Saksa jahiterjer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas saa »

Too veretest, mille tegin maksis 300kr. ja ei teinud seda Toometis.
1600 kroonise testi puhul oleks läinud ilma testimata.
Ei arvagi, et virised. Tean palju läheb kutsikate kasvatamine ja milliseid hakkliha-, krõbuna-ja kohupiimakoguseid ka väikse koera kutsikad pintslisse jaksavad pista. Lisaks kiibid, tõutunnistused, ussikuurid, vaktsineerimine jne.

Aga paljuga jahiterjeri kutsikaid Eestis üldse müütatakse ?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas tony »

Kui plaanis uut verd Eestisse tuua, siis pole mõtet esimese hooga kasumit taga ajada.Sellel rohkem nagu teine eesmärk.Näiteks Valgevenest "uut verd" tuues kutsika hihd läheb sinna 10-15kilo kanti,siin heal juhul maksab kutsikas 5000.- (tegu laikaga,aga eks teisedki tõud enam-vähem sinna kanti jäävad).
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Oma koera ostsin 2004-ndal 3500 krooniga.Eelmine aasta soovitati müüa 5000-ndega,ei tahtnud keegi ja lõpuks läksid 3000-ndega.Võimalik,et oleks rohkem saanud aga ma pole eriline ärimees.Kuna ühe isase kutsika jätsin omale,siis jäin igatpidi miinusesse.Tegelikult muidugi plussi,sest sellest loomast tuleb vägev jahimees.Juba praegu on tema eest lastud põtra, siga ja kährikuid võtavad emaga koos ka hoolega. (y)
Naine võib olla,koer peab olema!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas tony »

Võin kah ühe näite tuua:Karmikarvaline taks maksis Saksas 600euri pluss toomine.Peigmees sai välja valitud Riiast (kaks korda edasi-tagasi pluss tasu kohalikule paaritusspetsile).Sündis kaks kutsikat (poegimise võttis vastu arst 2000.-eeku,tõutunnistused,vaksiinid,kiibid juurde).Üks läks alimendiks ja teisel jäi üks muna alla tulemata.Kutsika hinnaks 3000.- Kui nüüd kulud-tulud kokku lüüa,siis nagu ei tasuks sellega jamada,samas seda kõike tehes ei olnud eesmärk raha teenida vaid ikkagi head verd Eestisse tuua.
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas saa »

Võrdluseks jahtierjerite hinnad, Soomes hetkel 500 eurot ja Venemaal 300 eurot ja rohkem . Enda oma ostsin Venemaalt üle kahe aasta tagasi samuti 300 euroga pluss toomine ja export pedigree.
Huvitav palju Lätis jahiterjerite hinnad, nende tõukoerad alati nõks odavamad olnud meie omadest .
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas raindrenkhan »

See on küll mul esimene kuulmine, et põtra lastakse terjeri eest ära :shock:
Vb ma ei tea sellest midagi lihtsalt :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas Eraser »

raindrenkhan kirjutas:See on küll mul esimene kuulmine, et põtra lastakse terjeri eest ära :shock:
Vb ma ei tea sellest midagi lihtsalt :D



See et teie sektsioonis neid metsa ei lasta ei tähenda et mujal nii ei tehta. Isegi näinud põtra terjeri ees, küll siis mitte püssiga ajajana , mille oleks võinult puhtalt lõpetada.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas raindrenkhan »

oot oot
Esiteks on meil üks terjer jahis ja see on ka peaegu minu oma ja see on alati jahis ning ajus sees.
Sul on mingi vale info kuskilt ja selline jutt päris mulle ei meeldi :evil:
Aga ütlen veel et esimene kuulmine et terjeri eest põtra lastud. Siga ma usun rohkem.
Aga nüüd siis tean. Aga kas see oli ikka saksa terjer? :D :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas Eraser »

raindrenkhan kirjutas:oot oot
Esiteks on meil üks terjer jahis ja see on ka peaegu minu oma ja see on alati jahis ning ajus sees.
Sul on mingi vale info kuskilt ja selline jutt päris mulle ei meeldi :evil:
Aga ütlen veel et esimene kuulmine et terjeri eest põtra lastud. Siga ma usun rohkem.
Aga nüüd siis tean. Aga kas see oli ikka saksa terjer? :D :D



Mõtlesin sõna otseses mõttes ajusse laskmist, ise oled mulle ju nii väitnud. Ja miks ei või sakslane põtra ajada, minu arust väga hull universaal ja võtab praktiliselt kõike.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas raindrenkhan »

Ma pole siin midagi väitnud. Mingisse ajusse laskmist meil ka ei ole. Terjer ikka ajab põtra. AGA MA ÜTLEN VEEL KORD, ET MA POLE VAREM KUULNUD SEDA ET TERJERI EEST OLEKS PÕTRA LASTUD :D
mõitad nagu :D Pole mõtet siin mingit vaidlust arendada.
Tean et sa vana kala laika eest põdra laskja:D Küll lased neid edaspidi veel :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

:D Oh,mis jutud vahepeal tekkinud.Koer ajab ju ikka looma taga.Seega jookseb loom(antud juhul põder)koera ees.Ja kui sa seda looma lased,siis ikka koera eest(ka kütiliinil).Ja veel seda,et jutt käib saksa jahiterjerist(German Hunting Terrier) nagu teema pealkirigi ütleb,mitte saksa terjerist.Koerad on erinevad,Mul näiteks vanem koer kitsest suuremat looma ei taha aga noorem sööb :wink: kõike.Suurus pole takistuseks.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas Kolevoll »

No tasakaalustamise mõttes võiks veel lisada, et ka terjeri tagant põdra laskmisest pole nagu suurt midagi kuulda olnud... :roll:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas hendrik »

OT: Nädalavahetusel ajas seajahi käigus foksterjer nii ilusti põtra, et kutsus ka ülejäänud 4 laikat seda tegema... Siga ajus ei olnud, seepärast ilmselt foksi valik selline ka oli. Terjer ajas üksi seda põtra vast 15-20min, küttidel oli korduvalt võimalus tabav lask teha.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas rajaleidja »

Kolevoll kirjutas:No tasakaalustamise mõttes võiks veel lisada, et ka terjeri tagant põdra laskmisest pole nagu suurt midagi kuulda olnud... :roll:

Tasakaalustamise mõttes võiks veel lisada, et on ka palju laikasid, kelle eest pole kunagi põtra lastud ja kes pole kunagi põtra ajanudki. See ei tähenda aga seda, et mõni teine seda ei tee.
Terjerid ajavad edukalt nii siga kui põtra, pole selles mõistusevastast midagi.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas Feen »

Mis siin ainult terjerist rääkida,juhtub sedagi, et taks haugub põtra ning põder vahib niisama.Kui kütt hääle järgi ligi jõuab ja lasta saab, miks ka mitte. Ma ise lasin sel aastalpõdra. Ajajad küll sees, aga esimesena jõudis selle põdrani mul taks. Muidugi, metsas oli kokku 5 põtra, kellest 3 ära lasti ning 2 punti sigu oli ka sees. Kui ma ei eksi, siis meil ka saksa jahiterjeri eest põtru lastud... ma ise haavatud siga otsinud kui taks ja terjer mööduva põdraga minema läksid.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta