Foorumlastega jahile

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Foorumlastega jahile

Postitus Postitas Feen »

Kuna ma ise olen siin foorumis saanud tuttavaks paari jahimehega, kellega koos ka meeldivalt jahis käidud ja niisama aega veedetud, siis tekkis huvi, et kuidas teistel sel valdkonnas kogemusi on. Jällegi ei väsi kiitmast antud lehe headust :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jutt sama. Olen ka paari siinse jahimehega koos jahil käinud ja tänu sellele foorumile leidnud endale ka uue jahisektsiooni.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Päris intrigeeriv mõte enne põdrajahi algust kuskil mere ääres üks korralik pardijaht veel teha. Omal selline kogemus veel puudub. Kus siis ja kunas ning kust kohast neid kohalikke tuusikuid saab ??
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Peas küpsenud sellinegi idee, et kunagi mingi foorumlaste jahipäev võiks olla. Rebasejaht või põdrajaht vms...RMK maadel kasvõi... :oops:
Mine metsa!! ;)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Miks mitte hundijahile-näiteks Laekverre :?: :D Huvitav palju siinseid mehi -naisi on hundi pihta pauku teinud :?: Ise olen maha saanud kolm.Kivi kotti!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:Miks mitte hundijahile-näiteks Laekverre :?: :D Huvitav palju siinseid mehi -naisi on hundi pihta pauku teinud :?: Ise olen maha saanud kolm.Kivi kotti!

jah, ise olen hundi pihta pauku küll teind aga maha pole saand. Need olid need head hundiajad 90-alguses. Aga hundijahti alati valmis (y) nigu pioneer
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Hmmm... see foorumlaste ühisjaht on päris hea idee. Kunagi võiks teha jah, kas sellel aastal või järgmisel... või millal iganes. Vaatasin RMK lehelt hinnakirja ( http://www.rmk.ee/pages.php3/012403?PHPSESSID=49d1e004757640d136648c2cab80aeaf ). No, põdrapulli, sarvekaaluga üle 8 kg küll lasta ei tahaks, aga lehm oleks ju tõiesti mõeldav). Metsseajahil küll mõtet ei ole, kuidagi kallis tundub. Kopra hind üllatas ka negatiivselt. Aga siis rebasejaht oleks huvitav. Hind täiesti mõistlik. Pole nagu ise rebasejahti pidanudki. Aga siis oleks vaja koeri (nu, neid tundub olevat)... ja plaani, et mis tüüpi jahti teha jne. Nii, et kui kellelgi toredaid mõtteid, siis pangu kirja. Ja pardi/hanejahi hind on ka täiesti hea. Mõtelgem.

Ps. ot, ma siin lugesin veel, et jahipäeva maksumus jahimehe kohta... mis teema sellega on, kas see 1298 eq lisandub juurde, jahtija kui teha mingi ühisjaht? Üksikjahi hinnakiri tundub mõistlikum olevat...
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

kui ka pooled kasutajafd jahile tuleks siis läheks ka arv ju natuke suureks või mis(140)?
beliving that the bow has soul
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Samas jälle, et milleks üldse RMK maadel ja sellise hinnakirja järgi, meil läheb sellel aastal üks põder nagu nii sponsoriks ca'5500.- eek'i eest, idee poolest võib selle ju foorumlastega koos ära osta, lasta ja süüa :D , kohalikud kütid ka jõu ja nõu ja koertega abiks kui vaja. See muidugi siin praegu teooria ja kõrgemal pool kinnitamata aga ideel oleks jumet?!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Üle pika aja taas lehel ja näen kuldaväärt ideed susisemas...Igatahes sellest saab asja!
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

Mõte kiiduväärt. Isegi võtaks osa.
Jahti kaine peaga!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

nii... 5500 krooni põder. 25 meest 220 eq nägu. mina oleks käpp. Nu, lisakulusid oleks ka, aga ma usun, et on vaeva väärt. Siis peaks olema muidugi see teema, et kui põder maha jääb ja jagatud saab, siis oleks kusagil maksa küpsetada ja natuke napsu ka ja seltskondlikku osa. Hinna poolest oleks ikka mõistlik oma jahimaa põtrade juurde jääda. (eriti kui arvestada, et sügavkülmal on ka mingid piirid :D ). Et siis seltskond on väärtus. Aga eks neid ole ka siin, kes kuhugile sektsiooni ei kuulu, ja siis oleks ju hea niimoodi põdrajahis käia.

Ja 140 meest... no, seda küll kokku ei saaks, isegi väga suure tahtmise juures (ma arvan). Põdra teemal oleks ikka 22-28 see piir, palju mehi olla võiks. Siis jääb hind mõistlikuks ja liha saab ka, ja seltskonna suurus ei anna massiüritust välja (mis on minu meelest positiivne, mul halb nimemälu jne :lol: ). Et, siis võiks registreerimist alustada, saaks pundi kokku, vaataks, et kus ja mis ja millal. Kindlasti kõigile sama aeg ei sobi (palju mul seda aega endalgi), aga vähemalt on asi käima lükatud.

Ja et siis pimeregistreeruma. Panen ennast kirja.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Sai siin nüüd esimehele kont välja visatud, eks näis mis arvatakse. Küsitluse võiks sellegi poolest käima lükata, saaks teada palju tulijaid oleks.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Feen kirjutas:nii... 5500 krooni põder.

Ja meie müüme metskonnale ja keskkonnale kolme tonniga 2 luba :wink:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

honkomees kirjutas:
Feen kirjutas:nii... 5500 krooni põder.

Ja meie müüme metskonnale ja keskkonnale kolme tonniga 2 luba :wink:

Nu aga siis teeme äkki hoopis teie pool ??
Mina väga nõus. :D
Suletud