis äärmise nälja pärast.Aga et praeguste talvede juures... :shock: Ei usu.See loodusvaht kes seda rääkis on ka nati totu(tunnen teda nati). :VS :VS
metsas käi tasa tasa.....
nuhvi
Postitusi: 12
Liitunud: R Dets 17, 2004 7:13 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas nuhvi »

paar aastat tagasi passisin põllul sokku kui seakari tuli ja suur emis kohe sokku taga ajama
nuhvi
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas Veix »

Ei imesta üldse selle üle, kui siga kitse jahiks. Kunagi rääkis üks jääger, et oli vedanud hobuse korjuse seasöödale ja õhtul siis pukki istunud ja kui saabus emis põrsastega ning selle korjuse kallale asusid, oli tal tükiks ajaks sea jahtimise ja liha tarbimise isu kadunud.
Metssead ju siiki 60% loomse toidu peal elavad, olgu siis konnad, hiired jänesed või kitsetalled.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas tony »

Omal kaks juhust olnud.Venku ajal sai talvel üks kits leitud, kellel sead olid tagant singid ära söönud.Kaks aastat tagasi lasin koerte eest ühe kesiku.Kuna hakkas pimedaks minema,siis lasin mao maha ja jätsin ta metsa jahtuma.Hommikul hämaras olin tagasi aga kahjuks ei olnud enam midagi võtta.Teised sead olid ta nahka pannud,ainult pea ja skelett vedeles veel maas.Huvitav on see,et toidu puudust nagu ei tohtinud olla kuna kõik automaadid olid nisu silmini täis.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas jorr »

Siga ei söö liha mitte nälja pärast,vaid vajadusest.Ega need maaspesitsevad linnud(tedred jne) muidu sea suurema arvukuse kohast kao,ka jänest pole seal palju.Ja miks ei peaks siga kitseliha sööma,siin aint tabamisvõimalus ehk ainult,siga joosta jõuab?
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No loe ja imesta :) ,meil uus kiskja metsas :shock: Ma olen ka näinud kuidas siga põllul põtra ründab ,**** ega ta sellepärast veel teda murda kavatse ,ajab lihtsalt rivaali söödalt minema! Siga sööb liha küll ,aga ilmselt ikka põhiliselt raipeid ja skka ka mõne pisikese mutuka.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas Mart »

Kõigesööja nagu ta on vast ikka jah teiste jäätmeid sööb :wink:
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas Ats »

Tegelikult on see ammu teada, et siga raipeid ka sööb ja kui võtta kodusea peal, siis on küll juhuseid old, kui kana seaaeda läheb ning siga ta seal nahka paneb, aga et kohe suuri kitsi jahib, vat seda pole mina kuulnud.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Kas metssead jahivad kitsi?

Postitus Postitas Metslane »

Jahiraamatuski kirjas, et metssead võivad talvest nõrgestatud metskitsetallesi murda. Sama artikli kohta oli ka TV3s lõik ja seal ütles sama loodusvaht, et sead murravad ikka talle. Vanat looma nad naljalt kätte ei saa. Siga , kui omnivoor sööb kõike, mis kätte juhtub.
Aim small, miss small!
Vasta