Esimene kuul ja viimane haavel

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Vasta
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Minu arvates ei ole küll võimalik jahitrofeede jagamisel mingit ranget reeglit rakendada, sest situatsioonid on ju unikaalsed. Kui hoida jäärapäiselt kinni "esimesest kuulist", siis peaks mõnikord sarved saama mees, kes looma ainult riivas! Kui trofee alati looma "pikali panijale" anda, siis tekivad nn surnud looma ülelaskmise juhud. Õiglus saab valitseda ainult asjade selgeksvaidlemise korral. Kui vaidlus kohtusse jõuab (eespool oli miski Rootsi näide), siis minu arvates ei vääri kumbki osapool trofeed, sest vaidlejad on järelikult jobud, et suuda omavahel asja ära klaarida.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Aamen. Või M.O.T.T. Kuidas kellegile sobib...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Olgu reegel milline tahes, peaasi on, et enne jahti oleks kõigil osavõtjatel ühene arusaam ja veendumus selle reegli kehtivusest ja rakendamisest. Ning mida lihtsam reegel, seda kindlam arusaamine ja lihtsam rakendamine. "Esimene kuul, viimane haavel" on kõige lihtsam reegel, mis olla saab. Kui see teil ei kehti, siis kasutage trofeelooma laskmiseks võimalikult suure purustusjõuga laskemoona ;)

BM
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

baddmann kirjutas: Kui see teil ei kehti, siis kasutage trofeelooma laskmiseks võimalikult suure purustusjõuga laskemoona ;)


Või kui sellistel teemadel tekkivaid arusaamatusi isegi vaidlustega lahendada ei suudeta, siis soovitan jahti üldse mitte minnagi :wink:
Meil tekkis näiteks sõbraga selline olukord, et lasime sokku ja mõlema ``terad`` olid külges! ainuke asi mille üle arutasime, oli see kas paneme sarved alusele koos lõualuuga või ilma... ülejäänud juba lihtne.... trofee ära vääristada ja ja ühisesse jahimajja seinale! :)
tuleb jaht või jaa?
veix23
Postitusi: 53
Liitunud: K Jaan 05, 2005 5:03 pm

Postitus Postitas veix23 »

nii ta oli jah...
mul tegelt sel aastal sarnane juhtum, lihtsamaks muutis aga see, et lasime kohe esimesel päeval ühe põdrapulli koos isaga.
Isa lasi ajust tagasi pressivale pullile kohe kaks pauku ja seejärel pööras põder suuna minu poole (olin isa kõrval ajaja), peale minu kahte pauku oli põder kohe pikali. Mine sa võta kinni, kes selle põdra maha lasi, sest ka isa kuulid olid looma tabanud(kaela piirkond ja ülalõualuu)...
Otsus oli õnneks lihtne, sarved sai see, kel seinal rohkem ruumi on (selgituseks veel, et ma ei ela isaga ühes majas), muidugi olen ma kindel, et kui poleks see esimene laskja olnud isa, vaid mõni teine vana jahimees, siis oleks mulle ka see ruum seinale jäänud.
Seega oli kõige keerulisem asi vaid see selgitamine jahimeestele, et no kes siis looma lasi...Ajasime kordamööda süüd üksteise peale :)
Jaht on nagu väga hea õpetaja tund, kust puudumine tuleb kõne alla ainult siis, kui tõesti tõsine haigus ei luba voodist tõusta.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Esimene kuul viimane haavel

Postitus Postitas jorr »

mosse :siis peaks mõnikord sarved saama mees, kes looma ainult riivas!
Jutt on esimesest SURMAVAST lasust või õigemini kuulist aga tavaliselt tekkib vaidlus rohkem medalisarvede pärast.Kindlaks saab ikka teha, sest harva on nii,et mõlemad lasud on ühest küljest ja ühe nurga all lastud. Kuuli tabamus ja liikumissuunt näitavad ju laskja ära.See on vana reegel ja meil seda ka täidetakse aga metsas juhtub mõndagi.On ju veel teine reegel, et liikuvat looma tuleb võimaluse korral alati üle lasta, olgu see laskja kes tahes aga muidugi nii et see ohutuse ja muude reeglitega kooskõlas on.
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

baddmann kirjutas:Olgu reegel milline tahes, peaasi on, et enne jahti oleks kõigil osavõtjatel ühene arusaam ja veendumus selle reegli kehtivusest ja rakendamisest. Ning mida lihtsam reegel, seda kindlam arusaamine ja lihtsam rakendamine. "Esimene kuul, viimane haavel" on kõige lihtsam reegel, mis olla saab. Kui see teil ei kehti, siis kasutage trofeelooma laskmiseks võimalikult suure purustusjõuga laskemoona ;)

BM

Ja kindlasti peab olema võimalus otsus edasi kaevata /ümber muuta ,isegi siis kui oled algul "süü" omaks võtnud :D
Kivi kotti!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Esimene kuul viimane haavel

Postitus Postitas jorr »

Meil maksab tavaliselt jahijuhataja sõna aga kui rahul ei ole,siis tehakse ühine arutlus ja tõde püütakse välja tuua.
noorus on ilus aeg
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Esimene kuul viimane haavel

Postitus Postitas Pauli »

jorr kirjutas:Jutt on esimesest SURMAVAST lasust...


Kuna siin vahepeal kõlasid noodid, et kuda sa ikka vahet teed, kelle lask on surmavam ja milline surmav lask on esimesena tehtud etc, siis ma viitasingi JÄÄRAPÄISELE reeglitest kinnihoidmisele. Pealegi, kui inimesed on kindlalt otsustanud tülli minna, siis ei aita ükski reegel ega arutelu.

Pikka meelt ja tervet mõistust kõigile.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Esimene kuul viimane haavel

Postitus Postitas jorr »

Mingid reeglid ikka peavad olema, kuidas muidu päid ja sarvi jagada.Surmavalt lastud põder läheb ju vahel mitusada meetrit enne kui otsa annab.Olen näinud kui südamepauguga põder liikus ligi 500m ja siis alles pikali jäi.Meie viimasel jahilgi läks põder edasi peale laskmist , lausa lasukohta tagasi püüdis tulla aga laika oli sabas ja teise mehe pealask võttis maha.Kummale pea, kas esimesele mehele, kes magu ja kopsu tabas, või pähelaskjale?
noorus on ilus aeg
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

See vaidlus kes lasi ja kes saab on alati kaheotsaga. Mõni vend näitex meie klubis on ammu juba lõ...a ära teeninud oma targutamistega antud teema ümber. Ise ta suurem asi mees ja laskur pole!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Mis te eestlased ikka omavahel kaklete nende sarvede ja naha pärast.

Kui on kahevahel siis tõmmatakse liisku ja korras.Kõigepealt peaks mudugi pealtnägijate ütlused ja kuulid kerest välja koukima ning õhtal peale jahti üks mahaistumine teha.Selle käigus selgitatakse siis tõde välja.
Viimati muutis Estlander, N Okt 20, 2005 2:46 pm, muudetud 1 kord kokku.
Hundist toakoera ei saa.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Aga meil see tark karjub juba metsas!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

"Targad" pannakse eraldi kütiliini kaugemasse ossa, kus ainult tema saab lasta? Kasvõi julgestuseks, ajust ja kütiliinist paar km eemale :wink: Normaalsed mehed saavad ehk omavahel ka hakkama.
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

Postitus Postitas krupp »

Jah,palju häid mõtteteri tuli veel juurde ja sellest ka minu järeldus,et esimene kuul on kõige õigem variant isegi kui see ei olnud "päris"surmav.
Vasta