Saksa jahiterjer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Jah,olen kuulnud.Kui nii võtta siis tegelevad selle definitsiooni järgi paljud nö.aretajad millerdusega.Kõik nad tahavad ju kutsikate eest raha saada ja mitte vähe.Ja kasvatatakse mitte mõne pesakonna,vaid pesakondade kaupa.Nii mõnegi tuntud kasvataja-aretaja koerad ei saa välimiku eest sugugi mitte häid hindeid.Kindlasti on mehed näinud neid hiidsuuri hagijaid või poole pikemaid takse.See,et neil koertel tanghambumus või kõverad jalad on ei tähenda muidugi,et nad head jahikoerad pole.Tuleb välja,et see kes kasvatab karjakaupa kääbustakse pole millerdaja aga see,kes pesakonna juba ettetellitud koeri on.
Naine võib olla,koer peab olema!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas vollifedja »

..kääbustakse ei saa kasvatada karjakaupa-neil sünnib 2-4 kutsikat. Peika(memme) otsimise kuulutusi ei avaldata sellepärast, et sellise kuulutuse järgi pole võimalikomale leida korralikku koera, vot siis saadki "tanghambumuse, kõverate jalgade ja ...jm"selleks, et PLANEERITUD pesakond sünniks hakatakse ikka pikalt otsima vastavatest kennelitest, sugupuid hoolsalt uurides(et ei paaritaks sugulasi omavahel) ja vastavate jah, ka NÄITUSEHINNETEGA ja JAHIKATSEID sooritanud koeri, Veel on tõuti tuhat pisiasja, mida peab teadma, missuguseid värve jm omavahel ei tohi paaritada..Ka koera iseloomud(!) on oluslised, mis omavahel kokku panna...See ei ole nii, et nädali pärast jooksukas, võtke ühendust, kiire!Ükski oma koertest lugupidav ja hooliv peremees(naine) sellisele kuultuse peale oma kõera küll ei anna!See, et Õiged koerad kokku saaks on pikk ja tõsine uurimustöö. Selleks need jahikoerad näevadki välja nii nagu nad on, et tuline kiire ,ei vaadata muud, kui et oleks isane ja ei teata, et 2x aastas ikka jooksukas emaseid üllatab.Vabandustei saanud suud pidada!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas Olgerd »

Mina metsas vaatan seda, kuidas koerad tööd teevad mitte, kuidas nad välja näevad. :VS
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas honkomees »

vollifedja kirjutas:..kääbustakse ei saa kasvatada karjakaupa-neil sünnib 2-4 kutsikat. Peika(memme) otsimise kuulutusi ei avaldata sellepärast, et sellise kuulutuse järgi pole võimalikomale leida korralikku koera, vot siis saadki "tanghambumuse, kõverate jalgade ja ...jm"selleks, et PLANEERITUD pesakond sünniks hakatakse ikka pikalt otsima vastavatest kennelitest, sugupuid hoolsalt uurides(et ei paaritaks sugulasi omavahel) ja vastavate jah, ka NÄITUSEHINNETEGA ja JAHIKATSEID sooritanud koeri, Veel on tõuti tuhat pisiasja, mida peab teadma, missuguseid värve jm omavahel ei tohi paaritada..Ka koera iseloomud(!) on oluslised, mis omavahel kokku panna...See ei ole nii, et nädali pärast jooksukas, võtke ühendust, kiire!Ükski oma koertest lugupidav ja hooliv peremees(naine) sellisele kuultuse peale oma kõera küll ei anna!See, et Õiged koerad kokku saaks on pikk ja tõsine uurimustöö. Selleks need jahikoerad näevadki välja nii nagu nad on, et tuline kiire ,ei vaadata muud, kui et oleks isane ja ei teata, et 2x aastas ikka jooksukas emaseid üllatab.Vabandustei saanud suud pidada!

järelikult saavad tõukoeri paaritada/kasvatada vaid kennelid/kasvatajad, aga jahimees kes korra koera eluea jooksul tahab omale järgmist koera saada, see vaeseke on kohe kurjategija :VS
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Vot,nüüd ongi nii,et miks need nö. koerakasvatuse eksperdid arvavad,et kuulutuse avaldanud koeraomanik kohe leitud isasega paaritama hakkab.Loomulikult ma uurin sugupuud,mis ta head ja vead on,kuidas koer töötab ja sada muud asja veel.Selleks ju kuulutataksegi,et leida parimat.Eestis on praktiliselt kõik saksa jahiterjerid sugulased.Kui hakata uurima EKL-i registrist sugupuid siis pea kõigis on üks nimi,Dupleks.Kuulutuse kaudu sain ma sellise isase,kelle sugupuus seda nime pole ja kes on katsed läbinud ja näitusel hästi esinenud.Miks,Vollifedja,selline arvamus,et ma oma koerast lugu ei pea?Vägagi pean ja võimalik,et rohkemgi,kui mõni"aretaja",kes täpselt teab mida kellele millal ja kuhu torgata :wink: .Muuseas,kui kääbustakse kümme pesakonda teha,saab 40 koera ja see ongi kari.See tõug tuli mul lihtsalt esimesena keelele,oleks võinud ka rotveiler või malamuut öelda.
Naine võib olla,koer peab olema!
pyhvel
Postitusi: 21
Liitunud: N Jaan 22, 2009 3:06 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas pyhvel »

kuulge, las "koerad hauguvad", sakslase teema läks mingiks aretusteemaks sujuvalt üle. Sooviku koer sai palli väravasse ja elu läheb edasi 8)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Õige,las ta olla.Ma parem kiidan seda koera :D .Laupäeval võttis mu kadunud saksa jahiterjeri vend 3+4 pulli ette ja ajas teda seni kuni selle looma eluküünal kustutati.Pagana hea on sakslase häält metsas kuulata.Minule see peni väga meeldib.
Naine võib olla,koer peab olema!
pyhvel
Postitusi: 21
Liitunud: N Jaan 22, 2009 3:06 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas pyhvel »

Mu terjer ajas kunagi samasuurt pullijurakat,lahe oli vaadata, tulid koos üle suure heinamaa, pull suur nagu maja, koer nagu tüütu porilane kannul. Pull ei viitsinud sammu ka kiirendada kui terjer tal kilgates meeter maad taga jooksis, hinge on nendel sakslastel kõvasti.
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas saa »

Kui sakslase suurus oleks tema hinge järgi, siis dogi talle suuruselt vastu ei saaks :D
Ja nende häälega ajamist kuulates kõrv puhkab.
Ja millist esmaklassilist põrsakisa laseb minu koer siis, kui ma ta paela otsa panen ja looma metsast välja hakatakse vedama :)
pyhvel
Postitusi: 21
Liitunud: N Jaan 22, 2009 3:06 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas pyhvel »

ja eriti lahe on siis kui sakslane auto aknast mõnda looma näeb ja kisa lahti laseb, ükskord nägi auto aknast hobust....vasak kõrv siiamaani natuke kurt :lol:
reims
Postitusi: 7
Liitunud: P Juul 27, 2008 3:17 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas reims »

Kui palju maksab Saksa jahiterjeri kutsikas Eestist ostes, kui neid muidugi müüakse?
Üsna algaja jahimees.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas aivar00 »

Eestis müüakse neid küll. Hind varieerub erinevalt. Olen trehvanud nägema pakkumist 2500.- kuni 8000.- välja. Siin ju Sooviku alles lasi endal paaritada- võid kohe uurida.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Eks küsida võib ju kõiksugu hinda,iseasi,kas keegi ka maksab.Mul on praegu 15.detsembril sündinud 5 saksa jahiterjeri titte(4 emast,1 isane) kodus :D .Hinnaks võb tulla kuskil 3500-5000kr.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Muudkui kasvavad :D .
Manused
Naksi teine pesakond 010.jpg
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas raindrenkhan »

Nagu näha on asja saanud :D :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Vasta