Jõulurahu

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas andrus »

2008 A Jahikalendris detsembrikuul suurelt üleval kirjas ....JÕULURAHU METSAS 24.-26.detsember.

2009 a. täpselt sama. Krt kui te ise sellist asja ei tea, siis nagu ei ole ju nendelt delfi debiilikutelki paremat tahata.
jahismurf
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas mustlesk »

Ei ole vaja selle pärast siis leili minna. Leidsin ka kalendrist praegu sellise kirje, aga kalendrisse võib mida iganes trükkida. Mõnda muud kohta kus oleks kirja pandud, et jõulurahu sellistel kuupäevadel, pole leidnud. Kui jahimeeste seltsi president ütleb, et jõulurahu 22-26 dets. siis mille alusel talle vastu vaielda? Kalendri?
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas robi1 »

andrus kirjutas:2008 A Jahikalendris detsembrikuul suurelt üleval kirjas ....JÕULURAHU METSAS 24.-26.detsember.

2009 a. täpselt sama. Krt kui te ise sellist asja ei tea, siis nagu ei ole ju nendelt delfi debiilikutelki paremat tahata.
Ei saa ka aru miks sa nii leili lähed.Minul näiteks polegi seda kalendrit,aga niipalju kui olen tavainimestega rääkind, teavad kõik et eile hakkas metsas jõulurahu.Tahtsime eile ka metsa minna, aga üks vanakooli mees kuulis ka raadiost et hakkas rahu ja metsa teda ei saandki :cry:
metsas käi tasa tasa.....
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas andrus »

No a kes või mille alusel selle sinna kalendrisse kirjutas??
Muumitroll nalja pärast??

Leili pole keegi läinud see krt nagu rohkem sidesõnana kasutusel. :wink:
jahismurf
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas plaaster »

mustlesk kirjutas:Ei ole vaja selle pärast siis leili minna. Leidsin ka kalendrist praegu sellise kirje, aga kalendrisse võib mida iganes trükkida. Mõnda muud kohta kus oleks kirja pandud, et jõulurahu sellistel kuupäevadel, pole leidnud. Kui jahimeeste seltsi president ütleb, et jõulurahu 22-26 dets. siis mille alusel talle vastu vaielda? Kalendri?


Sirvisin jahiseaduse ja jahieeskirja uuesti läbi ja ei jäänud mulle silma, et jõulude aeg jahti pidada ei tohiks, see rohkem eetika küsimus. Parandage mind kui eksisin.
Minu enda eetika jälgib kalendri punaseid päevi jõulude aeg.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas mustlesk »

Seda küsin mina ka, mille alusel sellised kuupäevad kalendrisse kirjutati. Mul ei ole absoluutselt selle vastu midagi, lihtsalt tahaks kinnitust.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas Beretta »

plaaster kirjutas:Sirvisin jahiseaduse ja jahieeskirja uuesti läbi ja ei jäänud mulle silma, et jõulude aeg jahti pidada ei tohiks, see rohkem eetika küsimus.

Lugesin Plaastri kommentaari ja esimese reaktsioonina tahtsin juba molli anda, et jaht ongi ju eetikaga lahutamatu.
Aga lõpus paneb ta asja paika- Minu enda eetika jälgib kalendri punaseid päevi jõulude aeg.
Aitäh Sulle, Plaaster, ja häid pühi kõigile.
Grumpy old man
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas kakuke »

Aga kui jahimees pole oma uskumusega kristlane vaid näiteks moslem? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:Aga kui jahimees pole oma uskumusega kristlane vaid näiteks moslem? :D

Siis on 24-26 dets tema jaoks tavaline tööpäev ja metsa ikka ei saa :lol:
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas Beretta »

Kakuke, ära hakka moslemiks. Pead viis korda päevas palvetama, http://www.youtube.com/watch?v=GUs2iRftp-s
korralik käte, jalgade ja vist ka tillipesu enne seda. Ega meil ju ka puhtuse vastu midagi ei ole aga nagu ütles kunagi mulle üks Soome tohter, kui tulin vessast ja käsi pesin- Mis nüüd? Oli riist räpane või lasid sõrmede peale?
No millal Sa jahti saad teha? Ramadanist ei taha rääkidagi- paastud päevatõusust päeva lõpuni, naistest ei mõtle. Ja maksapraadimisel jood Vichy vett. Uluki austamiseks võid muidugi Shweppesit võtta- meenutab dzinntoonikut ...ilma kraadita.
Ja mis kõige hullem- sealiha ei söö. Marokos, Kõrg-Atlases nad neid küll kütivad aga ainult ekspordiks Prantsusmaale.
Grumpy old man
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas robi1 »

Mina lõpetan selleks aastaks vaidlused ära ja lähen metsa notsusi toitma.Häid jõule kõigile :!: :!: :!: :!:
metsas käi tasa tasa.....
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eile keerasin ühel rebasel igaljuhul selle aasta jõulud täiega p......sse. :) Täna viisin metsa maiust,eks näis mis homme saab.Ärge püstitage ise endale ülearuseid probleeme.Elage ikka täna ja praegu ,mitte eile ja homme.Enamasti kõrvalseisjatele läheb meie jõulurahu just nii palju korda,kui me ise seda näha tahame,see tähendab :keda ei koti ja keda kotib ,siis pole vahet kas on jõulud v jaanipäev....! Häid pühi!
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas reimakas »

Kult -sa panid kümnesse...
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas sammal.habe »

Beretta, no ei ole ka moslemitel h2da midagi. nende usklikkus k6igub seinast seina. viimase kuu aega olen bangladeshi musulmanide keskel elanud ja nende sallivusest v6iksime m6ndagi 6ppida. kes tahab, palvetab 5x p2evas, kes ei taha, teeb seda korra reedel. kui sedagi. jalgu-k2si pesta pole eelnevalt ilmtingimata vaja, kui just moshees ei palveta. nokupesu on vast rohkem myyt, pole s22raseid v6imalusigi avalikes kohtades. kirikud tegutsevad (muide, ka pakistanis kylastasin tegutsevaid ristiusu kirikuid. ent kas eestlased lubasid kilulinna moshee ehitada?), j6ul ja hindude puja-pyha on bangladeshi ametlikus kalendris punased puhkep2evad.
nii siin kui pakistanis saab poest napsugi k2tte kui vaja (m6lemas riigis tegutseb 1 napsuvabrik mittemoslemite tarbeks, toodangu kvaliteedil ma siinkohal ei peatu...:P)

ei ole see moslem teistmoodi inimene nagu meie. kombed v2he omamoodi, ei muud.

EJSi kadakasakslastele v6iks muidugi soovitada oikumeenilist j6ulurahu v2ljakuulutamist. et yhes tarenurgas aetakse ristijuttu, teises taotakse shamaanitrummi, kolmandas 6iendab pika habemega mulla jne... oleksid rahul k6ik :D

hyva j6ulu!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jõulurahu

Postitus Postitas Beretta »

Salam aleikum o Sammalhabe.
Ei ole häda midagi peale teatavate usuliste ja soolist võrdõigust käsitelevate kommete. Sedagi ilmselt moslemimaalima eri nurkades erineval kangusel ning moel.....leige kristlase vaatevinklist nähtuna.
Ja mõned võtavad isegi napsi. Rabati supermarkestis oli lausa eraldi alko osakond, mille pikas kassasabas ilmeksimatult kohalikud närviliselt SUURt pudeleid täis korvi hoidsid. Umbes nagu Selveris 5 minutit enne 22.00.
Aga tõsimoslem on ikka see 5 korda päevas mees.
Eks meilgi on sarnaseid tõsimehi olnud, vähemalt raamatus. Vana Vargamäe Andres ja tema piibel.
Kristlased võivad vahel usuasjades tüütumadki olla. Mõni nädal tagasi üritasid kaks eesti keele tönkamise ära õppinud ameerika mormooni mind koduuksel pöörama hakata. Seleta neile aeglaselt, lihtlausetega: olen ristitud, leeritatud ja Jaani koguduse liige; poisid, ärge nähke vaeva, ega ma rohkem kui korra aastas ikka kirikus käima ei hakka Iga lause peale tuleb vastuseks: Kas theil on hetkh aega?
Grumpy old man
Vasta