Koerajama Raplamaal

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas andrus »

ilmselt jäädki ootama........sa oled ju jahimees.
jahismurf
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Üks värskem uudis Võrumaalt http://www.postimees.ee/?id=36780
Miskipärast pole veel ükski loomakaitseaktivist vaese kutsukese kaitseks sõna võtnud :twisted:
Samas meie kandis on hundud tulnud appi probleemi lahendama (y) Viimase paari nädala jooksul on metsataludest juba kolm koera rajalt maha võetud. Need penid hulkusid ka tihti metsas, peremeeste sõnul "ainult" oma hoovi ümbruses :wink: Loodame, et need ei jää viimaseks :P
Siin siis probleemist ka KKI vaatenurgast http://www.vorumaateataja.ee/?a=uudised&b=8162
K...t, kui KKI ei saa enam hulkuritega tegelda, kisub lugu juba absurdseks :evil:
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Veel uudiseid lambakarjast http://www.postimees.ee/?id=39699 Miskipärast pole sündmuspaigal Reporteri meeskonda ja loomakaitsjaid näha :twisted:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

!!!

Postitus Postitas Ain Aavik »

Koeraomanikul on oma lemmiku suhtes nõuded :
1. Koer peab omama kaelarihma , mille peal on koera nimi , omaniku kontakt .
2. Koer peab olema kiibistatud .
3. Koer peab alluma omaniku korraldustele ( ehk olema koolitatud )
3. Koer võib liikuda piiramata ehk tarastamata territooriumil koos omanikuga ja koer peab olema rihma või lõa otsas kinnitatud .
4. Inimasustusega alal on koeral vajalik/kohustuslik koos peremehega liikudes ka lõastatud kujul suukorv !
5. Koeraomanik on kohustatud hoidma oma lemmiku ketis või piiratud alal (taras ) kui puudub teritooriumil piirdetara või koeral puudub moodne piiraja kaelarihma ja tara näol http://www.distantskoolitus.drammofon.ee/aed.htm
ehk siis ''nähtamatu aed''
6. Koera/koeri pole lubatud ka omas metsas ilma järelvalveta lõa otsast vabastada välja arvatud juhul , kui see on ette nähtud vastavalt seadusega ette nähtud korras olevatel juhtudes , näiteks jahi pidamine jne ...

Alustame siis nendest seadusega ette nähtud punktidest ja lõpetame selle probleemitsemise
Edu kõigile
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: !!!

Postitus Postitas maris »

uugamets kirjutas:Koeraomanikul on oma lemmiku suhtes nõuded :
1. Koer peab omama kaelarihma , mille peal on koera nimi , omaniku kontakt .
2. Koer peab olema kiibistatud .
4. Inimasustusega alal on koeral vajalik/kohustuslik koos peremehega liikudes ka lõastatud kujul suukorv !
Alustame siis nendest seadusega ette nähtud punktidest ja lõpetame selle probleemitsemise
Edu kõigile


Paluks viiteid _seadustele_, mis nimetatud tegevusteks kohustavad.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Metslane »

Tavaliselt on see kohaliku omavalitsuse määrus!
Aim small, miss small!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas maris »

Metslane kirjutas:Tavaliselt on see kohaliku omavalitsuse määrus!

Jah, aga see pole seadus ning nimetatud punktidest kehtib koera märgistamise kohustus minu teada ainult Tallinnas (kiipimiskohustus on ainult osaline, kehtidest teatud kuupäevast, varasemalt registreeritud koerad võivad olla ka teisiti märgistatud). Kohustus suukorvi kanda on väga vähestes omavalitsustes ning ei usu, et ükski kohustab panema koera kaelarihma külge koera nime.

Ma ei õigusta hulkuvaid koeri ega nende omanikke, aga niimoodi lahmida pole ka mõtet.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas aivar00 »

Kui marisele sobib. Analoogsed eeskirjad on olemas kõikidel omavalitsustel veidi erinevas sõnastuses (kasvõi too suukorv) ning on kohustuslikud täitmiseks antud omavalitsuse elanikele.
Suure tõenäosusega lisandub Kohilas ka kiibistamise nõue 2009 aastast.
Lisa 1
Kohila Vallavolikogu 30.11.2004 määrusele nr 63

Koerte, kasside ja teiste koduloomade pidamise eeskiri Kohila vallas


1. Üldsätted
1.1 Käesolev eeskiri sätestab koerte, kasside ja teiste koduloomade ning -lindude, sh tehistingimustes peetav metsloom ja -lind (edaspidi loomad) pidamise nõuded Kohila valla haldusterritooriumil.
1.2 Käesolevas eeskirjas mõistetakse:
1.2.1 looma all imetajat, lindu, roomajat , kahepaikset, kala või selgrootut;
1.2.2 loomaomaniku all füüsilist või juriidilist isikut, kellele loom kuulub või kes õigussuhte alusel loomaomanikuga vastutab viimasele kuuluva looma eest;
1.2.3 lemmiklooma all inimese isiklikuks meelelahutuseks või seltsiks peetav või sellel eesmärgil pidamiseks mõeldud looma. Lemmiklooma kohta käivaid sätteid kohaldatakse ka eriülesannete täitmiseks treenitud loomadele, keda kasutavad näiteks pimedad, politsei või päästeteenistus;
1.3 Loomade pidamisel tuleb lähtuda Loomakaitseseadusest, Veterinaarkorralduse seadusest, Loomatauditõrje seadusest, Jahiseaduses, Hulkuvate loomade püüdmise, pidamise ja nende omaniku kindlakstegemise ning hulkuvate loomade hukkamise korrast ning teistest õigusaktidest ja käesolevast eeskirjast.

2. Loomaomaniku kohustused
2.1 Loomaomanik on kohustatud:
2.1.1 pidama loomi selleks sobilikes elu-, abiruumides, õues (v.a. jahikoer jahil, karjakoer loomi karjatamas) kindlalt tarastatud territooriumil või ketis;
2.1.2 tagama inimeste ja loomade ohutuse;
2.1.3 vaktsineerima oma koerad ja kassid marutaudi vastu;
2.1.4 koera viibimisel avalikes või üldkasutavates kohtades pidama teda kuni 1 m rihma otsas ja vajadusel suukorviga varustatult, välja arvatud pimeda juhtkoer või töötav teenistuskoer;
2.1.5 avalikus või üldkasutatavas kohas koheselt likvideerima oma looma poolt tekitatud reostuse;
2.1.6 registreerima oma koera loomakliinikus (loomaarsti juures) kahe nädala jooksul koera soetamisest või hiljemalt koera kolme kuuseks saamisest;
2.1.7 asjaomaste isikute nõudmisel peab koerapidaja esitama koera registreerimist tõendava dokumendi.
2.1.8 kindlustama tööülesandeid täitvate isikute (postiljonid, arstid jt.) ohutuse.

3. Loomade pidamise üldnõuded
3.1 Loomapidamishooned on lubatud ehitada või paigutada ainult vallavalitsuse poolt kooskõlastatud kohtadesse.
3.2 Keelatud on:
3.2.1 tiheasustusalal karjatada põllumajandusloomi ja -linde haljasaladel ja teistes selleks mitteettenähtud kohtades;
3.2.2 tiheasustusalal liikuda kariloomadega mööda jalgteid, haljasalasid ja teeäärseid kraave ning haljastusribasid;
3.2.3 ujutada loomi inimeste suplemiseks ettenähtud kohas;
3.2.4 lubada loomi ilma järelevalveta mitme korteriga elamutes või elamute juures trepikotta, koridori, maja ümbrusesse ja haljasalale;
3.2.5 hoida koera lähemal kui 1 m üldkasutatavast teest, kõnniteest.
3.2.6 vigastada, hüljata, jätta abitusse seisundisse, piinata, mitte tagada normaalseks eluks vajalikke tingimusi ja sooritada teisi tegusid, mis põhjustab loomadele eelpoolloetletud tagajärgi.

4. Hulkuvad loomad
4.1 Hulkuvaks loomaks loetakse omanikuta või järelevalveta kodulooma, kelle omanik oma tegevuse või tegevusetusega rikub käesolevas eeskirjas kehtestatud koduloomade pidamise nõudeid ja mille tagajärjel loom pääses hulkuma väljapoole loomapidajale kuuluvat või tema kasutuses olevat territooriumi.
4.2 Hulkuv loom:
4.2.1 püütakse kinni (vajadusel uinutamisega) või informeeritakse omanikku, et ta võtaks oma looma kontrolli alla;
4.2.2 väljastatakse hoiukohast omanikule peale kinnipüüdmise ja hoiukulude tasumist. 4.2.3 kelle omanikku ei ole võimalik olnud kahe nädala jooksul pärast hulkuva looma kirjelduse avalikustamisest kindlaks teha või kellele omanik ei ole teate saamisest kahe nädala jooksul loomale hoiukohta järele tulnud, kuulub üleandmisele uuele omanikule või hävitamisele.
4.3 Hulkuva looma hävitamine ei vabasta loomaomanikku vastutusest (sh kinnipüüdmise ja -pidamisega seotud kulude katmine).
4.4 Hulkuva looma kinnipüüdmist ja kinnipüütud looma kohta informatsiooni avalikustamist korraldab Kohila Vallavalitsus. Vastav info avalikustatakse koduleheküljel ja infostendil.
4.5 Inimest ründavat, omaniku kontrolli alt väljunud looma võib hävitada kohapeal.
4.6 Looma korjust kui loomseid jäätmeid peab valdaja käitlema nõuetekohasel viisil. Loomsed jäätmed tuleb üle anda loomsete jäätmete käitlemise ettevõttele (va. lemmikloom). Lemmiklooma, kes suremise momendil ei põdenud loomataudi, võib loomaomanik soovi korral matta oma kinnistule.

5. Vastutus
5.1 Käesoleva eeskirja rikkumisel kannab süüdlane vastutust seadusega ettenähtud korras ning selle täitmist kontrollib Kohila Vallavalitsuse nimel väärtegusid menetlema volitatud ametnikud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Ain Aavik »

Tänud Sulle ''aivar00'' jõudsid vastuse valmis enne mind !
See on korrektne vastus , koos korrektse punktiga selles , mis tuleb ette võtta taolistel juhtumitel .
Need reeglid/seadused on kehtivad kogu vabariigi territooriumil , mitte ainult eelpool nimetet vallas üksinda . Kui on mingidki juhtumid hulkuvate koertega ja murtud loomadega , kehtivad samuti seadused , millede täideviijateks on koerapüüdjad , vajadusel kaasatakse politsei ja vabatahtlikud jahimehed ...
Asjaga on kohustatud tegelema ametnikud käsuliini pidi ja kui nad seda pöördumisel pole teinud , siis on see nende puhas laiskus ja vastutusest kõrvale hiilimine !
Leitakse igat sorti vabandusi , miks pole võimalik tegutseda - tegelikkuses on ikka võimalik küll ja rohkemgi veel , kui tegutseda !!!
Me oleme lihtsalt kõi liiga mugavad , et asju nimetada õigete nimedega ja tegutseda vajalikul moel , lootes , et ehk keegi uurib/otsib/ajab korda ... peaasi , et ''mina'' ei pea oma mugavust ohvriks tuues liigutama hakkama

ja veelkord tänud Aivarile põhjaliku vastuse eest !
Edu olukordade lahendamisel , mitte teiste peale lootmisel !!!
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas maris »

uugamets kirjutas:Need reeglid/seadused on kehtivad kogu vabariigi territooriumil , mitte ainult eelpool nimetet vallas üksinda .


Ootan ikkagi nimekirja omavalitsustest, kus täna peavad 100% kõik koerad kiibitud olema ning suukorvi kandma. Nagu võib lugeda Kohila valla eeskirjast on isegi seal kirjas "vajadusel suukorviga varustatult". Aga oh üllatust - Rapla valla vastavas eeskirjas puudub sõna suukorv täiesti.

Mõne arvates kindlasti mõtetu tähenärimine, minu arvates mitte. Selleks, et kedagi kuskil korrale kutsuda (olgu siis otse näost-näkku või kohaliku konstaabli või omavalitsuse kaudu), tuleb ikka teada, mille eest kuskil korrale kutsuda võib.

Ära on tüüdanud see, et rihma otsas oma koera jalutades ei lähe pea päevagi mööda, et ei öeldaks, miks tal suukorvi pole. Ei pea olema, nii lihtne see ongi.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Metslane »

Kõik oleneb omavalitsusest. Väiksemates kohtades ei näe ma samuti suukorvi kohustust vajalikuks. Iga omanik vastutab oma koera eest ise. Kuna sa Maris oled nüüd seadust studeerind, siis võid julgelt tänaval vastata, et: "Vastavalt meie omavalitsuse määrusele ei ole suukorv kohustuslik." ja jaluta oma bolonkaga edasi.

Preilna võib oma nimekirja kiibistamise kohta ootama jäädagi, siin foorumis vastavad su küsimustele tavainimesed omast vabast ajast.
Aim small, miss small!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas andrus »

Kui vaadata Marise kodulehte ja ta oma koerakesega peaks mulle kesklinnas vastu jalutama küsiks samuti kus suukorv on?? :D
jahismurf
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Feen »

Oh, jutt läheb juba sinna kanti, et kes rohkem mingi looma ees püksi märganud on :) Ma ise küll sellise suhtumisega, et kui kusagil keegi suukorvita koeraga jalutab, siis üks kõik kui suur või väike see koer ka poleks, on ta ohutu. Kui aga juhtub, et ei ole, siis on põhjust kuri olla ning ka seadus on kannataja poolel.

Seda ka, et erinevates Eestimaa paikades on erinevad nõuded, nagu juba välja toodi. Ma tahtsin ka Uugametsalt uurida, et millele ta tugineb, väites, et antud eeskirjad igal pool samad on. Ma ise väidan, oma vabast ajast :D, et igal pool ei ole samad eeskirjad. Samas, hulkuv koer on ikka suht ühte moodi hulkuv koer, kui ta üksinda väljaspool tarastatud, piiratud vms ala (mis ei ole nt oma maadel asuv 100 ha-d metsa, kui sel puudub tara) ja ei tegele tööülesannete täitmisega.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Ain Aavik »

Loomapidamise üldsätted on põhimõtteliselt igal pool samad , samuti koerte ja muude koduloomade ning pudulojuste kohta käivad eeskirjad .
Need omakorda peaksid olema seatud vastavusse muude seadustega , mis kehtivad ja kui neid pole vabariigi valitsuse ettekirjutustega kooskõlasolevalt muudetud !

Pole kõikse targem , kuid tean seda , et paikonniti erinevad nad siis ilmselt tõesti , kui siinjuures teadjad nii väidavad - olen sellega nõus , kuid asi millega pole kohe kuidagi nõus - on see , et ...

Tsiteerin :
''Asjaga on kohustatud tegelema ametnikud käsuliini pidi ja kui nad seda pöördumisel pole teinud , siis on see nende puhas laiskus ja vastutusest kõrvale hiilimine !
Leitakse igat sorti vabandusi , miks pole võimalik tegutseda - tegelikkuses on ikka võimalik küll ja rohkemgi veel , kui tegutseda !!!
Me oleme lihtsalt kõi liiga mugavad , et asju nimetada õigete nimedega ja tegutseda vajalikul moel , lootes , et ehk keegi uurib/otsib/ajab korda ... peaasi , et ''mina'' ei pea oma mugavust ohvriks tuues liigutama hakkama !''

''mina'' nimetaja all on peetud ennekõike silmas mugavaid ametnikke ja nende vingerdamisi , vusserdamisi ja lihtinimeste jooksutamist ühe ukse tagant teise taha , mis on sõna otseses mõistes töökohustustest ehk vastutusest kõrvale hiilimine - ehk moodsas keelepruugis ''bürokraatia'' ( nad ise ütlevad ''suunama vastava valdkonna ametipädeva inimese juurde'' !!?? ).

Marisele teadmiseks olgu öeldud , et sõna ''suukorv'' ja nii mõnedki muud punktid/sõnad/klauslid on välja jäetud justnimelt selle ametnikkonna hoolimatuse ja mugavuse ning vastutusest ära hiilimise tõttu . Kui on soovi nende mugavate inimestege vaielda , et neile see või teine vajalik asi selgeks teha ja läbi suruda kasvõi volikogude tasandil , peab olema ülimalt ''loll ja järjekindel'' ning elama laitmatut elu , et ise nende ametnike põlu ja vimma sattumas poleks , kui ettepanekute tegija !

Minu , kui väikese uugametsa - ehk imeliku tüübiga pole mõtet - olen sihuke imelik ja metsapoole eluk - kui on tahtmine näpuga näidata , siis on vaja teha seda õiges suunas ja selle suuna andsin vihjena ka üleval pool kärmelt kätte ...

Nii , et EDU saatku kõiki nii jahis , kui hoolimises ! (ka lemmikloomadest hoolimises - nad ju meie lühiajalised teekaaslased )
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta