Laanepüü jaht

2004. aasta teemad
Suletud
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Laanepüü jaht

Postitus Postitas kakuke »

Kas on keegi siinsest rahvast selle jahiga ka tegelenud ja soovib järsku ka oma kogemustest pajatada. Ise komistasin hiljuti pesakonnale. Hiljem meenus Eesti jahimehes ilmunud artikkel antud teemal ja kerkis huvi. Plaanis nüüd soetada vile.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suur
Postitusi: 13
Liitunud: K Jaan 14, 2004 7:51 pm

Postitus Postitas Suur »

Eelmisel aastal tegelesin. Oli ka mõningast edu :wink: . Välja nägi asi selliselt, et liikusin vaikselt metsa all, kus olin nende lindude tegevust märganud, ja aeg-ajalt pani mõni nina alt parinal lendu. Kiirelt reageerides sai ikka lasta ka. Aga kaugele need linnud ei lenda - istub kohe puu otsa. Meisterdasin ise ka vile aga võsas ei märka lähenevat lindu ja kui siis rohkem liigutad, paneb lind päris lähedalt lendu (ja nii mitu korda) :? .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii nüüd vile soetaud. Ehk oskab keegi kuskilt soovitada mõnda aadressi mille järgi seda häälitsust õppida või viitsib keegi Lõuna-Eesti inimestest seda lähemalt ise näidata? :)
PS. Kasutasin ka Google otsingumootorit.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Metsas kord käidud. Vana püükukk hakkas kohe vastu vilistama emase hääle peale. Seda sama tegi teises kohas ka noor kukk, aga isase hääl pani neil suud/nokad lukku. Millses asi? Kas aeg selline? Isase häält õppisin selle järgi: http://www.virtual-bird.com/sounds/bonasa-bonasia.mp3
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Komatsu
Postitusi: 42
Liitunud: N Sept 16, 2004 11:06 am

Postitus Postitas Komatsu »

Härrased!
Olen ka huviline!
Komatsu
Postitusi: 42
Liitunud: N Sept 16, 2004 11:06 am

Postitus Postitas Komatsu »

Aga muidugi olen alles täiesti null.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Laanepüü jaht on üks mu lemmikjahtidest, tõsi põdrajaht segab seda tõsiselt. Tuleb vilistada püüvilega (mul on veneaegne plastmassvile). Kaks korda pikalt 1sek. poolesek. vahega ja siis kohe otsa väike triller. See on kukehääl. Kanal on üks vile, lõpus tõusev ja titt-ti-titt-titt lõppu.
Kukk: Tiiiiiii, tiiiiii, titt-ti-titt-tit. Minge praegusel ajal hommikul päikesetõusu ajal metsa ja kuulake kuidas laanepüüd vilistavad. Otsige eelkõige sealt, kust olete samal aastal laanepüüd juba üles ajanud. Jätke kõik need kohad meelde.
Kui saavutate laanepüüga vilistamise ajal kontakti, s.t. ta vastab teile, vilistage veidi omavahel, üks kell ta tuleb ligi, enamast lennates, aga vahel ka maad mööda. Ligidalt enam vilistada ei tasu- saab aru. Siis tuleb vaikselt püss tõsta ja lasta.
Suletud