Saksa jahiterjer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Huvitav,mida need näitusekeelu väljamõtlejad siis teevad,kui kõik lühikese sabaga koerad vet.tõenditega ringis käima hakkavad :) .Täiskasvanud peast on sabad maha raiutud,et kutsikana koeral valus ei oleks.
Naine võib olla,koer peab olema!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas MLP »

jahe kirjutas:
saa kirjutas:Veterinaari tõend peab olema vigastuse tõttu (e. veterinaarsel näidustusel) amputeeritud saba kohta. Ilma vet-i tõendita koertenäitusel ringi ei lasta. Või õigemini ringi võib minna küll, aga aetakse sama targalt ilma hindamata kohe ka välja.

Tõendi saamine küll probleem ei ole :)


seda minagi mõtlen tean päälinnas vähemalt 3 väga head kliinikut kus rubla eest kirjutavad sulle imesid valmis! :D
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Brital esimene kobras käes!Mis sest,et Naksiga kahe peale ja pisike,ikkagi esimene :D .
Manused
Brita esimene kobras 020.JPG
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas saa »

Ärtul ja Miisu käisid ennast kopravetel homseks suurjahiks pisut soojendamas .
Pilt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Mõned mõtted ja pildid jahikoerte näituselt.Nagu ikka mingilt maalt ununes kaamera ära ja seepärast kõiki osalenud jahiterjereid siin ei ole.Arvata on,et töötavate jahikoete osavõtt näitustest kahaneb veelgi.Päris mitu omanikku ütlesid,et oleks nad teadnud jahikoera passi mittevajalikkusest,poleks nii pikka sõitu ette võetud.Jahiterjereid oli jälle igasuguseid,kuigi seekord olid nad kõik vähemalt jahiterjeri nägu.Üks oli suur ja ühe munaga,üks oli ilusa olekuga aga arg,oli lühikese sabaga ja pikaga,karvaseid ja siledaid.Ja selline valik ainult seitsme koera pealt :M !Minu arust võiks ringikohtunik(või tõlk) lugeda koera hindamise kõva häälega ette,et teised osalejad ja pealtvaatajad konkreetselt näeksid,mis olid antud koera head ja vead.Seekord pidi lugema kohtuniku kehakeelt.Ja veel,osaleda tuleb näitusel,kus on võimalikult vähe sinu tõu esindajaid.Saab alati hea koha :wink: !
Manused
Türi näitus2014 006.JPG
Türi näitus2014 005.JPG
Türi näitus2014 004.JPG
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas pktaks »

Olin minagi sealsamas ringi ääres. Ausaltöeldes oli suht nukker vaatepilt, kus sellisel töötõul on esindatud ülivähe koeri, kelle seast polegi kohtunikul kedagi eriti valida. Üks tore terjeripreili oli seal küll, esitles teda noorem tüdruk. Koer oli ääretult sõbralik nii inimeste, kui teiste koertega (ka minu puuris istunud koera vaatas pigem uudishimuga). Seda aga, kas ta tööd ka teeb, ma ei tea - ei küsinud.
Oli ka selliseid, kes üksteisest ringis möödudest peaaegu et teineteist ära tahtsid süüa. Ei kujuta ette selliste koerte puhul jahti mitme koeraga.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas aivar00 »

Eks see ole kinni ikka koera närvikavas ning peremehes loomulikult ka. Minu peni on ka vanemana võõraste koerte vastu tigedamaks muutunud. Eriti kui on saak käes - see kõik tema. Õnneks inimesi aksepteerib - isegi võhivõõras võib tal käest "saagi" ära võtta. Millest selline käitumine - ise arvan, et kodus suur hunt teda ennast aeg-ajalt lintšib. Õnneks on 3 korda hundi käest eluga peaaegu tervena pääsenud - järgi aga ei anna ja õppust ei võta. Samas on koos nagu vanad semud. Ja seda eriti metsas kellegi jäljel. Üldiselt tundub, et jahis on penid rahulikumad - seal on keskenduda jäljele-ulukile vaja ning see adrekas kaalub omavahelise kraaklemise üle.
ikka lõbusalt
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas MLP »

aivar00 kirjutas:Eks see ole kinni ikka koera närvikavas ning peremehes loomulikult ka. Minu peni on ka vanemana võõraste koerte vastu tigedamaks muutunud. Eriti kui on saak käes - see kõik tema. Õnneks inimesi aksepteerib - isegi võhivõõras võib tal käest "saagi" ära võtta. Millest selline käitumine - ise arvan, et kodus suur hunt teda ennast aeg-ajalt lintšib. Õnneks on 3 korda hundi käest eluga peaaegu tervena pääsenud - järgi aga ei anna ja õppust ei võta. Samas on koos nagu vanad semud. Ja seda eriti metsas kellegi jäljel. Üldiselt tundub, et jahis on penid rahulikumad - seal on keskenduda jäljele-ulukile vaja ning see adrekas kaalub omavahelise kraaklemise üle.

kas sain õieti aru,et käid hundikoeraga jahil ,või :?: :M
sinu nukker noku!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas aivar00 »

Just, just - ma käin saksa lambakoeraga jahis :lol: :lol: :lol: .
Tegelikkus on selline, et käin koeri jalutamas. Terjer kipub ikka kährikuid leidma ning siis on hunt olnud mõnel korral nn. kährikut surmavaks vahendiks. :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas saa »

SAKSA JAHITERJER
Kohtunik: Calin Simu, Romania
I Jun 66 LV-30611/13 NARDICUM FERDINAND SP 2
I Jun 67 EST-03139/13 STYLUS ROBI 0
I Jun 68 EST-03137/13 STYLUS SEMU SP 1
E Jun 69 EST-00865/13 DZUDDI NETI SP 2
E Jun 70 FI24936/13 TAMMITÖRMÄN VINI SP 1 SK PE2 TPJ Jun SERT
E Ava 71 EST-02055/12 TUBLION JT MOSJA SP 1 SK PE3 SERT
E Vet 72 EST-01430/07 EGOZA SP 1 SK PE1 TPV Vet SERT TP

Jah paraku oli ainult 7 koera, oma panin kirja puhtalt selleks, et jahiterjereid natukenegi rohkem oleks, samal eesmärgil agiteerisin kutsikaomanikku.
Sooviku rõõmuks panen lugemiseks omade kirjeldused :

Tublion JT Mosja : armas emase pea, hästi asetunud ja kantud kõrvad , korrektne ülaliin, hea asetusega saba, head nurgad, korrektne liikumine, väga hea karva kvaliteet ja pigment.

Egoza: väga head tüüpi, kena emase pea, korrektne ülaliin, hästi asetunud ja kantud saba, väga head nurgad ja liikumine, väga hea kvaliteediga karv ja pigment.

Ja arvake mis tahate, aga ka üksinda tõugu näitustel esindades ei ole koeral sugugi võit garanteeritud. Seda oli näha ka sellel erinäitusel, kui lõppvõistlusteks tulemusi sisestasin. Kui ikka oli kehva koer kohtuniku arvates, siis haletsusest head hinnet ei antud ja päris mitmed tõud olid sellised, kus TP-d ei tulnudki.
( Kuigi jah, jahiterjerite kohtunik oli leebemate killast seda ei saa salata, jagas sp-sid lahkelt igas tõus )
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Ega ma arvagi,et kohtunik haletsusest head hinnet annab ja loomulikult olid nii Egoza,Mosja kui Vini SERT`i väärt (y) .Ma mõtlesin seda,et näiteks isaste juunioride klassis oli kolm koera(ok Robi sai oma ühe muna eest nulli),kaks said suurepärase hinde ja nii saabki uhke olla ja rääkida,et näe, Türi näitusel sain teise koha.Ega teised ja mittekoera inimesed tea,et rohkem osalenuid polnudki :wink: .Minu Naksi on ka ainukesel näitusel,kus ta käinud on,saanud teise koha(õde võitis ära).Kuigi neid koeri seal rohkem polnudki :) .Urri oli puhta tegija,tema pani ühe näituse omas tõus päris kinni.Sai küll Jun SER´i,VSP ja TP ka aga ega ma räägi,et ta oli ainuke saksa jahiterjer seal fokside seas :wink: .Võhikule jääb esimesena ikka meelde koht,mitte SP 1 SK PE2 TPJ Jun SERT. :M Arvan,et siin foorumi ca.5000 kasutaja hulgas on ehk paarkümmend,kes suudavad selle rea ära tõlkida.
Aga näitusest:Teades,et meil Eestis ikka saksa jahiterjereid on,oleks võinud näitusel neid tõesti rohkem olla.Olid ainult noored,kasutusklassi koeri polnud ühtegi.Ilus oleks näha jahikoerte näitusel selliseid karastunud penisid.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas saa »

sooviku kirjutas:Urri oli puhta tegija,tema pani ühe näituse omas tõus päris kinni.Sai küll Jun SER´i,VSP ja TP ka aga ega ma räägi,et ta oli ainuke saksa jahiterjer seal fokside seas :wink: .
Aga näitusest:Teades,et meil Eestis ikka saksa jahiterjereid on,oleks võinud näitusel neid tõesti rohkem olla.Olid ainult noored,kasutusklassi koeri polnud ühtegi.Ilus oleks näha jahikoerte näitusel selliseid karastunud penisid.

Sooviku, anna nüüd aru. :) Kuda sai Urri olla VSP ja TP ühekorraga ?
Ja miks Naksi näitusel kirjas polnud ? Oleks Egozale konkurentsi pakkunud :)

Ei mina ei võtaks isiklikult ka seda, kui mu koerad oleks välja praagitud.( Standard standardiks, aga ilu ikka vaataja silmades, kellele millist tüüpi/karva/värvi koerad meeldivad)
See samane Egoza sai nooruspäevil ühelt näituselt hindeks " hea" , sest kohtunik pani talle suureks miinuseks liigset lihaselisust ja üldse nägevat välja pigem isase koera moodi. Ja puha üksi oli tollel näitusel.

Kasutusklassis saavad osaleda koerad, kes on sooritanud jahikatse.
Aga jahiterjereid näeb üliharva jahikatsetel. Põhjus ? ( saba see ju olla ei saa ) :roll:

Kindlasti on jahikoerte erinäitus selline koht, kuhu tasub oma jahikoerad välja tuua, hoolimata sellest, kas neil on näod armidest kriimud või mitte.
Jahikoerte erinäitusel saavad valdavalt kohtunikudki aru, et nad on tulnud just nimelt Jahikoeri hindama.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Noh,kui mõlemat tähekombinatsiooni olla ei saa,ju siis oli neist üks :wink: .VSP ja TP lahter on kirjelduslehel kõrvuti ja nr.1 on kirjutatud üle kahe lahtri.Naksit ei vii ma näitustele,kuna tema karv ei meeldinud kohtunikule(Lurich oli vist).Aga see polnudki selle jutu mõte.
Jah,oli küll jahikoerte erinäitus aga erandit sabade osas ei tehtud.Usun,et kui oleks ikka tahetud,küll oleks ka leitud võimalus selleks ainukeseks korraks lühikese sabaga koeri näitusele lubada.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas pktaks »

Kas varasematel aastatel on olnud suurem osalemine, kui lõigatud sabad olid lubatud?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Eelmine aasta oli 13 koera,2012 -9,2006-13,2005-14.Rohkem katalooge ei leidnud :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta