Helendav kirp

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
niva
Postitusi: 3
Liitunud: K Okt 08, 2008 7:53 pm

Helendav kirp

Postitus Postitas niva »

Kas keegi mõistab miskit rääkida helendavatest kirpudest?Peaasjalikult huvitaks mind,kust oleks noid võimalik hankida.Olen kuulnud mingitest fosfori baasil toimivatest ning internetiavarustel olen kohanud ka selliseid ,mida tuleb enne kasutamist pisut mudida.Nood mudimist nõudvad on aga ainult üheks korraks.Kui keegi teab,olge head andke teada!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas tony »

Neid peaks igas normaalses jahipoes olema.Ämaras kannatab kasutada küll.
lanza
Postitusi: 3
Liitunud: R Jaan 02, 2009 3:12 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas lanza »

Mina oma võõpasin üle lastele mõeldu värviga ja toimis. On selline helendav värv peaks kirjatarvetest saama.
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas jagwelt »

Mina ostsin omale Rakvere Anomest.
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
Kasutaja avatar
gustav
Postitusi: 62
Liitunud: R Nov 04, 2005 7:45 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas gustav »

Tartu Trapperis oli mitmeid erinevaid värve ja nii liimitavaid kui keermega..Endale ostsin just sealt
Jaht on midagi erilist
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas <Mario> »

Endal sellist ei ole aga küllaltki praktiline asi tundub olevat küll. Osad on niisama värviga vms aga eriti head on fosforiga, näitad põues kasvõi telefoniga valgust peale veidi :) ja helendab õrnalt.
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas sooviku »

Et paned omale toru otsa põue :shock: ja näitad telefoniga valgust peale.Oh püha müristus,varsti saab jälle lehest surmateateid lugeda.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas duma »

sooviku kirjutas:Et paned omale toru otsa põue :shock: ja näitad telefoniga valgust peale.Oh püha müristus,varsti saab jälle lehest surmateateid lugeda.

Kas see fosfor siis nii väha aega helendab või istutakse pukis päris kaua? Lased valgust ikka peale enne pukki minekut :wink:
duo on parem
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas wsm »

niva kirjutas:Kas keegi mõistab miskit rääkida helendavatest kirpudest?Peaasjalikult huvitaks mind,kust oleks noid võimalik hankida.Olen kuulnud mingitest fosfori baasil toimivatest ning internetiavarustel olen kohanud ka selliseid ,mida tuleb enne kasutamist pisut mudida.Nood mudimist nõudvad on aga ainult üheks korraks.Kui keegi teab,olge head andke teada!


Ilmselt on need fiiber-optilised sihikud millest soovid infot. Panin siia selliseid sihikuid valmistava firma lingi , kust saate ennast asjaga kurssi viia ja palju head tarkust juurde ja vaadake ka Patrik Flanigani vidosid kindlasti, temal need vidinad kasutusel
http://www.truglo.com/content/products/ ... tegory.asp

Selgituseks niipalju, et meil müügis kauplustes fiiber- optilised pulgad ja kirbud, millega saab lasta halva sombuse ilmaga ( parandab natukene sihtimist)
Siis teisel variandil on fiiberoptiliste pulkade alla pandud peegel, mis võtab taevavalgust fiiberpulkadele lisaks ja nendega saab ka videvikus edukalt sihtida (ise kasutan ka sellist varianti metsas Winchester-94-l)
Kolmas variant , tänapäeva viimane sõna, kus fiiber-optilised pulgad-kirbud sisaldavad radioaktiivset ainet Tritium. Need pulgad- kirbud helendavad minu teada kuskil 15 aastat jutti ja ei ole vahet kas on öö või päev. Teadagi Tritiumi sisaldus ei ole nii tugev, et peast juuksed ära tulevad :)
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas kirp »

Keegi neid peegliga variante müüb ka Eestis või on mõni hea netikauplus tellimiseks?
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas fooniks »

ise kasutan fiibrist kirpu. kinnitub magnetiga lati külge. iseenesest on see jublakas umbes 7cm pikk.
see toimib nii et vastavalt valgusele helendab, mida hämaram seda vähem helendab kuid minu
arvates ajab asja ära, pole ykski lask tegemata jäänud ei valges ega pimedas. ei ole kyll päris
mida küsisite kuid proovida tasuks ehk ajab asja ära hind jääb kusagil 300 eeki ringi.
Kasutaja avatar
Mattis
Postitusi: 39
Liitunud: R Okt 08, 2004 2:00 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas Mattis »

Ma tõin lombitagant sellise kirbu.
http://nagi.ee/photos/tabrimat
Täitsa ok jublakas on. Pimedas muidugi abi pole. Hämaras pardijahil oli väga hea.
Sääl oli hinnaks vist 15 taala.
Otsid mind - MINE METSA :) !
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas aivar00 »

Vene ajal võtsin vanalt kompassilt selle nn. helendava "fosfori" või mis iganes ta nimi on ja liimisin epoga kaheraudse kirbu ette (lae poolt vaadates). Istusin pukkis ja kui loom tuli pimedas peale, siis lasin peopesas taskulambist korraks valgust peale. Peale seda "kirp" helendas ilusti umbes 10-15 minutit. Siis tuli selle aja jooksul üritada lask ära sooritada. Loomulikult optika vastu ei saanud, kuid pikendas oluliselt pukis istumise aega. Veel värvisid paljud mehed sileraudsel lati pealt valgeks. See aitab ka hämaras päris hästi.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas Mart »

wsm kirjutas:Kolmas variant , tänapäeva viimane sõna, kus fiiber-optilised pulgad-kirbud sisaldavad radioaktiivset ainet Tritium. Need pulgad- kirbud helendavad minu teada kuskil 15 aastat jutti ja ei ole vahet kas on öö või päev. Teadagi Tritiumi sisaldus ei ole nii tugev, et peast juuksed ära tulevad :)


http://et.wikipedia.org/wiki/Triitium

Ilma strateegiliste kaupade loata neid vaevalt eestisse saab. Niisama püssikirbuna ei olegi vast ohtlik, aga jamad hakkavad siis, kui see triitiumit sisaldav ampullike katki läheb. Aine ohtlik sissehingamisel, samuti neelamisel ja nahaga kokkupuutel.
Tugevalt helendava kirbuga on sovieti armeest mälestus, et pandi kirbu otsa nõrk helendav diood. Asi eht sinnamaani, kui pimedaks läks, siis see kirbuke joonistas silmade ette sellise virr-varri. Konkreetsest sihtimispunktist ei olnud juttugi. Näiteks võta pimedas põleva sigareti ots ja liiguta vähe silmade ees.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Helendav kirp

Postitus Postitas aivar00 »

Nooruspõlves sai ka seda valgusdioodi varianti katsetatud. Nooruspõlve töökohas arvutuskeskuses oli erineva kuju ja värviga valgusdioode "saada". Sai siis proovitud neid kirbu asemele aretada ja mikrolüliti siis pöidla alla pandud. Huvitaval kombel effekti ei andnud kuigi sai potekaga toite tugevust reguleerida. Lihtsalt helendas liiga võimsalt. Sellepärast ka kompassi nõel loosi läks.
ikka lõbusalt
Vasta