Brno päästikus küsimus

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas honkomees »

Brno manuaalis mingi jutt esimese trikli kasutamisest ettepoole lükates ... kuna inglist õppind pole siis selget sotti ei saand. Endal pole küll õnnestunud seda ettepoole mingi valemiga lükata ja lisaks jäi arusaamatuks, mida selle lükkega saavutatkse, oleks nagu "kerge lask"???
Äkki keegi inglise keelt hästi oskav relvasid jagab inime aitab mind alljärgneva lõike tõlkega
The front trigger can be used with cocking. With the shotgun on safe, push the back of

the trigger latch forward until the trigger snaps in (Fig. 3). After unlocking and aiming, fire by

pulling the trigger slightly. If you want to cancel cocking, check the shotgun lock and pull the

trigger slightly. When firing with the back trigger, the front trigger must not be cocked. The

front trigger is used for firing the lower, rifle barrel; the back trigger is used for firing the

upper, shotgun barrel. If you fire a cartridge in one barrel only, the other barrel can be

locked by shifting the lock backwards. Replace spent cartridges with new ones by opening

and breaking the shotgun. The ejectors pull the empty cartridge out of the chambers. When

you have finished firing, disassemble the shotgun and clean it.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas rajaleidja »

Sõnasõnalt raske tõlkida. Aga nagu ma aru sain, siis tegemist vist kaheraudsega, millel üks päästik?
Kui nii, siis sain mina sellest jutust aru nii, et esimene päästik(lükatud ette) on siis laskmiseks alumisest rauast ja tagumine päästik ülemisest rauast.

Pane siia ka see link, kust sa selle teksti võtsid. Ehk seal mõned abistavad joonised ka. Siin on midagi veel juttu ainult ühe raua lukustamisest. Mingi joonis, mis ma leidsin, näitab, et kaitseriivi saab liigutada vasakule/paremale. Kas sinu relval on sama moodi?
Viimati muutis rajaleidja, N Okt 16, 2008 1:12 pm, muudetud 2 korda kokku.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas Pauli »

Võrdlemisi segane jutt. Ma saan aru, et esimest päästikut peaks saama ettepoole lükata, kui kaitseriiv peal on (shotgun on safe). Samas käib jutt vinnastamisest (cocking) ja sellest, et tagumisest päästikust lastes ei tohi esimene olla vinnastatud. Ilmselt peetakse silmas ikkagi snellerit - siis loogiline, et teise raua lask võib snelleriga rauas ka paugu lahti põrutada. Snelleri mahavõtmine peaks toimuma vist kaitseriivis relval esimest päästikut vajutades. Ei välistaks võimalust, et Brnol on sneller lisavarustuses ja kasutusjuhend on tehtud snelleriga mudeli järgi. Seega äkki sa ei peagi saama päästikut ettepoole suruda.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas honkomees »

rajaleidja kirjutas:... Aga nagu ma aru sain, siis tegemist vist kaheraudsega, millel üks päästik?
.
kaheraudne, millel ikka kaks päästikut, ja mõlemad teevad pauku ka. Aga millekski saab seda esimest nigu veel kasutada ..., tegelt on seal ka pilt juures http://www.czub.cz/navody/bo801-2_en.pdf
lk.16 tekst ja 21 pilt
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas baddmann »

Brno tuntud kombide tootja ja tuntud vahetusraudadega relvade tootja. Seega võib eeldada, et honkomehel kaheraudne, millel (olenemata tegelikult kasutuses olevatest raudadest) on võimalus kasutada alumise raua jaoks (mis kombiversioonis oleks vintraud) snellerit. Kui snelleri aktiveerimine käib päästiku ettepoole surumisega, siis on tavaline, et snellerit maha võtta ilma tulistamata saab sel moel, et kaitseriiv lükatakse peale ja siis vajutatakse snelleri päästikut - käib väike plõks (ilma pauguta, kuna riiv on peal) ning päästik on jälle tavarežiimis.

BM
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas kaalikas »

on jah snelleriga päästik,CZ ja BRNO puhul ei ole see lisavarustus vaid on kõigil relvadel!
In fact You look like a shit!
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas uralets »

Mul endal on ka kombineeritud BRNO ja kõik toimub just nii, nagu Baddmann kirjutas. Aga kui sa päästiku ette lükkad,siis see nõks on tõesti nii nõrk,et jääb mulje et ta üldse ei liigu.Ja Honkomehele on veel nii palju,et vinnastatud scnelleriga EI TOHI siledast lasta,muidu tuleb nissugune jama nagu siin:http://talks.guns.ru/forummessage/56/239704-5.html.
Honkomees, oled oma püssiga rahul?Kuidas rauad jooksevad?
sulgpall on parem kui keks
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas honkomees »

uralets kirjutas:...kui sa päästiku ette lükkad,siis see nõks on tõesti nii nõrk,et jääb mulje et ta üldse ei liigu...

njah, peab veel ja veel proovima, ei tundnud mingit nõksu. Kui tugevalt seda ettepoole lükkama peab?, väga ei julge triklit murda....
uralets kirjutas:... oled oma püssiga rahul?Kuidas rauad jooksevad?

no uus värk, optikat pole veel suutnud valida, ilma on mu viletsa nägemisega tulemused nagu on, lasin 30 m dupleedega ilma erilise vahepealse jahutamiseta (jooks märklehe juurde ja tagasi), vintrauast jooksid keskpunktist 5-8 cm kella 11 peale (3 cm ring), siledast eri tüüpi kuulid üles 10-20 cm, brenneke tüüpi erinevad kuulid suht lähedale vinditabamustele, Polevi kuul kõvasti kõrgemale.
Eks kui lainurkoptika saab peale, siis saab tegliku seisu ka näha. Milline on su enda kogemus?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas baddmann »

Segan vahele :D

Kui optikat pole veel valinud, siis ongi kõige õigem aeg ilma optikata katsetusteks ja relva tundmaõppimiseks. Kirp ja sälk ikka reguleeritavad ju vast sel relval ? Siis lasegi ülemine ehk sileraud enda jaoks meelepärase parajalt tummise laenguga padruniga ja sobivate omadustega kuuliga sisse, mida jahis kasutama hakkad (nt 50 m). S.o reguleeri vajadusel sälku vasakule-paremale ja kirpu üles-alla. Seejärel vali välja põhiline jahis kasutatav vindimoon (laed ise ? või siis konkreetne tehasepauk kindla raskusega kuuliga) ning tee katselasud ära. Seejärel vajadusel reguleeri raudade kokkujooksu (manuaalis peaks kirjas olema, kuidas seda teha), et saada vindiraud silerauaga kokku jooksma ehk siis sellele nii lähedale, et ise rahule jääksid.

Kui ilma optikata kasutuse jaoks (võsas koeraga) need asjad korras on, siis optika "tekkimisel" (kiirjalad, eksole ?) otsusta, mis moona vindirauast kasutada soovid ja lase nüüd optika ainult vintraua järgi sisse. Vägagi tõenäoliselt ei ole sul sellisel juhul optikaga silerauast laskmisel midagi peale hakata, kui just 10-20 m pealt ei lase. Kuid kombi ei olegi kõikvõimas kõikide laengute-kuulidega, alati jääb mingi nüanss, mille jaoks ta täies mahus ei sobi.

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:Segan vahele :D ... Kirp ja sälk ikka reguleeritavad ju vast sel relval ? Siis lasegi ülemine ehk sileraud enda jaoks meelepärase parajalt tummise laenguga padruniga ja sobivate omadustega kuuliga sisse, mida jahis kasutama hakkad (nt 50 m). .... Seejärel vajadusel reguleeri raudade kokkujooksu (manuaalis peaks kirjas olema, kuidas seda teha), et saada vindiraud silerauaga kokku jooksma ehk siis sellele nii lähedale, et ise rahule jääksid.

Kui ilma optikata kasutuse jaoks (võsas koeraga) need asjad korras on, siis optika "tekkimisel" (kiirjalad, eksole ?) otsusta, mis moona vindirauast kasutada soovid ja lase nüüd optika ainult vintraua järgi sisse. ...BM

No sega-sega...
Kirp ja sälk ei ole reguleeritavad, või täpsemalt on kirp küll vahetatav, istub kiiluga peal ja kinni kärnitud, kiiluga sälku peaks saama reguleerida haamrikesega horisontaalsuunas nagu Merkelil, aga sellega ei hakka tegelema kuna ... lahtise sihikuga ei näe ma niikuinii reaalselt lasta väiksemat looma kui põder (prillidega ühe silmaga vaadates nägin 30 m seda märklehe keskmist 15 cm ringi vaevu -vaevu ja väga uduselt, kahe silmaga veel kuidagi, ehkki ka sellelt maalt ei näe ma nt mis väiksema innuga puu oksal tegu on, vaevu on kogu märgata. Ka kirp ja sälk on nii uduselt näha et pole mõtet punnitada). Ka praegu käin ajus optikaga või siledal kollimaatoriga, ilma ei tule välja.
Olen algusest peale arvestanud ikka lainurkoptikaga. Ja kuna mul reguleeritavatesse raudadesse usku ei ole, siis valisingi sellise kombi elik Brno, mil joodetud rauad, kui tehasest ikka enam vähem kokku jooksma pandud, siis ei toimu mingit hilisemat isereguleerumist.
Mu esialgse oletuse kohaselt peaks raskemat sorti sileda kuul 50 m enam vähem kokku jooksma vindikuuliga, lähemal maal ei tähenda sea- ja põdrajahis see praegune kümmekond cm vindikuulist ülespoolejooks ka midagi hullu või kuidas
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas plaaster »

kaalikas kirjutas:on jah snelleriga päästik,CZ ja BRNO puhul ei ole see lisavarustus vaid on kõigil relvadel!


Võtsin kapist oma Brno välja, sellel küll mingit snellerit ei ole!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas honkomees »

plaaster kirjutas:
kaalikas kirjutas:on jah snelleriga päästik,CZ ja BRNO puhul ei ole see lisavarustus vaid on kõigil relvadel!


Võtsin kapist oma Brno välja, sellel küll mingit snellerit ei ole!
Ma kah ei uskund, manuaali uurides ja nüüd meeste juttu uskuma jäädes proovisin veelkord ..
Ongi sneller, pidin ikka tõsise jõuga esimest päästikut ettepoole litsuma ja käiski klõks, ning snelleriga teeb selle mahavõtmise ka kaitseriivis ära.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas uralets »

Minu kogemus on selline.Panin Meopta Artemis 2000 1,5-6x42 originaal Brno jälgadega peale.50m pealt sisse lastes jooksis vindi kuul samuti 5-6sm ja sileda kuul 10-12sm üles aga kella 1 peale.Keerasin siis optika 3 klikki vasakule,seejärel vindi kuulid jooksid täpselt keskele aga ikkagi üles.Sileda kuulid kippuvad ikka kella 1 peale jooksma.Ning siis proovisin 100m pealt lasta:3 vindikuuli jooksid 3sm ringi sisse. Tegemist on 7x65R kaliibriga. Kasutasin Sako Hammerhead ja Norma Oryxit,mõlemad 11,7g.Ballistilist kalkulaatorit pole uurinud,aga ise arvan,et 50m pealt lastes kuul on võib olla oma traektoori kõrgemas punktis ja sellepärast jooksebki üles.Lasin istudes,püssi toetasin kahe 250-liitrise pressitud turbakoti peale.Hea muidugi oleks püssi spetspingi peale kinnitada,aga selline võimalus mul puudub. Muuseas, sileda kuuliga 100m pealt ei saanud 30x30sm puitkilbi pihta,sihtisin keskele.Kas langes niivõrd alla?
Jahist on nii palju,et lasin sokku 190 sammu pealt täpselt kaela (minu samm on 95-96sm).See oli täitsa uskumatu!Kuigi sihtisin rindkere ülemisse ossa,sinna kus kael läheb kerre.Toetasin autokapoti peale,võib olla tõmbasin natukene.Ja optika pilt oli hämaras vägagi selge.
sulgpall on parem kui keks
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas plaaster »

honkomees kirjutas:
plaaster kirjutas:
kaalikas kirjutas:on jah snelleriga päästik,CZ ja BRNO puhul ei ole see lisavarustus vaid on kõigil relvadel!


Võtsin kapist oma Brno välja, sellel küll mingit snellerit ei ole!
Ma kah ei uskund, manuaali uurides ja nüüd meeste juttu uskuma jäädes proovisin veelkord ..
Ongi sneller, pidin ikka tõsise jõuga esimest päästikut ettepoole litsuma ja käiski klõks, ning snelleriga teeb selle mahavõtmise ka kaitseriivis ära.


Võtsin veelkord püssi kapist välja ja ikkagi snellerit ei ole :lol: aga mul ka kaitseriiv teistsugune- vinnastamine toimub kaitseriivist!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Brno päästikus küsimus

Postitus Postitas baddmann »

Nojah, kui rauad omavahel reguleeritavad pole, siis lase vindiraua järgi optika sisse ning siis ürita leida selline silerauakuul, mis laseks enamvähem samasse kanti.

Kui kõva rõhku see Brno paberite järgi kannatab, kas magnum kuulipaugud on talle lubatud ?
BM
Vasta