Vasemakäemehed

2004. aasta teemad
Suletud
Lefty

Vasemakäemehed

Postitus Postitas Lefty »

Tere kõigile jäägrifoorumi meestele.
Ma tahaks teada, kuidas on teised vasakukäelised jahimehed lahendanud oma probleemid (seda just vintidega)? Kas olete ümber õppinud parema õla pealt laskma, ostnud vasakukäeliste püssi, või toimetate osavalt paremakäepüssiga vasakul õlal? Siledaraudsega mul probleeme pole, kuna vanaisa pärandas mulle oma vasakukäelise Saueri.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Sileraudne on mul ümber tehtud aga vindi ostan vasaku, kuna sai teist Tallinnas poes õlga proovitud ja tundus üsna oma(põske oleks vaja natsa tõsta). Parem poolset vinti proovides pead pead väänama väga ebaloomulkult, et üldse midagi optikasse saada ja kiirest laskmisest ei tule siis midagi välja.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ise ei ole vasak... Rapla poe mees soovitas vasakukäelisele vibulukuga wintcesteri v pump süsteemi .Põsetugi on ka õigekäelistel vajalik ja see on kergesti tehtav.Kui laad enamvähem sirge ongi asi lahendatud.Kivi kotti!
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Probleem tuttav. Tegelikult saab ju väga edukalt lasta tavalise vindiga vasakust õlast probleem tekib aga laadimisel, sest relv tuleb laadimise ajal õlast ära võtta , seega kannatab oluliselt laskekiirus näit ajujahis.
Ise lahendasin probleemi sellega, et ostsin endale vibulukuga Browningu.
(arvan, et Eestis ainulaadne).Eelnevalt valdasid mind muidugi kõhklused,kuna olin taolisi relvi näinud ainult kauboifilmides. See on ses mõttes universaalne relv , et sobib nii parema kui vasakukäelistele.Ja laadimiskiirus on muidugi kövasti kiirem kui poltlukuga relval.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

saarlane kirjutas:...ostsin endale vibulukuga Browningu.

:roll: kas keegi seletaks võhikule, mis imeasi see vibulukk on?
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Tegelikult ega ei oska täpset eestikeelset vastet sulle õelda aga tegu on nii õelda ( lever action rifle) seega kang või hoobtüüpi vinnastus mehhanismiga.On olemas kaks süsteemi
1. Winchester tüüpi - laadimise ajal päästik jääb kohale . (Indiaani filmid)
2. Päästik liigub kaasa - minu Browning on seda tüüpi.
Egas elevant pole siga!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

ümberlaadimine toim. päästiku kaitsme taha ja ette liigutamisega-oli mul öigus?
sokupoiss
Postitusi: 26
Liitunud: T Mai 11, 2004 6:51 pm

vask

Postitus Postitas sokupoiss »

siiani olen hakkama saanud kõigi paremaõlgsete püssidega. Vahet ei ole vähemalt mulle, ainuke mis võib nati eba meeldiv olla on;osadel relvadel püstoli osa kabal on tehtud paremakäejaoks. Laadimise seisukohalt ei osaka täpselt öelda kuna suht harva on vaja kiiret ümber laadimist ning kui see toimub ei ole aega jälgida kuida täpselt käed liikuvad, aga kiirus ei jää oluliselt aeglasemaks kui paremakäelistel.
Kasutaja avatar
keits
Postitusi: 14
Liitunud: N Sept 23, 2004 11:33 pm

Postitus Postitas keits »

alustasin sileraudsega, millega ei olnud minul mingit probleemi vasakuga lasta. Aasta alguses sai soetatud enesele vintraudne. Nimelt oli tallinna Küti Äris olemas selline mudel nagu Tikka Master M695 LH 30-06. Uurisin asja natuke lähemalt, ja kuna ise olen lõuna eestist siis sai asi niimodi aetud et see relv toodi tartusse Trapperisse ja seal sai ka kaup maha tehtud. Olen proovinud ka parempoolse lukuga vintrelvaga lasta aga vasapoolne on ikka rohkem oma. Sihtimine ja objekti leidmine on juba tunduvalt kiirem, laadimisest rääkimata. Siiamaani on sellega lastud ainult märki ja tehtud laskekatsed ja samuti ka sokku lastud. Siiamaani olen väga rahul. :lol:
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

eks ta raske ju ole, aga hädaga saab asja aetud. ma olen kutsikast saadik paremakäe püssiga vasakust õlast lasknud ja kuidagi on see selgeks saanud. ehkki, tuleb tõdeda, et laadimine on tõesti probleem. samas olen poes vasakukäe püssi proovinud ja see tundus jälle omamoodi imelik, nii et seni pole hakanud neid ka soetama

ja reeglina on tiirud vasakukäelisi diskrimineerivad - vinditiirudes on laud/lett tavaliselt valel pool ja haavlitiirudes kasvõi prügikastid laskekoha paremas servas :D
vasakukäeline

vint vasakukäelisele

Postitus Postitas vasakukäeline »

Ostsin endale keskelt lahti murtava 1-lasulise Iz18 MH ja lasksin relvameistril laadi ümber teha . Kokku läks maksma 3000 eek-i
Mis puutub parema lukuga püsside laadi ümber tegemisse , siis sellel pole mõtet kuna ümber laadimisel lõhud vasaku käe ära.
case
Postitusi: 11
Liitunud: E Aug 02, 2004 12:01 pm

Postitus Postitas case »

mina harjusin ümber ja saab lasta küll ka vasakust õlast.
case
Suletud