Haned

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ja üldse, isutvadki nad ainult Tähtvere ja Konguta meedel. Viimastel aastatel tulevad meie maadele harva maha ja seda põhiliselt kevadel. Siis vaata ringi ja vesista. Tuleb kujud soetada, sest lend on tõesti kõva ja kuna nad lähevad naabrusesse või tulevad naabusest, siis vast tuleks nii mõnigi meitele maha. Järvel passimine tooks eha kah edu, aga kuidagi pole saanud aega asja uurima minna.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Postitus Postitas soobel »

On kellelgi kogemusi kuidas tuleb anda hane vilet,et parv kõige paremini reageeriks?Kas peaks see imiteerima maas oleva haneparve häälitsusi ja kuidas see peaks täpselt kõlama.Mul hanejahiga suht nigelad kogemused.Lähipäevil lasin esimese hane elus.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

haned

Postitus Postitas jorr »

Keerijärve meiepoolne ots oli juba mitu päeva hommikul hane täis.Päevapoole tulevad kalamehed ja hirmutavad lendu aga minu arust lendavad nad just Nõgiaru poole.Pühapäeval, kella 8 paiku oli meiepool järve kolmes kohas haned ja peale lasku kadus kaks parve Keeri suunas, kolmas, kõige suurem parv jäi meie maadele tiirutama.Meil oli koeraga repsijaht käsil ja rohkem enam neid ei jälitanud.Huvitav oli Väikejorri laskmine laupäeval enne põdraaju.Ta nägi kahte hane põllul söömas,kaugus umbes 200m, pidas auto ja kraavipervelt võttis 308ga ühe ära, teine jäi vahtima aga lendu ei läinud, andis siis teisele ka ja kaks käes.
noorus on ilus aeg
veix23
Postitusi: 53
Liitunud: K Jaan 05, 2005 5:03 pm

Postitus Postitas veix23 »

Muli tuli ka jah pühapäeval maru hanehahi himu pääle, niisiis hakkasime isa eestvedamisel noid otsima. Igal pool oli ika täielik tühjus, kuid siis tuli isale meelde, et ta sünnikohas oli neid ikka omajagu maja taga põllus. Sinna jõudes ei pidanudki me pettuma, maas oli mingi 700 hane ning neid tuli kogu aeg juurde, põld oli kah muidugi mingi 150ha, haned keset põldu. Mõtlesimegi siis temaga sellise plaani välja, et mina rooman põllu serva ning tema läheb autoga eemalt ning ajab nad üles. Mõtlesime, et neid on ju nii palju, et mõni ikka peab minu pääle tulema - aga võta näpust, kõik panid Endla poole jugama. Niisiis ei jäänudki muud üle, kui neile järgi kihutada. Mõned maandusid edasi järgmises põllus ja puht juhuslikult sattusime pääle ühele lamavale parvele - oi see käis kiiresti. 5,1 lasin ja üks viiest kukus, 6,2 enam ei tabanud. Jube arad on nad meie kandis ikka. :cry: Ja nii vähe ikka...
Jaht on nagu väga hea õpetaja tund, kust puudumine tuleb kõne alla ainult siis, kui tõesti tõsine haigus ei luba voodist tõusta.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

haned

Postitus Postitas jorr »

Minu tähelepaneku järgi lähevad haned lendu alati vastu tuult.Kui lähed neid ajama siis püüa sellega arvestada,on neid seal siis 10 tükki või sadu põllus söömas.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Täpsustaks seda hanede lendu. Lähevad nad juba suht pimedas, kalamehed ka enamasti pimedas platsis. Ja lennusuunaks on Ulilasoo... meite maade kohale jõuavad nad suht Viljandi mnt kohal, ja siis on nad otsaga Tähtvere maadel ja seal siis kukuvad vilja toksima.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Re: haned

Postitus Postitas saialõikaja »

jorr kirjutas:Minu tähelepaneku järgi lähevad haned lendu alati vastu tuult.Kui lähed neid ajama siis püüa sellega arvestada,on neid seal siis 10 tükki või sadu põllus söömas.


niipalju kui mina neid läbi binokli olen vahtinud (siis kui nemad sind juba märganud siis vahivad igale poole) on nad alati maas/söömas ka näoga tuule poole ... samuti ka paljud teised linnud näiteks kiivitajad !
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Postitus Postitas soobel »

Kas leidub siis kedagi,kes hanevilega ümber oskab käia?
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

ise pole eluski siukest asja käes hoidnud aga sa võid vaadata http://www.huntingfootage.com -ist videosid hanejahist! kuigi niimoodi ehk päris raske õppida, aga mingi aimduse saad kindlasti sellest prööksutamisest!
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ja nüüd kõik korraga - TÄHTVERE RAFFFFFAS, JAHTIIIII!!!!!!!. No, piiiip, ma ei või... igal hommikul sama jama, sadu hanesid Viljandi mnt külje all. Ja keegi neid ei lase ja meie maadele nad ei tule. Tehke neile hirmu ja ajage meitele ka mõni! Täna kündis üks traktor parvede (palju oli kuramusi) vahelt läbi, ja haned lendasid max 50 m edasi, kui üldse lendasid. :evil:
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ilma relvata võib neid sealt salamisi ära hirmutada ka ükskõik kes ;)

BM
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

eks mine hirmuta neid ilma relvata, kui traktorgi neile huvi ei paku :lol:
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Asi selles, et sealt lähevad nad enamasti edasi veelgi sügavamale Tähtvere maadele. Ja hommikul uuesti seal platsis. Kui keegi sealt paar tk ära laseks, äkki hakkaks valima maandumiseks mingeid muidu kohtasid (ja äkki võtavad suuna jälle meitele).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tähtvere maadel on Ilmatsalu linnuala, mis hanedele kindlasti meeldib oma kutsuvate veepeeglitega. Sellepärast nad ka sinnapoole hoiavad.

BM
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Feen kirjutas:Asi selles, et sealt lähevad nad enamasti edasi veelgi sügavamale Tähtvere maadele. Ja hommikul uuesti seal platsis. Kui keegi sealt paar tk ära laseks, äkki hakkaks valima maandumiseks mingeid muidu kohtasid (ja äkki võtavad suuna jälle meitele).


Seni kui te seal jalga kõlgutate saavad nad edasilennuloa EL teistesse maadesse :lol:
Suletud