Saksa jahiterjer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Mõned päevad tagasi saabusid kaks leedukat :wink: Eestisse.See on minu Brita ja teise pildi peal on tema ema koos sea lõhutud laikaga.Jahiterjerit kasutab mees põhiliselt mägra- ja koprajahis.Brita ema ja isa on teinud erinevaid jahikatseid ja näitustel hästi esinenud.Esimene mulje kutsikast on voh (y) .Ei mingit kartust vanema koera ees,kiire ja uudishimulik.Lõksuga püütud nugis rabati kohe sabapidi hammaste vahele ja jooksu :)
Manused
IMG_0034v.JPG
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas pktaks »

Ilus kuts! Kas saba on pikk?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Ei ole.Seda koera Eesti näitustel ei näe.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas saa »

sooviku kirjutas:Ei ole.Seda koera Eesti näitustel ei näe.

Kahjuks :(
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Jah,aga naabrite juures on näitamise võimalus veel olemas.Ma loodan,et Eestis ei keelata vähemalt jahikatseid lühikese sabaga koertel ära.Aga mine tea.
Naine võib olla,koer peab olema!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas jahe »

pktaks kirjutas:Ilus kuts! Kas saba on pikk?

Olgu kuidas on,aga pikk händ sellele koerale lihtsalt ei sobi :)
243win
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas aivar00 »

Sooviku - ma olen heas mõttes kade .... Ei taha ära sõnuda, kuid mingil hetkel seisab ka minul ees uue elaja võtmine. Praegune küll igati tubli, kuid üks kurjavaimu sõraline käib koera kummitamas. Selletõttu ka kutsikaplaan läks aiataha :evil: . Hea oleks alguses vanaga koos käia, kuid vana sinder :lol: õpetab noorele ka oma lollused selgeks :lol:
Kuidas su vana kutsikasse üldse suhtub? Ma ise pelgan, et hakatakse noort kohe lintšima.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

aivar00 kirjutas: Ma ise pelgan, et hakatakse noort kohe lintšima.


:lol: Meil on asi hoopis vastupidi.Brita näitas kohe,et tema peal vanema koera karistamine ei toimi.Hakkab kärinal vastu ja põgenemisest pole juttugi.Naksi pole tegelikult ka eluaeg suur kakleja olnud.Kui on lööma,läheb tema parem minema.Naabri malamuut tundus kutsikale algul natuke suur aga see suurus kahanes kiiresti :wink: .Ega need vanemad koerad väiksemale liiga tee,kui just too ise tüli ei nori.Ja mis lollust see vanem koer ikka sellist oskab,et seda noorem õppida ei tohi?Võta,Aivar,aga julgelt noor vanale seltsiks.Siis ei jää ka tulevikus koertega vahet sisse.
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas jyri »

aivar00 kirjutas:Sooviku - ma olen heas mõttes kade .... Ei taha ära sõnuda, kuid mingil hetkel seisab ka minul ees uue elaja võtmine. Praegune küll igati tubli, kuid üks kurjavaimu sõraline käib koera kummitamas. Selletõttu ka kutsikaplaan läks aiataha :evil: . Hea oleks alguses vanaga koos käia, kuid vana sinder :lol: õpetab noorele ka oma lollused selgeks :lol:
Kuidas su vana kutsikasse üldse suhtub? Ma ise pelgan, et hakatakse noort kohe lintšima.


Kuna saksa jahiterjerid on minujaoks alati olnud koer number 1 (y) ( läänesiberlaste järel, muidugi :D ), julgen oma tähelepaneku sekka öelda. Kui mul oli kaks koera, isa ja poeg, oli poeg super tegija, isa ees, poeg juures kaasa. Nüüd, kus Boss2 on parimatele jahimaadele kolinud, on Bingo käitumine drastiliselt muutunud. Esiteks-otsing on läinud ca. 5x lühemaks ja teiseks- tigedus kuskile kadunud. Näiteks kui koos isaga oli leitud kähral elada sekundid, siis nüüd ta ainult näksab ja ootab mind. Vahest oma 10-15 minutit, aga ise ei murra. Sama "leebe" suhtumine kärsadesse-jälitab, haugub, aga kui keegi ees ei ründa, ei ründa ka tema. Nii et kuidas "vana koera kombed" ja mis kujul noorele külge hakkavad, on küsimus :M
taneloid
Postitusi: 1
Liitunud: P Apr 07, 2013 1:18 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas taneloid »

Sain õnneks Juuli pesakonnast ühe kena ja targa Styluse ja veel ilma sabata. Ei kujutagi ette sakslast pika hännaga.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Ega jahiterjeri saba kupeerida seadus ei keela.Lihtsalt Eesti Kennelliit ei lase kutsikast peast lõigatud sabadega koeri näitusele.Kui näitusesoovi ei ole siis,ma arvan,saab kasvatajaga kokku leppida ja lasta oma tulevasel kutsikal saba lühikeseks teha.Muuseas,kui koer on oma saba jahi käigus vigastanud ja see on tulnud nö.amputeerida,siis sellisel penil näitusekeeldu pole.Ekl-i volikogu arvates selline asjade käik koerale valu ei põhjusta :evil: .
Naine võib olla,koer peab olema!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas MLP »

sooviku kirjutas:Ega jahiterjeri saba kupeerida seadus ei keela.Lihtsalt Eesti Kennelliit ei lase kutsikast peast lõigatud sabadega koeri näitusele.Kui näitusesoovi ei ole siis,ma arvan,saab kasvatajaga kokku leppida ja lasta oma tulevasel kutsikal saba lühikeseks teha.Muuseas,kui koer on oma saba jahi käigus vigastanud ja see on tulnud nö.amputeerida,siis sellisel penil näitusekeeldu pole.Ekl-i volikogu arvates selline asjade käik koerale valu ei põhjusta :evil: .

ja kuidas see kindlaks tehakse ,et see saba just jahi käigus vigastada ei saanud või kogematta ukse vahele ei jäänud?! mina ei näe siin kyll mingit probleemi kui tahad näitusele minna lihtsalt ise pead hea jutumees olema! räägid kasvatajaga kokku jne :D!!! (b)
loom igal juhul ilus! :D
Viimati muutis MLP, P Veebr 22, 2015 5:34 pm, muudetud 1 kord kokku.
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas saa »

Veterinaari tõend peab olema vigastuse tõttu (e. veterinaarsel näidustusel) amputeeritud saba kohta. Ilma vet-i tõendita koertenäitusel ringi ei lasta. Või õigemini ringi võib minna küll, aga aetakse sama targalt ilma hindamata kohe ka välja.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas jahe »

saa kirjutas:Veterinaari tõend peab olema vigastuse tõttu (e. veterinaarsel näidustusel) amputeeritud saba kohta. Ilma vet-i tõendita koertenäitusel ringi ei lasta. Või õigemini ringi võib minna küll, aga aetakse sama targalt ilma hindamata kohe ka välja.

Tõendi saamine küll probleem ei ole :)
243win
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas saa »

jahe kirjutas:
saa kirjutas:Veterinaari tõend peab olema vigastuse tõttu (e. veterinaarsel näidustusel) amputeeritud saba kohta. Ilma vet-i tõendita koertenäitusel ringi ei lasta. Või õigemini ringi võib minna küll, aga aetakse sama targalt ilma hindamata kohe ka välja.

Tõendi saamine küll probleem ei ole :)


Seda parem :)
Vasta