Karuott

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas andrus »

baddmann kirjutas:Minu meelest jällegi ei ole Männil seda soppa millega teda loobitakse ära teeninud. Tema ei ole öelnud midagi selle kohta, millal jahimees või mõni teine inimene satuks hädaseisundisse ja peaks karu vastu enesekaitseks relva kasutama. Küsimus oli lihtsalt selle kohta, kuidas metsloom käitub paanikas olles, haavatuna vms, mis on tal vastatud vägagi adekvaatselt. Keegi, s.h ka P. Männil ei ole keelanud kasutada enese kaitseks relva, veelgi enam - seda ei saagi keelata. Lihtsalt see isik, kel on rohkem rammu, enesekindlust, närvide vastupidamist ja ehk ka võimsam relv, see ehk julgeb oodata kauem (kuni karu tuleb n.ö 1 m), ja teine inimene jälle vähem. Inimesi on erinevaid, nii nagu ka loomi (karusid) on erinevaid.

BM

Aga oled sa kunagi käinud mõnel loengul mida Männil peab???
Kui ma ei oleks jahimees ja asjadega kursis mis metsas toimub siis jääbki mulle selline mulje,et jahimehed on mõrtsukate kamp kes igal võimalusel hävitaks eestist kõik kiskjad.Ja see ants arvab,et neid on ikka veel vähe.Kas seda saab nimetada normaalseks kui eelmine aasta suvel siga passides istus mees põllus puki otsas ja alla ei saanud sest 3 otti istusid all.Ja ära ei kavatsenudki minna ei kisa ega paugutamise peale.Minema läksid siis kui sõitsin autoga ligi ja lasin signaali.
Viimati muutis andrus, N Okt 09, 2008 11:21 am, muudetud 2 korda kokku.
jahismurf
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Karuott

Postitus Postitas baddmann »

Olen ja rohkem kui ühel. Minule ei ole temast küll muljet jäänud, et ta ei teaks millest ta räägib. Kui see jutu sisu auditooriumile iseenesest ei meeldi, siis ei ole lektor selles süüdi, ma pakun.

BM
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas reimakas »

Kui sa lollile räägid tarka juttu, ega siis loll targaks saa...
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Karuott

Postitus Postitas Eik »

Natuke liiga ilus jutt, et 1 (üks) meeter enne inimest keerab karu äkki kõrvale.
Pruunkaru maks. liikumiskiirus on ca'56 km/h, see teeb 15 m/s, mis krdi häma
see Männil ajab, kui karu kargab 20 meetrit sinust metsast välja ja tormab 2 sekundiga
sinuni siis jõuad vaevalt püssi tõsta ja ühe lasu teha.
Marjuline või tervisejooksja ei jõua isegi mõeld mis teda tabas.
Tegemist on siiski kiskjaga, seda ei tohiks Männili kena mula lugedes ära unustada.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas aivar00 »

Eks ta närvide mäng ole- kuid mulle ka tundub see Männili jutt kreenis olevat. Ma ei väida, et hr. Männil rumal on, kuid siin Eestis minu andmetel ei ole keegi analüüsinud põhjalikult karude ründeid. Seda isegi ei saa teha, sest mastaap on liiga väike. Aga nii Siberis kui ka Kanadas ja USA-s ma küll kuulnud ei ole, et karu ainult "hirmutab" sind sulle peale jooksmisega. Neid loodusfilme küll näidatud kuidas üks karu teist tõrjub. Ja minu arusaamise järgi on karule inimene samasugune olend kui ka tema liigikaaslane. Järelikult "hirmutamine" toimub analoogselt. Aga eks järeldused teeb iga mees ise.
ikka lõbusalt
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas Ats »

No Peep võiks nädalavahetusel põdrajahis karuga kokku juhtuda, kuuleks, mis räägib selle peale ja kuidas tegutseb! Kuigi karu kahjuks on meil laskmisluba :M
Viimati muutis Ats, N Okt 09, 2008 5:13 pm, muudetud 2 korda kokku.
Pole looma, pole probleemi!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Olete te kunagi kuulnud ,et piimapoe müüa väidab ,et tema piim ei kõlba juua? Ärge unustage kus kohast saab mees palka! Pole kiskjaid pole ka töökohta,mida ta siis ikka peaks rääkima.Ja midagi valesti ta ju päris ka ei räägi,kui just seda ,et oleks aeg tunnistada ,et kiskjate arvukus hakkab v õieti juba on käest läinud,just sellepärast sellised olukorrad hakkavadki üha sagedamini juhtuma.Ja seda pole ka nüüd mingit põhjust väita ,nagu ta JAHIMEES ei oleks ja nagu temagi ainult oletab ,oletan ka mina (teda kuigivõrd tundes),et tema oleks võibolla tõesti mõne sammu kõrvale hüpanud,kas karu teda oleks rünnanud....,ei oska täpselt keegi öelda.Ka hiir tuleb kallale ,kui tema teritoorjum kahaneb ja samas põgeneb ka väiksemagi võimaluse korral.Samamoodi ahendati karu taluvus lävi ja antud olukorras lahendas mees olukorra sedasi ja õieti tegi,"olekseid" võib igaüks mõelda palju tahes,antud juhul on inimene elus ja seega karu hukk õigustatud.Tsiviliseeritud ühiskonnas peaks see ju ikka määrav olema.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas Mart »

Lisaks siis arutellu eht sakslasliku lause , ... aga mis siis, kui need karud, ilvesed ja hundid tulevad külla ja hakkavad meie lapsi murdma ... !!!
Rohkemat poleks nagu vajagi öelda, et üle Eestiline kiskjate arvukuse miinimumini viimine ette võetaks. Inimeste stressilävi on praeguseks juba ületatud ja öelge üks argument, miks peaksime elama kiskjate surve all ja laskma oma lemmik- ja kariloomi murda. Õeldakse vastulause, et me peame õppima kiskjatega kõrvu elama. Seda olemegi kõik need aastad ju teinud, pole hundid, karud ja ilvesed meie metsadest otsa lõppenud. Miks peame aga sunniviisil jääma kiskjate surve alla, sellest ei saa aru.
Teadustööd ja kiskjaid uurida võib vabalt ka hajaasustusega territooriumitel Siberis ja Kanadas, aga seda ei pea mitte tegema tiheasustusega aladel.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas GC »

Keegi eelkõneleja rääkis, kuidas karu tuli ajust ja jalad läksid nõrgaks. Selles kogu häda ongi, et mõnel lähevad need jalad nii nõrgaks, et ainuke, mis toimib on päästikut hoidev näpp.
Ja kui mõni ei usu, et Peep on karuga metsas üldse kohtunud, siis mõned aastad tagasi kevadel käisin mina isiklikult koos Peebuga talvel metseajahi käigus leitud karu pesa vaatlemas. Olime ligi pool tundi ca 25 kaugusel ja jälgisime, kuidas 2 jõmpsikat mängisid ja ema nende turvalisuse eest hoolitsedes pesa ümber väikeseid ringikesi tegi. Lõpuks ta midagi kahtlustas ja poegadele antud märguanne sundis ka meid lahkuma. Igasuguse kiusatuse vältimiseks olid meil kaasas ainult vereta jahiks sobilikud relvad.
Kui mõne mehe arvamus ja ettekujutus kiskjatest ei ühti hr. Männili omaga, siis pole vaja kohe hirmsasti tatti pritsida nagu teie oleks maailma kõige targemad. See näitab ainult teie matslikust.
Ja kas mitte paaril viimasel aastal küttida lubatud karude arv suurem pole olnud kui tegelikult kütiti?
koos koeraga
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas robi1 »

GC kirjutas:Keegi eelkõneleja rääkis, kuidas karu tuli ajust ja jalad läksid nõrgaks. Selles kogu häda ongi, et mõnel lähevad need jalad nii nõrgaks, et ainuke, mis toimib on päästikut hoidev näpp.
Ja kui mõni ei usu, et Peep on karuga metsas üldse kohtunud, siis mõned aastad tagasi kevadel käisin mina isiklikult koos Peebuga talvel metseajahi käigus leitud karu pesa vaatlemas. Olime ligi pool tundi ca 25 kaugusel ja jälgisime, kuidas 2 jõmpsikat mängisid ja ema nende turvalisuse eest hoolitsedes pesa ümber väikeseid ringikesi tegi. Lõpuks ta midagi kahtlustas ja poegadele antud märguanne sundis ka meid lahkuma. Igasuguse kiusatuse vältimiseks olid meil kaasas ainult vereta jahiks sobilikud relvad.
Kui mõne mehe arvamus ja ettekujutus kiskjatest ei ühti hr. Männili omaga, siis pole vaja kohe hirmsasti tatti pritsida nagu teie oleks maailma kõige targemad. See näitab ainult teie matslikust.
Ja kas mitte paaril viimasel aastal küttida lubatud karude arv suurem pole olnud kui tegelikult kütiti?
Mina ka ei pea Männili juttu tati pritsimiseks,loomulikult ta ei saa öelda et andke karudele kohe tuld kui näete enda peale tulemas.
metsas käi tasa tasa.....
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas jorr »

Männili kohta ei oska midagi kosta,kuid see,et laskelubasid antakse karule rohkem ja palju jääb laskmata,ei ole ju aint jahimeeste süü.Mis jahti üldse praegu karule teha tohib,oli vist varitsus?No mida sa pimesi(sügis) varitsed või hiilid?Kui ikka vaja viia loomade arvukust alla ja lubasid eraldatakse,siis oleks vaja ka load nii eraldada,et need jahimeeste poolt realiseeritakse.Et anname loa välja keset päeva ja lagedale põllule,las nüüd jahimehed (hobitegelased) nuputavad,kuidas hakkama saavad,meie ametnikud oleme oma töö teinud(load andnud) ja muu pole meie mure?Ja et kiskjate arv suur on,see just siis jahimeeste süü,ei lase paganad kõike ära mis lubatud.
Selle karude ründe kohta arvan,et igal metsloomal kaob hirm inimese ees,kui inimene looma ei ohja.Minu arvates on loomulik,kui metsloom kardab inimest,mitte vastupidi.Ja kui loom inimest ei karda(loomaarvukus suur) siis ta ka ründab kergesti häirimise korral.Jääb tõesti aint loota,et ei juhtu seda, nagu Sakslane ütles,et kui kisjad juba kodus lapsi murdma hakavad.Siis ehk hilja inimeste seast vastutajat otsida,et kes süüdi?
noorus on ilus aeg
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas GC »

Eks ole! Muretseme siin selle üle, et metsloom tuleb koju lapsi murdma. Aga see, et koduloom koer inimesi ründab, on meil tavaline. Äkki tasuks selle peale muretseda!?
koos koeraga
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas robi1 »

jorr kirjutas:Männili kohta ei oska midagi kosta,kuid see,et laskelubasid antakse karule rohkem ja palju jääb laskmata,ei ole ju aint jahimeeste süü.Mis jahti üldse praegu karule teha tohib,oli vist varitsus?No mida sa pimesi(sügis) varitsed või hiilid?Kui ikka vaja viia loomade arvukust alla ja lubasid eraldatakse,siis oleks vaja ka load nii eraldada,et need jahimeeste poolt realiseeritakse.Et anname loa välja keset päeva ja lagedale põllule,las nüüd jahimehed (hobitegelased) nuputavad,kuidas hakkama saavad,meie ametnikud oleme oma töö teinud(load andnud) ja muu pole meie mure?Ja et kiskjate arv suur on,see just siis jahimeeste süü,ei lase paganad kõike ära mis lubatud.
Selle karude ründe kohta arvan,et igal metsloomal kaob hirm inimese ees,kui inimene looma ei ohja.Minu arvates on loomulik,kui metsloom kardab inimest,mitte vastupidi.Ja kui loom inimest ei karda(loomaarvukus suur) siis ta ka ründab kergesti häirimise korral.Jääb tõesti aint loota,et ei juhtu seda, nagu Sakslane ütles,et kui kisjad juba kodus lapsi murdma hakavad.Siis ehk hilja inimeste seast vastutajat otsida,et kes süüdi?
Jorri jutuga päri,tõesti ei tea kuidas praeguste ilmaoludega saab varitsusest karu lasta.Aga kui ma täpselt meenutan,siis paar nädalat tagasi jooksis uudis ajakirjandusest läbi et miski Saksa härra lasi kaera põllust suure karu ja oli sest nii liigutatud et hakkas nutma.Kõige imelikum selle loo juures oli see et see karu lasti pool neli hommikul ja kuu oli ka vist alla poole.Käisin paar päeva hiljem sama kellaeg väljas, aga ei näinud üldse käiagi,ei tea küll mis kotka silm sellel saksa vanamehel oli.. :shock: :shock: :shock:
metsas käi tasa tasa.....
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas gunnar »

GC kirjutas:Eks ole! Muretseme siin selle üle, et metsloom tuleb koju lapsi murdma. Aga see, et koduloom koer inimesi ründab, on meil tavaline. Äkki tasuks selle peale muretseda!?


Loe pisut rohkem siit foorumist, hulkuvate koerte üle on siin juttu kordades rohkem kui metsakiskjate. Hulkuv peni on EW kõige kaistum elukas üldse.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas andrus »

Kelle tarkpea arvamuse järgi neid karu lube antakse?Krt sinna piirkonda kus karusid jalaga segada antakse luba 3 sektsiooni peale?Mõned ei saa üldse.Kes enneb laseb see saab.Eelmine nädal 4 aju ja 2 karu see ja 2 värsked jäljed.Kui suur on karu optimaalne asustustihedus?????????
Ja siin eelpool kõnelejale nii palju,et 25m pealt karu vaatamisega saavad enamus hakkama aga kas teil püksid ja ***** 3-4 meetri peal või hämaras seasöödale hiilides ootamatu kohtumise kah vastu peavad??Laupäev oli minu jaoks 2 aasta jooksul 24 kord karuga suht ligidalt kohtuda,viimane oli ikkagi liiga ligi.Ja ei ole olnud need elukad just eriti sõbralikud ja inimese pelgajad.Ühe sea isegi olin sunnitud karule jätma,sest söödale hiilides ja peale sea laskmist selgus,et karu oli teisel pool põõsast samade plaanidega ja tema suhtumine minusse ei olnud just kõige parem tulin sealt roomates 100m tagasi.Hommikul vaatama minnes oli seal taga osa ära söödud aga ott oli korjusest 10m eemal kuuskede all keras.

Iga kord võtab tilga püksi aga iga korraga jääb kogus väiksemaks.Siiani on õnn minuga olnud.
jahismurf
Vasta