Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas rixa »

Kas mitte mingi aastake tagasi keegi omale seal Tartu pool nii õlga ei lasknud. Hakkas püssi toru otsast autost välja sikutama ja päästik jäi kuskile ääre taha kinni. Tema jäi õnneks ellu vist.
Ikka elementaarne ohutus, mille ignoreerimine ükskord kätte maksab.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas kakuke »

rixa kirjutas:Kas mitte mingi aastake tagasi keegi omale seal Tartu pool nii õlga ei lasknud. Hakkas püssi toru otsast autost välja sikutama ja päästik jäi kuskile ääre taha kinni. Tema jäi õnneks ellu vist.
Ikka elementaarne ohutus, mille ignoreerimine ükskord kätte maksab.

Võrumaal oli see.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas honkomees »

mustlesk kirjutas:Nii palju kui mina näinud ja ka ise püssi autosse pannud ei võeta kunagi torust kinni vaid ikka kabast ja püss läheb toru ees autosse.

Ma ise ka sedapidi lähen autosse, aga tean paljusid, kes teevad vastupidi, kõigepealt püssikaba, siis toru ja siis ise järele - põhjus lihtne, toru ees toppides võib sinna kogemata nt autopõrandalt liiv sisse sattuda. Endal ots kinni teibitud ja seda muret pole
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas Jahimees »

Kuidas saab liiv sisse minna kui püss peab olema kotis. :D Ise olen see mees kes paneb püssi autosse kaba ees, eks ta ole rohkem harjumuse asi kuidas keegi...
Kas tuleb jaht???
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas rixa »

Jahimees kirjutas:Kuidas saab liiv sisse minna kui püss peab olema kotis. :D

Kui ühisjaht avatud, siis nö. ümberpaiknemiseks võib püss autos ka ju ilma kotita ikkagi olla?

Küsimus polegi minu arvates, et kas toru või kaba ees, küsimus selles, et toru võiks olla suunatud võimalikult ohutusse suunda. Toru otsast püssi kinni hoida on sama tobe kui igaks juhuks iga nati aja tagant toru otsast sisse vaadata, kas püss laetud ikka on.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas TiitR »

Jahimees kirjutas:Kuidas saab liiv sisse minna kui püss peab olema kotis. :D Ise olen see mees kes paneb püssi autosse kaba ees, eks ta ole rohkem harjumuse asi kuidas keegi...

Täpselt nii. Mina käin valdavalt jahis oma autoga ja ühest kohast teise liikudes eemaldan salve ja laen relva tühjaks ning asetan püssi püssikotti. Kui olen võõra autoga või liikumine on väga lühiajaline, siis laen relva eelnevalt tühjaks ja asetan toru ees vastu põrandat enda kõrvale. Aga olen näinud ka jahimehi, kes asetavad relva kabaga vastu põrandat nii et toru auto lakke vahib...krt. seda on see ka tühjaks laetud või ei, kuid ebameeldiv on tagaistmel olla kui toru otse suhu vahib :twisted:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas kakuke »

Mina kandsin ka kunagi püssi nii, et toru oli suunatud põrandale, aga jahiauto põrand on nagu ta on ja mingi hetk avastasin, et toru ots sodi täis. Nüüd püss autosse ainult kaba ees käib. See minu jaoks elementaarne, et ühisjahis salv alt ära ja lukk lahti, kui püss autos või aju läbi. Kohvrisse panen ta vaid siis, kui pikem vahe sisse tuleb.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas kraavik »

TiitR kirjutas:Täpselt nii. Mina käin valdavalt jahis oma autoga ja ühest kohast teise liikudes eemaldan salve ja laen relva tühjaks ning asetan püssi püssikotti. Kui olen võõra autoga või liikumine on väga lühiajaline, siis laen relva eelnevalt tühjaks ja asetan toru ees vastu põrandat enda kõrvale. Aga olen näinud ka jahimehi, kes asetavad relva kabaga vastu põrandat nii et toru auto lakke vahib...krt. seda on see ka tühjaks laetud või ei, kuid ebameeldiv on tagaistmel olla kui toru otse suhu vahib :twisted:


Püssi kotti panna on alati mõistlik, aga ei tee seda isegi alati (mõtlen ajujahis kohta vahetades, niisama sõites on püss ikka alati kotis). Kui ma aga loen, et mehed asetavad oma relva raua otsapidi auto põrandale, siis võtab kukalt sügama :roll: Ohutuse mõttes muidugi väga hea, sest relva tuleb alati käsitleda, nagu oleks see laetud. Kui ma aga vaatan kasvõi oma auto põrandamatte peale paari aju, siis ei taha sinna relva kabagi toetada. Kahjustada saanud raua suue on esimene põhjus, miks püss loopima hakkab (samal põhjusel peab rauda ju luku poolt puhastama ka) ja seetõttu hoian ise raua suuet eriti kiivalt.
Ebameeldiv on muidugi, kui toru sulle esiistmete vahelt näkku jõllitab, aga argumenteeritud palve peale on kaasjahimees selle sealt alati ära koristanud :)
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas reimakas »

Mina hoian relva relvakotis ka ühisjahil kohti vahetades. Laen relva tühjaks, ja asetan toru ees kotti, kuid koti lukk lahti. Rel koos kotiga esiistmete vahel. Pea igal jahipäeval peab meestele märkusi tegema, et võtke AUTOS SALV ÄRA JA KUUL RAUAST. Vastus sellele on, et riiv peal. Ohutustehnikaga on lood halvad ja eks me pea ise oma kaaslastele märkusi tegema.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas Kristi »

reimakas kirjutas:Mina hoian relva relvakotis ka ühisjahil kohti vahetades. Laen relva tühjaks, ja asetan toru ees kotti, kuid koti lukk lahti. Rel koos kotiga esiistmete vahel. Pea igal jahipäeval peab meestele märkusi tegema, et võtke AUTOS SALV ÄRA JA KUUL RAUAST. Vastus sellele on, et riiv peal. Ohutustehnikaga on lood halvad ja eks me pea ise oma kaaslastele märkusi tegema.



Seda ma ka eespool mainisin, et rääkida, rääkida, rääkida. Kel elu armas, see öelgu.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas honkomees »

reimakas kirjutas:Mina hoian relva relvakotis ka ühisjahil kohti vahetades. ...

see võimalik siis, kui satud oma auto peale, tihti ju kähku-kähku suvalise auto peale 10 meest ja ette, oma auto jääb kuskile metsaveerde mitme aju kaugusele niikaua kui haaramised läbi, ajust tulles kah viiakse sind oma auto juurde teise autoga ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas plaaster »

Ega sellel ju mingit tähtsust ei ole kas relv kotis (kotis olev relv võib ka paugu teha kui on laetud), toru üles või allapoole, tähtis on see, et relv oleks tühjaks laetud ja lukk lahti või relv lahti murtud.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas Mart »

Täpselt nii ja relv laetakse ju tühjaks juba ajust-kütiliinilt tulles. Tühjaks laetud relv näitab lugupidamist jahikaaslaste vastu.
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas Priidik Õun »

Prooviks tõesti keskenduda ennetamisele, muidu jäämegi zguttima, peale astuma ja ... kaastunnet avaldama.
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mart kirjutas:Täpselt nii ja relv laetakse ju tühjaks juba ajust-kütiliinilt tulles.
........................ :?: :?: :M
Vasta